» »

Windows 8.1 je prispel

Tilen ::

 8.1

8.1



Škoda, da je PIPI potrolal s sliko v novici.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

tommy boy ::

Kaj se še komu po posodobitvi windows 8.1 prižigajo dolgo časa? V primerjavi z 8, ki se je prižgala v 20 sekundah te potrebujejo 2-3 minute??

DuleKrtola ::

Morm še pohvalit, da je update spucal za sabo. Win particija je dejansko manj zasedena kot pred updateom :) Nasploh se mi zdi, da w8 nima težnje po okupiranju celotnega diska kot w7

simnov ::

Jaz sem si dal geslo ponovno zagnal odstranil geslo zdaj pa pride takoj v metro in ne samo do lock screena.

spirit ::

a na 8.1 se ne da posodobit brez računa MS?

win64 ::

se da na naslednje načine:
- izklopiš internet
- vneseš kar neke podatke o prijavi, v sporočilu o napaki je povezava, do offline načina
- klikneš na gumb registracija, pod registracijo je povezava do offline načina

PrimozR ::

Tilen je izjavil:

 8.1

8.1



Škoda, da je PIPI potrolal s sliko v novici.

A je slučajno Win8? :D

Tilen ::

Ne, ni.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Vajenc ::

HP očitno še ni pripravil svojih gonilnikov za vse modele z AMD grafiko in Intel procesorjem, zato na mojem probooku 4540 ne dela atijeva preklopna grafika, dela pa precej švohnejša procesorska Intelova. Če naložim Catalyst 13.10 beta2 gonilinike se pa sesuvajo vsi programi. Ima še kdo podobne težave?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

kriko1 ::

Kako je nasploh z to preklopno grafiko?
Jaz ima T400 z HD3400 ter intel integrirano, vendar je bilo potrebno nekaj nameščat v compatibility načinu, kar mi ni preveč všeč (določene posodobitve se niso namestile...). Pa lenovo ni izdal novejše različice njihovega programa za preklapljanje.

Je kaka rešitev da imaš zadnji AMD gonilnik (legacy) ter preklapljaš med grafikami v novejših sistemih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

simnov ::

Ali samo jaz nimam windows experience.

Rotty ::

Mipe je izjavil:

Zaženi "explorer" kot skrbnik.


Hvala, na to pa sploh nisem pomislil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rotty ()

MrStein ::

Tilen je izjavil:


Zaženi "explorer" kot skrbnik.

Kako pa to narediš?
- SHIFT+CTRL+ENTER (v start screenu) ne vpliva
- na ikoni ni opcije Run as Administrator
Trenutno sicer poskušam v Win8, nisem še nadgradil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tilen ::

MrStein je izjavil:

Tilen je izjavil:


Zaženi "explorer" kot skrbnik.

Kako pa to narediš?
- SHIFT+CTRL+ENTER (v start screenu) ne vpliva
- na ikoni ni opcije Run as Administrator
Trenutno sicer poskušam v Win8, nisem še nadgradil.


V metro načinu napišeš samo "explorer" potem pa desni klik na zadetek in daš zaženi kot skrbnik. Privzeto ti bo sicer označilo Internet Explorer in če boš kliknil na explorer, ti ga bo direktno odprlo. Moraš takoj z desnim kliknit, brez da ga izbereš.

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

MrStein ::

Očitno so to spremenili v 8.1, ker v 8 je popolnoma drugače.
A po novem imajo kontekst menije v Metro načinu?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tilen ::

Da.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

PrimozR ::

Tilen je izjavil:

Ne, ni.

Kaj pa je potem s trolanjem?

Tilen ::

Ekstremist si, PIPI. To ni kul.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Bwaze6 ::

simnov je izjavil:

Ali samo jaz nimam windows experience.


Ne, dejansko so odstranil v WIndows 8.1. Da se še vedno naredit:

How To Get Windows Experience Index (WEI) Score In Windows 8.1

Ampak po mojem so vrgli ven ker se jim je zdela neka stvar, ki poudarja razlike med Surfaceom in pravimi PCji kontrareklama. :)

Mipe ::

Ali kdo ve, kako enostavno zapreti Windows 8 aplikacijo? Trenutno moram okolišit tako, da preklopim v drugo aplikacijo, nato zgoraj levo izberem želeno aplikacijo, jo desnoklikam in zaprem...

techfreak :) ::

Alt+F4 če imaš fizično tipkovnico, načeloma pa Metro aplikacije delujejo na podoben način kot aplikacije na Androidu in pri preklopu na drugo nehajo delovati, še vseeno pa so prisotne za hitrejši zagon.

Bwaze6 ::

Na desktopu Alt+F4, ampak če imaš odprt npr. Metro Skype na delu zaslona, ti zna ta kombinacija zapreti čisto nekaj drugega, čeprav misliš, da imaš highlightan Skype. Pomaga, če nanj klikneš z desno tipko. Ali popolnoma prenehaš uporabljati Metro zadeve, v mojem primeru.

MrStein ::

Bwaze6 je izjavil:

Ali popolnoma prenehaš uporabljati Metro zadeve, v mojem primeru.

Jaz jih nikoli nisem sploh začel uporabljati. :D
Čeprav bo težko, ker bo M$ silil vedno bolj na Metro...
Neke stvari so recimo Metro only, recimo povezava na WLAN...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Sba ::

Zapreš jo tako, da jo potegneš/zagrabiš iz zgornjega roba proti dnu.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

Lightning17 ::

Start8 vrne "Start" gumb na namizje in se z Metrojem ne rabiš ukvarjat... Windows 8 je daleč boljši od 7... Se najde še kakšna zadeva ki ne štima (npr. omrežje), verjamem da bodo tudi to fixali...

mikrctmk ::

Pozabil ste še da so odstranili windows experience index

krneki0001 ::

Vajenc je izjavil:

HP očitno še ni pripravil svojih gonilnikov za vse modele z AMD grafiko in Intel procesorjem, zato na mojem probooku 4540 ne dela atijeva preklopna grafika, dela pa precej švohnejša procesorska Intelova. Če naložim Catalyst 13.10 beta2 gonilinike se pa sesuvajo vsi programi. Ima še kdo podobne težave?

kriko1 je izjavil:

Kako je nasploh z to preklopno grafiko?
Jaz ima T400 z HD3400 ter intel integrirano, vendar je bilo potrebno nekaj nameščat v compatibility načinu, kar mi ni preveč všeč (določene posodobitve se niso namestile...). Pa lenovo ni izdal novejše različice njihovega programa za preklapljanje.

Je kaka rešitev da imaš zadnji AMD gonilnik (legacy) ter preklapljaš med grafikami v novejših sistemih?


Tudi meni na X200 ni namestil driverjev za grafiko takoj v inštalaciji. Potem pa sem naredil update in je našel driverje za GMA 4500 in jih inštaliral brez problema in zadeva deluje.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Jst ::

Sam nisem gledal: ali so v 8.1 vrnili nastavitev Access Pointa? To je, da če imaš brezžično mrežno in jo lahko uporabiš tako, da se drugi klienti priklapljajo na ta softwareski access point.

V Sedmici je to lepo delalo, v Osmici pa tudi VirtualRouter in podobni programi meni ne delujejo dobro. Mi dostikrat vrže kakšen error, sploh, ko je mašina prižgana že nekaj dni.

Sicer pa, vzameš Kernel in nekaj servisov od Osmice*, ostalo pa od Sedmice, pa bi bil ZAME najboljši OS.

*ali 8.1, saj kolikor sem bral, imata enak Kernel ali pa zelo zelo podoben.

Nadgradnje iz Osmice na 8.1 pa še nisem opravil - bom, ko bo čas za clean install.


Sicer pa imam še eno vprašanje:

Ali še komu na Osmici (ali 8.1) v kakšnem špilu, se kar samo vklopi Mouse Acceleration in nikakor ne moreš izklopiti? Sam imam Razer Copperhear (ja, stara, ampak mi je še vedno super miš) in v Razer Control programu imam izklopljeno pospeševanje, v Osmici ni takšne nastavitve, a v nekaterih špilih je kar prisotno, čeprav v samem špilu ni prisotne te nastavitve, samo sensitivity. Čudno!

Me zanima, če so to poštimali v 8.1...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Vajenc ::

krneki0001 je izjavil:

Tudi meni na X200 ni namestil driverjev za grafiko takoj v inštalaciji. Potem pa sem naredil update in je našel driverje za GMA 4500 in jih inštaliral brez problema in zadeva deluje.

Meni Intel procesorska grafična tudi dela. Problem imam, ker z obstoječimi gonilniki ne morem (ne znam?) usposobiti preklopne grafike tj. ATI-jeve kartice.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Nummy ::

A je še komu po defaultu odinštaliral antivirus in uporablja default microsoftov jajček?

Misasagi ::

Beh, ni novih driverjev za nekataere Hp modele prenosnikov, stari pa ne delajo vec. Tko je zaenkrat radeon sam za vosek...

spirit ::

A od win 8 jih tudi in al ne delujejo? win7?

MuadDib ::

Dragi strokovnjaki... Eno samo samcato vprasanje imam... glede na to da sem (si) poservisiral racunalnik (beri spihal prah ven, obnovil pasto pod hladilnikom...) imam zdaj en hud problem... ne najde mi vec ne tipkovnice ne miske! A ve kdo morda kaj lahko naredim? Saj ni tako hudo motece, ker ta cas pac uporabljam Ubuntu a vseeno se najde kaksen update za tiskalnik ali pa kaksen firmware za kaksno napravico, ki se jih zal ne da pod linuxom izvest.

Lepo prosim za kaksno pomoc, da ne rabim win8 dol metat (ker pol bo itaq win7 pristal gor ;) )

LP, BB

krneki0001 ::

Misasagi je izjavil:

Beh, ni novih driverjev za nekataere Hp modele prenosnikov, stari pa ne delajo vec. Tko je zaenkrat radeon sam za vosek...


V win 8 je delal?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Vajenc ::

krneki0001 je izjavil:

Misasagi je izjavil:

Beh, ni novih driverjev za nekataere Hp modele prenosnikov, stari pa ne delajo vec. Tko je zaenkrat radeon sam za vosek...


V win 8 je delal?

Je. In v 8.1 ne dela z gonilniki od 8.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

tommy boy ::

Meni je v windows 8 lepo deloval skype, sedaj se mi pa konstantno ruši. Kakšna ideja zakaj?

TheJack ::

V zanimivih časih živimo [dramatičen uvod]. Svoje čase (Windows 95 in prej do W2000) je bil sam OS zanič napisan, problemi so nastajali zaradi slabo napisanih driverjev, samega sistema, blue screen je bil enkrat na teden na sporedu, itd. Šlo je skratka za (z današnje perspektive) slabo napisan softver v kombinaciji z ne zelo zmogljivim in naprednim hardverom.

Potem so prišli Windowsi 2000, XP, in Sedmica (Visto spuščam, saj je bila daleč premalo spolirana), pri katerih si moral dobesedno v safe mode-u brisati sistemske fajle, da si jih sesul. Če je je NT sesul, je bil v 99 % kriv hardver. To so bili lepi časi in jaz osebno sem bil prepričan, da bo od sedaj naprej OS dolgočasen in neproblematičen, softver, ki ga niti ne boš opazil.

Zmotil sem se. Nekaj časa po tistem, ko sem naložil Osmico (nekaj mesecev nazaj), sem začel opažati, da se večina Metro Appov ne zažene več. Prikazal se je uvodni ekran, takoj potem te je vrglo na namizje (tule naj omenim, da gre za legalne, aktivirane Windowse). Nisem se sekiral, saj Appov ne uprabljam. Vseeno se mi je zdelo čudno, ampak sem predvideval, da bo 8.1 zadevo rešil.

Ko sem inštaliral 8.1, je šlo iz slabega na slabše. Naslednji dan po updejtu (ne takoj, kar je zanimivo) se ni več zagnal niti App Store. Začel sem brskati po netu:

http://answers.microsoft.com/en-us/wind...

Ko sem vtipkal "WSReset.exe" v "Run", sem dobil sporočilo o napaki. Nekako se mi je začelo dozdevati, da gre za problem z user accountom. Ustvaril sem nov profil in se hotel prijaviti vanj: "The User Profile Service failed the logon. User profile cannot be loaded." Preizkusil sem sledeče (vse tri metode):

http://support.microsoft.com/kb/947215

Nobena ni delala. Končno sem preveril Event Viewer in našel sledeče: "Windows cannot find the local profile and is logging you on with a temporary profile. Changes you make to this profile will be lost when you log off."

Raziskoval sem naprej (v podrobnosti nima smisla iti) in končno prišel do razodetja: Problem ni v slabo napisanem softveru. NT je še vedno NT. In W8 je najboljši NT. Prav tako ni problem v hardveru.

Problem je pravni. In morebiti "varnostni" (narekovaji so zanalašč!). Iz takšnih in drugačnih razlogov, ki daleč presegajo moje znanje o operacijskih sistemih, se je moj sistem, ali pa morebiti nek sistem na drugi strani oceana odločil, da nekatere "dovolitve" in "licence" niso v redu (ponavljam: sistem je legalen, legalno pridobljen in aktiviran!). Narediti ne morem nič. Ko najdem rešitev za en error, mi ta "rešitev" vrže ven naslednji error, dokler po ene treh errorjih pridem nazaj na prvi error. Šel sem tako daleč, da sem pobrisal SID mojega accounta direkt iz registrija. Po ponovnem zagonu mi je sicer ustvarilo nov profil, ampak napake ostajajo, vse zgoraj naštete.

Res živimo v zanimivih časih. Problemi s softverom so čedalje manj krivda programerjev in čedalje bolj krivda pravnikov in "varnostnih strokovnjakov". Pa hvala za potrpljenje tistemu, ki je šel tole brat in se je prebil do semle. :D
Bonis nocet, qui malis parcit.

MrStein ::

Problem je pravni.

Kako si do tega zaključka prišel? Iz nadaljevanja se namreč nič ne vidi.
A gre za čisto ugibanje?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

TheJack ::

Mogoče res nisem bil čisto jasen, ker je (bilo) še zgodaj zjutraj. Hotel res reči tole. AppStore (in ostale aplikacije) ne delajo. Problem ni v tem, ker npr. kakšen pomemben fajl ne bi bil prisoten, ali pa zaradi kakšne druge zadeve, ki se tiče softvera samega. Aplikacije so čisto sposobne zagnati se. Ne zaženejo pa se zaradi tega, ker očitno ne najdejo določenih "pravic" za to, da bi se smele zagnati. Zmožne so se zagnati, ampak se ne smejo. Zame je to pravni problem. Za razliko od dejanskega. Lahko pa seveda to poimenuješ drugače. Recimo "varnostni" problem. "Problem s pravicami, dovoljenji." Itd. itd.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Vajenc ::

Za določene windows aplikacije se moraš verjetno prijaviti prek windows maila, podobno kot v adroid market z gmailom?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

TheJack ::

Samo po sebi se razume, da se probal tako network account (al' kako se že imenuje), kot tudi local account. Prav tako nisem edini s temi problemi. Na forumih (Microsoftovih in ostalih) sem našel ogromno ljudi z istimi problemi in različnimi rešitvami. Nekaterim deluje to, drugim nekaj drugega, tretjim nič. Kar me je najbolj zmedlo pri vsem skupaj, je randomness pojavljanja težav. Ko sem inštaliral W8, je vse delalo. Če kakšnih štirinajst dni so nekatere aplikacije prenehale delati (Store je delal). Čisto random. Jaz nisem ničesar spreminjal. Ko sem inštaliral 8.1, sem ga preko App Stora. Po končani inštalaciji je App Store delal. Nehal je delati naslednji dan. Vmes nisem ničesar spremenil.

Sicer pa ne prosim za nasvete. Hotel sem samo deliti izkušnjo. Osmico bom še enkrat inštaliral in bom videl, kako bo. Če ne bo bolje, grem nazaj na Sedmico.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

krneki0001 ::

Kaj pa regija? Kaj imaš nastavljeno?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Tr0n ::

Vceraj poinstaliral 8.1.

Zacuda sem se hitreje navadil na nov tile start menu, kot sem pricakoval. Ker obstaja toliko nacinov, kako hitro priti do vseh zadev, ki jih rabis (Win+X, Win+Q/W/S, Win+Tab, Alt+Tab, desni click na Start, meniji zgoraj levo etc.) je vpliv sprememb toliko manjsi.

Da vidimo, kako bo kaj gejmanje na DirectX 11.2. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Tr0n ::

Mipe je izjavil:

Ali kdo ve, kako enostavno zapreti Windows 8 aplikacijo? Trenutno moram okolišit tako, da preklopim v drugo aplikacijo, nato zgoraj levo izberem želeno aplikacijo, jo desnoklikam in zaprem...

Primes zgoraj z misko in potegnes dol. Preprosto in hitro. :)

Misasagi ::

Pr men je tko, da se programi sesuvajo takoj, ko preklopi na radeonovo grafiko. Firefox, Media player classic... če pa dela sam na intelovo pa vse "deluje". Na win8 je vse delal bp.

darkolord ::

Misasagi: Če se ti da malo eksperimentirat, poskusi s temi driverji - v imenu so sicer Thinkpadi, samo je načeloma ista pašta pri HPjih.

Nummy ::

Misasagi je izjavil:

Pr men je tko, da se programi sesuvajo takoj, ko preklopi na radeonovo grafiko. Firefox, Media player classic... če pa dela sam na intelovo pa vse "deluje". Na win8 je vse delal bp.

Čist obično za ATI/AMD grafične. Super HW, pa bolj shitty driverji. :)

Tr0n je izjavil:

Vceraj poinstaliral 8.1.

Zacuda sem se hitreje navadil na nov tile start menu, kot sem pricakoval. Ker obstaja toliko nacinov, kako hitro priti do vseh zadev, ki jih rabis (Win+X, Win+Q/W/S, Win+Tab, Alt+Tab, desni click na Start, meniji zgoraj levo etc.) je vpliv sprememb toliko manjsi.

Da vidimo, kako bo kaj gejmanje na DirectX 11.2. :)

Jap desni klik je res super novost. Praktično je pa edina dobra nova stvar. Vse ostalo je old big shit od GUI-ja...

Kdaj pridepa dx 11.2 ven?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

Tr0n ::

A ze ni po defaultu v 8.1? I guess not. :)

Nummy ::

Tr0n je izjavil:

A ze ni po defaultu v 8.1? I guess not. :)

Me še vedno piše v dxdiag pod graphics Feature Levels: 11.0,10.1,10.0,9.3,9.2,9.1 Nikjer ne vidim 11.2

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

Tr0n ::

Mnja, potem pa ne vem. Naj bi prisel avtomatsko z 8.1.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prihaja nov paket popravkov za Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6035165 (32358) Lindir
»

Microsoft je predstavil Windows 10 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostalo
14339646 (32603) boolsheat
»

Za otvoritev konference Build obilica novosti

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3013363 (11103) boolsheat
»

Windows 8.1 Update 1 prihaja že marca (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10528956 (23352) kamuee
»

Predogled Windows 8.1: gumb Start je nazaj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11546534 (39484) Tr0n

Več podobnih tem