» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
12 / 90
»»

ardom ::

Hvala še enkrat vsem za odgovore in nasvete, super ste. Ker imam v hiši dolgolasko me zanima kako je s krtačami pri Xiaomi2, ali se lasje navijajo na krtače, jih je problem odstraniti? Pri rombi mislim, da je to dobro rešeno tako, da so valjčki namesto krtačk. Kakšne imate kaj izkušnje s tem?

Reaper ::

Meni roomba 750 na spodnjo krtačo navije od punce dolge lase ampak dobiš poleg tak nastavek, čez katerega potegneš krtačo in gredo lasje izjemno preprosto stran iz krtače tako, da se s tem ne bi obremenjeval.

cekr ::

Meni je po parih letih šla baterija od Roombe ravno v večna lovišča.
Kaj je najbolje, da nabavim: original baterijo za 80€ ali kakšne drugo izvedbo? Sem videl, da so tudi pol cenejše zadeve, tudi s 50% več kapacitete.
Ne potrebujem neke silne kapacitete. Samo da zadeva zdrži eno uro in seveda, da je zanesljiva, da ne bom čez pol leta menjal.
A Litijevih baterij nimajo?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

drekodovce ::

Dolgo sem se odločal kaj vzeti, Gledal sem vse živo, ampak za 15 kvadratov nisem imel namena zapravit celega premoženja. Zato sem se odločil za ilife v5 - 96€ s poštnino. Gledal sem tudi roombe itd, ampak za tak denar ponujajo zelo malo, plus na amazonu je cel kup pritožb. Za moje potrebe je sesalec točno to kar sem iskal, imam pa dve pripombi. Prva je ta, da okrog prikjučne postaje nič kaj rad ne čisti oz se je izogiba. druga pa to, da bi 15 kvadratov čistil 2 ure, dokler se ne izprazni baterija.

Z nakupom sem zelo zadovoljen, gledal pa sem namenoma model brez spodnje krtače, da se okoli ne navija dlaka in lasje. Ker nimam tepihov, bi krtača predstavljala zgolj dodatno delo.

Mikrohard ::

Če želiš Neato s servisom v Sloveniji, poglej za Vorwerk VR200 (Vorwerk je pred kratkim prevzel neato). Sicer je dražji od Neato... je pa še vedno cenejši od roombe.

Thunder wave ::

@ardor
Glede na tvoje zahteve poglej malo za Vorwerk VR200. Vsaj enih 200 € cenejši od ta hude Roombe, primerljiva navigacija in primerljiva cena. Servis pa tudi v SLO.

ardom ::

Vorwerk v Sloveniji je Italjanski izdelek, kaj pa vem.

billy ::

Reaper je izjavil:

Meni roomba 750 na spodnjo krtačo navije od punce dolge lase ampak dobiš poleg tak nastavek, čez katerega potegneš krtačo in gredo lasje izjemno preprosto stran iz krtače tako, da se s tem ne bi obremenjeval.


Zaradi tega sem jaz nabavil 886 model, tam se lasje skoraj nikoli ne navijejo, prava milina je vzdrževanje.

Reaper ::

Za to ceno za kakršno sm kupil to Roombo mi je vseeno če jih čistim vsak dan, se pa strinjam s tabo, manj kot imaš dela z njim, raje ga imaš :)

billy ::

Ma jaz sem imel roombo serije 6 dobri 2 leti, pa me je minilo to pucanje las. Serija 8 je milina.

mat xxl ::

Reaper to je sicer res, kar pišeš, kaj boš pa rekel, če ti povem, da oni od serije 800 dalje naberejo za najmanj polovico svinarije manj, kot oni od 500-700 serije, boš potem še tako vesel, da krtač ni treba pucati.

Če kdo ne verjame, najboljša je primerjava med 780 in 880 modeloma, imam oba in se čudim, koliko več nabere 780 ka ....

BTW je že kdo probal robotske čistilce stekla, ki jih za dobrih 100 eur prodajajo na Gearbestu, pardon za 114 usd v resnici ?

Tomson ::

Če misliš ala Alfawise S60 (110EUR EU skladišče), sem ga sam naročil in par dni nazaj dobil, ampak še nisem utegnil sprobat, sem čez vikend obležal z neko virozo ... Bom v tem tednu zagnal zadevo pa sporočim kako se obnese...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

billy ::

mat xxl je izjavil:

Reaper to je sicer res, kar pišeš, kaj boš pa rekel, če ti povem, da oni od serije 800 dalje naberejo za najmanj polovico svinarije manj, kot oni od 500-700 serije, boš potem še tako vesel, da krtač ni treba pucati.

Če kdo ne verjame, najboljša je primerjava med 780 in 880 modeloma, imam oba in se čudim, koliko več nabere 780 ka ....


Mene sterilno okolje ne zanima, že hepa filter bi stran vrgel. Glavno da večjo umazanijo pobere.

klinker ::

Samo sesanje nikoli ni pomenlo sterilnosti

ardom ::

Sedaj, ko sem dobila informacije in nasvete za robota sesalca vas prosim še za nasvete in informacije za robota mokrega pomivalce. Tla imam večinoma cca 70% obložena s keramiko, ostalo je parket, ki ga predvsem sesam in skoraj nič ne perem. Ali je na tržišču kaj boljšega/lažjega/robotskega kot je vileda na palici ali krpa na kolenih.

Okapi ::

Ni robotski, se pa odlično obnese.

drekodovce ::

ardom je izjavil:

Sedaj, ko sem dobila informacije in nasvete za robota sesalca vas prosim še za nasvete in informacije za robota mokrega pomivalce. Tla imam večinoma cca 70% obložena s keramiko, ostalo je parket, ki ga predvsem sesam in skoraj nič ne perem. Ali je na tržišču kaj boljšega/lažjega/robotskega kot je vileda na palici ali krpa na kolenih.


Poglej za ilife. Za dobrih 100€ dobiš sesalec in pomivalec. Mislim pa, da ne dobiš povsod rezervoarja za vodo zraven. Poglej na youtube kakšen unboxing video.

ardom ::

Mislila sem kakšno Scoobo 450 (izgleda, da je ni več na tržišču); nekateri so jo kar pohvalili, drugi kritizirajo, da pušča mokro....

Tomson ::

Med najboljšimi alternativami Scoobo 450 ta hip naj bi bili:

Braava Jet 240 za 200€ (do 60m2)
Braava 390T za 300€ (do 90m2)

Od kombiniranih (suho/mokro čiščenje) pa precej hvalijo tudi ugodnega iLife V5S, se ga s kodo: V5SPRO dobi za 115€ trenutno ... Ali novi MiRobot 2017 naj bi tudi precej učinkovito pomival (video), sam je še malo zasoljena cena ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

mat xxl ::

ardom je izjavil:

Sedaj, ko sem dobila informacije in nasvete za robota sesalca vas prosim še za nasvete in informacije za robota mokrega pomivalce. Tla imam večinoma cca 70% obložena s keramiko, ostalo je parket, ki ga predvsem sesam in skoraj nič ne perem. Ali je na tržišču kaj boljšega/lažjega/robotskega kot je vileda na palici ali krpa na kolenih.



Seveda Scooba serije 300, to so modeli 385, 390 .....


Te zastarele Brave pa bolje, da ne kupujete, te robote je zasnoval Mint, pogooglajte in Irobot je firmo kupil samo zaradi zaščite patentov pri gibanju z kamero ipd in Minti so postali Brave, samo, da z eno krpo okoli paradira .... ni efekta.

Poleg Scoob serije 300 obstajajo res še novejše serije 400, vendar sam sem imel obe in bi vsekakor za lastno uporabo ostal na 300 seriji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Tomson ::

Hmm... Ampak glede na več testov so tele Braave precej dobro ocenjene, nikjer manj kot 4/5, tudi na Amazonu imajo od 531 uporabnikov oceno blizu 4/5, pa kar nekaj lastnikov Scoobe piše, da so z Braavo zelo zadovoljni in ker je manjša je menda bolj praktična. Si imel sam slabo izkušnjo z Braavo?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

bauci ::

Imam Braavo in sem z njo zelo zadovoljen. Uporabljam jo za ciscenje parketa. Ni glih visek tehnologije amapk svoje delo opravi cisto OK.

mat xxl ::

Ne vem, ena mokra cunja, ki se vozi na okoli se ne spuca, se ne opere, ne vem, ko pomivate z jogerjem, ali z istim zdrgnete celo hišo, ali, kaj vmes operete ....... , to je Brava, Scooba je povsem druga pesem, našprica, zdrgne z krtačo, posesa ......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

ardom ::

Tale Brava vsaj po sliki sodeč je tako mini zadeva, da si težko predstavljam, da lahko mokro očisti 40 m2 stanovanja. Bauci ti imaš očitno dobro izkušnjo z njo. Koliko velik prostor zmore očistiti, ali samo rahlo pobriše ali tudi močneje podrgne npr. kakšen manjši madež? Napiši malo več, če se ti da.
Ali je še kje možno dobiti Scoobo 300? Matxxl ali jo še vedno imaš, ali je res, da pušča mokro in lise za seboj?

bauci ::

Z Braavo cistim vsako sobo posebej - cca 15 m2 vsaka soba. Za suho brisanje prahu se premika samo naprej do ovire, se obrne, gre nazaj do ovire in tako pocisti celo sobo. Pri pomivanju (mokro ciscenje) se giblje malo naprej, nato malo nazaj (naredi en majhen ovinek) in nato spet naprej. Nima nobenih senzorjev umazanije tako, da pri mocnejsi umazaniji brise enako kot pri normalni umazaniji, ni nujno da vse spuca, ampak kot sem ze napisal, jo uporabljam samo za parket. Sem probal tudi na grobih ploscicah pa nisem bil zadovoljen. Je pa zelo tiha v nasprotju z Rombo. Za navigacijo ima posebno "kocko", ki jo postaviš nekje v sobi in "naredi nacrt sobe" po katerem se potem Braava vozi po sobi.
Za parket je super, za gladke ploscice OK, za grobe/hrapave ploscice pa ni OK.

mat xxl ::

ardom je izjavil:

Tale Brava vsaj po sliki sodeč je tako mini zadeva, da si težko predstavljam, da lahko mokro očisti 40 m2 stanovanja. Bauci ti imaš očitno dobro izkušnjo z njo. Koliko velik prostor zmore očistiti, ali samo rahlo pobriše ali tudi močneje podrgne npr. kakšen manjši madež? Napiši malo več, če se ti da.
Ali je še kje možno dobiti Scoobo 300? Matxxl ali jo še vedno imaš, ali je res, da pušča mokro in lise za seboj?


Imam še 390 ali pa spet imam in to take primerke skoraj nerabljene ...... Pri 300 seriji, je dobro, da ima zadnji FW, sam imam original orodja za nbadgradnjo, ker z zadnjim dela z veliko manj vode.

Je pa tako, če imate parket brez velikih razpok, gre, skratka, če lahko malo bolj na mokro pomivate z cunjo, tudi z Scoobo 390 ne bo nobenega problema, če pa so reže take, da pomivate le z rahlo vlažno krpo, potem bo pa vsekakor boljša Brava.

Scooba najprej nek prostor pomije, gre pol počasneje na okoli, kot Roomba, seveda šprica, krtači, sesa, na koncu pa špricanje ukine in samo še krtači in sesa, tako, da sam nikoli ne popravljam nikjer za njo.

Navadno z isto napolnjeno baterijo sam naredim po 4 cikle čiščenja, zaporedoma v različnih prostorih, potem Scoobo očistim in dam nazaj na polnenje , kjer potem čaka, na naslednje akcije.

ardom ::

jaz imam skoraj po celem stanovanju keramiko in bi glede na napisano Scooba uspešno čistila. Sedaj ali kmalu v prihodnjem letu pa jo moram samo še nekje dobiti, seveda za primerno ceno. Če kdo ve za kakšno zalogo Scoob naj prosim napiše.

mat xxl ::

! post nad tvojim, "nekdo" omenja, da jih ima več, kot jih rabi ;).

ardom ::

Mat xxl mene sicer zelo zanima, vendar ne bi imela neke zadeve, ki bo stalno potrebovala servisiranje. Ali so to novi stroji oz. koliko so rabljeni? Kakšna pa je kaj cena, če lahko poveš?

Thunder wave ::

ardom je izjavil:

Vorwerk v Sloveniji je Italjanski izdelek, kaj pa vem.

Od kje pa ta informacija? Kolikor vem ni ne nemški, niti italijanski, ampak narejen na Kitajskem oz. Tam kjer delajo Neato. Osnova Vorwerkovih robotskih sesalnikov je namreč Neato, v katerem ima Vorwerk cca. 50 % delež.

mat xxl ::

Lahko, načelno sicer na ZS, skratka če uporabljate Roombo in ste popolnoma navdušeni nad njo, je morda smiselno razmišljati še o Scoobi.

Moje so kpl. refubrished z garancijo in novo baterijo cena manj, kot 50% cene, nove .... to na kratko... ostalo pa ZS.

rs1975 ::

Kako pa rešujete uporabo robotskega sesalca v dveh nadstropjih? Ga enostavno prenešate iz enega nadstropja v drugega? Kako je takrat, ko robot dela v nadstropju, kjer nima polnilne enote?

OK.d ::

Vklopiš aplikacijo za premikanje po stopnišču;)
LPOK.d

Tomson ::

Misliš na funkcijo "Hover up the stairs" verjetno? :))

Ali pa se poslužiš malo manj moderne metode ...



Ali pa dodaš robotskemu sesalniku dve palici pa je! :))

Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

mat xxl ::

Ja čakaj malo, pa ja imate dvigalo, pač se mu pripelje dvigalo ga dvigne za 1 nadstropje, vmes pa Roomba še dvigalo ščisti...... ;)

Aja na rombi nastaviš funkcijo LIFT CALL !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Tomson ::

blze je izjavil:

tisti ki ste ga nabavili, bo kakšno poročilo?


Kot obljubljeno, mi je vzelo "malo" več časa, ampak mi je le uspelo, test za Xiaomi Mi Smart Robot 1st Gen. Če pa še koga kaj bolj konkretno zanima pa kar ... ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Dimnik ::

Moj je naročen 12.11 pa še ni duha ne sluha na dpd...

Tomson ::

Jah, december je, mogoče pa le preseneti v tem tednu ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Dimnik ::

Upajmo...

blze ::

Tomson je izjavil:

blze je izjavil:

tisti ki ste ga nabavili, bo kakšno poročilo?


Kot obljubljeno, mi je vzelo "malo" več časa, ampak mi je le uspelo, test za Xiaomi Mi Smart Robot 1st Gen. Če pa še koga kaj bolj konkretno zanima pa kar ... ;)


sem prebral. hvala za poročilo.

je splaca uzet 2nd generation?
uživejte
blze

Tomson ::

Malo še počakaj s 2nd generation, da bo kakšen test več in da cena pade ... Ta hip verjetno ne.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

mat xxl ::

Tomson, zelo pristranski test , testiraj tega tvojega robota proti modelu 780 in .....

Navedba : "Kartonasta škatla sicer ne daje vtisa drage premium naprave" me je pa res spravila v velik smeh, pa saj kopija stare rombe z krtačami iz leta 2007 ne more biti premium izdelek. Dobro sicer vsakemu svoje, samo, ker evolucije Roomb ne poznaš, pač ne moreš vedeti, da so prve 500 ke leta 2007 imele točno tako zasnovane krtače, kot teli Xiaomiji.

Ni pa mi jasno ali pri sesalcu, oziroma sesalnem motorju pišeš o učinkovitosti sesanja, se pravi po testu, na koliko watov sesalne moči obrne testirni valj ali po porabi elektrike in logiki večja je, boljši je , kljub sesalni moči na testnem valju ???

Sicer ne bi rad podcenjeval samo 2 leti nazaj sem z Xiaomijem naredil en kratek test pa me nekako ni zakuril, čudi tudi me, da ima samo 1 krtačo, saj Roomba največ naredi ravno z dvema nasproti si vrtečima krtačkama, pa še enkrat primerjaj z 780, ker 980 z gumijastimi, se odlično izkaže na tapisonu, manj pa na gladkih površinah, je pa res, da jo je treba manj čistiti, kot starejše serije, samo meni to ne odtehta tega, da nabere veliko manj smeti od modelov z eno gumijasto in eno ščetinasto krtačo.

billy ::

meni pa ravno to odtehta zakaj sem nabavil roombo serije 8. Zdaj se skoraj nič več ne ukvarjam s čiščenjem, prej pa sem moral 1x tedensko 5min odstavnjevat dolge lase iz štetk.

je pa pri teh novih problem hepa filter, katerega pa moram zdaj bolj čistit, kot sem prej starega, tako da že razmišljam, če bi ga preuredil in dal preko samo neko navadno "membrano" kot je bila pri starem modelu...

Tomson ::

@mat xxl

Se vedno zelo trudim ostati nepristranski, ker mi ne gre za favoriziranje določenega produkta ampak vedno iščem tisti produkt z najboljšim razmerjem med ceno, zmogljivostjo in kvaliteto.

Sigurno ne poznam zgodovine Roomb, niti ni bil moj namen opisovati razvoja robotskih sesalnikov ampak zgolj opis funkcionalnosti, predvsem pa moja uporabniška izkušnja in kratka primerjava med popularnim Roomba modelom, ki sem ga imel možnost na hitro primerjat, sicer pa sem tudi precej preveril pri že obstoječih primerjavah na netu. Nič kar sem zapisal ni izmišljeno.

Primerjava Xiaomi Mi Robot in Roomba 780, ki jo omenjaš že obstaja - KLIK, verjetno boš komentiral, da gre zopet za pristransko primerjavo, pa je v besedni in video obliki, in tudi tukaj se je overall Xiaomi odrezal bolje od Roombe.

Verjamem, da so Roomba odlični robotski sesalniki, v to sploh ne dvomim in kot sem zapisal tudi imajo svoje prednosti, a ko vzameš v okvir še ceno in primerjaš končni rezultat (če ne gre za neko specifiko, kjer je Roomba boljša) je pač situacija takšna kot je. Če bi Roomba ne bila toliko dražja, bi bila povsem enakovreden nakup, če pa lahko dobiš za manj enako kvaliteto, še naprednejši algoritem čiščenja, podobno učinkovitost čiščenja ... Jasno, vsak ima svoje potrebe, svoje okoliščine v katerih potrebuje sesalnik in se čisto strinjam, da bo za nekoga Roomba boljša izbira, a gledano generalno bo Xiaomi za nižjo ceno povsem enako zadovoljil veliko večino kupcev.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

billy ::

Prednost xiaomija pred 780 bi naj bila v boljši navigaciji, ker nekako gre vsem na živce to, da roomba "random" skače po sobi, meni pa je ravno to prednost, zato tudi nisem šel v nakup 9xx serije

Ravno ta vikend sem opazoval pri sesanju. Sprednja ščetka je "frcnila" en delček umazanije tja, kjer je roomba že bila in če ne bi imela random poti, pač tja več ne bi šla in bi delček tam ostal. ker pa je roomba random je seveda šla še parkrat po tistem mestu in odstranila umazanijo :)

Okapi ::

Saj lahko tudi sesalniku z navigacijo rečeš, da vse skupaj ponovi, pa bo šel 2x po isti poti. Ali 3x, če hočeš.

Tomson ::

Lahko zaženeš tudi "spot cleaning" funkcijo, jo ima večina robotskih sesalnikov, pa tam kjer ga postaviš v radiju cca. dveh kvadratnih metrov počisti ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Dimnik ::

Tomson, jah boš moral še rombe vse serije od prve naprej kupit in naredit teste, da bodo v prid rombi, potem ne boš pristranski....hahaha

dc10 ::

Tako ja, očitno je prodaja rombe padla, odkar je na voljo cenovno ugodna in tehnično primerljiva rešitev...:D

Jebac18 ::

Zanima me je myrobotcenter.eu legit stran nekje so ocene zelo slabe ma kdo izkušnje izkušnje?
««
12 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356515 (3949) Gregor P

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48364528 (38454) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309143990 (63672) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764540 (24188) mat xxl

Več podobnih tem