» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
67 / 90
»»

aborko ::

No ta ZPS test bi pa rad prebral, vsaj povzetek. Napisali so tudi tole "Praviloma so med najboljšimi aparati z zasoljeno ceno, a tokrat je v družbi najboljših tudi sesalnik za 140€".

darkolord ::

Berem ta test pa je zelo primitiven.

Povzetka ni, piše nekaj na splošno.

Cel kup napak je, podatki so pomankljivi in netočni (narobe označene funkcionalnosti; v naslovu en model, v testu drugi ...).

Točkovanje je kar nekaj:
- sesalnik z močnejšim motorjem dobi na primer zelo slabo oceno pri glasnosti, kljub temu, da ima več možnosti nastavitev moči (in glasnosti) in je pri isti glasnosti definitivno bolj učinkovit
- sesalnik brez glavne krtače dobi odlično oceno za vzdrževanje krtač
- enako pri "porabi energije", primitiven sesalec brez krtače dobi odlično oceno
- pri gibanju se ocenjuje samo "gibanje okoli ovir" in "čiščenje točkovne umazanije"; nič glede navigacije, časa čiščenja, a si zapomni kje je, a zna po polnjenju nadaljevati itd.

Močno odsvetujem ta test.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Gregor P ::

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

darkolord ::

Verjetno ja.

Tole je isti test (glede na rezultat prvih treh)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Badwolff ::

Nasploh so testi zps... Kr neki. Odsvetujem bolj ali manj vse.

Kripto mesi ::

mat xxl je izjavil:

Raje kupi, kaj boljšega, na ZPS so bili zelo slabo ocenjeni, sploh napram Roombam, ki jo dobite res ugodno in z 2 letno garancijo.

Sicer pa če res vztrajate, preverite cene na Elkotex d.o.o. v Ljubljani.

Spet siliš s svojo roombo fanboy? ;((

Taip4n ::

mat xxl je izjavil:

Raje kupi, kaj boljšega, na ZPS so bili zelo slabo ocenjeni, sploh napram Roombam, ki jo dobite res ugodno in z 2 letno garancijo.

Sicer pa če res vztrajate, preverite cene na Elkotex d.o.o. v Ljubljani.


Kaj pa je tok boljšega na Roombi kot kitajcu?

GupeM ::

Taip4n je izjavil:

Kaj pa je tok boljšega na Roombi kot kitajcu?

Ime.

floyd1 ::

Roko na srce, roombe (npr. serija 9xx) so postale s ceno okrog 400 eur kar dober nakup. Konkurenca tu deluje ?. Z 2-3x ceno kitajca pa niso imeli pri irobotu več kaj iskat.
Na roko jim gredo še cene "kitajcev", ki ob novih funkcijah tudi počasi rastejo.

mat xxl ::

No ampak multi test EU potrošniških organizacij, ne naše ZPS, ki je teste povzela, je pa jasno pokazal, kje je kdo ;) .

Čeprav se strinjam, da na testu zelo dobro oceniš one z manjšo porabo elektrike, je smešno... test ima res velike pomanjkljivosti in nekako ni verodostojen.

Nekako, tako, kot bi testiral kako hitro gre kako osebno vozilo in potem bi vsa hitrejša dobila porazne ocene, ker pač pokurijo več goriva, kot počasnejši.

Fantje jaz realno gledam tehnologijo in njeno delovanje, tudi test je pokazal, da je Neato razred pred Roombami, samo žal so rezervni deli v EU pomanjkljivo dostopni.

Badwolff ::

GupeM je izjavil:

Taip4n je izjavil:

Kaj pa je tok boljšega na Roombi kot kitajcu?

Ime.



Prej smo imeli Roombi, sedaj viomi. Pa mu še vedno vsi rečemo Roomba :D

mat xxl ::

GupeM je izjavil:

Taip4n je izjavil:

Kaj pa je tok boljšega na Roombi kot kitajcu?

Ime.


Izdelava, kvaliteta izdelave, dolgotrajnost delovanja, brez, da se deli obrabijo, modulna gradnja, po sistemu plug and play, razširjenost, dostopnost rezervnih delov, ki so načeloma dolgo v uporabi ( npr.: kolesa so enaka bila 12 let le barva se je spremenila pri novejših) , ne pa, kot pri kitajcih, ki namerno naredijo samo malo drugačnega, da ne paše od prejšnjega modela....., skratka, dostopnost delov, tudi kasneje je veliko večja in s tem cenejša.

Ja fantje Vileda za 140 eur je zmagovalec testa, KER porabi malo energije, jaz takim robotom sicer rečem igračke .....

stara mama ::

Važno, da imamo konkurenco na trgu robotov. Da si za dokaj pametno ceno zmanjšaš količino gospodinjskih opravil.

raners ::

@Badwolff, ti lahko iz "prve roke" poveš malo, kateri sesalec se tebi osebno zdi boljši (v širšem pogledu)... Roomba ali Viomi?

Badwolff ::

7 let stara Roomba proti pol leta staremu Viomiju? Je treba kaj rečt?

stara mama ::

Proti 7~ let stari rombi se tud meni Viomi zdi neprimerno boljši. Predvsem to, da pametneje hodi po stanovanju in se ne zaletava v vsako stvar, kot da je mutav :)
Čeprav stara romba še vedno deluje, vse kar je rabila je nova baterija in kaka krtača (za Viomi pa je še prehitro, da lahko ocenim trdoživost)

Zgodovina sprememb…

mahoni ::

Kerga naj vzamam za 75m2 flet? Imam pa pri vsakih vratih po 2cm razlike. Torej ni vse ravno.

mat xxl ::

Čez 2 cm gre vsaka Roomba, kitajci pa tudi, kot vem....

mahoni ::

mat xxl je izjavil:

Čez 2 cm gre vsaka Roomba, kitajci pa tudi, kot vem....

Si siguren? Kar tezko verjamem.

petron ::

Roborock brez težav (iz izkušenj). Tako da ti priporočam S50 max.

chort ::

Kaj bi priproročali za 50m^2 parketa, brez tepihov? V stanovanju živi tudi dolgodlak pes, zato je vse dlakasto in peščeno. Fajn bi bilo tudi, da sesalec ni glasen kot reaktivec.

stara mama ::

mat xxl je izjavil:

Čez 2 cm gre vsaka Roomba, kitajci pa tudi, kot vem....

Prek 2cm noben ki sem ga videl. Nekje do 2cm je zgornja meja povsod.

Vm1999 ::

chort je izjavil:

Kaj bi priproročali za 50m^2 parketa, brez tepihov? V stanovanju živi tudi dolgodlak pes, zato je vse dlakasto in peščeno. Fajn bi bilo tudi, da sesalec ni glasen kot reaktivec.


Lahko daš na Quiet mode, samo potem tudi manj posesa...

avtek ::

chort je izjavil:

Kaj bi priproročali za 50m^2 parketa, brez tepihov? V stanovanju živi tudi dolgodlak pes, zato je vse dlakasto in peščeno. Fajn bi bilo tudi, da sesalec ni glasen kot reaktivec.


Vsak ma sicer svoje želje in zahteve, ampak 50m ti bo posesal prej kot v eni uri. Pa če vsak dan sesaš, greš menda vsaj za 1h ven oz kam, da je stanovanje čisto prazno :)

simooon ::

A tale Viomi SE je že kaj obdelan? Je to slabša verzija od V2? ?
https://m.gearbest.com/activity-viomi-s...

raners ::

@simooon, poglej komentar tule: https://forum.kajkupiti.si/viewtopic.ph...

raners ::

mat xxl ::

Ta prispevek, je zelo zelo zavajujoč, ker ja po njihovem, je najbolje, kar ja oni prodajajo... :)

GeForce ::

Nisem bral cele teme, me pa zanima kaj se trenutno priporoča kot best buy za čisto osnovno uporabo?

Vse kar se rabi je suho sesanje, možnost nastavitve sesanja po urniku, in pa čim manj ostalih zadev. Na MiShop.si imam že v košarici Xiaomi Mi Robot za 250€, je to ok zadeva?

darkolord ::

Ja, z Mi Robotom ne boš nič falil.

Lucio ::

Na VIomi V2 se ne vrti več stranska ščetka. Je izven garancije kupljen na Electronic4You.
Je imel že kdo take težave in kako se jo odpravi? Ne vem ali je motor ali elektronika.

Sanches000 ::

Vprašaj na mishop koliko pride popravilo...meni so popravili še v garanciji

krefi ::

Kje kupiti filter, metlco ter krtačo za sesalec viomi v2 pro ? Pa če se d apo možnosti iz EU.
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Mikrohard ::

mat xxl je izjavil:

Fantje jaz realno gledam tehnologijo in njeno delovanje, tudi test je pokazal, da je Neato razred pred Roombami, samo žal so rezervni deli v EU pomanjkljivo dostopni.

Imam Vorwerka, ki je v bistvu rebrandan Neato z nekaj dodatki... prav tako imamo v hiši še Roborocka S50. Pa ti lahko (brez branja testov) povem, da bi Vorwerka takoj zamenjal za Roborocka.

chort ::

Ima kdo izkušnje z Roombo i7+ v kombinaciji s pasjimi dlakami?

Vens ::

chort je izjavil:

Ima kdo izkušnje z Roombo i7+ v kombinaciji s pasjimi dlakami?


Moja izkušnja je roborock in črni labradorec. Če ga nebi imeli, bi se zadušili v dlakah.

Tilen ::

Tilen je izjavil:

matejm1994 je izjavil:

Meh, prijatelj ima Xiaomija, pa enako posesa kot moj Anker RoboVac 11S za 190EUR... In ta RoboVac še lepo gre pod omare, ker je precej nizek.


RoboVac 11S za 160 EUR na amazon.de. Trenutno je na voljo promotion za 40 EUR.

https://www.amazon.de/gp/product/B07D7S...

Sem naročil. :)


Sedaj sem naročil že peti robot te vrste. Vsi so z njim zadovoljni. :)

Trenutno je na voljo kupon za -60 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

aborko ::

Jst sem vedno mislil, da tile brez lidar sistema bolj slabo navigirajo, rabijo svetlobo v prostoru zaradi navigacije na podlagi kamere. Pa tudi moč sesanja 1300 pa, osnovni mi robot ima ene 50% večjo. Ampak če praviš da so ok, bom mogoče tudi sam kakega nabavil, sploh zdej za 140EUR. Kako je pa z rezervnimi deli?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

aborko ::

Edit: Vidim da pride 157€ z dostavo do slo, kar je nevarno blizu originalnemu mi robotu, ki je 167€. Pa imaš dokaj pametno lidar navigacijo namesto bounce, večjo sesalno moč, 2x večjo baterijo (manjša obraba). Edino Mi je višji zaradi lidar in ne gre pod kake res nizke omare, radiatorje.

darkolord ::

aborko je izjavil:

Jst sem vedno mislil, da tile brez lidar sistema bolj slabo navigirajo, rabijo svetlobo v prostoru zaradi navigacije na podlagi kamere.
Tile za 140 EUR seveda nimajo kamere, navigirajo "na pamet", tako kot slepi ljudje v prostoru.

Tilen ::

Ja, in čisto normalno delujejo v temi. Rezervni deli so generični in nekaj dobiš zraven, ostalo pa za bagatelo dokupiš na Amazonu, če bi rabil.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

mat xxl ::

chort je izjavil:

Ima kdo izkušnje z Roombo i7+ v kombinaciji s pasjimi dlakami?



Imam jaz sedaj nekaj dni, sem jo sicer že pred časom na kratko testiral, pa S9 tudi.

V glavnem sam sesalni del je bolj švoh, kot v 980 ki na maximumu, ne na navadnemu režimu. Sam imam 3 kodrice, ki sicer ne spuščajo prav veliko dlake, tako, da mislim, da boš zadovoljen, je pa veliko bolj tiha, kot 980 ka na turbo delovanju koška.

Zelo zgledna, dlake posesa v koš, tako, da, če te zanima kaj bolj konkretnega vprašaj.

chort ::

mat xxl je izjavil:

chort je izjavil:

Ima kdo izkušnje z Roombo i7+ v kombinaciji s pasjimi dlakami?



Imam jaz sedaj nekaj dni, sem jo sicer že pred časom na kratko testiral, pa S9 tudi.

V glavnem sam sesalni del je bolj švoh, kot v 980 ki na maximumu, ne na navadnemu režimu. Sam imam 3 kodrice, ki sicer ne spuščajo prav veliko dlake, tako, da mislim, da boš zadovoljen, je pa veliko bolj tiha, kot 980 ka na turbo delovanju koška.

Zelo zgledna, dlake posesa v koš, tako, da, če te zanima kaj bolj konkretnega vprašaj.


O super! Moj bastard hound trenutno spušča oblačke, ampak dejmo rečt da se lepo pokompenzira z razliko v številu zveri ;) Pesek pobira ok? Kaj pa zapletanje dlake v metlice ipd?
Glede na to, da je trenutno stanovanje relativno majhno (60m2) in skoraj brez preprog, bi morala tudi šibkejša sesalna moč zadostovati. Kako ji pa kaj škodijo manjše lužice vode (cm do 2 cm premera) - pes se nikakor noče naučit pit, ne da bi ob tem pomil še pol hiše...

mat xxl ::

To z kapljicami ne bo prevelika težava, pa vendar !!!! NE SPUŠČAJ ROBOTA; KO JE PES DOMA. Se zgodi pooop in ja noben robotek še nima senzorja za "sranje" in potem prideš domov, je veselica, čeprav meni se je vedno ustavila je pa vseeno še malo šla in se ustavila, ko je dojela, da nekaj ni ok. :) .

Pa če se ti pes kdaj podela, preden spustiš robota preveri, da se ni, kje v kakem kotu !

Vm1999 ::

A vam psi opravljajo potrebo v stanovanju? Zanimivo... sem mislil, da se po nekaj mesecih odraščanja/vzgoje to konča.
Pri meni je bolj problem, če se sesalec zaleti v psa in se ta potem začne "igrat" z njim. Sploh stranska krtača mu je zanimiva.

Kripto mesi ::

Xiaomi sicer ima model, ki zazna tudi sranje: https://www.pocket-lint.com/smart-home/...

Okapi ::

Se vnaprej opravičujem za lenobo, ampak da ne berem zadnjih nekaj deset strani, kakšno je trenutno stanje glede zmogljivejših robotov?

Že nekaj časa imam 360 S6 in sem čisto zadovoljen z njim, ampak me vseeno zanima, ali je bil v zadnjih dveh letih kakšen opazen napredek na tem področju. So novi modeli kaj opazno boljši, kar se pameti in zmogljivosti tiče? V čem so boljši?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

darkolord ::

- malenkost višja sesalna moč
- količina vode pri mokrem brisanju se dozira elektronsko (lahko nastaviš, koliko naj ti navlaži)
- mokro (morda tudi suho, to nisem ziher) lahko čisti v Y vzorcu (naprej/nazaj v levo, naprej/nazaj v desno)
- v appu imaš stanovanje ločeno na prostore in lahko po prostorih nastavljaš čiščenje (nekaj časa je bilo to pri S6 po pomoti vklopljeno, pa so potem izklopili in vklopili samo za nove modele)

Kroos ::

Tudi jaz se že vnaprej opravičujem za lenobo (nekaj teme sem prebral, vsega ne, ker je kar veliko :)), ampak v Intersparu sem opazil, da ponujajo Roombo 960 za 379 eur. Pri ostalih ponudnikih je ta model po večini razprodan, cena pa je bila okoli 700 eur. Po nekaj malega researcha sem opazil, da je to že nekaj let star model in sta trenutno "flagship" modela i7 in pa S9.

Je ta 960 že outdated iz tehnološkega vidika in so novejši modeli (v istem cenovnem rangu) precej boljši? Se bolj splača zaviti v smer kitajskih robo sesalnikov, kot npr. Xiaomi oz. kaj podobnega?

Vm1999 ::

Roborock S5 Max mogoče, kot alternativa.
««
67 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356528 (3962) Gregor P

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48364621 (38547) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309144044 (63726) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764590 (24238) mat xxl

Več podobnih tem