» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
3 / 90
»»

ginger ::

En izmed vas tukaj servisira roombe baje oz. ima nek tak hobby?

Zanimajo me tips & tricks glede roombe 660. Vzdrževanje pa to.
Zanima me ali pridejo roombe z najnovejšim firmwarom oz. če ne, kako vem kateri je in kako ga updejtam?

na ZS, hvala.

mat xxl ::

Če imaš 660 nič bati, tako ali tako imaš serijo 500 z novim CHM om in koškom, tako, da ni kaj nadgrajevati in ni nobene novejše verzije fw za nobeno 600 ko ( razen 615 ali 625 professional) .

Torej ima vsaka serije 600 zadnji fw.

No možno je nekatere prve modele 660 k naučiti delati z svetilniki, saj je Irobot takrat 581 ke predelal v 660 ke in jim sw sko onemogočil delovanje wirelesa in svetilnikov, vendar to so redki primeri......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

ginger ::

Še moj prispevek za vas:
  Takole zgleda vsak dan po sesanju 30m2 in en 3x4 tepih. Imam dva mucka.

Takole zgleda vsak dan po sesanju 30m2 in en 3x4 tepih. Imam dva mucka.



Kako pa čistim te senzorje pa to? Je kak dober tutorial za vzdrževanje? Namreć bi rada, da čimdlje drži.

Okapi ::

A je 370 evrov za Roombo 661 ugodna cena?

O.

nrnr ::

Iščem robotski sesalnik primeren za sesanje itisona. Kateri je dovolj močan oziroma primeren? Hvala, lp

mat xxl ::

Roomba !

manniac ::

Leks ::

Preveri tudi Miele sesalnik.

GnuceLee ::

nrnr je izjavil:

Iščem robotski sesalnik primeren za sesanje itisona. Kateri je dovolj močan oziroma primeren? Hvala, lp


Nobeden. Sesalna moč robotskih sesalcev je precej majhna in običajno le pometajo. Na trdih površinah so učinkoviti, na tkaninah niso. Pobrskaj malo splet za raznimi testi.

WarpedGone ::

Sesalniki na kabl so tipično 2000W.
Baterijski sesalniki so tipično 20W.
Bol kot je 'težavna' podlaga bol se ta razlika pozna.
Zbogom in hvala za vse ribe

Thunder wave ::

Poglej za Vorwerk VR200.

Jurex ::

Pozdravljeni,

ali ima kdo izkušnje z sesalnikom LG VR6340LV test

mat xxl ::

Naprava ni slaba, neha se ob uporabi po koncu garancije in sicer pri cenah in dobavljivosti rezervnih delov, ima pa tudi težave z navigacijo pri krom podnožjih v kuhinjah, ogledalih do tal ......

Točno tega modela nisem testiral sem pa imel predhodne na testu.

Jurex ::

Ker imam združen hodnik, dnevno sobo, jedilnico in kuhinjo, kot en prostor, ki pa ni enostaven za obdelat, se bojim, da se bo roomba zgubila v prostoru. LG, si pa le nekako postavi pot prostora, vendar ja, tudi pri njemu nevem, kako se bo v tem malem labirintu znašel

mat xxl ::

Se sploh ne bo rešitev ti je le Roomba ki zna z svetilniki, npr. 780 model ali 880 zavisi od tal, katero.

Jurex ::

mat xxl je izjavil:

Se sploh ne bo rešitev ti je le Roomba ki zna z svetilniki, npr. 780 model ali 880 zavisi od tal, katero.


Zdravo,

hvala za odgovor, imamo laminat/ploščice, imamo pa tudi dolgodlako mačko. Kaj priporočte? (785 PET varianta?)

phixion ::

Jaz bi ti jo priporočal, sicer imam model 780. Imam 2 dolgodlaka mačkona, ki sta vsaj pol dneva notri in se roomba odlično razume z njima:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: phixion ()

Jurex ::

phixion je izjavil:

Jaz bi ti jo priporočal, sicer imam model 780. Imam 2 dolgodlaka mačkona, ki sta vsaj pol dneva notri in se roomba odlično razume z njima:)


Na koliko časa pa potem sesaš še z običnim sesalcem?

m0LN4r ::

Jaz sem si tudi nabavil zaradi mačkov. Moram rečt kapo dol.
Tepihe dobesedno počesa in pobere za eno veliko pest dlak _na dan_

Po sesanju izgleda tepih, kot da bi ga na roke z običnim in ščetka nastavkom prečesal.
Z običnim sesalcem grem 1x na mesec, da potegne ven kake drobtine, prah, ker moraš tak al tak kavč in take stvari posesat.

Menda je 660, če se ne motim. Znajde se na 35m2 odlično. Pa kroži okoli dveh miz, trije stoli, kavč.
Edina stvar, ki sem jo moral narediti je bilo skrivanje kablov pod tepiha ali v vogale.

Kaj je največji minus? Tistih velik gumb za vklop na sredini. Al ga maček izklopi al vklopi, ko se mu zalušta. Včasih tudi ob treh zjutraj, da bi ga najraj tepel :)

Edit: A se da poceni dele dobit iz kitajske ali kak amazon? Verjetno se da ane.
Filter pa ščetko spucam z običnim sesalcem 1x na mesec.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

roCkY ::

Nalepi kak pokrov preko gumba, da se mačkon ne bo taxiral po stanovanju. Sevda potem zadeve na boš mogel vklopiti z nogo ampak bolje kot da se zadeva začne dreti sredi noči bo pa.

mat xxl ::

Jurex je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Se sploh ne bo rešitev ti je le Roomba ki zna z svetilniki, npr. 780 model ali 880 zavisi od tal, katero.


Zdravo,

hvala za odgovor, imamo laminat/ploščice, imamo pa tudi dolgodlako mačko. Kaj priporočte? (785 PET varianta?)


Lahko, sicer med nami te PET variante imajo od PET le napis PET dodan, sicer je pa enako ko 780 le da je v paketu samo 1 svetilnik in manj opreme , sam bi raje 780 vzel. Si pa Irobot mesečno izmišlja nove funkcije in prikaže, da jih stare nimajo, kot :) antitangel, kao se ne zaplete v svoj kabe ...ja normal, če ga nima , potem sistem wall folow, kao da sledi robu po kotu , ja pa to delajo že od kar jaz pomnim vse serije tudi Discovery, ki ima 14 let.., potem sedaj znajo premagovanje pragov :) ja ideje to znajo že od prve...., čakam samo, da naslednji mesec dopišejo še , brez holesterola, pa da ne porablja kisika, pa da ni nevarna ljudem ..... ja ideje imajo ..... ;)

phixion ::

Jurex: Kaj vem, mogoče 2x na mesec...

m0LN4r: Jaz sem dele naročal preko ebaya... Precej ceneje kot pri nas...

Jurex ::

No pri nas je romba 599EUR, v tujini npr nemčija pa veliko ceneje:

http://www.idealo.de/preisvergleich/Off...

torej, se splača vzeti iz Nemčije?

servis bi moral načeloma vzeti vse iz eu trga, ali se motim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jurex ()

c3p0 ::

HN je imel nedolgo nazaj v ackiji 780/785 po 449€, slej kot prej bo spet kaj.

mat xxl ::

Jurex je izjavil:

No pri nas je romba 599EUR, v tujini npr nemčija pa veliko ceneje:

http://www.idealo.de/preisvergleich/Off...

torej, se splača vzeti iz Nemčije?

servis bi moral načeloma vzeti vse iz eu trga, ali se motim?


Kot poznavalec ti povem:

Splača se ne, ker ne gre za enake pakete dodane opreme, ta je slabša v nekaterih nemških modelih tudi baterija je navadno samo NiCd 2000 mAh itd....

Servis bi seveda moral vzeti vse iz EU trga, vendar v Sloveniji ni Irobotovega servisa, so le servisi uvoznikov, ki seveda , kot domnevaš vzameta prav vse v servis, vendar je za domaa kupljene v času garancije to zastonj, za tiste v tujini pa je tudi v garanciji potrebno prav vse plačati, ali pa seveda robota poslati na servis v državo, kjer je bil kupljen in plačati seveda ne nizke poštnine v obe smeri.

Mnogi prepozno spoznajo, da tistih 50 eur razlike ni ravno brez veze ;) in, pride na koncu lahko precej dražje, kot pri nas.

GnuceLee ::

Jurex je izjavil:

No pri nas je romba 599EUR, v tujini npr nemčija pa veliko ceneje:

http://www.idealo.de/preisvergleich/Off...

torej, se splača vzeti iz Nemčije?

servis bi moral načeloma vzeti vse iz eu trga, ali se motim?


Jaz (in vsi ki jih poznam) smo iRobote nabavili iz Nemčije. Sam sem določene stvari menjaval po poteku garancije. Rezervne dele sem običajno tudi naročal iz tujine. Roomba je sestavljena tako modularno, da jo lahko servisira vsak otrok. V moj model 500 je pasala celo kaseta s krtačami od modela 700. Baterijo sem nabavil neoriginalno, ki pa se je izkazala za zelo dobro, kljub temu, da so nekateri na tem forumu trdili drugače.

zmaugy ::

Moje mnenje po nekaj letih uporabe (Roomba 581 kupljena ko je bila top model): uporaba tega je čista izguba časa, pred sesanjem je treba odstranit stole iz sobe, sesanje traja celo večnost (na roke sem gotov v petih minutah), pucanje posode s smetmi je zoprno i prepogosto opravilo, poleg tega pa se v krtače zapletajo lasje in jih je treba vsake tri sesanja razstavit in čistit, kar je zelo umazano in dolgotrajno opravilo.
Skratka - po mojem mnenju je to popolna brezveznost, ki stane veliko denarja, zahteva veliko vzdrževanja, zapravi veliko časa in še rezultati niso vedno ok.

mat xxl ::

Ja zanimiv komentar, samo ni mi jasno, kake probleme imaš z stoli ? Če gre za normalne stole z 4 nogami do tal ne bi smelo biti problemov, če pa imaš take
potem pa je jasno, da so problemi.

To, da čisti celo večnost je res, zato je bolj temeljita samo to te ne bi smelo motiti, če jo vključiš, ko greš v službo, njen smisel je, da vsak dan gre in vse pospravi, kar se nobenemu ne da ročno z sesalcem. Čiščenje krtač z priloženim orodjem rdeče barve ni prav nič zahtevno in se izvede tedensko ali na 2 tedna , traja pa nekaj minut, dnevno praznjenje koša pa traja 15 sek.

Je pa res, da kakor nekdo robota dojame, eni so noro zadovoljni, ene pa moti tudi njihov hrup in sploh vse, tako, da ravno za vsakega niso, smo pa mnogi sila navdušeni nad njimi.

driver_x ::

zmaugy je izjavil:

[...] sesanje traja celo večnost [...]


Moj sesa skoraj vsak dan. Ker sesa takrat, ko me ni doma, je čisto vseeno, če sesa celo večnost. Krtače pa so potrebne čiščenja enkrat na mesec ali dva. Za navadnega ga ne zamenjam več, razmišljam celo o še enem, da bosta sesala vsak v svojem nadstropju.

zmaugy ::

Ravno takrat, ko ga bom pustil samega, se bo zapletel v kable ozvočenja.

mat xxl je izjavil:

Ja zanimiv komentar, samo ni mi jasno, kake probleme imaš z stoli ? Če gre za normalne stole z 4 nogami do tal ne bi smelo biti problemov, če pa imaš take
potem pa je jasno, da so problemi.

To, da čisti celo večnost je res, zato je bolj temeljita samo to te ne bi smelo motiti, če jo vključiš, ko greš v službo, njen smisel je, da vsak dan gre in vse pospravi, kar se nobenemu ne da ročno z sesalcem. Čiščenje krtač z priloženim orodjem rdeče barve ni prav nič zahtevno in se izvede tedensko ali na 2 tedna , traja pa nekaj minut, dnevno praznjenje koša pa traja 15 sek.

Je pa res, da kakor nekdo robota dojame, eni so noro zadovoljni, ene pa moti tudi njihov hrup in sploh vse, tako, da ravno za vsakega niso, smo pa mnogi sila navdušeni nad njimi.


Čiščenje krtač je muka, lasje se navijejo okrog osi in se temeljito namučiš, da jih odstraniš, naberejo se vsake tri sesanja.
Danes je javil napako, da je treba očistiti krtače, sem v nulo očistil vse, čez minuto je spet javil isto napako in se ustavil. Krtače so praktično nove, ker sem jih menjal nedolgo tega in nisem veliko sesal.
Skratka - neuporabno @&!?!!!***%#

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

mat xxl ::

Ja ne vem, kako imaš razmetano, da se ti v kable zaplete, če bi bilo po PS-u se ne bi mogel ... ;)

Težave z krtačami so zaradi te zadeve , tu imaš navodila, kaj očistiti ...:http://www.schneordesign.com/Avi/irobot...
Seveda če je zadeva modul že preveč uničen, kot npr ta na teh slikah je potrebno novega dobiti ... tudi imam celo one uležajene ali pa modificirane od serije 700, ki povsem paše na 500.

Sicer pa, sam tudi kakega defektnega odkupim in ga vrnem obnovljenega v življenje, kaj več če se odločiš pa na ZS, ali ga pa prodaš na Bolhi ......

Skratka, so ljudje, ki te robote prav obožujemo in so taki, ki jim ne sedejo , pač ni vse za vsakogar......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

c3p0 ::

Čiščenje krtač je stvar minute ali dveh, z okroglim glavnikom parkrat potegneš in je to to, ostalo je demontaža/montaža.

Če robot čisti 1h, ali jaz 10 minut, bom vedno izbral raje prvo opcijo. Ko pridemo do čiščenja npr. pod kavčem, pa roomba vedno zmaga, ker ji ga ni potrebno odmikat.

GnuceLee ::

c3p0 je izjavil:

Ko pridemo do čiščenja npr. pod kavčem, pa roomba vedno zmaga, ker ji ga ni potrebno odmikat.


Naš redno sesa tudi na omarah.

driver_x ::

zmaugy je izjavil:

Danes je javil napako, da je treba očistiti krtače, sem v nulo očistil vse, čez minuto je spet javil isto napako in se ustavil. Krtače so praktično nove, ker sem jih menjal nedolgo tega in nisem veliko sesal.
Skratka - neuporabno @&!?!!!***%#


Očitno imaš pokvarjenega. Sicer pa odpri še del z zobniki in ga počisti.

MaticKregar ::

Sem pred vselitvijo s svoje novo stanovanje, pa me zanima, če bi mi svetovali nek sesalec. Sesal bi 2 sobi, hodnik, kuhinjo, povsod laminat. Cca 60 kvadratov. Je kaj ne preveč dragega na voljo? Ali se splača kupiti boljšega? Zanima me še koliko časa drži baterija in kakšni so npr stroški teh igrač? Hvala za odg.

ezikielrage ::

Jaz sem kupil rabljeno Rombo 770 za 180€ kako leto nazaj in mi vsak dan med tednom sesa 40 kvadratov. Čez vikend spraznim, to je to.

Za moje pojme odlično vzdržuje nek nivo higiene med tednom, ker prej je bil v petek kup praha po tleh. Sedaj za vikend, ali pa vsak drug vikend posesam in pomijem po tleh in je to to.

MaticKregar ::

Kako 180 eur, če ga en prodaja za 350?
http://www.bolha.com/dom/dodatki-in-pri...

MStrix ::

Meni je žena en dan rekla, naj začnem sesat, pa sem reku OK, šel v BigBang kupu iRobota in zdej vsak dan sesam ko norc. True story ;(( iRobot pa zakon zadeva

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MStrix ()

ezikielrage ::

MaticKregar je izjavil:

Kako 180 eur, če ga en prodaja za 350?
http://www.bolha.com/dom/dodatki-in-pri...


Na isti način, kot sem dobil telefon za 1/2 cene drugih prodajalcev:

Če se ne gre za stvari ki jih rabiš nujno za preživetje, jih komot kupuješ po pol leta, dokler kdo ne začne prodajati 'kramo' ki se mu valja doma. Saj so se prodajale še za manj, samo nisem hotel dati 100€ za benz do prevzema.

yxiz ::

živjo.

kako se na roombi 775 spremeni jezik?

mat xxl ::

m0LN4r ::

Dečki, moja rumba se je začela čudno obnašat. Čiščena je dokaj redno.

In sicer, začela je tista lučka "dirt detected" skos goret oz. skor 90% časa in to kr na random podlagi, tudi čisti.
Kateri senzor je treba očistit?
Baje je model 660.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

mat xxl ::

Ja za tole težavo prvič slišim, senzor za to je piezo senzor viden, ko odstraniš krtače iz tvojega CHM modula, tak bakren krogec. Možno je, ali, da je zapacan ali pa v okvari ali senzor ali vezje. Imam pa te zadeve v rezervi .....

Morda razdri cel modul in odstrani piezo iz CHM a in ga spoliraj..... in obratno, pazi da ti žičke ne odpadejo z senzorja .....

gazibo ::

tole zgleda dost ql

https://www.dyson360eye.com/

roCkY ::

Cena naj bi bila pa tudi dost cool, dokaj blizu dveh roomb 880.

mat xxl ::

:( Sam se že več, kot 10 robotov, ki niso bili od Irobota stestiral in ja so nekateri dostojna konkurenca, (nekateri žal daleč sploh od tega, da bi lahko rekel, da so konkurenca) dokler delujejo oziroma so v garanciji, ko se pa to neha vas pa ubijejo cene nadomestnih delov in tudi marsikje dostopnost delov.

Tako, da tudi tale Dyson izgleda na papirju OK, samo ne pozabite, da Roombe načelno niso sesalci so pometači in glavnino dela naredijo z rotirajočimi krtačami, tako, da ....... če bo kdo kupil, bi pa z veseljem potestiral učinkovitost....

Rok Woot ::

Ja, ja, no meni in bratu karcher še vedno dela brezhibno, vsake toliko ga moram sicer mal spucat.

m0LN4r ::

Jaz bom moral v kratkem menjati gumijasto krtačo, zdržala je ene 300 sesanj, torej eno leto.
Uničila se pa je predvsem, ko se kak trši večji predmet vanj zatakne in nekaj časa mlati po njem.

Naprimer:
- zamašek
- plutasti zamašek
- pokrov od kakega kemika
- radirka
- kolut od lepilnega traka
- šahovska figura
- pikado puščica
- konec kakega električnega kabla

To je to. Zdaj te stvari generalno pospravljamo :) Je pa hudič če maš mačke pri hiši. Je treba vse take stvari v predale zdevat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

MooM ::

mat xxl je izjavil:

:( Sam se že več, kot 10 robotov, ki niso bili od Irobota stestiral in ja so nekateri dostojna konkurenca, (nekateri žal daleč sploh od tega, da bi lahko rekel, da so konkurenca) dokler delujejo oziroma so v garanciji, ko se pa to neha vas pa ubijejo cene nadomestnih delov in tudi marsikje dostopnost delov.

Tako, da tudi tale Dyson izgleda na papirju OK, samo ne pozabite, da Roombe načelno niso sesalci so pometači in glavnino dela naredijo z rotirajočimi krtačami, tako, da ....... če bo kdo kupil, bi pa z veseljem potestiral učinkovitost....


matxxl, kaj je trnutno najboljši nakup od Roombe price/performance. Recimo, da govorim o stanovanju okoli 80 kvadratov, večinoma parket, nekaj malega plute, odprti prostori. Nič tepihov, nič hišnih ljubljenčkov. Nebi ravno gledal najdražjih modelov ranga 880, kaj je najbolj spodobnega od serije 600/700. V sparu je roomba 650 za 300€, na idealotu jo najdem od 330 dalje, torej je dobra cena, vprašanje je koliko je dober model.

mat xxl ::

Model je OK, Leclerc je imel v zadnjem katalogu 620 ko neverjetno ugodno .......

Vsi roboti so enako močni v osnovi razlike so v navigaciji in funkcijah tajmer in opremi... tako, da po opisu ne boš z nobeno pretirano zgrešil se pa dobi tudi kaj malo rabljenega ali refubrished ugodno....
««
3 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356515 (3949) Gregor P

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48364528 (38454) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309143990 (63672) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764540 (24188) mat xxl

Več podobnih tem