» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
59 / 90
»»

buttcrack ::

skrbet te pomoje nima kej, se pa zna narest da se boš načakl, saj so precej omejili pošto iz kitajske.

d0rK ::

Kar nezadovoljen z mokrim čiščenjem na s5 max... Pusti tla kar lisasta. A je kakšna rešitev za to? Pa škoda da ne more shraniti karte za več nadstropij.

recmajkemi ::

Ne vem koliko so bila tla prej čista. V navodilih/priporočilih za svojega sem prebral, da naj bi pred prvim mokrim čiščenjem temeljito (trikrat?) posesal. Sam sem dodal čistilo na krpico in imam doma čudovite rezultate.

V službi, kjer je siv granit so bile lise hitreje opazne vendar po tretjem mokrem se lis ni več videlo.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

Vm1999 ::

d0rK je izjavil:

Kar nezadovoljen z mokrim čiščenjem na s5 max... Pusti tla kar lisasta. A je kakšna rešitev za to? Pa škoda da ne more shraniti karte za več nadstropij.


Zdaj bom malo na pamet ugibal... mogoče nastavljena prevelika količina vode ali pa veliko vodnega kamna? Jaz dam v Roborocka S50 vsakič malo alkoholnega kisa (0,1 dL), ker imamo res veliko vodnega kamna.
Meni pogosto ostanejo vidne "tračnice" oz. profil pogonskih koles. Drugače pa prej pomijem tla ročno, nato pa vzdržujem z robotom recimo vsak tretji dan (zaradi psa). Če mine več dni, ker se mi ne da ubadati z robotom (ožemanjem krpe vsakih 20 min), moram potem spet ročno pomiti, saj so tla tako umazana.

dejanslo ::

Meni tudi ostajajo tračnice na enem tipu ploščic, medtem ko na drugem (in laminatu ter parketu) ne, sicer je učinek dober. Morda moraš pogosteje zamenjati krpo?
Tista finta z brisanjem map pa mi je nehala delovati, zato sem želel namestit flole, ki lahko shrani cca 10 map, sam mi ne gre.. upam na update.
There`s More Than One Way To Do It

Vm1999 ::

dejanslo je izjavil:

Meni tudi ostajajo tračnice na enem tipu ploščic, medtem ko na drugem (in laminatu ter parketu) ne, sicer je učinek dober. Morda moraš pogosteje zamenjati krpo?


Namočim jo na 20min, kar je nekako zgornja meja, da še lepo briše, čeprav ostane še polovico vode v posodi. Ta se ne izteka tako lepo, ko je tank napol prazen.
Mogoče je to bolje pri S5 max... zasušenih madežev pa verjetno tudi ta ne pobriše.

Sledi puščajo kolesa, ker so prašna. Da bi jih pa redno brisal, se mi pa ne zdi več praktično za uporabo :)

vezo ::

recmajkemi je izjavil:

vezo je izjavil:

recmajkemi je izjavil:

@vezo; večkrat omenjeni STYJ02YM, ki je evkivalent PROju iz Alija za ~ 270 EUR, pošljejo iz Češke v štirih dneh je bil na naslovu.
@Fairplay: cca 90 m2


Hvala.

Torej govoriva o tem modelu https://www.aliexpress.com/item/4000114... ?

O temu ja, sam sem kupil v Hurray Storu.


Moram rečt, da si imel res srečo s tole ceno. STYJ02YM spremljam kakšen mesec in je cena med 307-335 (odvisno če vzameš dodatne krtačke/krpe ali ne).

recmajkemi ::

Sem še malo spremljal cene po nabavi svojega, ker ga hočejo še ostali poznani.
Pa niti ni bilo tako grozno do sredine januarja je bil ~280 €. Ampak opažam, da so zaloge pošle v eu skladiščih in so res še malo dvignili cene, sedaj nekateri dodajajo stroške za transport. Recimo tvoj link niti ne deluje več. Je tudi res, da sem ga sam vzel na black friday. Počakaj na naslednji "shop fest".

Tomson ga je tudi oglaševal na svoji strani za 280 € s kodo, pa ga tudi ni več.

Jst morem rečt, da sem res zelo zadovoljen. Enkrat mi je sicer "pojedel" usb, kabel ampak sem bil sam kriv ker sem ga pustil na tleh.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

mijav7 ::

Kaj bi izbrali med Xiaomi Viomi V2 Pro ter Alfawise V10 Max?

pedalo ::

Imam robota Alfawise V8 pro. Zadnje case je ratal problematicen. Pri sesanju se obcasno ustavi na mestu in se ne premakne. Deluje na mestu. Premakne se sele, ko ga fizicno prestavim. Morda kdo ve kje bi bila tezava?

d0rK ::

Katere accessories kaj predlagate za s5 max? Že takoj vidim da je samo ena krpa premalo. Banggood ima res poceni velik paket dodatkov, se to izplača?

https://www.banggood.com/25PCS-Main-Sid...

Sledi se vidijo na gladkih granitnih ploščicah. Bom jutri probal zmanjšati količino vode, gre pa vsakič po 3x čez ploščice. Vidijo se sledi vode in koles. Bom poizkusil tudi trik s kisom, tukaj imamo zelo trdo vodo. Drugače pa če bi imel dost keša bi ziher vzel kak iRoomba kombo, Braava jet m6 + s9 sesalec. Ne da bi bil mahnjen na rumbe, samo gre za ločeno kombinacijo obeh vrst čiščenja, pa še med sabo se lahko pogovarjata. Sicer pa verjetno lahko kadarkoli samo še Braavo dodam, če bi res hotel namensko čiščenje tal.

mat xxl ::

Ali še bolje Scoobo .......

Tomson ::

@mijav7:
kar se tiče specifikacij si nista tako različna, razen področja mokrega čiščenja, kjer je Viomi občutno boljši, sicer pa razlika v uporabniški izkušnji, je Xiaomi na malo višjem nivoju (quality control, zanesljivost delovanja, aplikacija) ... Je pa tudi občutna razlika v ceni, za 200€ vsekakor daleč najboljša opcija Alfawise V10 Max model, če pa so finance, za 100€ več le stopničko višje Viomi model, kot omenjeno, vsaj s stališča uporabniške izkušnje, je pa tale Viomi trenutno med najboljšimi robotskimi sesalniki na trgu gledano overall...

@d0rk:
za model S5 Max je malo drugačen potršni material, vsaj nekateri deli, preveri: klik in klik npr ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

buttcrack ::

@pedalo
Ista pesem pri meni...
Naj bi bila kolesa fuč. Sem pisal na support in jim posnel video, so rekli da naj bi bilo treba zamenjat kolesa. Naj bi mi jih kmalu poslali. Zna pa še trajat zarad vuhanske kuge par mesecev.

dejanslo ::

Tomson je izjavil:

@d0rk:
za model S5 Max je malo drugačen potršni material, vsaj nekateri deli, preveri: klik in klik npr ...


Connection refused.
There`s More Than One Way To Do It

d0rK ::

Meni normalno odpre, hoče pa da se prijavim preden vidim artikle. So malo dražji ampak je še vedno kar zajeten paket za cca 20eur.

freesty ::

mijav7 je izjavil:

Kaj bi izbrali med Xiaomi Viomi V2 Pro ter Alfawise V10 Max?


Za mamo sem vzel Viomija v2 Pro. Zase pa V10 Max, ki ga se cakam. Ko dobim bom lahko s prve roke povedal kako je na stvari. Sem ga pa narocil za 180eur, kar pomeni, da me je prisel skoraj 50% ceneje kot Viomi zato sem se tudi odlocil.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

darkolord ::

Kje/kako si ga pa naročil za tako ceno?

pedalo ::

@Butch3r
Hvala za info. Bom se obrnil na Gearbest, da uredimo zadevo.

freesty ::

darkolord je izjavil:

Kje/kako si ga pa naročil za tako ceno?

Na gearbestu je bla akcija.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

d0rK ::

Še kdo ki je naložil tisti zadnji firmware za Roborock preko FloleVaca? Izkušnje? Z veseljem bi updatal mojega S5 Maxa, če bo dobil opcijo več nadstropij.

Popolnoma sem impresioniran nad kvaliteto sesanja... Pustil sem ga da je posesal celotno zgornje nadstropje kjer je samo tapison in 2x sem moral sprazniti posodico, toliko robe je posesal.

Vm1999 ::

d0rK je izjavil:

Še kdo ki je naložil tisti zadnji firmware za Roborock preko FloleVaca? Izkušnje? Z veseljem bi updatal mojega S5 Maxa, če bo dobil opcijo več nadstropij.

Popolnoma sem impresioniran nad kvaliteto sesanja... Pustil sem ga da je posesal celotno zgornje nadstropje kjer je samo tapison in 2x sem moral sprazniti posodico, toliko robe je posesal.


Hehe, ja tako je to... dva kolega sta bila tudi tako navdušena nad robotskim sesalcem (sicer S5), da sta še za družinske člane kupila kot darilo. Ko enkrat vidiš kaj dobiš za približno 300 eur in koliko ti olajša hišna opravila...

Roborock ::

Pravkar naročil Roborock EU skladišče 330 eur.

bauci ::

Zanima me ali so senzorji pri sesalcih, ki zaznajo stopnice (prazen prostor) dovolj zanesljivi, da sesalec ne zapelje v prazno?

dejanslo ::

Your call. Na mestu, kjer bi padel 3 m, sem se jaz odločil za oviro, medtem ko pri stopnicah nisem ukrepal nič.
There`s More Than One Way To Do It

Tomson ::

Pri meni se še ni zgodilo da bi kakšen model, tudi tisti cenejši, zapeljal po stopnicah ali padel iz galerije kjer ni nobene zaščite, tako da bi rekel, da razen v kakšnem ekstremnem primeru (da bi bil senzor umazan in sesalnik tega ne bi sporočil, kar se tudi verjetno ne zgodi) praktično nemogoče, se pa sigurno kje najde kakšen primer ko pač nekaj odpove, načeloma to res ni težava, temu so namreč vsi ti senzorji namenjeni ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Sparkxl ::

V 5 mesecih še mi ni padel dol iz stopnice, sesa pa 4x tedensko. Skrbim pa, da so senzorji čisti

bauci ::

Hvala za informacije iz prve roke :).

Jan50 ::

Sicer nisem prebral vseh predhodnih prispevkov, me pa zanima kako se obnese mokro čiščenje na parketu. Nebi rad, da je na parketu preveč tekočine. Kaj se da sprogramirati, da čisti samo del, kjer je keramika ali vinas plošče?

d0rK ::

S5 Max ima opcijo nastavitve količine vode za različna območja oziroma sobe.

Naabo ::

Imam težavo z Viomi v2 robotom, namreč ne odziva se več, ne sveti nobena lučka, gumba tako ne delata. Povezan je še vedno, odzove se le na ukaz find robot pri čemer se oglasi. Ima kdo kakšno idejo? Trenutno je odmaknjen od postaje in čaka, da se izprazni.

Tomson ::

@Naabo:
izključi postajo iz el.toka, popolnoma ugoasni sesalnik, na novo oboje prižgi. Če še vedno ne bo ok, kar skoraj sigurno bo, narediš tovarniški reset (držiš home+power)

@Jan2000:
pri določenih modelih lahko, kot že omenjeno nastavljaš nivo močenja tal, sicer pa ne rabiš niti malo skrbet, ne gre za namakanje tal, predstavljaj si, da navlaženo viledo vlečeš po tleh, sicer lahko ostane malo mokro/navlaženo, a to se posuši v minuti, je dosti manj mokro kot če ročno pomivaš tla. Sam imam na parketu nastavljeno max močenje pa še krpico res močno prej navlažim pa je super, ni nobenih težav, tako ali tako se v nekaj minutah popolnoma posuši ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Naabo ::

Tomson je izjavil:

@Naabo:
izključi postajo iz el.toka, popolnoma ugoasni sesalnik, na novo oboje prižgi. Če še vedno ne bo ok, kar skoraj sigurno bo, narediš tovarniški reset (držiš home+power)

Problem je ker ga ne morem ugasnit, tipke ne delujejo, tudi svetijo ne.

Tomson ::

tudi če držiš tipko za izklop dlje časa, 30s ? malo hecno da se ne bi dal ugasnit ... v najslabšem primeru počakaš da ugasne baterija, potem pa greš postopke ki sem jih omenil ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Naabo ::

Tomson je izjavil:

tudi če držiš tipko za izklop dlje časa, 30s ? malo hecno da se ne bi dal ugasnit ... v najslabšem primeru počakaš da ugasne baterija, potem pa greš postopke ki sem jih omenil ...

Nič se ne zgodi, robot na zunaj izgleda mrtvev (led ne sveti pri gumbih), edina stvar ki ga izdaja je povezanost v omrežju in funkcija find.

dejanslo ::

Poročaj, kako je šla pomoč s servisom..

Je našel kdo krpo za Roborocka, ki bi bila uniformna po celotni širini in za večkratno uporabo (disposable menda so takšne)? Torej, da pri straneh ni stanjšana.
There`s More Than One Way To Do It

Naabo ::

Naabo je izjavil:

Tomson je izjavil:

tudi če držiš tipko za izklop dlje časa, 30s ? malo hecno da se ne bi dal ugasnit ... v najslabšem primeru počakaš da ugasne baterija, potem pa greš postopke ki sem jih omenil ...

Nič se ne zgodi, robot na zunaj izgleda mrtvev (led ne sveti pri gumbih), edina stvar ki ga izdaja je povezanost v omrežju in funkcija find.

Ko je zmanjkalo baterije se je očitno restartal. Sedaj se polni normalno, lučke svetijo, ter pravi, da je potrebno počakati s sesanjem dokler se ne napolni. Očitno je moj kitajc tut koronavirus preboleval :P

mat xxl ::

Samo, kaj baterije se ne da pri teh robotih odstraniti in nazaj noter vrniti ali ?

Naabo ::

mat xxl je izjavil:

Samo, kaj baterije se ne da pri teh robotih odstraniti in nazaj noter vrniti ali ?

Bi rekel, da je treba vijake odšraufat, ker pa se mi je zdelo, da je na enem nalepka gor (garancija?) sem raje počakal, da se sprazni.

APPluk ::

Ve kdo kaj o tem sesalniku https://www.bigbang.si/cecotec-conga-40...

d0rK ::

Dejan, ali ima tvoj S5 max sedaj opcijo več nadstropij s tem novim firmwarom?

dejanslo ::

Prva izkušnja z novim fw v drugem nadstropju je slaba - pobrisal mi je prvo nadstropje, čeprav je bila shranjena samo ena backup mapa. Ne vem čemu. Nisem ga pa pol po prvem nadstropju spet poslal, da bi videl, kaj bo.
Drugače izgleda malo potweakan algoritem, morda nekaj majhnih UI sprememb.. nič bistvenega po občutku zaenkrat.
There`s More Than One Way To Do It

d0rK ::

Ne razumem zakaj je taka znanost opcija kart za več nadstropij.

dejanslo ::

Jaz tudi ne, but then again, ne vem nič kaj tudi o lidarju ne, zato se ne pritožujem preveč. Čudno je pač, da drugi appi omogočajo storage kolikor map se pač odločijo, tu pa omejujejo 2+1. Že, da bi jih bilo recimo 5 + priority, da določenih ne zbriše, bi imelo veliko dodane vrednosti. Morda je problem v orientaciji oz pozicioniranju v prostoru, kjer ne štarta iz docka. Bo že, ali pa tudi ne. Sicer pa že razmišljam, da kupim še enega s50 sedaj ko z novim fw prinaša veliko funkcionalnosti appa s5m.. :) sedaj se bo pa oglasil gospod, katerega nick sem pozabil, s "told you so" :)
There`s More Than One Way To Do It

mijav7 ::

Kako dolgo ponavadi traja, da pride paket iz gearbest? 17.2 sem naročil viomi v2 pro pa se na sledilni številki, ki sem jo dobil, ne dogaja nič. Piše "Ships from Germany", pride paket vseeno iz Kitajske?

GupeM ::

Iz Kitajske pride v Nemčijo, kjer ga prepakirajo, nato pošljejo tebi. Jaz sem naročil 2 S50, pa sta prišla oba znotraj treh tednov, če ne še prej. Se pa zna zdaj malo zavleči, zaradi famoznega corona virusa.

freesty ::

mijav7 je izjavil:

Kako dolgo ponavadi traja, da pride paket iz gearbest? 17.2 sem naročil viomi v2 pro pa se na sledilni številki, ki sem jo dobil, ne dogaja nič. Piše "Ships from Germany", pride paket vseeno iz Kitajske?


Jaz sem narocil 20.1. pa se ni prislo do Nemcije...
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Berg ::

Hej!
Že ene 6 let imam robotski sesalček, ki je resno odslužil svojo ceno 150EUR. No, pred 2 leti sem mu kupil novo 14,4V 3500mah baterijo za 35EUR, zdaj kot kaže, bi rabil spet novo. Ker očitno te aliexpress baterije ne zdržijo dolgo, dvomim, da se nakup spet nove baterije izplača.

Torej, kaj se priporoča?
Pred kakšnim letom se še spomnim, da se je priporočal iLife V5 na Gearbest (dobrih 100EUR). Je zdaj kaj drugače?
Ne želim povezljivosti z internetom, tlorisev ipd., le daljinec s časovnikov, polnilno postajo in senzorji proti zaletavanju. In obvezno stranskimi metlicami. Do cca 150EUR.

Hvala za pomoč ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Berg ()

Berg ::

Si bom kar sam odgovoril, da bo še komu v pomoč in da, po vsej verjetnosti Tomson, ne bo imel spet dela - mimogrede, kot vidim njegovo delo na kajkupiti.si, vse pohvale in zahvale mu!

Za to kar iščem, torej 150€, brez aplikacij, vodnega čiščenja in meni nepotrebnih reči, se na https://www.kajkupiti.si/najboljsi-robo... priporoča bodisi Alfawise V8S 120€) ali Alfawise V8S Pro (150€) ali Alfawise V10 Max (200€).
Za vsakega posebej vidim da je Tomson še celo cele reviewe naredil!

Hvala ti stari! :)

Tomson ::

@Berg:
hvala za pohvale, z veseljem! ;)

glede omenjenih bi rekel takole, če je res kriza s financami Alfawise V8/V8S Pro, so res poceni in precej učinkoviti, a imajo tile poceni modeli kar občutno nižji QualityControl kot modeli v rangu 200-300€ in vidim da se pogosteje pojavljajo kakšne težave, model V10 Max je že občutno boljši kar se omenjenega tiče, tako da če so finance vsekakor osebno moj izbor najboljšega res poceni modela. Sicer pa stopničko višje, res overall zelo dobra in zanesljiva modela 360 S5 (suho čiščenje) za 259€ iz EU in 360 S6 za 269€ iz EU (suho in mokro čiščenje), za dobrih 300€ pa potem Xiaomi Viomi Pro ali overall še nekoliko bolj izpopolnjen Roborock S5 Max za 420€ iz EU, ampak to je potem že višji cenovni razred ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor
««
59 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356421 (3855) Gregor P

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48363974 (37900) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309143641 (63323) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764299 (23947) mat xxl

Več podobnih tem