» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
2 / 90
»»

WarpedGone ::

Nope - manj pameti, bolje se obnese. Ker pamet prehitro zabluzi in rata neumnost. In preveč se zanaša na senzorje, ki se zapacajo in ne delajo več kot bi moral. Čisto naključje s par različnimi strategijami pa garanitra enakomerno pokritost sesanja neglede na konfiguracijo prostora.
Časa ima več kot dovolj, ko me ni doma. Če ni baterija preveč kilava, je to to.
Zbogom in hvala za vse ribe

driver_x ::

WarpedGone je izjavil:

Nope - manj pameti, bolje se obnese. Ker pamet prehitro zabluzi in rata neumnost. In preveč se zanaša na senzorje, ki se zapacajo in ne delajo več kot bi moral. Čisto naključje s par različnimi strategijami pa garanitra enakomerno pokritost sesanja neglede na konfiguracijo prostora.
Časa ima več kot dovolj, ko me ni doma. Če ni baterija preveč kilava, je to to.


Točno tako je. S takimi zadevami sem se v preteklosti tudi sam ukvarjal. Kakšna pametna in zanesljiva orientacija po prostoru je precej komleksna zadeva. Edino kar se splača robotu delati je to, da ocenjuje velikost prostora (po razdalji me trki v ovire) in na podlagi tega potem prilagodi čas čiščenja. Občasno pa še kakšen rob malo pomede.

driver_x ::

šernk je izjavil:

Kolk ga pa drugi navadni? s tem ne mislim na globinske in razne specialne opreme. Ker sam opažam da je tepih že navidez čistejši z roombo, kot pa z navadnim sesalcem moči 1,8kW in roomba gre malce tudi v globino tepiha in ga dvigne ven.


Sesalna moč roombe je zelo majhna in v globino gre toliko, kolikor v globino sežejo krtače. Pri nas sta dva različna tepiha in tudi roomba se na obeh obnaša precej drugače, tako da kakšnega posploševanja ne bi delal. Predlagam pa ti en eksperiment: tepih, ki ga drugače sesaš samo z roombo nato do polovice posesaj še z navadnim sesalcem, ga obrni okoli (na kakšnem parketu) in ga nato malo potolči po zgornji strani. Potem ga previdno dvigni in poglej kaj je prišlo iz njega na spodnji strani. Tako boš najbolje videl razliko.

BlaY0 ::

OK, se pravi moram vzeti Roombo iz serije 5xx, ker je (kao) še dokaj neumna v primerjavi s serijo 7xx?

Kako je s tistim "svetilnikom"? Kaj točno počne. Jaz sem zadnjič spustil Roombo in je brez problemov posesala 3 prostore + hodnik in se lepo vrnila na bazno postajo, ki je bila v eni izmed sob, tako da ne vem kaj bi pridobil z njim.

šernk ::

Navigacija pri roombi 5xx in 7xx ni dosti drugačna, če sploh kaj obe sta stupid. Le 7xx serija ima boljše filtre ter aerovac2 koš za smeti, kar naj bi pomenilo manj čiščenja glavne krtače (jaz sem jo v pol leta 2x čistil, kako je pri drugih serijah ne vem).

lighthouse je pa izključno za pomoč pri navigaciji med prostori (ima samo serija 780!), brez njih zna kdaj ostati brez baterije v nekem x prostoru, to je pa bolj to pomojem.


Predlagam pa ti en eksperiment: tepih, ki ga drugače sesaš samo z roombo nato do polovice posesaj še z navadnim sesalcem, ga obrni okoli (na kakšnem parketu) in ga nato malo potolči po zgornji strani. Potem ga previdno dvigni in poglej kaj je prišlo iz njega na spodnji strani. Tako boš najbolje videl razliko.


hvala za nasvet ampak to pomeni umaknit celotno dnevno razen omar, tako da ne hvala. Vem kakšno sesalno moč ima roomba, ampak vseeno dvomim v takšno razliko (očitno si tudi ti številko potegnil iz svoje glave, ali je bil kakšen test v kontroliranem območju izveden?) saj na enem konkretnem tepihu iz prave volne je večinoma vse poleženo ko sesaš z navadnim sesalcem iz tega razloga sledi, da mora prah potegnit skozi vlakna volne, ki pa so kar dober filter.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

BlaY0 ::

šernk je izjavil:


lighthouse je pa izključno za pomoč pri navigaciji med prostori (ima samo serija 780!), brez njih zna kdaj ostati brez baterije v nekem x prostoru, to je pa bolj to pomojem.

Aha, se pravi ima robot "pamet", da recimo pri 5% polni bateriji poskuša najti bazno postajo, "svetilnik" mu pa pri tem pomaga?

OK, če povzamem recimo bistvenih razlik med 555 in recimo 760 ni razen tega, da slednji malo bolj zauga ter ima večjo posodo za svinjarijo? Kot rečeno, ne nucam nevem kakšne zaug moči, ker imam 90% parketa in 10% Heuge (Walk Way). Bi pa spuščal robota na delo vsaj 2x na teden, ker je prahu noro veliko predvsem pod posteljami in kauči. Posodo bi pa tudi sproti praznil.

BlaY0 ::

Torej med temi Rombami bi se nekako odločil:

555 -> 328 EUR
660 -> 368 EUR
760 -> 385 EUR

Cene so bruto. Se jih da kje ceneje dobiti?

šernk ::

Ceneje boš težko dobil, med temi bi ti vsekakor priporočal 760, daš tistih 60€ več pa imaš ta nove hepa filtre, nov sistem delovanja aerovac2 (čeprav če se ne motim ima slednje tudi 660 serija?)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Junke ::

Da se še jaz oglasim. :)

Cca. leto nazaj sem se odločal med rombo 770-780 in pa vorwerk vr-100. Na koncu sem se odločil za vorwerk.
+ sesalna moč
+ sistematično sesanje
+ navigiranje v ostale prostore brez svetilnikov
+ v primeru, da mu "zmanjka" baterije med čiščenjem gre nazaj na postajo, se napolni in sam nadaljuje tam kjer je končal

Tako, da te robotske zadeve so odlične. Prihranijo čas in je manj prahu v stanovanju. Seveda brez klasičnega sesalnike ne gre, samo zdaj samo 1x na teden.

BlaY0 ::

Junke je izjavil:


Cca. leto nazaj sem se odločal med rombo 770-780 in pa vorwerk vr-100. Na koncu sem se odločil za vorwerk.

Samo to je 600 ojrou! Kako ti pa kote kaj posesa? A potegne iz kotov svinjarijo?

WarpedGone ::

+ sesalna moč

Kolk mAh je baterija?

+ sistematično sesanje

Pomeni kaj točno?

+ navigiranje v ostale prostore brez svetilnikov

To zna vsak.

+ v primeru, da mu "zmanjka" baterije med čiščenjem gre nazaj na postajo, se napolni in sam nadaljuje tam kjer je končal

Variacijo na to temo imajo vsi - ko gre baterija h koncu, se grejo filat. Al potem nadaljujejo s sesanjen al ne je odvisno od konkretne zadeve.

Moj elCheapo CleanMate ima stupid princip - na polnilni postaji je knof Go - ko se baterija nafila se odpravi sesat. Ko se baterija dost sprazni se odpravi nazaj na polnilno postajo futrat. Good enough za 230 pred tremi leti.
Zbogom in hvala za vse ribe

BlaY0 ::

WarpedGone je izjavil:


Moj elCheapo CleanMate ima stupid princip - na polnilni postaji je knof Go - ko se baterija nafila se odpravi sesat. Ko se baterija dost sprazni se odpravi nazaj na polnilno postajo futrat. Good enough za 230 pred tremi leti.

Daj še povej prosim kako visok prag prepleza.

Okapi ::

Seveda brez klasičnega sesalnike ne gre, samo zdaj samo 1x na teden.
To se mi zdi pri vsem skupaj še največji "problem". Namreč, za vsakdanje "pometanje" je tudi tisti za 150 evrov iz Hofra v bistvu dovolj dober (vsaj če imaš stanovanje v eni ravnini, brez stopnic in pragov in debelih perzijskih tepihov;) ), na koncu pa moraš vogale in nedostopna mesta še vedno ročno posesati, tudi če imaš najdražjega robota. Tako da koliko dela ti res prihrani najdražji robot v primerjavi s poceni Kinezom?

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

BlaY0 ::

Pri meni oni za 150 na žalost ne pride v poštev. V bistvu bi mi bilo še najbolj kul, če bi mi en prinesel na dom 10 njih in bi jih lepo potestiral. Tako bi se najlažje odločil.

driver_x ::

šernk je izjavil:


hvala za nasvet ampak to pomeni umaknit celotno dnevno razen omar, tako da ne hvala. Vem kakšno sesalno moč ima roomba, ampak vseeno dvomim v takšno razliko (očitno si tudi ti številko potegnil iz svoje glave, ali je bil kakšen test v kontroliranem območju izveden?) saj na enem konkretnem tepihu iz prave volne je večinoma vse poleženo ko sesaš z navadnim sesalcem iz tega razloga sledi, da mora prah potegnit skozi vlakna volne, ki pa so kar dober filter.


3% so izmerili na testu zveze potrošnikov, test s tepihom pa sem naredil sam, ker me je zanimalo kako je kaj s tem pri meni. Nad rezultatom nisem bil navdušen, ker se je iz tepiha vsulo kar precej prahu. Od takrat naprej je roomba za redno čičenje na par dni oz. po potrebi, tepihe (čeprav jih roomba naredi navidezno čiste) pa vsaj enkrat tedensko še z navadnim.

WarpedGone ::

Daj še povej prosim kako visok prag prepleza.

Nism meril - nekje med 1,5 in 2,5.

V bistvu bi mi bilo še najbolj kul, če bi mi en prinesel na dom 10 njih in bi jih lepo potestiral. Tako bi se najlažje odločil.

V primeru takšne negotovosti NIKAR ne kupuj novega. Poglej bolho.
Zbogom in hvala za vse ribe

BlaY0 ::

Zakaj? Novega lahko nesem nazaj, če pa na Bolhi kupim pokvarjenega, ki se bo čez 3 dni brez razloga začel zaletavati v zid pa nimam kaj.

Junke ::

BlaY0 je izjavil:

Junke je izjavil:


Cca. leto nazaj sem se odločal med rombo 770-780 in pa vorwerk vr-100. Na koncu sem se odločil za vorwerk.

Samo to je 600 ojrou! Kako ti pa kote kaj posesa? A potegne iz kotov svinjarijo?


Ja vsega ne potegne iz kotov. Gre pa do konca v kot kolikor pač lahko gre glede na design robota, potem gre cca. 10 cm nazaj in zavije ... Sicer pa kakšna svinjarija se pa lahko nabere po kotih, če se stalno sesa + 1x tedensko še s klasičnim? ;)

Junke ::

WarpedGone je izjavil:

+ sesalna moč

Kolk mAh je baterija?
+ sistematično sesanje

Pomeni kaj točno?
+ navigiranje v ostale prostore brez svetilnikov

To zna vsak.
+ v primeru, da mu "zmanjka" baterije med čiščenjem gre nazaj na postajo, se napolni in sam nadaljuje tam kjer je končal

Variacijo na to temo imajo vsi - ko gre baterija h koncu, se grejo filat. Al potem nadaljujejo s sesanjen al ne je odvisno od konkretne zadeve.

Moj elCheapo CleanMate ima stupid princip - na polnilni postaji je knof Go - ko se baterija nafila se odpravi sesat. Ko se baterija dost sprazni se odpravi nazaj na polnilno postajo futrat. Good enough za 230 pred tremi leti.


- 4400
- da ne sesa random kakor se odbije, najprej gre ob robu, nato gor dol vsakič se premakne za širino robota
- znajo sam se izgubijo in ne vejo kje so kaj posesal + kako potem pridejo nazaj do postaje?
- moja primerjava med rombo in vr-100 je pokazala, da romba gre nazaj se nafila in to je to. Vr-100 se nafila in gre na mesto kjer je končal in nadaljuje sesanje.

Junke ::

Okapi je izjavil:

Seveda brez klasičnega sesalnike ne gre, samo zdaj samo 1x na teden.
To se mi zdi pri vsem skupaj še največji "problem". Namreč, za vsakdanje "pometanje" je tudi tisti za 150 evrov iz Hofra v bistvu dovolj dober (vsaj če imaš stanovanje v eni ravnini, brez stopnic in pragov in debelih perzijskih tepihov;) ), na koncu pa moraš vogale in nedostopna mesta še vedno ročno posesati, tudi če imaš najdražjega robota. Tako da koliko dela ti res prihrani najdražji robot v primerjavi s poceni Kinezom?

O.


tega s Hoferja ne poznam, takrat ko sem jaz nabavljal ga niso imeli. Tako da težko ocenim kaj se izplača oz. koliko ti prihrani časa. Vr-100 ni najdražji, se strinjam pa da je ZELO drag. Recimo kakšen LG Hom-bot ...

BlaY0 je izjavil:

Zakaj? Novega lahko nesem nazaj, če pa na Bolhi kupim pokvarjenega, ki se bo čez 3 dni brez razloga začel zaletavati v zid pa nimam kaj.


se strinjam.
vzemi na test "nove" (testne) robote in jih primerjaj, kako delujejo v tvojem domačem okolju. Jaz se brez tega nisem mogel odločit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Junke ()

Rok Woot ::

Ma dej raj duplo pa nabavi karcherja, te pride 640€ iz ebaya, boš mel vsaj mir.

BlaY0 ::

Ne vem o kakšnem miru govoriš? MAlo razloži, če se že oglašaš.

mat xxl ::

Točno tako, sam za hoby popravljam Irobote Scoobe, Roombe vseh serij, razen prva serija mi ni ravno pri srcu, sem pa že tudi Karcherja imel na testu in ja na popravilu. Super robot, zatakne pa se, ko kaj crkne izven garancije, saj so cene rezervnih delov astronomske, rabljenih brezhibnih delov ali pokvarjenih robotov, pa zaradi razširjenosti ni za dobiti, oziroma zelo težko. Za enkrat je ni, čez Roombo !

Osprey ::

Razmišljam o nakupu Roombe 660. Zanima me, kako se bo zadeva obnašala v našem stanovanju, ki sestoji iz precej dolgega hodnika, kopalnice, velike dnevne sobe z jedilnico, kuhinjo, ter 2 spalnici. Vse skupaj dobrih 100 - 110 m2. Verjetno se bo moral vmes 1x napolniti? Bo potem vedel samodejno nadaljevati tam, kjer je končal?

driver_x ::

Osprey je izjavil:

Razmišljam o nakupu Roombe 660. Zanima me, kako se bo zadeva obnašala v našem stanovanju, ki sestoji iz precej dolgega hodnika, kopalnice, velike dnevne sobe z jedilnico, kuhinjo, ter 2 spalnici. Vse skupaj dobrih 100 - 110 m2. Verjetno se bo moral vmes 1x napolniti? Bo potem vedel samodejno nadaljevati tam, kjer je končal?


Saj ti ni treba sesati celega stanovanja na enkrat. Pri nas sesa odprt bivalni del, ko nas ni doma, drugače pa ga zapiramo v posamezne sobe. Kaj pa imate po tleh: gladko površino ali kaj v stilu preprog?

mat xxl ::

Osprey je izjavil:

Razmišljam o nakupu Roombe 660. Zanima me, kako se bo zadeva obnašala v našem stanovanju, ki sestoji iz precej dolgega hodnika, kopalnice, velike dnevne sobe z jedilnico, kuhinjo, ter 2 spalnici. Vse skupaj dobrih 100 - 110 m2. Verjetno se bo moral vmes 1x napolniti? Bo potem vedel samodejno nadaljevati tam, kjer je končal?


Za vaš primer model 660 ni primeren, kupite robota, ki ima podporo za navigacijske svetilnike, to je 780 ali 790 ali pa od 500 serije 560, 580 ali 581.

jernejl ::

Kaj pa pri stanovanju, kjer so (razen v eni sobi) povsod parketi ali ploščice? iRobot ima poleg roombe še sambo in scoobo - kateri bi bil najbolj optimalna izbira za čiščenje parketov/ploščic, če bi bilo treba izbrati enega? Ima kdo kakšne izkušnje s sambo ali scoobo?

Matevz96 ::

Robot je primeren, če ga zapiraš v posamezne sobe, ker po mojih izkušnjah (roomba 770 se mi zdi :D ) lepše sesa manjše prostore, v velikih se hitro "izgubi" in pozabi na kakšen kot.

mat xxl ::

jernejl je izjavil:

Kaj pa pri stanovanju, kjer so (razen v eni sobi) povsod parketi ali ploščice? iRobot ima poleg roombe še sambo in scoobo - kateri bi bil najbolj optimalna izbira za čiščenje parketov/ploščic, če bi bilo treba izbrati enega? Ima kdo kakšne izkušnje s sambo ali scoobo?


Roomba je robot pometač, Scooba je robot pomivalec, ki čisti že pometene prostore, Saambe pa ne poznam, prvič slišim za njo, pa sem poznavalec, če pa misliš na Braavo, pa raje pozabi .....

jernejl ::

Se posipam s pepelom, seveda sem mislil Braavo :)
Bral sem nekaj spletnih review-ov in so bili ljudje nad njo kar navdušeni - se mi zdi da bolj kakor s Scoobo.
Seveda je tudi cenovno precej ugodnejša kakor Scooba ali Roomba.

mat xxl ::

Jernej , poglej rekel bom tako, vzami močo ga navlaži potem pa z njim ne , da bi ga spral zdrgni celo kuhinjo, misliš, da bo čisto ??? Sam govorim vse iz osebnega testiranja. Tudi Scooba 230 je precej slabša, kod ta velika Scooba 385/390 (gre za enakega robota samo različnih barv in pri novejšem modelu so nosilec naredili plastični).

Zadnja omenjana Scooba najprej našprica tla, jih zdrgne z vrtečo krtačo in nato še posesa umazano vodo, na koncu pa vse skupaj še posuši, kar je glede na to, da gre več krat čez vsako mesto povsem nekaj drugega, kot če enkrat potegneš z mokro krpo čez, ki je kmalu seveda umazana, a je ne zamenjaš ! Sicer pa na trgu je že novi model Scoobe 450, katero pričakujem, da dobim na test v kakem tednu, samo po videnem, bo nekje v rangu Scoobe 390/385 morda z malenkostnimi izboljšavami, gre pa za povsem novo napravo, torej ne na friziran star model.

Neza007 ::

Pozdravljeni,

ravnokar kupila stanovanje, kjer je v vseh prostorih parket (razen kopalnice), nimam nobenih preprog. Ker imam psa, ki mu nenormalno izpada dlaka, rabim nekaj, da bi mi sproti sesalo prostore, ko mene ni, seveda pa bi vsake toliko časa uporabila klasičen sesalec. Zanima pa me ali je velika razlika med roombo 780 in roombami serije 800? cenovno vem da je razlika, kaj pa glede samega sesanja?

Hvala za odgovor,
Neža

mat xxl ::

Serija 800 se v Sloveniji prodaja šele slab teden, sam sem sicer eno imel iz USA na uporabi cca 3 mesece, a sem jo nato prodal naprej, je pa mnenj na tujih forumih, katere sledim na tem področju veliko, če jih povzamem pa bi bil povzetek nekako takle, da poznavalci nekako niso preveč zadovoljni z to serijo 800, saj se mašijo luknje za smeti.
Dejansko sicer serija 800 niti ni nova serija, je le "face lift" serije 700 u bistvu glavna sprememba in skoraj edina je drugačen krtačni modul in spremenjen zadnji sesalnik, bolj zaradi krtačnega modula, kot kake nove funkcionalnosti in seveda še malenkostna sprememba pokrovov, da se takoj vidi model.....

Na splošno pa če strnem zadeve, serijo 800 bi sam, kot tudi poznavalci priporočil predvsem za stanovanja, kjer je pretežen del tal v tapisonu, tepihih ipd., tam pa kjer so površine gladke (parket, ploščice in kvečjemu kak tepih) pa se neprimerno bolje obnese serija 700 ali celo še starejša 500, saj ima ščetinaste krtače , ki jasno precej bolje opravijo delo, kot samo gumijaste. Bi pa v vašem primeru zaradi psa predlagal, da v kolikor bi vzeli 500 serijo, da vzamete z koškom AeroVac, ki bo bolj primeren za vas zaradi živali, sicer ima serija 700 samo ta košek, vendar v kolikor ni živali in so gladke površine se stari klasičen košek na 500 seriji obnese bolje, saj je edini, ki sesa mikro prah tudi iz tal, med tem ko AeroVac 1, ki se dobi za 500 ko in AeroVac 2, ki je edini za serijo 700 tega ne sesata, saj sploh nimata več reže za sesanje iz tal, temveč le od krtač.

Toliko od mene, sicer vam pa lahko ponudim ugodno tudi kakega popolno obnovljenega ali skoraj nerabljenega robotka serij 500 / ali 700, kaj več pa na ZS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

šernk ::

880 ima izboljšan sistem sesanja (gumijaste krtače, čeprav ne vem še kako to izgleda ampak zna biti to velika izboljšava v primerjavi z navadno, ki jo je potrebno kar pogosto čistit) in večji koš za smeti (čeprav glede na slike ni kaj dosti večji). Če imaš psa z dolgo dlako pričakuj praznenje koša po vsakem sesanju.

ne vem pa če se splača dati 300€ več za 880, kot je 770 (770 je enak kot 780, le software ima 780 drugi - boljša navigacija med prostori zaradi lighthouse, mi ga v končni fazi uporabljamo izključno ko smo doma in ga zapremo v en prostor za pol urce, ter tako izmenjujemo, saj imamo preveč ovir da bi učinkovito sam sesal)

vidim tudi da se 880 ne da dobit nikjer drugje kot v njihovi uradni trgovini zaenkrat. Jaz sem leto in pol nazaj dobil serijo 770 v avstriji za 420€, medtem ko je bila pri nas 600€.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mat xxl ::

O krtačah v seriji 800 sem napisal v prejšnjem postu, torej Irobot trdi, da so boljše, poznavalski uporabniki pa trdimo, da to ne drži sploh pa ne v vsakih pogojih, drži pa ob tapisonastih tleh.

770 in 780 ne drži, da gre le za sofwarske spremembe, ker bi sam sicer z lahkoto 770 nadgradil v 780 ke, so tudi hardwersko različne in sicer eno od tiskanih vezij je povsem različno in ima tudi WiFi modul, s katerim krmili svetilnike in pa s tem modulom deluje tudi z boljšimi komfortnimi daljinci, med tem, ko 770 ka tega ne zna. Drži pa, da sta 780 in 790 ka povsem enake tudi hardwersko, razlika je le v barvi pokrova in napisa in pa v dodani opremi poleg, kjer ima 790 ka še šmensi fensy daljinec dodan..... a se da tudi 780 ko dobro upravljati z daljincem od 581 ke.

Drži pa povsem , da vsi sesalniki serije 500, 700 ali 800 sesajo enako dobro znotraj serije, in enako močno, torej v samem čiščenju načeloma ni razlik, so pa razlike v navigiranju, v timerjih , dodatkih ..........

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

šernk ::

Ok pod softwaresko sem mislil to da je pač malce bolj pameten 780 zaradi lighthouse. To da ima notri dodaten čip na samo sesanje ne vpliva, zato sem rekel da je razlika le v "software". Pa dam v navednice da boš zadovoljen :P
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Neza007 ::

Hvala za to obširno razlago ;) drgač mam pa psa s kratko dlako ;)

vuego ::

@mat_xxl Kaj bi pa priporočal za parket, kjer je glavna težava mivka (otroci, peskovnik,.. ipd)?

zmaugy ::

mat xxl je izjavil:

jernejl je izjavil:

Kaj pa pri stanovanju, kjer so (razen v eni sobi) povsod parketi ali ploščice? iRobot ima poleg roombe še sambo in scoobo - kateri bi bil najbolj optimalna izbira za čiščenje parketov/ploščic, če bi bilo treba izbrati enega? Ima kdo kakšne izkušnje s sambo ali scoobo?


Roomba je robot pometač, Scooba je robot pomivalec, ki čisti že pometene prostore, Saambe pa ne poznam, prvič slišim za njo, pa sem poznavalec, če pa misliš na Braavo, pa raje pozabi .....


Z Braavo 380 smo zelo zadovoljni.

mat xxl ::

vuego je izjavil:

@mat_xxl Kaj bi pa priporočal za parket, kjer je glavna težava mivka (otroci, peskovnik,.. ipd)?


Mivka , vsekakor 500 ko s klasičnim košem, bi bilo pa dobro pred nakupom v praksi stestirati to kombinacijo z mivko.

zmaugy je izjavil:

[
Z Braavo 380 smo zelo zadovoljni.


Kako bi bili potem šele z Scoobo 385 / 390 , kar bliskalo bi se ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

zmaugy ::

Scooba menda ni preveč primerna za parket. Poleg tega so tu še drugi pomisleki.

mat xxl ::

Scooba z zadnjim firmwerom je zelo primerna za parket , saj v zadnji verziji dela z manj vode (starejše verzije se nadgradijo - imam celo orodja za to), vsekakor pa drži, da če je parket tak, da se ga ne da niti normalno pomivati, pač pa se ga sme le z rahlo malo navlaženo krpo brisati, skratka, da ni ustrezen za sedanje standarde, da je poln razpok potem tudi jaz odsvetujem Scoobo, sicer sem pa do sedaj samo en primer novega starinsko izdelanega rustikalnega parketa, ki je sicer bil ustrezno lakiran samo površina ni bila gladka, (pač pa namerno narejeni utori do 2 mm), da se v praksi Scooba ni obnesla, saj ni uspela posesati vode ven iz neravnin.

Sicer pa je zadeva zelo uporabna tudi na parketu ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

šernk ::

Eno vprašanje:

kaj je bolje imeti stransko krtačko na 3 ali na 6 rok?

treba počasi filtre zamenjat, pa čez kakšne pol leta bo verjetno tudi glavna krtača počasi za menjavo, stranske krtačke pa itak dobiš v paketih po ebayu, le katere so bolj uporabne se ne morem odločit.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mat xxl ::

Jaz uporabljam samo na 3, ker s onimi na 6 zelo težko zapelje na tepih, brez, da se zatakne vanj.

šernk ::

Huh na to pa niti nisem pomislu da ima pri tepihu težave, hvala.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

driver_x ::

Ali ima kdo izmed vas izkušnje s scoobo oz. kakšnim drugim pomivalcem? Zanima me predvsem, če so primerni tudi za parket in kako se obnesejo na različnih "terenih", predvsem na keramiki z malo globljimi fugami.

mat xxl ::

Imam jez zelo veliko, jih tudi popravljam za hoby , s parketom ne bo težav, če ga lahko normalno pomivate , če pa je ves napokan, potem ga tudi klasično ne morete pomivati...., s ploščicami ni problema, zna pa ostati kaj vode v globokih fugah, enako, kot pri ročnem pomivanju..... BTW imam tudi nekaj Scoob refubrished za prodati, več na ZS.

driver_x ::

Kakšno površino pa Scoobe pokrivajo?

Rok Woot ::

No men Karcher še vedno dela brezhibno, pa ga res zlorabljam. Ko sem mel roombo na sposoji, so bili pa cel čas neki problemi. Je pa tako, da je treba krtačko spucat na vsak teden, predvsem zaradi las in dlak od psa, pa senzor morm pobrisat z vlažno krpico, ker se prevec zaprasi.

Sam probite strest eno nakupovalno vrečko svinjarije, pa boste vidl kolk je roomba vredna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

mat xxl ::

Sammy73
Scooba v enem šusu očisti do 45 m2 , če je površina manjša jo pač čisti bolj temeljito. Vendar z eno polno baterijo če je ta v dobri kondiciji naredi tudi po 3 cikle, tako, da počistite vse, kar ste mislili, očistite robotka in ga date polniti, vmes med cikli pa je potrebno le odliti odpadno vodo in na novo naliti vodo z čistilom.

Rok Woot
Ja sem tudi Karcherje že šravfal .... nisem miren, dokler vse ne razdrem ;) in ja kapo dol je soliden, kvaliteten in dober robot, žal pa se vse neha pri okvarah in njegovi ceni, saj se tam pokaže butična proizvodnja, saj so cene rezervnih delov prav draguljarske, res pa je, da se zna vrniti na ogromen docking, ki zavzame ohoho prostora, odvreči smeti in nadaljevati, sicer pa ob trojni ceni napram Roombi že novega aparata bi bilo čudno, če ne bi znal kaj več, vendar žal so cene rezervnih delov tudi štiri do devetkratne napram roombinim in se veselje potem kmalu neha ....., sicer pa še 1 x tehnično odličen konkurent Roombam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()
««
2 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356515 (3949) Gregor P

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48364528 (38454) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309143990 (63672) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764540 (24188) mat xxl

Več podobnih tem