» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
81 / 90
»»

dejanslo ::

Paziš, da ga povezujš na 2,4Ghz omrežje?
There`s More Than One Way To Do It

jopar ::

dejanslo je izjavil:

Paziš, da ga povezujš na 2,4Ghz omrežje?

Ja, sem s tem namenom prav izklopil 5g na routerju. Čeprav, ko sem ga prvič pred leti tega nisem izklapljal. Pa brez uspeha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jopar ()

zavajon ::

Pa si vklopil bluetooth? Pri prvi povezavi v wi-fi ti roboti rabijo bluetooth. Ne vem pa, zakaj.

jopar ::

Ja BT imam vedno vključen. Bom danes še enkrat sprobal.

cordoba ::

https://www.mimovrste.com/sesalniki/iro...

Tale sesalec imam ogledan , imam dva nadstropja 54m2. Povsod je vinil oz laminat, nič preprog. Bo to kul zadeva?

Motion ::

cordoba je izjavil:

https://www.mimovrste.com/sesalniki/iro...

Tale sesalec imam ogledan , imam dva nadstropja 54m2. Povsod je vinil oz laminat, nič preprog. Bo to kul zadeva?

Roombe so ok vendar je njihova glavna prednost dvojne krtače ki so zelo učinkovite ravno na preprogah. Za navigacijo pa uporabljajo kamere. Sam osebno bi na tvojem mestu vzel raj kakega roborocka ali 360. Tile uporabljajo lidar za navigacijo in ponujajo tudi nekaj brisanja prahu z mokro krpo ki ga rumba se mi zdi da nima. Sam mam 360 s6 že 4to leto se mi zdi in dozdaj razen filtrov ni potreboval nobenih zamenjav. Dal pa sem takrat 250e.

cordoba ::

A to ste kupovali na Black friday roborck modele? Za 250 ga ni, kar jst gledam je vse od 400 do 500 eur??

Motion ::

Ja jst moje sm takrat glih na black friday.
Ma sej drgač so akcije in znižanja tudi tekom leta, sam mal je treba spremljat. Nevem pa če se v zadnjih letih zaradi razmer še dobi tako ugodne ponudbe.

cordoba ::

Motion ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

cordoba ::

Dobre cene, ampak nikjer ni zaloge....

amacar ::

Tu imas za cca 280€ iz ceske https://m.banggood.com/Roborock-S5-Max-... s kuponom BGS5maxDEALS

Maximus ::

Predvidevam, da vsi ti "pametni sesalci" prenehajo delat, ce ni internetne povezave oz. cloud storitev preneha delat.

GupeM ::

Nope. Dela brez povezave. Samo potem ni več pameten, ampak gre vedno po vseh sobah, ki jih doseže. Ne moreš pa izbirat cone, sobe, virtualnih zidov, ... Še vedno pa lahko na samem sesalcu pritisneš tipko in ti posesa vse kar doseže.

vilonja ::

V bistvu si zapomni zadnjo nastavitev čiščenja za tisto mapo ter no go cone in zidove. Posesa pa vse sobe, ki jih doseže.

cordoba ::

sem naročil potem s6 black na mimovrste.
https://www.mimovrste.com/robotski-sesa...
Kje se pa dobi rezervne dele original? Big bang in mimovrste je razprodano, na amazonu pa sami ponaredki.

bedarija ::

ne glih s6 je najbolj zanič. s5 max veliko boljši

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bedarija ()

amacar ::

Js original dele kr v xiaomi trgovini v evroparku vzamem. Verjetno pa nimajo za vse modele.

GupeM ::

vilonja je izjavil:

V bistvu si zapomni zadnjo nastavitev čiščenja za tisto mapo ter no go cone in zidove. Posesa pa vse sobe, ki jih doseže.

Moj S50 si ne zapomni. Če ga starts s tipko, izriše novo mapo.

Ganon ::

cordoba je izjavil:

sem naročil potem s6 black na mimovrste.
https://www.mimovrste.com/robotski-sesa...
Kje se pa dobi rezervne dele original? Big bang in mimovrste je razprodano, na amazonu pa sami ponaredki.


Zgoraj ti je nekdo prilepil povezavo do S5 Max za 289 evrov in ti kupiš slabši S6 za 150 evrov več. Dobra odločitev.

cordoba ::

Aja, zakaj je slabši? 6ka naj bi imel boljšo baterijo, moč sesanja, novejši procesor, bolj tih in bolj učinkovito čiščenje?

Ganon ::

Samo prva trditev drži, res lahko sesa malce dlje, pa še to gre na račun slabše sesalne moči. Imaš zgoraj tudi video, si tudi tega spregledal? Kupil si slabši sesalec, za precej višjo ceno.

cordoba ::

Ok, pač ne bom ga šel iskat na mimovrste. Bom vzel 5ko, hvala za pomoč ?

Ganon ::

Zdi se mi škoda, da bi plačal več, za manj. :P

jopar ::

jopar je izjavil:

Ja BT imam vedno vključen. Bom danes še enkrat sprobal.

Sem rešil. Težava je bila v routerju. Sem ga dal na tovarniške in je nato takoj povezalo.

cordoba ::

amacar je izjavil:

Tu imas za cca 280€ iz ceske https://m.banggood.com/Roborock-S5-Max-... s kuponom BGS5maxDEALS

Sem na koncu prišel na 323 eur, kupn ne prime. Je to že konec akcije?

Ganon ::

Dopoldne sem preveril in je bil še aktiven, zdaj res ne prime več, si zamudil. Cena s kuponom je bila 289 evrov.

cordoba ::

Bom še malo počakal, piše da jih imajo še 390 na zalogi. Zdej pride 322, drgac pomoje še vedno kul cena..

Vm1999 ::

300 - 330 je za s5 max ok

Ganon ::

Cena je dobra v vsakem primeru. Če je priložnost, da jo znižaš še za 30 evrov, še toliko boljše.

cordoba ::

Zdej sem ga naročil, 302 eur preko ene skupine. Pride 26.5 ?.
Upam, da bo legit, oz glede na mojo srečo z amazonom, dobim uporabljen artikel.

cordoba ::

cordoba je izjavil:

Zdej sem ga naročil, 302 eur preko ene skupine. Pride 26.3..
Upam, da bo legit, oz glede na mojo srečo z amazonom, dobim uporabljen artikel.

amacar ::

Ganon je izjavil:

Dopoldne sem preveril in je bil še aktiven, zdaj res ne prime več, si zamudil. Cena s kuponom je bila 289 evrov.

Se manj je bilo, ce odkljukas njihov insurance, ki ga ne rabis, ter placas v $. Js drugace tu spremljam za kupone: https://t.me/couponsfromchinacom Ce gres preko quidco/topcashback pa na to ceno dobis se par % cashbacka nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

mat xxl ::

cordoba je izjavil:

https://www.mimovrste.com/sesalniki/iro...

Tale sesalec imam ogledan , imam dva nadstropja 54m2. Povsod je vinil oz laminat, nič preprog. Bo to kul zadeva?



Odlično si izbral, dobiš zraven 2 letno garancijo.

Izogibaj se pa kitajskega sranja, ki ima po večini kratko garancijo, že vedo zakaj in kasneje tudi zelo težko dobiš rezervne dele po razumnih cenah.

Lidar navigacija, pa , da potestiraj, kako se bojijo zaves, se jih eni še dotakniti ne upajo, zanimiva so tudi ogledala pri določenih modelih.....

Roomba tako počisti, da mokra krpa za njim sploh ni potrebna .

Kripto mesi ::

Na drugi strani je roomba neuporabna pozimi, ko je hitro tema, saj ne zna sesati po temi. Tako da ali mu prižigaš luči ali pač sesaš samo podnevi.

Ganon ::

Kripto mesi je izjavil:

Na drugi strani je roomba neuporabna pozimi, ko je hitro tema, saj ne zna sesati po temi. Tako da ali mu prižigaš luči ali pač sesaš samo podnevi.


Ne jemlji resno uporabnika nad sabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

uvodV?? ::

mat xxl še vedno nisi banan iz teme?

Bellzmet ::

@amacar: zakaj pa ne insurance od BG?

amacar ::

Ker je nateg, da ti vzamejo še par $. Plačaš s paypalom in si dovolj zavarovan, če gre kaj narobe.

karafeka ::

Ali kdo uporablja lokalni server oz. lokalno aplikacijo za sesalca? Tako da se sam sesalec ne bi rabil povezovat na neke tuje strežnike, še vedno pa bi imel možnost izbire mape in sob preko svoje aplikacije. Imam viomi v2.

darkolord ::

Seveda, uporabljam Valetudo. Deluje super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

belo mleko ::

Kako je z mapami na Valetudo? Moj Viomi V2 me z mapiranjem ob živce spravlja. Moja balkona zazna aplikacija kot sobe in to mi potem probleme dela. Ne razumem da se ne da pobrisati sob ki jih ni. Podoben problem imam s kuhinjskimi elementi. Ker je spodaj pod vrati špranja, jih mapira kot sobe.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

darkolord ::

Postaviš virtual wall pa ne bo šel tja

cordoba ::

Danes dobil sesalec, ful hitro. Posesal, poskeniral stanovanje in dela top. Ni zaletavanja, pobere vse v nulo, imam psa, dlake vse pobral. Prejle sem še moping sprobal, luštno spere tla.
Skratka za ta denar je to to. Hvala za pomoč ?

bedarija ::

če dolgo nisi sesal preden si sprobal sesalec, priporočam da preveriš da se ni preveč dlak zataknilo na krtači. če boš laufal sesalec 2x na teden, se ne bi smelo preveč nabirati.

kacajdr ::

Na 4 mesecev starem Roomba i7 se je nehala vrtet stranska metlica.
Metlico lahko na roko normalno zavrtim (se čuti normalen odpor motorčka), ko pa robota poženem, delujeta samo obe krtači, metlica pa "ne mrdne".
Sem poizkusil tudi reboot, problem ostaja.
...
Robota sicer redno (=tedensko) čistim, torej skladno z navodili odmontiram in očistim tudi metlico, krtači in sprednje kolesce (ja, tam se nabere precej las in ostale nesnage).
V povprečju robot 2x tedensko posesa cca 70m2.
...
Preden robota pošljem na garancijsko popravilo me zanima, ali je kdo že imel na IRobot mašinci enako težavo in jo morda rešil brez pošiljanja na servis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kacajdr ()

mat xxl ::

Bočne metlice sila redko odletijo, navadno zaradi ne čiščenja pod metlico se poveča luknja stopi plastiko in svinarija skuri motor.

Dejstvo tudi je, da občasno izklopi metlico, če naleti na tepih, vendar če ne dela po 5 minutah, potem ne dela.

Lahko odviješ 2 vijaka, motorček ven in testiraš z 9V baterijo, če motorček dela, je šla elektronika, če ne dela pa motorček.

Vsekakor garancija reši težavo.....

cordoba ::

Za roborock me še zanima, rezervni deli so kje original?
Pa če recimo v rezervoar z vodo za mop funkcijo dodam kakšno čistilo, bo to problem?

Ganon ::

cordoba je izjavil:

Za roborock me še zanima, rezervni deli so kje original?
Pa če recimo v rezervoar z vodo za mop funkcijo dodam kakšno čistilo, bo to problem?


Katere rezervne dele imaš v mislih? V rezervoar se nalije samo voda, nobenih dodatkov.

Me veseli, da si zadovljen. Nisem dvomil. :P

vilonja ::

Čistilo lahko daš na krpico, v rezervoar pa ne smeš.
««
81 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356544 (3978) Gregor P

Geekbuying nakupi in kuponi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11620313 (10798) bluefish

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48364742 (38668) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309144156 (63838) perci

Več podobnih tem