» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
79 / 90
»»

Maximus ::

Kateri sesalec priporočate za večjo stanovanjsko površino brez tepihov ter dolgodlako mačko?

darkolord ::

Dreame L10 pro

mat xxl ::

Maximus je izjavil:

Kateri sesalec priporočate za večjo stanovanjsko površino brez tepihov ter dolgodlako mačko?


Kaj je za tebe večja stanovanjska površina ?

Če je 150 m + potem Roomba S9, če pod 150 m2, potem I7.

floyd1 ::

vezalkar je izjavil:

Gogo je izjavil:

Zakaj ravno irobot Roomba e5154? Imaš druge cenejše in boljše opcije. Npr. Viomi SE za 175€: https://www.kajkupiti.si/kuponi-in-naku...


Za roombo sem slucajno dobil akcijsko ponudbo. Hvala, pogledam se ostale.


Nakup robota, ki se še vedno bolj ali manj naključno odbija od sten, je v letu 2021 precej čudna odločitev. Kljub popustom. Sploh ob konkurenci, ki ponuja več za manj denarja.
Problem takih sesalcev je daljši čas sesanja in predvsem to, da nikoli ne posesa čisto vsega. Sploh težje dostopni kotički ostanejo nedotaknjeni tudi več sesanj zapored.

mat xxl ::

Floyd1 Si morda ostal ujet v času ???

Roombe razen najcenejših za 189 eur ali 199 eur še edine delujejo tako, kot ti predvidevaš . Poskusi kako, pa potem govori ! Žal so cene "kitajcev" zadnje čase močno narasle, nasprotno pa so Irobotom cene padle, tako, da odpri oči !

Ganon ::

Si mislil reči, da so roombe obstale v času. Konkurenca jim je pokazala, kako se stvari streže.

Kripto mesi ::

Roomba E5154 je glupa kot noč, nekaj se trudi sicer iti najprej ob robu in sistematično, ampak ni niti blizu pametnim sesalcem.

Še video, kjer se lepo vidi, da si ga sesalec bluzi in se odbija kot ping pong žogica. Uporabne roombe so samo višje serije, ki pa so daleč od poceni.

Kodrnusa ::

Sesalec brez lidarja ne kupujte. Roombe sploh ne vem če poznajo lidar senzor.

zzitop ::

Moja ima Viomi V2 PRO, kupljen v začetku 2020. Pravkar je "guznil". Namreč, vse kaže, kot da je baterija polna, a ko je na polnilni enoti in se ga požene, malo zajamra in fertik.
Nekoliko hitro se mi zdi, da se baterija uniči ob ne pretirani uporabi.
Je še kdo naletel na ta problem? Je lahko kaj drugega ali definitivno baterija?
Se splača naročiti drugo in kje jo kupiti?

Hvala

floyd1 ::

mat xxl je izjavil:

Floyd1 Si morda ostal ujet v času ???

Roombe razen najcenejših za 189 eur ali 199 eur še edine delujejo tako, kot ti predvidevaš . Poskusi kako, pa potem govori ! Žal so cene "kitajcev" zadnje čase močno narasle, nasprotno pa so Irobotom cene padle, tako, da odpri oči !

Točno ta model sem pogledal na videu. Odbija se. Tako kot so kremenčkovi tistemu svojemu čudu na nožni pogon rekli avto, tudi pri irobotu temu pravijo robotski sesalec. Ampak dobro ozaveščeni vemo, sda temu ni tako... 😂.

floyd1 ::

zzitop je izjavil:

Moja ima Viomi V2 PRO, kupljen v začetku 2020. Pravkar je "guznil". Namreč, vse kaže, kot da je baterija polna, a ko je na polnilni enoti in se ga požene, malo zajamra in fertik.
Nekoliko hitro se mi zdi, da se baterija uniči ob ne pretirani uporabi.
Je še kdo naletel na ta problem? Je lahko kaj drugega ali definitivno baterija?
Se splača naročiti drugo in kje jo kupiti?

Hvala

Kaj pa ti javi? Nek error gotovo sporoči. Poglej, če LDS senzor dela, lahko je to problem.

zzitop ::

Niti ne. Nobene informacije, ne morem ga povezati preko aplikacije, ker se ne poveže na WiFi. Čudno res. Bom preveril še okrog LDS, če bo šlo.

Hvala

floyd1 ::

Si ga poskusil ponovno povezat? Tudi meni ga občasno "vrže" iz omrežja in moram znova nastavit wifi povezavo in osnovne nastavitve. Ne vem zakaj...
Če crkne laser senzor ne gre s postaje. Nekajkrat ga poskuša zagnati in če mu ne uspe, javi napako. Vsaj pri meni je bilo tako.

zzitop ::

Problem je, da ga nimam pri sebi. Bom moji rekel, naj proba s ponovno povezavo. Kako pa si uredil ta laser senzor? ga je treba očistiti ali menjati?

floyd1 ::

Pri meni je bilo dovolj malo razgibavanja s 5V iz USB polnilca. Video.

Djole ::

floyd1 je izjavil:

Pri meni je bilo dovolj malo razgibavanja s 5V iz USB polnilca. Video.


Pri meni tudi, z baterijo in zicko pa dela normalno naprej

hwillson04 ::

The present robot vacuums are dramatically more impressive and component rich than they were 10 years prior, and we totally feel that it merits getting one for your home. Their route and execution are significantly better, in addition to some can exhaust their receptacles and even mop your floors. I have an immense assortment of vacuums for pets and just added another Coredy Robot Vacuum in the wake of having research on Coredy Robot Vacuum Review.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dejanslo ()

zzitop ::

floyd1 je izjavil:

Pri meni je bilo dovolj malo razgibavanja s 5V iz USB polnilca. Video.


Hvala za video. No, da javim še mojo situacijo. Z novo baterijo je začel delati perfektno. Če se spet "zmede", bom pa takole na 5V pripel senzor.

Andreos1 ::

Ganon je izjavil:

Novost Roborocka, model G10. Postaja samodejno očisti krpo in napolni rezervoar z vodo. :D


Ve kdo kje kupiti tole zadevo?

Ashrack ::

Ashrack je izjavil:

Kupil Viomi V2 Pro dobro leto nazaj na GearBest.
Nehalo mi je delati vodno čiščenje. Je še v garanciji?

Sem popravil vodno ciscenje s pomocjo kemije.
V kartuso z vodo sem dal sodo bikarbono in nato cez alkoholni kis, da sem sprozil kemijsko reakcijo. Takoj za tem zaprl gumijasti pokrov in je pritisk naredil svoje. Ta reakcija je poskrbela da so se sobe ocistile, nastali pritisk je pa poskrbel da je kis dejansko zacel spricati cez mozne odprtine.

Rezultat:
Ponovno mi robotek posesa in pomije tla v domu.
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

kingo1 ::

Lepo prosim za pomoč pri nakupu robotskega sesalnika: 120 m2, kak tepih vmes in pasja dlaka. Radi bi kaj močnejšega ter da ima pralno funkcijo. Hvala lepa vnaprej za vsak nasvet!!! PS še podvprašanje - ali tepihe tudi lahko kaj posesa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kingo1 ()

darkolord ::

V veliki večini gre za mokro brisanje, ne za "pranje" tal.

Roborock S7 - ima ultrazvočno mokro čiščenje (vibrira krpo, tako da lahko sčisti tudi npr. zasušene madeže). Krpo dvigne od tal, ko pride na tepih, da ne posvinja tepiha. Tepihe tudi posesa. Lahko kupiš tudi postajo za samodejno praznjenje prahu.

kingo1 ::

Samo v vednost in previdnost. Nabavil sem Viomi S9 prek Ali Express-a. Bil je precej ugoden (340,-€, v BigBangu je npr. 580,-€). Na spletni strani prodajalca na AExpressu je napisano, da ima zadeva 5-letno EU garancijo. Ko je prišla zadeva (zaenkrat dela ko ur'ca :), pa ni notri nobene dokumentacije za uradne servise. Ko kličeš po naših servisih pravijo, da je uradni servis šele nekje v Italiji, na spletu ničesar. Pisal sem na Viomi.com, da naj pojasnijo kaj glede tega (odgovora še nisem prejel). Tudi sama trgovina na Ali Expressu je popolnoma neodzivna.

darck ::

A ima morda kdo ta sesalnik ROVUS in še bolj pomembno ali sploh obstaja servis za njega,če se kaj pokvari. V glavnem če gledam za robotski sesalec kateri se najbolj prodajajo pri teh manjših cenah pa tisto kar sploh še raje vidim je to,da je servis in nadomistni deli za njega. Kaj ti bo sesalec,če ni nadomestnih delov za njega kot sem imel primer z enim Shark. Hočem,da imam na razpolago rezervne dele in servis za sesalec in kaj se potem predlaga za ceno do 400EUR??

 rovus

rovus

mat xxl ::

Za nekje 450 eur Roomba I7 .

wategos ::

Kaj pa 360 S10, je gledal kdo oziroma ga celo ima? Kakšen je v primerjavi z neko malo higher-end Roombo ali Roborockom?

Motion ::

Jst mam 360 s6. 3 leta + delovanja brez enega samega zapleta

Okapi ::

Jaz sem s 360 S6 tudi zadovoljen - doslej je stanovanje posesal 492-krat.

Edini težava je, da se včasih orientacija "zemljevida" poslabša in moram uporabiti kakšno starejšo shranjeno različico, ali pa ga resetirati in pustiti robotu, d ga nariše znova.

darck ::

Kaj pa sesalnik VIOMI S9 ??? Sem na mimovrste videl komentarje in nekdo je omenil,da je njemu bil boljši kakor IROBOT i7 serija katerega je vrnil in vzel tega. A ima kdo tukaj izkušnje s takim sesalcem ??? Kaj je pa to za ena znamka 360 S10 kot ga tudi omenjate???

Gregor P ::

Sam sem zadovoljen lastnik Roborocka S50 od leta 2019 dalje, takrat je stal $459.99 skupaj s poštnino. Ni pa bilo povsem brez težav, po več kot letu in pol delovanja so bile prve težave z lasersko glavo, ki so se potem večkrat ponovile (kjer je bil potreben dodaten zagon motorčka; a se je to dalo enostavno popraviti doma). Statistični podatki prek aplikacije so: 858 čiščenj, 12Km2 površine, 236 ur čiščenja.

Ko bo ta sesalnik izdihnil, bom najbrž kupil podobnega, le v novejši različici. Morda sam še prej zamenjam tisti motorček, ki stane najbrž okoli $10,-.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

krop ::

+1 moj ima 1232 čiščenj,51Km2 površine, in pa 881 ur čiščenja. Edina stvar, ki sem jo menjal je baterija. Extra zadovoljen

Kiwix ::

+1 :), kupil za 400€, do danes posesal 31km2. Včeraj mi je prvič od 2018 javil napako laserja. Sesalec sem za 5min izklopil in nazaj vklopil, sedaj je dvakrat normalno posesal :).

darck ::

krop je izjavil:

+1 moj ima 1232 čiščenj,51Km2 površine, in pa 881 ur čiščenja. Edina stvar, ki sem jo menjal je baterija. Extra zadovoljen


Kateri sesalec to imaš???

Kiwix je izjavil:

+1 :), kupil za 400€, do danes posesal 31km2. Včeraj mi je prvič od 2018 javil napako laserja. Sesalec sem za 5min izklopil in nazaj vklopil, sedaj je dvakrat normalno posesal :).


Kateri sesalec potem to imaš???

So XIAOMI sesalci vredu in a je servis in nadomestni deli za njih pri nas ali je potrebno iz Kitajske naročevati???

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

Kiwix ::

Roborock S50 (2. generacija, včasih je poimenovan tudi kot S5). Seveda je oboje tudi pri nas, je pa iz Kitajske (Aliexpress) ceneje...

GupeM ::

Se jih še dobi?

Tudi moj je iz 2018, do sedaj še nobenih težav, razen da se parkrat na leto izgubi pri vračanju na bazo, ker je preveč skrita. Po specifikacijah bi moral imeti levo in desno od baze vsaj pol metra prostora, pri meni ima pa kakšnih 5 cm. Pa še omara je tako nizka, da jo senzor zazna kot oviro (narisana na zemljevidu), ampak vseeno gre spodaj. Komaj. Če bi bila milimeter ali dva nižja, bi se zataknil. Mislim da ga višina omare bolj jebe kot manjko 50 cm na vsako stran.

Sicer gre za Roborock S5. Ničla na koncu predstavlja samo barvo. S50 je bel, S55 je črn, obstajata pa še manj znana S51 (bel z rose gold obrobo) in S52 (bel z modro obrobo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

njyngs ::

Je kdo mogoče prodal svoj robotski sesalnik in šel raje na kak (palični/stoječi) baterijski sesalnik? Razmišljam v tej smeri, ker se mi zdi, da moram preveč stvari pripravit, da roomba 960 enkrat gre skozi. V tem času bi z baterijskim samostoječim preletel enako hitro kot pipravljam + ne bi mi brnelo po stanovanju še 1h po tem.

GupeM ::

Ne. Stanovanje moraš imeti pospravljeno, pa nimaš teh težav. Robot dela, ko te ni doma.

Ja, vem, otroci in njihove igrače. Jaz mu rečem, da če ne bojo pospravljene, jih bo sesalec posesal. Večinoma jih kar pospravi. Če se pa kdaj kaj zatakne pa jebiga. Bo pa jutri posesal. Če je kje kaka škatla ali kaj podobnega, jebiga, bo pač jutri posesal :D

Največji problem so kakšni kabli, ker ti jih lahko prav lepo uniči, ali kakšni štrikci ker ti kakšno stvar lahko potegne z mize. Da bi se pa sekiral, ker danes ni mogel pod mizo zaradi čudno postavljenega stola? Ja pa kaj še. Jutri je nov dan.

njyngs ::

Stanovanje je vedno pospravljeno. Ne bom pa vsake rastline (ki jih je res dosti), vsakega stola, vsake najmanjše zadeve prilagajal enemu sesalcu. Pri Roomba 960 me moti še ena stvar: zaradi kamere rabi svetlobo - in v tej temni zimski sezoni je to kar izziv (vsaj v mojem primeru). Saj je robotski sesalnik OK, ampak včasih povzroči več dela kot ga sam izvede. Ena rešitev je nakup večih virtualnih zidov, ampak jebemti, potem pa se že vprašaš kje je meja :)

Mogoče moram poskusiti s kakim z LIDAR sistemom - če bo kaj bolje :) Izjemno prav bi mi prišlo določanje mej ročno - ampak iRobot ima menda to samo od i7 navzgor?

Motion ::

njyngs je izjavil:

Stanovanje je vedno pospravljeno. Ne bom pa vsake rastline (ki jih je res dosti), vsakega stola, vsake najmanjše zadeve prilagajal enemu sesalcu. Pri Roomba 960 me moti še ena stvar: zaradi kamere rabi svetlobo - in v tej temni zimski sezoni je to kar izziv (vsaj v mojem primeru). Saj je robotski sesalnik OK, ampak včasih povzroči več dela kot ga sam izvede. Ena rešitev je nakup večih virtualnih zidov, ampak jebemti, potem pa se že vprašaš kje je meja :)

Mogoče moram poskusiti s kakim z LIDAR sistemom - če bo kaj bolje :) Izjemno prav bi mi prišlo določanje mej ročno - ampak iRobot ima menda to samo od i7 navzgor?

Vzemi LIDAR. Lahko zelo natančno določiš NO-Go cone. Jst običajno sam stole premaknem v dnevno na parket kjer ga ne spustim ker vedno uporabljam mokro krpo ob sesanju. Zaradi drugih stvari pa se ne sekiram. Pa dnevno glih enkrat na 14 posesam s klasičnim sesalnikom ker tam se tako al tako ne nabira dosti smeti. Največ za pucat je po kuhinji in jedilnici hodnikih.

darck ::

pa kaj je s tem LIDAR sistemom katerega tako večina omenja a je res toliko dober ali boljši

njyngs ::

Kak predlog katerega LIDAR vzet v rangu do 500€?

Motion ::

darck je izjavil:

pa kaj je s tem LIDAR sistemom katerega tako večina omenja a je res toliko dober ali boljši

LIDAR sistem uporablja laser za mapiranje prostora in je posledično zelo natančen.

GupeM ::

njyngs je izjavil:

Stanovanje je vedno pospravljeno. Ne bom pa vsake rastline (ki jih je res dosti), vsakega stola, vsake najmanjše zadeve prilagajal enemu sesalcu. Pri Roomba 960 me moti še ena stvar: zaradi kamere rabi svetlobo - in v tej temni zimski sezoni je to kar izziv (vsaj v mojem primeru). Saj je robotski sesalnik OK, ampak včasih povzroči več dela kot ga sam izvede. Ena rešitev je nakup večih virtualnih zidov, ampak jebemti, potem pa se že vprašaš kje je meja :)

Mogoče moram poskusiti s kakim z LIDAR sistemom - če bo kaj bolje :) Izjemno prav bi mi prišlo določanje mej ročno - ampak iRobot ima menda to samo od i7 navzgor?

Ja, potem rabiš LIDAR, da lahko v appu določiš no-go cone in/ali virtualne zidove. Pa dela tudi v popolni temi.

darck ::

ja pri meni v hodniku pa jedilnici in kuhinji bi moral več-krat kot enkrat na dan sesati saj od kod se ta hudič po vogalih nabere. Z metlo je tudi problem ker kar beži vse to naokrog in obenem se na metlo nabere. Ne vem kaj bi bilo bolje robotski sesalec ali baterijski sesalec z rotirajočo krtačo? Če bi bil robotski sesalec potem naj bi bil takšen katerem ni potrebna čista svetloba da deluje

Sparkxl ::

Svetlobo rabijo zastarele rombe. Vsak kitajc za 200€ ima lidar in dela v temi.
Gori je en pisal da mora kupovati virtualne stene za rombo...me je skoraj vrglo iz stola od smeha :) Jaz sem kitajcu letos na zemljevid lepo narisal kje je smrekica, da mi ne požere maha, ovčk in jezusa :)

darck ::

Sparkxl je izjavil:

Svetlobo rabijo zastarele rombe. Vsak kitajc za 200€ ima lidar in dela v temi.
Gori je en pisal da mora kupovati virtualne stene za rombo...me je skoraj vrglo iz stola od smeha :) Jaz sem kitajcu letos na zemljevid lepo narisal kje je smrekica, da mi ne požere maha, ovčk in jezusa :)


Katerega Kitajca imaš ??? Mene drugače nič ne zanima vse možne opcije kateri prostor bo sesal in kaj podobnega važno da prostor posesa in tudi tisto po vogalih

Kodrnusa ::

Kerkol novi roborock, viomi so boljsi od roomb. Da ne govorim o ceni. Jaz Roborock s50 pošljem v zgornjem štuku v popolni temi (rolete), posesa, pomije... Ga imam ze 2 al 3 leta. Posesal vec kot 15 km2. Ko crkne, kupim unega s postajo za praznit. Seveda spet Roborock. Roombe ne kupujte, ne bodite nori.

darck ::

Kodrnusa je izjavil:

Kerkol novi roborock, viomi so boljsi od roomb. Da ne govorim o ceni. Jaz Roborock s50 pošljem v zgornjem štuku v popolni temi (rolete), posesa, pomije... Ga imam ze 2 al 3 leta. Posesal vec kot 15 km2. Ko crkne, kupim unega s postajo za praznit. Seveda spet Roborock. Roombe ne kupujte, ne bodite nori.



Ali je velika razlika med tema dvema sesalnikoma????

 Roborock E4

Roborock E4



 Roborock S6 Pure

Roborock S6 Pure

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

Kodrnusa ::

€ 363,91 47%OFF | Roborock S5 Max Vacuum Cleaner Robot S5max Sweeping Mopping Carpets Hard Floor Cleaning upgrade of S50 S55 collect pet hairs
https://a.aliexpress.com/_mPQGvTI
Jaz bi tega vzel iz Eu skladisca

Ganon ::

darck je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Svetlobo rabijo zastarele rombe. Vsak kitajc za 200€ ima lidar in dela v temi.
Gori je en pisal da mora kupovati virtualne stene za rombo...me je skoraj vrglo iz stola od smeha :) Jaz sem kitajcu letos na zemljevid lepo narisal kje je smrekica, da mi ne požere maha, ovčk in jezusa :)


Katerega Kitajca imaš ??? Mene drugače nič ne zanima vse možne opcije kateri prostor bo sesal in kaj podobnega važno da prostor posesa in tudi tisto po vogalih


Kupi S5 Max, izredno zadovoljen boš.
««
79 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356421 (3855) Gregor P

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48363979 (37905) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309143644 (63326) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764301 (23949) mat xxl

Več podobnih tem