» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
74 / 90
»»

mat xxl ::

Povejte, kako se obnašajo S6 in S7 pred zaveso, jo upajo premakniti in umakniti, če je ta, npr. 1 cm od tal, drugo me pa zanima, kako se obnašajo, če je ogledalo do tal. Sprašujem zato, ker nekaj let nazaj so imeli Samsungi velike težave z tem, zavese se niti dotaknili niso, od ogledal so pa šli ene 60 cm stran, zanimivo, da so se tudi pri crom ali RF podnožjih v kuhinji teh izognili na ene 30 cm. Sprašujem, ker sam S6 in S7 še nisem testiral na te buge.

Sparkxl ::

Ne vem za 6 in 7, 5 z zaveso nima težav, mislim da je ne vidi, ker gre normalno do roba stene.
Ogledala nimam čisto do tal, do letvice je, se pravi ene 7cm do tal. Nima težav s tem

darkolord ::

Pri S5/S7 lahko izbereš, ali se zabije v zaveso ali se ustavi pred njo.

S6 in S7 z ogledali do tal in krom zadevami nimata težav.

SkIDiver ::

@darkolord kje pa nastaviš za zaveso?

darkolord ::

Ni perfektno, nekaj razlike pa je

Zgodovina sprememb…

SkIDiver ::

@darkolord je to Roborock app? Moj nima te opcije.

chort ::

Mojo Fato (Roomba i7+) so z zadnjim popravkom uspešno lobotomizirali. V enem mesecu se je že 5x izgubila in dodala par novih sob, očisti precej slabše kot prej, 3x ni našla baze. Človek bi si mislil, da izvedejo kakšen beta testing preden porinejo popravke v produkcijo. Pred tem je namreč kar dobro (z)našla.

Vm1999 ::

Factory reset?

mat xxl ::

chort je izjavil:

Mojo Fato (Roomba i7+) so z zadnjim popravkom uspešno lobotomizirali. V enem mesecu se je že 5x izgubila in dodala par novih sob, očisti precej slabše kot prej, 3x ni našla baze. Človek bi si mislil, da izvedejo kakšen beta testing preden porinejo popravke v produkcijo. Pred tem je namreč kar dobro (z)našla.


Poznam, preveri, da imaš zadnji fw v robotu in bazi in, da je app zadnja verzija.

Potem popolnoma izbriši robota iz app, naj vse pobriše ...

Potem vse na novo, kot, ko si jo kupil in bo delovala, bolje, ko prej.....

Vm1999 ::

Toliko o bulletproof Roombah :P

mat xxl ::

Roombe so bulletproof, tu je težava v shranjenih podatkih v app., ju, ki niso povsem kompatibilni z nadgradnjo aplikacije.

Sicer pa software feller je redek na Irobotrih, na tvojim opevani konkurenci, pa sam veš, ni strani v tej temi, da se ne bi uporabniki pritoževali.

WaterBoy ::

Zdravo

Lastniki mi sesalcev. Katero opcijo uporabljate za sesanje in pomivanje? S ali Y. Kakšna je sploh razlika?

GupeM ::

S je hitrejša, vendar slabše pobriše. Y je počasnejša, naj bi pa bolje pobrisala. Koliko je v resnici razlike, ne vem, ker moj ne podpisa Y načina.

LordPero ::

darkolord je izjavil:

360 sesalci imajo zelo malo težav, software že dolgo deluje bp. Na netu pa itak pišejo tisti, ki imajo probleme, in ne tisti, ki jim vse deluje.

Ja, konkretno se mi zdi, da se vseeno preveč ljudem dogaja, da morajo na vsake toliko zaradi izgube wifi povezave narediti hard reset (in potem mapo in vse nastavitve ponovno urediti), kar je napaka že od začetka in se (glede na reviewje po raznih trgovinah) dogaja še vedno (recimo december/januar). Ampak seveda tudi point, da ne morem točno oceniti, kako pogosto je to (čeprav v trgovini, kjer "piše", da so prodali 300 komadov in je med komentarji 2× ta issue ...) in seveda, kako pogosto se to dogaja pri drugih znamkah.
Imaš kaj infota/izkušenj s tem mogoče? Iirc je Roborock imel isto na začetku, nakar so ti issui potihnili (predvidevam nov firmware).

SkIDiver je izjavil:

Jaz imam S5 Max pa razen to, da je v mapi zajet še prostor na drugi strani stekla, sesalec s tem nima težav. Spredaj in na desni ima dodatna senzorja in na začetku, če mu pobrišem mapo se lepo nežno dotakne okenskega okvirja, da se prepriča, da je res trden rob, ker lidar seveda strelja preko stekla, senzorja pa ne. Ko ima prostor zmapiran pride do roba, se obrne in sesa naprej ob robu.

Misliš sprednji bumper za fizičen dotik? Ali mogoče spredaj še tisti IR za iskanje polnilne postaje? Ta verjetno ne pomaga za zaznavanje sten?
Pri meni se bumper ne bi dotikal okvirja, pač pa direktno stekla oken/ogledala/vrat/tuša.
V prvih dveh primerih je to mogoče samo nadležen zvok/občutek, ampak pri zadnjih dveh so robovi stekla izpostavljeni (tam je steklo dejansko občutljivo).
Pri S5 me skrbi, ker ima stranka na linku v mojem prejšnjem postu težavo, da robot hoče zapustiti prostor, ker verjetno dojema, kot da so se samo naključne ovire premaknile (no-go območja pa ne delajo, ker pred upoštevanjem teh robot prvo poskuša determinirati meje/velikost prostora ... ?).



Od bolj ultra-pocenskih variant - imate kaj izkušenj z Mamibot EXVAC880 oz enim od klonov (skoraj enaki se prodajajo še pod vsaj tremi znamkami)?
Design komponent mi je veliko bolj všeč in enostaven za dostop/popravilo, specifikacije tudi (zares samo šobe niso prilagodljive po višini/nagibu ampak fiksne na dnu robota), app ima določene random omejitve, ampak zaresnih reviewev pa seveda ni (zgolj casual vtisi, kjer pa nisem dobil red flagsov). Potrošni material je tudi poceni.
LordPero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordPero ()

darkolord ::

LordPero je izjavil:

darkolord je izjavil:

360 sesalci imajo zelo malo težav, software že dolgo deluje bp. Na netu pa itak pišejo tisti, ki imajo probleme, in ne tisti, ki jim vse deluje.

Ja, konkretno se mi zdi, da se vseeno preveč ljudem dogaja, da morajo na vsake toliko zaradi izgube wifi povezave narediti hard reset (in potem mapo in vse nastavitve ponovno urediti), kar je napaka že od začetka in se (glede na reviewje po raznih trgovinah) dogaja še vedno (recimo december/januar). Ampak seveda tudi point, da ne morem točno oceniti, kako pogosto je to (čeprav v trgovini, kjer "piše", da so prodali 300 komadov in je med komentarji 2× ta issue ...) in seveda, kako pogosto se to dogaja pri drugih znamkah.
Imaš kaj infota/izkušenj s tem mogoče? Iirc je Roborock imel isto na začetku, nakar so ti issui potihnili (predvidevam nov firmware).
Wifi lahko resetiraš neodvisno od ostalega (je ločena procedura za hard reset in wifi reset).

Večina težav je pri prvi povezavi ali pri menjavi routerja, ko je treba stvar še enkrat spairati. Še od tega pa je večinoma zelo enostaven vzrok - novejši firmware-i telefonov so malo preveč pametni in se najprej sicer povežejo na sesalec, potem pa takoj preklopijo nazaj na hišno omrežje, ko ugotovijo, da preko sesalca ni internetne povezave.

LordPero je izjavil:

Misliš sprednji bumper za fizičen dotik? Ali mogoče spredaj še tisti IR za iskanje polnilne postaje? Ta verjetno ne pomaga za zaznavanje sten?
Pri meni se bumper ne bi dotikal okvirja, pač pa direktno stekla oken/ogledala/vrat/tuša.
V prvih dveh primerih je to mogoče samo nadležen zvok/občutek, ampak pri zadnjih dveh so robovi stekla izpostavljeni (tam je steklo dejansko občutljivo).
A imaš steklo tudi tako v polkrogu kot tisti Bahrajnčan na tvojem linku? Če imaš ravno, lahko - če ima sesalec težave - zadevo enostavno rešiš tako, da tja postaviš virtual wall (vsaj pri 360 ga lahko). Pri eni omari z ogledalom imam tako. Tudi brez ni večjih težav, ampak parkrat proba "skozi" omaro, z wirtual wallom se pa enostavno zapelje ob njej.

LordPero ::

Aja, kar sem bral je bil bug, da sam wifi reset ni deloval (in zato hard reset - sicer je non-issue samo še enkrat povezati).
Ja, glede samega postopka povezovanja mi je tudi jasno, zakaj je bilo toliko težav (pri vseh znamkah - pač telefoni niso bili mišljeni za tako delo, dodati bt v robote pa bi bilo ... kaj, preveč drago, lol).
Torej potrebe po hard resetu 360 (zaradi raznih bugov) niso več tako pogoste?

Glede oken/stene - a misliš, da je tam issue samo to, da niso 90° robovi? Roborock ima isto virtual walle, issue tam (no, mogoče nisem linkal najboljšega primera) je, da pri takih situacijah se robot včasih (napol ali polno) izgubi oz hoče narediti mapo na novo. Roborock je to reševal tudi na ta način, da lahko revertaš na staro mapo (da ni potrebno ponovno mapirati vsega).

Drugače pa z ožjimi stekli/ogledali, vem, da ni posebnih težav (ker so pač kot vrata, ne kot stena) ... razen, kako pa je, če imaš na drugi strani ogledal sobe?
LordPero

buttafucco ::

Pozdravljeni,

Lahko mogoče to preveri? Na amazon.de je Roborock S5 max za 382 € + poštnina 18 €. Skupaj torej okroglih 400 €. Davek prav tako lahko odbijem, kajti lahko vzamem na podjetje. Kaj menite bolje tukaj ali raje dat še 30 € zraven in vzet na Mishop?

Sparkxl ::

Absolutno amazon. Če imaš kak problem, je rešen z svetlobno hitrostjo.

Vm1999 ::

LordPero je izjavil:


Drugače pa z ožjimi stekli/ogledali, vem, da ni posebnih težav (ker so pač kot vrata, ne kot stena) ... razen, kako pa je, če imaš na drugi strani ogledal sobe?


Roborock S5 - z ogledali nimam problemov. Sicer nariše odsev, ampak deluje pravilno na tem območju.
Problem sem imel s stekleno tuš kabino, v katero ni nehal riniti. Rešil sem tako, da sem za eno sesanje na tuš kabino nastavil šablono iz kartona, potem pa po končanem sesanju tja narisal virtualni zid.
Zdaj deluje že eno leto brez, da bi rabil popravljat/resetirat mapo.

Najprej sem imel enega za dve nadstropji in to ni bilo možno, saj je bilo treba vsakič nastavljat šablone. S5 nima pravega multi-floor supporta, naredi samo dve backup mapi, kar pa v praksi ne deluje za uporabo večih nadstropij.

mat xxl ::

Sparkxl je izjavil:

Absolutno amazon. Če imaš kak problem, je rešen z svetlobno hitrostjo.


Ko se pa pokvari, pa tudi super, na pošto pa poslati, tja, kjer je kupljen na servis ! To je dejstvo !

GupeM ::

In to dejstvo je pogosto tako, da iz DE dobiš prej popravljen izdelek nazaj, kot ga pri nas na servisu sploh prevzamejo. Govorim na splošno, ne samo za sesalce.

darkolord ::

Ja pa kaj še. Tam nimajo nobenih rokov za popravilo, tako da lahko čakaš tudi več mesecev.

Sparkxl ::

mat xxl je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Absolutno amazon. Če imaš kak problem, je rešen z svetlobno hitrostjo.


Ko se pa pokvari, pa tudi super, na pošto pa poslati, tja, kjer je kupljen na servis ! To je dejstvo !


Točno tako, to je dejstvo!
V čem je razlika če moram jaz poslati nekaj v novo mesto na servis ali k amazonu? Ti bom povedal:
Amazon mi bo povrnil poštnino, slovenska firma niti v teoriji!
Amazon bo rešil z svetlobno hitrostjo, naši lepo lagano, saj imajo 45 dni.
Amazon bo mi poslal nazaj z ekspress pošto na njihove stroške, naši z navadno na moje po vsej verjetnosti

In vse to si nisem izmislil amapk je iz prakse. In od kar se 2x videl kako to funkcionira na amazonu, tehniko NAMENOMA tam kupujem zaradi garancije

Gtonek1 ::

Zanima koga, nov laser?
viomi v2 pa menda tudi v vdruge paše:D
lp

https://www.aliexpress.com/item/4001209...

Sparkxl ::

Imam S5, za katerega se ve, da je brisanje bolj za okras. Zanima me ,če se da dobit kaj do 400€, ki dejansko res briše? Za ca. 60m2

Sparkxl ::

Nabavil viomi v3, po testih je to to kaj se rabi.
Imam za prodat enega rabljenega vorwerk vr 200. Ima kdo občutek koliko je to vredno? Novi so kar dragi, na bolhi sta 2, pod 300€. Je to realna cena?

benx ::

Se je tu že komu dogajalo na roborocku (moj je S50) da prekmalu zaključi sesanje? na googlu nisem našel nič pametnega.
naredil sem reset in ga znova uparil z aplikacijo, nič ne tarna ta bi mu kaj falilo, reče da je fertik in se parkira.
 leni roborock1

leni roborock1


 leni roborock2

leni roborock2

GupeM ::

Tole izgleda, kot da ga nekaj moti. Kot da bi bil tam zid. Je mogoce kaj crnega na tej delih, kjer ne gre cez? Vcasih pri crnih zadevah misli, da je prepad, pa potem noce it cez.

Ne vem pa, ce je mozno, da je v podu kaksna napeljava, pa se ustvari magnetno polje, kadar je recimo dolocena luc prizgana?

Vm1999 ::

Podobno kot pri prvi sliki, da zavija po čudnih vzorcih, se pri meni pripeti, kadar se naberejo smeti (lahko je tudi samo tanek pajčevinast prah z vogala stene), predvsem na stranskem senzorju.
Senzorje očistim dosti bolj pogosto, kot je napisano v navodilih.

Še ena možnost: imaš zelo gladka tla na tem delu? V zadnjem času berem, da številnim robotom drsi na gladkih tleh in jim povsem zmede navigacijo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

benx ::

na tleh je vinil, mam ga že +1 leto in do sedaj ni bilo problemov. gre tudi po ploščicah bp. ovir tu ni nobenih, senzorji očiščeni.
zdej sem mu resetiral filter za prah v appu in je šel ok. poročam jutri če težava izgine.

floyd1 ::

Podobno kot Vm1999 mislim, da nagaja eden od senzorjev. Očisti senzorje, spihaj, malo razmigaj potisni senzor s katerim se "zaletava"... Potem bi moralo delat. Tudi moj občasno naredi kak čuden manever, a po čiščenju senzorjev vedno spet dela normalno.

gile ::

Hmmm...jz spucam senzorje šele ko javi "error nevemkolknumber: please clean sensors". Pa se je še vedno znašel kje je. Bom tudi sam bolj pogosto čistil, da ga ne bo kaj medlo...

Sparkxl ::

Meni še nikoli ni javil za senzorje. Opazim da jih je treba čistit ko se začne obnašat kot kaka tumasta romba, se na slepo brez neke logike premika po prostoru

floyd1 ::

Moj mi robot (prva verzija) po mojem javlja čiščenje samo glede na obratovalne ure. In ker imam 2 kota, kamor ga ne pošiljam redno (moram malo prestavit stvari, da pride zraven) se včasih precej zapaca (pajčevina + prah) in ne dela OK. Zato senzorje obrišem vsaj 1x na teden in potem ni težav. 10 sekund dela.

mat xxl ::

Sparkxl je izjavil:

Meni še nikoli ni javil za senzorje. Opazim da jih je treba čistit ko se začne obnašat kot kaka tumasta romba, se na slepo brez neke logike premika po prostoru


Roombe očitno niso tako tumaste, ker I7 in S9 znata celo sama brisati senzorje, za kar uporabita ali, kako zaveso ali pa pri meni višje ležišče od psa, je prav zanimvo, ko se začne nabijat noter v pasje ležišče, kot, da je Roomba obsedena z njim, na koncu pa le ugotoviš, da si čisti sprednji odbijač.... ja no, saj bodo tudi vaše počasi naučili teh naprednih funkcij, pred vsem pa funkcij, ko ji kaj fali in vam na telefonu pokaže filmček, kaj vam je za storiti, da bo robo spet zadovoljen ......

Vm1999 ::

Hočeš reči, da jo zmede navigacija pri zavesi in pasjem ležišču in ti to interpretiraš kot čiščenje prednjega senzorja... XD

Kripto mesi ::

Haha ti si tak spran, konstantno onaniranje nad roombo. Svašta. :))

floyd1 ::

mat xxl je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Meni še nikoli ni javil za senzorje. Opazim da jih je treba čistit ko se začne obnašat kot kaka tumasta romba, se na slepo brez neke logike premika po prostoru


Roombe očitno niso tako tumaste, ker I7 in S9 znata celo sama brisati senzorje, za kar uporabita ali, kako zaveso ali pa pri meni višje ležišče od psa, je prav zanimvo, ko se začne nabijat noter v pasje ležišče, kot, da je Roomba obsedena z njim, na koncu pa le ugotoviš, da si čisti sprednji odbijač.... ja no, saj bodo tudi vaše počasi naučili teh naprednih funkcij, pred vsem pa funkcij, ko ji kaj fali in vam na telefonu pokaže filmček, kaj vam je za storiti, da bo robo spet zadovoljen ......


:)) Brez skrbi, da jih bodo. Bistveno lažje je obrisati pajčevino iz senzorjev, kot iz oči zagrizenega fanboya, ki itak ne bo nikoli "spregledal". 8-)

Roomba, ki je stala enako kot moj kitajc, se je takrat še idiotsko zaletavala v stene in se naključno "odbijala" v prostor (moj je mapiral in posesal vse), za sesanje je potrebovala 2x dlje, sesalna moč in baterija sta bili u totalnem kurcu. Ni bilo ravno nekaj za hvalit.
Bili so še v kameni dobi v primerjavi z mojim sesalcem, a so se nekako "izvlekli".
Ravno zaradi "zanič kitajcev" so se pri irobotu spet malo bolj zganili. Kar je sicer pohvalno, samo tako bo prišel pravi napredek.

GupeM ::

Hahaha. "Naprednih funkcij" je rekel. In to za roombo, ki se po prostoru odbija bolj naključno kot kroglica pri fliperju.

tattoo ::

Sparkxl je izjavil:

Nabavil viomi v3, po testih je to to kaj se rabi.
Imam za prodat enega rabljenega vorwerk vr 200. Ima kdo občutek koliko je to vredno? Novi so kar dragi, na bolhi sta 2, pod 300€. Je to realna cena?


Kje in za kakšno ceno si kupil viomi v3?

darkolord ::

mat xxl je izjavil:

Roombe očitno niso tako tumaste, ker I7 in S9 znata celo sama brisati senzorje, za kar uporabita ali, kako zaveso ali pa pri meni višje ležišče od psa
Brisanje pajčevin v svilene zavese. Top.

benx ::

benx je izjavil:

na tleh je vinil, mam ga že +1 leto in do sedaj ni bilo problemov. gre tudi po ploščicah bp. ovir tu ni nobenih, senzorji očiščeni.
zdej sem mu resetiral filter za prah v appu in je šel ok. poročam jutri če težava izgine.


Danes je posesal OK. Vse kaže da ga je jebalo to, ker je bil v aplikaciji že na zadnjih urah pri filtru.

d0rK ::

Prosim za link do kakšne zanesljive evropske trgovine s potrošno robo za S5 Max. In dokaj normalnimi cenami.

Potrebujem krtači in filter.. Nazadnje ko sem naročil s kitajske sem čakal 3 mesece. Nesprejemljivo. Ali obstaja kakšna boljša krpa za ta sesalec? Malo debelejša naprimer, da bo bolje pomila in prekrila sledi od koles.

mat xxl ::

GupeM je izjavil:

Hahaha. "Naprednih funkcij" je rekel. In to za roombo, ki se po prostoru odbija bolj naključno kot kroglica pri fliperju.



Haha, in to Roomba in Irobot, ki dela robote že 20 let, ko o kitajčkih še sledi ni bilo ........ Važno, da si zadovoljen z svojim !

Uživajte z svojimi kitajčki, saj, vam nobeden nič noče, da tako lajate, ko probate vse prepričati, kako ste pametni, ko ste kitajčka nabavili, jaz vam sigurno nisem zavisten, posebej, ko kdaj kakega kitajčka podrem in vidim, kje so..., vi si pa le predstavljajte, da imate vesoljsko tehniko.... ;) .

PS, Pa ne jamrati tu na forumu, ko se vam kaj pokvari, ali celo mene na ZS prositi za pomoč, vsaj tisti najbolj pametni ne, imate robote, ki se ne kvarijo in pika ......., deli so pa tako, za vsakim vogalom....., pa servis tudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

GupeM ::

Smrk, smrk. Pa ravno sem te hotel prosit za pomoč.

kiko12 ::

Kaj pa menite o novem Roborocku S7, ki pride 24.3? Mislite da je vreden nakupa ali raje vzet kaj drugega?

bedarija ::

dokler ne bodo kaki testi se ne bo vedelo. večja cifra ne pomeni boljše zmoglivosti. S6 je za en kurac

Vm1999 ::

d0rK je izjavil:

Prosim za link do kakšne zanesljive evropske trgovine s potrošno robo za S5 Max. In dokaj normalnimi cenami.

Potrebujem krtači in filter.. Nazadnje ko sem naročil s kitajske sem čakal 3 mesece. Nesprejemljivo. Ali obstaja kakšna boljša krpa za ta sesalec? Malo debelejša naprimer, da bo bolje pomila in prekrila sledi od koles.


Imaš tudi krpe, ki imajo brisalni del čez celotni premer sesalca, tako da naj bi pobrisalo sledi koles. Poglej na aliexpressu kako izgleda. Išči v smislu "new style mop".
Sicer pa je verjetno namenoma originalna krpa samo med kolesi, da lahko še sesa zraven in ne vleče umazanije za seboj.

kiko12 ::

Glede na to da še nisem bil lastnik nobenega robotskega sesalca me zanima, kaj se priporoča za cca. 75m^2 stanovanja, kjer je položen le vinil?
Vem da je glede tega že tudi veliko napisanega v tej temi, pa vendar da nebom bral vsega bi rabil neko priporočilo.

d0rK ::

Pa je še kaj razen Alije za potrošni materjal? Ker iz alija sem čakal tri mesece..
««
74 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356544 (3978) Gregor P

Geekbuying nakupi in kuponi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11620313 (10798) bluefish

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48364738 (38664) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309144147 (63829) perci

Več podobnih tem