» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
61 / 90
»»

Kowkele ::

Živijo,
ali je že kdo naročal nadomestne dele(krtače, stranske krtače, hepa filtre...) za Viomi V2 pro?
Če da, me zanima kje ste jih naročili. Da preverjeno ustrezajo ter so dobre kvalitete.

Hvala.
Tako pač je to!!!

ge ::

Kowkele je izjavil:

Živijo,
ali je že kdo naročal nadomestne dele(krtače, stranske krtače, hepa filtre...) za Viomi V2 pro?
Če da, me zanima kje ste jih naročili. Da preverjeno ustrezajo ter so dobre kvalitete.

Hvala.


Tudi mene zanima, kje nabavit (poceni-kakovostno) nadomestne dele in sicer za Roborock S5 Max in S6. ;)
Ge

Tomson ::

@kowkele: original zadeve imaš na Geeku npr. kompatibilni kompleti pa so ok na Aliju ...
@ge: za S5Max in S6 je tudi na Aliju največ izbire ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

WaterBoy ::

Zdravo

Kako bi vi rešili ta problem:
V stanovanju imam iz enega prostora v drugega takšno stopnico:


Visoka je 34mm in robotski sesalec vsekakor ne bo mogel mimo.

Če se naradi takšna mala klančina da se lahko sesalep pripelje gor in dol bi bilo to dobro?

buttcrack ::

Seveda se da , samo potem vrat ne boš zaprl

WaterBoy ::

Sem razmišljaj da se ta rampa da ta samo takrat ko se bi sesalo. Vrata so skoz odprta in tudi razmišljam da bi jih dol vzel

mat xxl ::

Tole je ene 3 cm + oster rob, ki vsaj na Roombah trga profil koles. Če gredo vrata dol, dodaj še en prag na polovici višine, ki bo stalno tam, tako, gre robot najprej na to ploščo (mora biti tako velika da gre skoraj cel gor) in nato naprej, sicer bo pri taki višini nasedel.

Sparkxl ::

ge je izjavil:

Kowkele je izjavil:

Živijo,
ali je že kdo naročal nadomestne dele(krtače, stranske krtače, hepa filtre...) za Viomi V2 pro?
Če da, me zanima kje ste jih naročili. Da preverjeno ustrezajo ter so dobre kvalitete.

Hvala.


Tudi mene zanima, kje nabavit (poceni-kakovostno) nadomestne dele in sicer za Roborock S5 Max in S6. ;)


Amazon.de če rabiš hitro. Na naš šaomi shop pa pozabi, ker cene so milo rečeno perverzne

Krenforum ::

Zdravo,

Na voljo je nov firmware za Viomi, je ze kdo namestil in preizkusil?

hafo123 ::

Kakšna pa je verzija? Jaz imam 3.5.3_0030.

jesskoman ::

Odločam se med Viomi V2 pro in 360 S7 za 130 m2 vinila in parketa? Viomi naj bi imel večjo sesalno moč in boljše mokro čiščenje, 360 s7 pa boljso logiko. Želja so čim bolj čista tla (suho in mokro). Je (suho in mokro) čiščenje pri viomiju toliko boljše, da odtehta boljšo aplikacijo 360 S7?

Hvala in LP!

TadejPer ::

Krenforum je izjavil:

Zdravo,

Na voljo je nov firmware za Viomi, je ze kdo namestil in preizkusil?

Zjutraj sem posodobil, nič pa ni pisalo kaj je novega. Nov firmware je 3.5.8_0033
Kar sem sam opazil: Scheduled cleanup lahko sedaj nastaviš tudi dneve direkt iz nastavitev za robota in sobe kje naj počisti, Map list (predvidevam, da lahko shrani več nadstropij), consumables statistics (piše kdaj kaj zamenjati), na začetni strani je prej pisalo Vacuum (si nastavil moč sesanja) in pa Mop (nastavil si koliko vode porabi) sedaj pa piše Vacuum in Vacuum&Mop kar mi je čudno saj nimam kombinirane posodice.

hafo123 ::

Jaz nima še možnosti updata na verzijo3. 5.8_0033. Imam pa v aplikaciji možnosti Vacuum in Vacuum&Mop.

TadejPer ::

TadejPer je izjavil:

Krenforum je izjavil:

Zdravo,

Na voljo je nov firmware za Viomi, je ze kdo namestil in preizkusil?

Zjutraj sem posodobil, nič pa ni pisalo kaj je novega. Nov firmware je 3.5.8_0033
Kar sem sam opazil: Scheduled cleanup lahko sedaj nastaviš tudi dneve direkt iz nastavitev za robota in sobe kje naj počisti, Map list (predvidevam, da lahko shrani več nadstropij), consumables statistics (piše kdaj kaj zamenjati), na začetni strani je prej pisalo Vacuum (si nastavil moč sesanja) in pa Mop (nastavil si koliko vode porabi) sedaj pa piše Vacuum in Vacuum&Mop kar mi je čudno saj nimam kombinirane posodice.


Sedaj sem ga prvič poslal sesat, tudi sesa še bolj logično! Ima drugačen način čiščenja, če je prej sesal levo-desno v sobi, sesa zdaj od zgoraj-navzdol.

Tomson ::

@jesskoman:
pravkar je prišel na trg nov model podjetja 360, naslednik modela S7 in sicer model 360 S6 Pro (oznake jim niso največja vrlina, ker so si modeli sledili S6, S5, S7 in zdaj S6 Pro), prinaša pa kar nekaj dobrih lastnosti in je trenutno najnaprednejši model na trgu, a je cenovno bistveno dražji od modelov ki jih omenjaš. Med slednjima (V2 Pro in S7), razlika v sesalni moči je minimalna, v praksi se kaj dosti poznalo ne bo pri sesanju, aplikacija je meni kar boljša na S7 modelu, tudi omenjeni algoritem premikanja po prostoru je res nekoliko boljši, deluje malo bolj suvereno, V2 Pro pa ima 3x večjo posodico za vodo, boljšo krpico ter Y patern mokrega čiščenja, tako da je na tem področju občutno boljši. Po drugi strani pa je mogoče malo težav nasplošno s 360 modeli. Je težka odločitev, ker sta sicer oba odlična, vsaj ima svoje pluse in minuse, cena pa je nekje podobna, sicer pa kakorkoli se odločiš boš zadovoljen! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

hafo123 ::

Ali je potrebno kaj posebnega storiti v aplikaciji, da bom dobil nov firmware za Viomi V2 pro, ker meni kaže v aplikacijo up to date - 3.5.3_0030?

TadejPer ::

hafo123 je izjavil:

Ali je potrebno kaj posebnega storiti v aplikaciji, da bom dobil nov firmware za Viomi V2 pro, ker meni kaže v aplikacijo up to date - 3.5.3_0030?

Meni je danes zjutraj, ko sem odprl aplikacijo, samo ponudilo možnost update.

Kowkele ::

TadejPer je izjavil:

hafo123 je izjavil:

Ali je potrebno kaj posebnega storiti v aplikaciji, da bom dobil nov firmware za Viomi V2 pro, ker meni kaže v aplikacijo up to date - 3.5.3_0030?

Meni je danes zjutraj, ko sem odprl aplikacijo, samo ponudilo možnost update.


Meni tudi ni ponudilo updata in je verzija 3.5.3_0030 up to Date..

Tomson? Kakšen info?
Tako pač je to!!!

WaterBoy ::

TadejPer je izjavil:

Krenforum je izjavil:

Zdravo,

Na voljo je nov firmware za Viomi, je ze kdo namestil in preizkusil?

Zjutraj sem posodobil, nič pa ni pisalo kaj je novega. Nov firmware je 3.5.8_0033
Kar sem sam opazil: Scheduled cleanup lahko sedaj nastaviš tudi dneve direkt iz nastavitev za robota in sobe kje naj počisti, Map list (predvidevam, da lahko shrani več nadstropij), consumables statistics (piše kdaj kaj zamenjati), na začetni strani je prej pisalo Vacuum (si nastavil moč sesanja) in pa Mop (nastavil si koliko vode porabi) sedaj pa piše Vacuum in Vacuum&Mop kar mi je čudno saj nimam kombinirane posodice.

Je to kdo že testiral če deluje?

Hvala

rudmajstr ::

Pozdravljeni,

Razmišljam o prvem nakupu robotskega sesalnika. Budget nekje 300-350€. Katerega bi priporočali za stanovanje veliko cca 60 kvadratov in iz kje bi naročil.

Lp, R.

Motion ::

JSt ti lahko priporočim 360 S6. Po skoraj letu in pol dela kot prvi dan. Nobenih problemv sploh.

misek ::

Pri meni mi za verzijo 3.5.8_0033 ponuja Vacuum / Vacuum & Mop / Mop s kombinirano posodico. Pri Mop lahko izberem koliko vode naj uporabi - ne vem ali je ta možnost bila tudi na stari verziji.

Krenforum ::

Jaz sem opazil samo eno razliko in sicer ko poda glasovne informacije, rece malo drugace. Prej je rekl dust bin, zdej rece dust compartment, ko recimo odstranim kos da vrzem stran smeti.. Ostalih sprememb nisem nasel.

Tomson ::

@kowkele:
težko rečem kakšen je sistem in vrstni red firmware updejta, sam imam še verzijo 3.5.3.0030 in če grem pod posodobitve "Firmware is up to date", sem pa tudi sam opazil nekaj sprememb v aplikaciji, kot omenjeno Vacuum in Vacuum&Mop ... ali so pri različnih napravah različne verzije z enako funkcionalnostjo pa bomo še videli, v vsakem primeru sigurno nihče ne bo prikrajšan ...

@rudmajstr
velikost stanovanja nit ne igra bistvene vloge, razen če bi imel ultra veliko stanovanje, kjer je mogoče fino vzeti v obzir zmogljivost baterije, sicer pa ne igra vloge ali kupuješ sesalnik za 30m2 ali 150m2, so razlike in specifike na drugih področjih delovanja. Dražji in boljši modeli so bolj učinkoviti, imajo narednejše aplikacije, imajo bolj pameten način načrtovanja in premikanja po prostoru, imajo bistveno naprednejše aplikacije itd. V cenovnem rangu do 350€ je še vedno najboljša opcija Xiaomi Viomi V2 Pro, ki ponuja največ za ceno(okoli 330€), odličen je tudi novejši model 360 S7 okoli 340€, ki sodi med naprednejše modele, a je slabši na področju mokrega čiščenja, kjer je Viomi res najboljši, po drugi strani pa nudi boljšo uporabniško izkušnjo, aplikacija je res top, omogoča več aktivnih map za različna nadstropja itd. Malo nad budgetom pa imaš potem overall res odličnega Roborock S5 Max, a ta je že nad 400€ ... Sicer pa lahko sam malo preveriš in prebereš o najboljšim modelih robotskih sesalnikov po različnih cenovnih razredih ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

bauci ::

Imam 4-5 let star Irobot serije 800. Moje izkušnje: dvakrat menjal baterijo, prostor velik cca 20 m2 pometa cca 45 minut, premika se čisto brez vsake logike, zaletava se v vse noge od stolov in mize. Komaj čakam, da mi spet crkne baterija, da ga zamenjam.

buttcrack ::

a je komu začela nagajat posoda za vodo, pri meni sem danes opazil, da za zasbo vleče precej suho krpo. včasih smo morali še kar nekaj časa počakat, da nismo vsega potacali...

se bojim, da je fuč ali se da kaj ukrenit?

Tomson ::

Preveri luknjice na posodi, vodni kamen jih lahko zamaši sčasoma, če je zelo trda voda, podobno pride lahko do težav če se uporablja kakšna čistila poleg vode ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

mat xxl ::

bauci je izjavil:

Imam 4-5 let star Irobot serije 800. Moje izkušnje: dvakrat menjal baterijo, prostor velik cca 20 m2 pometa cca 45 minut, premika se čisto brez vsake logike, zaletava se v vse noge od stolov in mize. Komaj čakam, da mi spet crkne baterija, da ga zamenjam.


Nabavi od serije 900 dalje, tam gre brez problema po vrsti in zato veliko hitreje, ja sedaj ko ljudje niso po službah , jih to moti sicer jih ni.

Če se ti pa res zaletava brez zmanjšanja brzine v stole mize, potem pa odstrani sprednji odbijač in ga z notranje strani očisti prahu, pa bo spet nežno to delala.....

bauci ::

Hvala za nasvet glede sprednjega odbijača.

buttcrack ::

Tomson je izjavil:

Preveri luknjice na posodi, vodni kamen jih lahko zamaši sčasoma, če je zelo trda voda, podobno pride lahko do težav če se uporablja kakšna čistila poleg vode ...

sem jih malo pobožal potem pa skozi luknjo za vodo dolit pihnil na polno in je takoj začelo špricat ven :)

sicer mi je potem kmalu zmanjkalo baterije in nisem nadaljeval, ampak tisto malo kar je še potegnil, je bilo spet mokro.

phew :)

rudmajstr ::

Tomson je izjavil:

@kowkele:
težko rečem kakšen je sistem in vrstni red firmware updejta, sam imam še verzijo 3.5.3.0030 in če grem pod posodobitve "Firmware is up to date", sem pa tudi sam opazil nekaj sprememb v aplikaciji, kot omenjeno Vacuum in Vacuum&Mop ... ali so pri različnih napravah različne verzije z enako funkcionalnostjo pa bomo še videli, v vsakem primeru sigurno nihče ne bo prikrajšan ...

@rudmajstr
velikost stanovanja nit ne igra bistvene vloge, razen če bi imel ultra veliko stanovanje, kjer je mogoče fino vzeti v obzir zmogljivost baterije, sicer pa ne igra vloge ali kupuješ sesalnik za 30m2 ali 150m2, so razlike in specifike na drugih področjih delovanja. Dražji in boljši modeli so bolj učinkoviti, imajo narednejše aplikacije, imajo bolj pameten način načrtovanja in premikanja po prostoru, imajo bistveno naprednejše aplikacije itd. V cenovnem rangu do 350€ je še vedno najboljša opcija Xiaomi Viomi V2 Pro, ki ponuja največ za ceno(okoli 330€), odličen je tudi novejši model 360 S7 okoli 340€, ki sodi med naprednejše modele, a je slabši na področju mokrega čiščenja, kjer je Viomi res najboljši, po drugi strani pa nudi boljšo uporabniško izkušnjo, aplikacija je res top, omogoča več aktivnih map za različna nadstropja itd. Malo nad budgetom pa imaš potem overall res odličnega Roborock S5 Max, a ta je že nad 400€ ... Sicer pa lahko sam malo preveriš in prebereš o najboljšim modelih robotskih sesalnikov po različnih cenovnih razredih ...


Hvala za predloge!

Preko gearbest, aliexpress,... sem opazil kar nekaj omenjenih modelov okoli 330-360€. Rab bi kombiniral z mokrim čiščenjem. Torej trenutni best buy za ta price range je še vedno Xiaomi Viomi V2 Pro? Ali imate dobre izkušnje z naročanjem iz HK skladišča? Primer Ta cena je dobra?

bedarija ::

jaz sem naročil iz gearbest nekaj že več kot mesec in pol nazaj, pisalo je 7-14 dni dostava. ja razmere trenutno so čudne, ampak ko sem jaz naročeval še nobena država ni bila v karanteni, tako da pomoje je zdaj še slabše in boš čakal predolgo iz HK skladišča. vem pa ne.

Kowkele ::

https://m.facebook.com/story.php?story_...

Bil problem (ni kapljala voda-butch3r?) s posodobitvijo, zato so vrnili na staro verzijo...
Tako pač je to!!!

dejanslo ::

Težave z Mi appom že kakšno uro? Lahko odprem app in vidim trenutno stanje naprav, ko pa odprem katerokoli napravo pa pač črn ekran ali crash. Na EU server.
Kamera na cn serverju dela.
There`s More Than One Way To Do It

buttcrack ::

Kowkele je izjavil:

https://m.facebook.com/story.php?story_...

Bil problem (ni kapljala voda-butch3r?) s posodobitvijo, zato so vrnili na staro verzijo...

Sem na budget alfawiseu v8s pro... Pihnil na polno v rezervoar in je začel curljat.

misek ::

A je na viomi v2 možno s kombinirano posodico samo brisati brez sesanja? Aplikacija pravi da ne in da naj vstavim samo rezervoar z vodo :(

dejanslo ::

dejanslo je izjavil:

Težave z Mi appom že kakšno uro? Lahko odprem app in vidim trenutno stanje naprav, ko pa odprem katerokoli napravo pa pač črn ekran ali crash. Na EU server.
Kamera na cn serverju dela.


Težava je bila s podvojeno aplikacijo na telefonu. Zanimivo, ni delalo tudi na ženinem telefonu, ki tudi ima podvojen app in shareane device. Sem odstranil podvojenost in uporabil samo EU server; ni šlo. Šlo pa je, ko sem komplet uninstallal app in vpisal samo EU server. Podvojenost bom poskušal drugič.
There`s More Than One Way To Do It

Tomson ::

@misek:
je možno z malo iznajdljivosti. Odstrani HEPA filter pa bo sesalnik zaznal, ne kot kombinirano, ampak kot posodico za vodo ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

black ice ::

Se je že kdo kaj igral s predelavo firmwara na Roborocku S50? Obstaja kak community na to temo?

misek ::

Tomson je izjavil:

Odstrani HEPA filter pa bo sesalnik zaznal, ne kot kombinirano, ampak kot posodico za vodo
Tega pa se ne bi sam spomnil :) Hvala. Gledam robota pa nič ne vidim kako zaznava ta hepa filter. Očitno je bolj pameten kot sem mislil.

misek ::

Aha, hepa filter ima na strani en mali magnet. Znotraj robota pa je kakšen reed rele. Clever :)

JanezH ::

bedarija je izjavil:

jaz sem naročil iz gearbest nekaj že več kot mesec in pol nazaj, pisalo je 7-14 dni dostava. ja razmere trenutno so čudne, ampak ko sem jaz naročeval še nobena država ni bila v karanteni, tako da pomoje je zdaj še slabše in boš čakal predolgo iz HK skladišča. vem pa ne.


Pa si ga zdaj že dobil, po kolikem času?

yonny ::

Viomi v2 pro ima sedaj po updatu na voljo shranjevanje 3 map, super

vezo ::

Je imel mogoče kdo težave z nadgradnjo Xiaomi Mijia STYJ02YM V2 iz verzije 3.5.3_0046 na 3.5.3_0047?

Iz 0 na 80% skoči v trenutku, potem pa skoraj eno uro ne naredi ničesar. Kasneje ponovno želi enako posodobitev in verzija še je vedno stara. Uporabljam pa aplikacijo Xiaomi Home. Kakšno priporočilo glede alternative za mobilno aplikacijo?

rudmajstr ::

Naročil sem Roborock S50 iz EU warehouse preko Aliexpress za 304€ s kuponi. Dostava je trajala 7 dni. Od petka je bil status "Pošiljka v PLC LJ usmerjena pošti", danes zjutraj pa sem prejel paket.

Kowkele ::

yonny je izjavil:

Viomi v2 pro ima sedaj po updatu na voljo shranjevanje 3 map, super


Kakšna je nova številka verzije? Ali ti je avtomatsko posodobilo, ali je ponudilo update?
Tako pač je to!!!

mijav7 ::

Kowkele je izjavil:

yonny je izjavil:

Viomi v2 pro ima sedaj po updatu na voljo shranjevanje 3 map, super


Kakšna je nova številka verzije? Ali ti je avtomatsko posodobilo, ali je ponudilo update?


Jaz sem trenutno na 3.5.3_0030. Posodobilo je samodejno.

Kowkele ::

Imam enako verzijo, pa nimam možnosti shranjevanja 3 map. Ali lahko daš prt screen kje to vidiš?
Hvala
Tako pač je to!!!

BoLhCa ::

Kje najceneje do Roborocka S5 Max ? Ali je kaj boljšega za rang 400-450€ :) Thx.

Tomson ::

@BoLhCa:
TUKAJ lahko preveriš najboljše opcije za vse modele, sicer pa je v tem cenovnem rangu omenjeni S5 Max vsekakor bestbuy, malo dražja alternativa pa najnovejši 360 S6 Pro, je trenutno eden najnovejših in najnaprednejših modelov na trgu. Ima poleg SLAM+LIDAR še Ultrasonic anti-collision senzor, ki poskrbi za še bolj učinkovito izogibanje oviram, 24 različnih senzorjev, priložen je RF Omnidirectional daljinec, 2.200Pa sesalne moči, glasnost delovanja je med absolutno najtišjimi na trgu z 53dB, ima najnaprednejše algoritme čiščenja, je eden redkih ki omogoča upravljanje večih map za različna nadstropja in resnično deluje bp, ga imam tudi sam naročenega ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor
««
61 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356419 (3853) Gregor P

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48363960 (37886) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309143617 (63299) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764292 (23940) mat xxl

Več podobnih tem