» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
4 / 90
»»

driver_x ::

m0LN4r je izjavil:

Je pa hudič če maš mačke pri hiši. Je treba vse take stvari v predale zdevat.


Daj jih za nekaj dni pacati.

korenje3 ::

A kdo ve kaj je bolje kupiti če imaš 80% površine ploščice? irobot scooba ali romba?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

m0LN4r ::

Kaj bi rad očitsil prah-drobtine ali pa umival ploščice?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

mat xxl ::

Obvezno in najprej samo Roombo..., Scooba pride šele kasneje, ko že vzljubiš Roombo in ja Scooba pomiva že očiščene prostore, ki jih je obdelala že Roomba. Pa za pomivanje res kupite Scoobo in ne igrač tipa Brava, ki jih že celo šenkujejo ob nakupu hujših Roomb.

šernk ::

da ne bom novo temo odpiral, po 2,5 let se baterija po hitrem postopku poslavlja na roombi 770.

kako je z baterijami s kitajske? pridejo sploh v EU ali jih uničijo na poti?

ima kdo izkušnje z li-ion baterijo?

http://www.ebay.com/itm/6000mAh-Li-ion-...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mat xxl ::

Roomba ni pripravljena za Li ION baterije iz slike je razvidno, da ta baterija nima odklopnika in balanserja LiION celic v bateriji, ki bi opravljale funkcijo , katere Roomba nima..., Obstajajo Li NMC baterije (podvrsta Li ION z veliko boljšimi lastnostmi) , ki vse to imajo , če malo bolj prebereš temo boš vedel, kje bi se dobile ;) . več pa ne želim, da ne bo kdo rekel, da je reklama, pa še to taka kapaciteta je nesmisel, tudi če je realna, ker bo koš po 5 urah delovanja tako poln, da bo ven padalo ;).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

šernk ::

velikost baterije ni problem, sicer tudi sam sumim da ni ravno realna 6000mAh ampak ok če je li-ion out za roombo pol je out.

torej Li NMC so vredu in se splača stegnit še tistih dodatnih 30-40eur zanje ali ne? vem kje se mogoče dobijo ;), sam trenutno pač baterija še ni toliko fuč da je treba zamenjat bo pa najbrž v roku pol leta do leta in vedno precej prej sam začnem iskat stvari.

poln koš pa ni problem, ker se itak sesa prostor za prostorom, saj imamo prostore preveč razdrobljene po hiši da bi lahko roomba sama delala.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

frke ::

Kaj pa tole?
http://www.amazon.com/Lithium-Replaceme...

Ko bo meni baterija na roombi crknila, bom sigurno predelal v li-ion. Uporabil 8 18650 celic + balancer + zaščita. Čudim se, da proizvajalec še vedno vstraja na nimh tehnologiji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frke ()

mat xxl ::

Ne vem kam boš dal 8 18650 celic.... Sicer pa so že izdelane rešitve na trgu, pa cenovno povsem konkurenčne, kot ona tvoja z linka in predvsem že 18 mesecev testirane z meritvami na modelarskem polnilcu vred, z vgrajenim balanserjem celic in odklopnikom v sami bateriji in izkušnjami kako se obnesejo 18 mesecev ...., koliko pa zdržijo v praksi pa se še ne da reči ker po 18 mesecih dela ko prvi dan.....

vrossi46 ::

Kaj lahko kdo prilepi kak link o teh baterijah in drugih rezervnih delov za Roombo.

Hvala

dejanslo ::

Zdravo,

 tloris

tloris



To je tloris dela, kjer so samo gladka tla in za katerega bi kupili roombo ali podoben robotski sesalnik. Tam, kjer so črtkane črte, je odprto stopnišče in bi lahko odbrzela v svoj tragični konec.
Imamo dolgolase osebke, nimamo pa domačih živali. Načeloma je kar pospravljeno in po tleh ni kablov.

Kateri model priporočate in kje so trenutno kaj ceneje? :)

Hvala!
There`s More Than One Way To Do It

dejanslo ::

dejanslo je izjavil:


Kateri model priporočate in kje so trenutno kaj ceneje? :)


Gledal sem model 651 xLife, ki se na uradni strani dobi za 400. Thoughts on that?
There`s More Than One Way To Do It

m0LN4r ::

Jaz imam 400€ plus roombo in moram rečt, da bi lahk dal zraven več teh gumijastih krtač. Se hitro uničijo.
Ravno tako se ji je po enem letu pa pol začelu malo fuzlat, se kr naključno ustavi med sesanjem ipd.
Aja pa velik glasnejša je kot je bila. Zle je že na nivoju mixerja ali kakega vsakdanjega sesalca.

Kje lahko sploh dobim te gumijaste krtače ? Sigurno so tako drage, da se mi bo obrnilo ko vidim ceno za enega.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Matevz96 ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz imam 400€ plus roombo in moram rečt, da bi lahk dal zraven več teh gumijastih krtač. Se hitro uničijo.
Ravno tako se ji je po enem letu pa pol začelu malo fuzlat, se kr naključno ustavi med sesanjem ipd.
Aja pa velik glasnejša je kot je bila. Zle je že na nivoju mixerja ali kakega vsakdanjega sesalca.

Kje lahko sploh dobim te gumijaste krtače ? Sigurno so tako drage, da se mi bo obrnilo ko vidim ceno za enega.


Jaz jih pobiram na ebayu.

m0LN4r ::

Mi daš link prosim, če maš kake zaupljivega dealerja z dobrimi referencami ? Nisem pristaš ebaya, ampak pr teg stvareh bo res treba.
Zle če naročim glih dobim dokler se mi ta zadnja spiga.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

bauci ::

Rezervni deli na Irobot.si

m0LN4r ::

@Matevz96
Hvala že vidim kaj bom naročil. 30€ za 3 filtre, 3 rotacijske, 3 gumijaste in 3 sšetinaste krtače...

Za večjo količino pa majo res lepe cene na alibabi...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

mat xxl ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz imam 400EUR plus roombo in moram rečt, da bi lahk dal zraven več teh gumijastih krtač. Se hitro uničijo.
Ravno tako se ji je po enem letu pa pol začelu malo fuzlat, se kr naključno ustavi med sesanjem ipd.
Aja pa velik glasnejša je kot je bila. Zle je že na nivoju mixerja ali kakega vsakdanjega sesalca.

Kje lahko sploh dobim te gumijaste krtače ? Sigurno so tako drage, da se mi bo obrnilo ko vidim ceno za enega.


Kot Geek ti povem, da tole z ustavitvami kar pišeš je možno samo dvoje ali je kaj okoli baterije narobe ali pa je CHM modul močno zapacan in vleče čez preveč toka, zato se robot ustavlja.

Vsekakor se lahko še igraš, samo ne pozabi pa , kdaj ti poteče garancija in robota pred iztekom le te obvezno oddaj v popravilo !!!

Gumijaste krtače se dobijo na servisu, pa še marsikje ;) , pazi pa malo kake kupiš, ker one neoriginalne so ene malo dražje OK, one kitajske so pa navadno res slabe ......
Pa ne vem, kako ti jih tako hitro potrga, meni tudi gumijasta drži več kot 1 leto, je pa res, da tudi malo potrgana deluje enako, kot nova zato ne preveč komplicirati .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

šernk ::

gumijaste krtače na 770 modelu nisem zamenjal že od novega. pa bo februarja minilo 3 leta od kar ga imamo. glavno krtačo sem menjal v tem času 2x (je pa res da ene kitajske so cheap shit in se je strgala po 1 mesecu). filtri so pa itak potrošna roba, pa še tisto imam enega več kot pol leta. vsake toliko ga spihaš s kompresorjem pa je kot nov.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

m0LN4r ::

Potrga se, ko mi okoli stoječih zvočnikov pili rob cca. po minuto preden se odloči da se obrne.
Še toliko bolje, da vzamem une cheap shit kitajske pa menjam večkrat, ker se mi tiste umazanije ne da gledat gor predolgo, ko gre en krog nardit v kuhni.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

mat xxl ::

Pa tebi odletavajo bočne krtačke bele ali one v CHM modulu črne ?

m0LN4r ::

Nč od tega, samo tista črna gumijasta se mi na sredin vedno strga, tak na pol leta sigurno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

MaticKregar ::

Pozdrav, trenutno imam od soseda na izposoji robotski sesalec Turbo xr510, cena cca 150 eur in zadeva mi je všeč, ampak prebral sem, da se baterija in krtače kvarijo oz menjajo na na 6 mesecev. Ker bi imel nekaj podobnega v temu cenovnem razredu, me zanima ali se bolj splača kupiti hoferjev sesalec?
V prostoru nimam nobene preproge, samo laminat in res super pobira smeti, zavedam se, da to ne nadomesti sesalca, ampak vseeno boljše to, kot pa smeti po tleh.

Hvala za odg..

mat xxl ::

Bodi pameten, pa vzami najcenejšo, najosnovnejšo Roombo pa boš povsem zmagal.

MaticKregar ::

Lahko poveš kateri model priporočaš? Je razlika res tako velika, ker v ceni je...

mat xxl ::

Ne vem kaj rabiš, kvadratura, tla, itd.., najcenejša Roomba je 630 oz 620, ki jo prodaja nek Francoski trgovec na Rudniku v Ljubljani, ta ima ceno izven vsake konkurence , vendar prodaja le najosnovnejši model.

          ::

Razmišljam, da bi nabavil tole. Za ta denar je vseeno, tudi če deluje samo en mesec.

m0LN4r ::

          je izjavil:

Razmišljam, da bi nabavil tole. Za ta denar je vseeno, tudi če deluje samo en mesec.

Ful dobr tole... Za ta dnar se mi niti ne splaca scetke pucat (dlake pa lase dol pobirat). Narocim 10 kompletov pa je dovolj za par let.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

mn ::

Kje pa kupujete baterije za Roombe? Moja je že čisto na koncu, pa ne vem kaj kupiti.

737 ::

Li-NMC, kajpada.

          ::

mn je izjavil:

Kje pa kupujete baterije za Roombe? Moja je že čisto na koncu, pa ne vem kaj kupiti.


Jaz sem jo nazadnje kupil na nemškem amazonu za 30 EUR. Ko sem malo gledal teme po tem forumu, je nekdo take baterije odsvetoval. Moja lkjub temu zdrži precej dlje, kakor je originalna in tudi deuluje že precej več časa.

m0LN4r ::

Nekdo tu dela reklamo za roombo xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

šernk ::

mn je izjavil:

Kje pa kupujete baterije za Roombe? Moja je že čisto na koncu, pa ne vem kaj kupiti.


na ST da naredim mal reklame ;)

od kitajskih ponaredkov krtač pa ne pričakovat da vam bodo zdržale leto in dlje. meni je ena šla po enem mesecu, je pa res da druga drži že pol leta.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mat xxl ::

Pa še nekaj je pri teh ponaredkih krtač. Cel modul začne kljockat, sem se ravno včeraj poglabljal in ugotovil, da imajo malo lufta tako na delu, kjer se vstavi v zobnik, kot tudi na drugi strani kjer je puša in ležaj. Glede baterij pa, Litijeve , brez odklopnika in balanserja celic, so stran vržen denar, ker prvič, ko jo boste prepraznili ali prepolnili , se bo poslovila, da ne omenjam nevarnosti, da tako baterijo raznese ob prepolnjenju, pogoj, da to deluje , kot je treba je torej taka pametna baterija, ki ima noter vezje za balansiranje celic in odklopnik in pa vsaj na 500 seriji obvezno firmware 07, kasnejši modeli 600, 700 ,800 s tem firmwerom nimajo problema. Če pa koga, kaj več zanima pa na ZS. Je pa res, da kvalitetne baterije niso med pocenskimi, tako, da tisti, ki iščete, da je poceni ne glede na kvaliteto, se dobijo zelo slabe že za drobiž na Ebayu. :)

wini ::

Moja 880 je stara že skoraj leto pa nism še nič menjal. cca 2x tedensko izpraznim koš, enkrat na 2 tedna cca odprem pa spucam gumijaste krtače pa dlake/lase ki se naberejo okoli osovin.
dela vsak dan ob 12.00 razen nedelje:), parkirana je pod omarco tako da je mačke ne morejo vklapljat ko nas ni doma/spimo.
Poleg roombe so mi šenkali še bravo380 ki jo spustimo 2x na teden da na mokro obriše, je pa tiha tako da ne moti medtem ko smo pred tv.
Tako da moja boljša polovica sčisti generalno na roke stanovanje vsako drugo soboto (klasičen sesalec + pomivanje).
Ko roomba konča in pogledaš kolk se nabere v enem dnevu smeti skoraj ni za verjet. 2 mački naredijo svoje... dlake + pesek ki se jim zatakne med tačke.
Res je cena v štartu visoka, ampak dela pa vrhunsko.

mat xxl ::

Tako se piše, ostali pa ne pozabite, da Roombe imajo varovala, če se zaplete, kaj med krtače ipd, skratka so zelo pametne, če vidijo, da se krtača muči, proba Roomba tujek izvreči, če ji ne rata , malo pojamra v stilu help me in se izključi, velika večina pocenske konkurence ( izjema so LG, Samsung, Karcher, Miele, Neato in še kak) pa tega nima in, ko se vam to zgodi, pač opleta naprava tako dolgo, da se izprazni baterija ali, da se vse polomi. Enako, je če npr. Robota zapleteš npr. med električne kable, pametna Roomba, ko vidi, da se sama ne more rešiti odneha in se izklopi, ostale igračke, kot jim sam pravim, pa opletajo, do zadnjega atoma energije v bateriji.

Je pa tudi res, da so cene rezervnih delov, pri zgoraj omenjeni dostojni konkurenci precej višje ( tudi po 500%) , kot pri Irobot izdelkih, pa še dobavljivost je vprašljiva.

koyotee ::

Čak zdj, da pride pithlit in začne pametovat, pa čeprav niti nima pametnega sesalnika :|
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

m0LN4r ::

mat xxl je izjavil:

Tako se piše, ostali pa ne pozabite, da Roombe imajo varovala, če se zaplete, kaj med krtače ipd, skratka so zelo pametne, če vidijo, da se krtača muči, proba Roomba tujek izvreči, če ji ne rata , malo pojamra v stilu help me in se izključi, velika večina pocenske konkurence ( izjema so LG, Samsung, Karcher, Miele, Neato in še kak) pa tega nima in, ko se vam to zgodi, pač opleta naprava tako dolgo, da se izprazni baterija ali, da se vse polomi. Enako, je če npr. Robota zapleteš npr. med električne kable, pametna Roomba, ko vidi, da se sama ne more rešiti odneha in se izklopi, ostale igračke, kot jim sam pravim, pa opletajo, do zadnjega atoma energije v bateriji.

Je pa tudi res, da so cene rezervnih delov, pri zgoraj omenjeni dostojni konkurenci precej višje ( tudi po 500%) , kot pri Irobot izdelkih, pa še dobavljivost je vprašljiva.

Meni je roomba cist komot ze raztrgala zaveso, po cel dan se furala naokol z zataknjenim polnilcem twlefona, fuknila modem iz mize....

Tudi na eni bogi 2.5kg utezi se je znala zataknit pred tem pa 5-10 minut telovadila po njej, k pohotn pes...
Tam ko je hrana za macke vedno razlije vse, podere razsipa kot rambo, pa so zadeve na 2 cm visokem pladnju pa vseeno tak dolgo rine pa telovadi gor, da potem vse razmece

Najveckrat pa me razpizdi da se vcasih zapele v predvhod kjer ni ama nista za pucat pa tam telovadi gor dol po 15minut potem gre za 5 minut v dnevno na tepih pa spet nazaj in se tam mota za kuj neki.

Kot receno, ko crkne nabavim 3 pocen sesalce za isto ceno pa se naj vsi naenkrat zaletavajo po bajti
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

mat xxl ::

Za tebe je bolj ekonomično, da si eno "fato" zorganiziraš, te so navadno že po 8 eur na uro, in delajo po tvojih željah.

Vens ::

Sem našel tale video:

Pa še tega:

Razlika med Roombo in Neatom.
Sam imam doma prav tako roombo in neato-ta.
In doživljam isto.
Kar se mene tiče, rekel bi da ima irobot super marketing. Tudi koš za prah je pri neatotu precej bolj poln.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vens ()

wini ::

m0LN4r je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Tako se piše, ostali pa ne pozabite, da Roombe imajo varovala, če se zaplete, kaj med krtače ipd, skratka so zelo pametne, če vidijo, da se krtača muči, proba Roomba tujek izvreči, če ji ne rata , malo pojamra v stilu help me in se izključi, velika večina pocenske konkurence ( izjema so LG, Samsung, Karcher, Miele, Neato in še kak) pa tega nima in, ko se vam to zgodi, pač opleta naprava tako dolgo, da se izprazni baterija ali, da se vse polomi. Enako, je če npr. Robota zapleteš npr. med električne kable, pametna Roomba, ko vidi, da se sama ne more rešiti odneha in se izklopi, ostale igračke, kot jim sam pravim, pa opletajo, do zadnjega atoma energije v bateriji.

Je pa tudi res, da so cene rezervnih delov, pri zgoraj omenjeni dostojni konkurenci precej višje ( tudi po 500%) , kot pri Irobot izdelkih, pa še dobavljivost je vprašljiva.

Meni je roomba cist komot ze raztrgala zaveso, po cel dan se furala naokol z zataknjenim polnilcem twlefona, fuknila modem iz mize....

Tudi na eni bogi 2.5kg utezi se je znala zataknit pred tem pa 5-10 minut telovadila po njej, k pohotn pes...
Tam ko je hrana za macke vedno razlije vse, podere razsipa kot rambo, pa so zadeve na 2 cm visokem pladnju pa vseeno tak dolgo rine pa telovadi gor, da potem vse razmece

Najveckrat pa me razpizdi da se vcasih zapele v predvhod kjer ni ama nista za pucat pa tam telovadi gor dol po 15minut potem gre za 5 minut v dnevno na tepih pa spet nazaj in se tam mota za kuj neki.

Kot receno, ko crkne nabavim 3 pocen sesalce za isto ceno pa se naj vsi naenkrat zaletavajo po bajti


Kateri model pa imaš če smem vprašat? Meni ko se je usb kabel zataknil med gumijaste krtače se je ustavila. Enako ko se "špaga" s katero se mačke igrajo zatakne okoli valjev, se tudi ustavi.
Zgodilo se je pa 2x da se je roomba sama zaprla v kopalnico - ker vrat ne more odpret tako da jih potegne k sebi se je baterija porabila za "čiščenje" kopalnice :)

          ::

Vens je izjavil:

Kar se mene tiče, rekel bi da ima irobot super marketing. Tudi koš za prah je pri neatotu precej bolj poln.


Se pravi, za čiščenje stiroporovih kroglic po labirintih je Neato boljši?

mat xxl ::

Ja samo žal samo za to, ko se pa kaj pokvari, si pa mrzel v EU, saj je dele dokaj težko dobiti..., no ja sposobni znajo naročiti po netu iz USA, da pa ne omenim cen rezervnih delov, sicer se pa strinjam, da je zelo dostojna konkurenca Roombam.

šernk ::

mene pa ta superiornost navigacije malce zmoti. Ga ni sesalca na svetu, ki ne rabi it čez določeno območje na tepihu vsaj 4x da temeljito posesa. robotski pa rabi za slednje vsaj 10 prehodov v različnih smereh.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Thunder wave ::

Za tepihe ti dam prav, da ni slabo če bi šel večkrat preko, na trdih površinah pa te potrebe ni in se za brezveze troši baterijo. Mi imamo doma Vorwerka, ki uporablja Neato navigacijo in je proti Roombi precej boljša zadeva. Pa ne, da je Roomba bila slaba.

mat xxl ::

Pojasni, kako gre, ob ogledalu do tal, kako ob crom podnožju v kuhinji in kako gre pri zavesi, ki je 1 cm od tal. Z vsemimi temi tremi zadevami ima Samsung in LG ogromne težave in se ogledalu ne približa na več, kot 60 cm................

BlaY0 ::

@Thunder wave: Če robot sesa vsak dan, potem ni potrebe da gre 10x čez isto točko. Če pa sesa 1x na teden ali še redkeje, potem je pa jasno da ne bo _nič_ posesal...

m0LN4r ::

Uff tale neato zgleda purrfekten za pobiranje dlak po parketu. Pr meni letijo ravno tako dlake pred roombo vsepovprek, kot te stiropor kroglice.
Drugac pa model je 660 al 680, zdaj na hitro nevem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Thunder wave ::

mat xxl je izjavil:

Pojasni, kako gre, ob ogledalu do tal, kako ob crom podnožju v kuhinji in kako gre pri zavesi, ki je 1 cm od tal. Z vsemimi temi tremi zadevami ima Samsung in LG ogromne težave in se ogledalu ne približa na več, kot 60 cm................

Si mislil za Vorwerka? S kromiranimi zadevami nima problemov, z ogledalom pa tudi ne (ni sicer čisto do tal, je pa na višini, kjer je laser in se žarek od ogledala odbija).

mat xxl ::

Konkretno imajo te probleme 2 leta stari (takrat testirano) Samsungi in LG ji....
««
4 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356528 (3962) Gregor P

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48364619 (38545) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309144044 (63726) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764589 (24237) mat xxl

Več podobnih tem