» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 90
»»

111111111111 ::

Razmišljam o nabavi robotskega sesalnika. Ga kdo ima? Kako je zadovoljen?

Imamo cca. 120 kvadratov ravne površine (parket), ki bi se sesala 2x na teden.

Hvala za vse nasvete.

mat xxl ::

Jaz jim imam precej, kaj te zanima in katerega imaš v mislih ?

111111111111 ::

Saj to je problem da se ne spoznam, kaj je ok in kaj ne. Kaj bi mi predlagal?

Preproge nimamo, postelje so visoke,...

pharaon ::

Kaj takega: http://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd_...

Če imaš več budgeta, pa glej za iRobot. Sicer sam še nimam robota, si ga bom pa kmalu omislil.

francek1 ::

Imaš domače živali?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

RejZoR ::

Če gledaš iRobot Roomba modele je največja razlika v tem, da moraš osnovne modele kot je npr Roomba 620 pognat ročno, od modela 660 navzgor pa lahko določiš urnik kdaj naj čisti, pa bo to delala sama takrat ko si npr v službi, da te ne moti z ropotanjem. Sicer niso noro glasne ampak vseeno se jih sliši, ko se vozi naokoli. Pa najvišji modeli imajo npr LCD zaslon za nastavljanje, več opcij omejevanja in usmerjanja (svetilniki) in dodaten pribor za vzdrževanje Roombe.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MTm2H37rqt7B ::

Imamo Bralko Galaxy (na dveh lokacijah), zadovoljni.

mihec87 ::

Tačaš ko se robot "zaletava" po sobi/stanovanju se da početi kaj drugega...Prideš iz trgovine/sprehoda pa je posesano..Ni pa to nadomestek klasičnega sesalca, občasno je še treba it z klasiko čez..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Goran's Blog ::

Kako pa očistijo tile roboti? Poberejo vse smeti ali kako?

WarpedGone ::

Imam CleanMate QQ2L in Hoover vc005. Drugega kupu ker se je v prvem znucala puša elektromotorja, ki ganja veterrnico in je začel fejst hreščat. Po nabavi hooverja sm prvemu zamenjal motorček tko da zopet dela. Nima velik pameti ima pa velko baterijo (dobra ura original, 3ure zamenjana večja baterija) in dost različnih strategij premikanja da dobro pomete celitna tla prostora. Drugi ima senzor za prah kar je obup, redno pušča nepometene dele tal,ker mu je prehitro zmanjkalo baterije, ki zdrži morda pol ure. če bi še enkrat kupu bi vzel cleanmateA, hoover bo šel pa nazaj na bolho.

Splošen občutek je, da manj kot je senzorjev, ki nujno zajebavajo, bolj predvifljivo bo zadeva delala in spila manj živcev.

To drugače niso sesalci ampak bol metle. Ne more 20W sesat praha enako kot 2000W, vseeno pa tist kup umazanije, ki ga pobere, opraviči investicijo. Ne vidim pa kaka pamet bi opravičila 500eur, na bolho vzameš enga za 50 pa boš zadovoljen, ker boš lahl odpustil napake. Roombi za 500 težje, ima jih pa tut. Ne nujno v featurelistu ampak v vsakodnevni praksi.
Zbogom in hvala za vse ribe

111111111111 ::

Kaj pa mislite o rabljenem?

Npr:
http://www.bolha.com/dom/gospodinjski-a...

ali

http://www.bolha.com/dom/gospodinjski-a...

Kaj se najbolj obrabi in bi znala biti največja težava?

Ne bi rad kupil eno levo robo, nimam pa nič proti dobri rabljeni mašinci. :)

Zgodovina sprememb…

driver_x ::

Sam imam dve roombi. Prva (serija 500) deluje že kaka tri leta, zadnja iz serije 700 pa kakšno leto. Serija 700 je nekoliko tišja in ima sistem krtač narejen tako, da se lasje nanje manj navijajo (pride v poštev, če imaš doma dolgolaske). Dobra stvar je tudi to, da sistem krtač iz serije 700 paše tudi v serijo 500. Krtače sem lani zamenjal.
Vsi robotski sesalci prah v glavnem pometajo, torej so primerni le za gladke površine, kot so parket, ploščice in podobno. Po raznih testih naj bi iz tepihov posesali največ 3% prahu.
Gladke površine roomba posesa dobro, vštevši vogale in robove. Tepihi so na videz tudi čisti, vendar jih občasno čistimo z globinskim sesalcem.

Pri rumbi se najbolj obrablja kaseta za krtače. Obraba je toliko večja, če kaseta in krtače niso vzdrževane - če puščaš okoli osi navitih preveč las. Obrabi (polomi) se tudi mala ščetka za stransko pometanje (pri nas 2 v treh letih). Pri ostalih delih praktično ni obrabe. Vse dele dobiš pri nas ali malo ceneje na eBayu. Dobro je to, da je roomba zelo modularna in jo lahko hitro razstaviš na posamezne module.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

WarpedGone ::

Iz zgornjega oglasa: Prodam sesalnik Rooba Irobot, model 770. Sesalnik je bil malo uporabljam in to je glavni razlog za prodajo. Zamenjani filtri ter krtačka.

Na malo rabljeni roombi, ki je kao kvaliteta so že menjali filtre in krtače. Does not compute.
Zbogom in hvala za vse ribe

Rok Woot ::

Jaz mam tegale in sem zadovoljen:
http://www.karcher.com/int/Products/Hom...

Kaj pa je narobe z rabljenim, te stvari držijo tud 10 let, seveda če ne kupiš roombe...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

erkgheoruugh ::

WarpedGone je izjavil:

Iz zgornjega oglasa: Prodam sesalnik Rooba Irobot, model 770. Sesalnik je bil malo uporabljam in to je glavni razlog za prodajo. Zamenjani filtri ter krtačka.

Na malo rabljeni roombi, ki je kao kvaliteta so že menjali filtre in krtače. Does not compute.


In ker nimaš pojma, kaj to pomeni, nabijaš v tri dni. Ta menjava je na ravni menjave tesnila pri jeklenki za plin, ko jo menjaš. Lahko jo menjaš skoraj vsakič ali pa ko ti razpade. ne pomeni čisto nič. Strošek je v rangu nekaj evrov. Nima nobene zveze z uničenostjo ali izrabljenostjo naprave.

šernk ::

Mi smo najprej kupili sesalec za 150€ iz hoferja. Zadeva je solidna za pometat in nič več. Pol leta nazaj je pa prišel roomba 770 in je zakon. Tepih iz prave novozelandske volne posesa bolje kot navaden sesalec. Navadnega mi sedaj uporabljamo le še za kakšne kantone kamor roomba ne pride. Z enim polnjenjem baterije pa posesa tam ene 6-8 prostorov velikosti 20-40 kvadratnih metrov na prostor. Skratka zakon zverinca. Mal dvignem kable, umaknem stolico in ga spustim, medtem pa jaz delam kaj drugega.

tu so dokaj dobri testi z video prikazom.
http://www.robotsaldetalle.es/review-ca...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

driver_x ::

Rok Woot je izjavil:

Jaz mam tegale in sem zadovoljen:
http://www.karcher.com/int/Products/Hom...

Kaj pa je narobe z rabljenim, te stvari držijo tud 10 let, seveda če ne kupiš roombe...


Ampak tole je čisto druga klasa, tudi cenovno.

šernk je izjavil:

Mi smo najprej kupili sesalec za 150€ iz hoferja. Zadeva je solidna za pometat in nič več. Pol leta nazaj je pa prišel roomba 770 in je zakon. Tepih iz prave novozelandske volne posesa bolje kot navaden sesalec. Navadnega mi sedaj uporabljamo le še za kakšne kantone kamor roomba ne pride. Z enim polnjenjem baterije pa posesa tam ene 6-8 prostorov velikosti 20-40 kvadratnih metrov na prostor. Skratka zakon zverinca. Mal dvignem kable, umaknem stolico in ga spustim, medtem pa jaz delam kaj drugega.

tu so dokaj dobri testi z video prikazom.
http://www.robotsaldetalle.es/review-ca...


Pri tepihih upoštevaj to, da ga posesa oz. pomede zgolj površinsko. Bral sem en test, kjer so po raznih podlagah stresali prah in nato tehtali, koliko ga posesajo. številko sem omenil zgoraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

WarpedGone ::

In ker nimaš pojma, kaj to pomeni, nabijaš v tri dni. Ta menjava je na ravni menjave tesnila pri jeklenki za plin, ko jo menjaš. Lahko jo menjaš skoraj vsakič ali pa ko ti razpade. ne pomeni čisto nič. Strošek je v rangu nekaj evrov. Nima nobene zveze z uničenostjo ali izrabljenostjo naprave.

Seveda ... iz čistega dolgcajta je človek menjal krtače in filtre. Je bol verjetno da jih je *moral* zamenjat, ker so bili kljub malo uporabe že fuč. Ampak ker služiš s prodajo popravljenih Roomb ti take zadeve sevede ne pospešujejo prodaje in živčno skačeš, če jih kdo opazi takšne kot so.

Če je zadeva dobro narejena, ji ni treba menjat krtač niti filtrov kar lep čas (vsaj par let) redne uporabe.

Tepih iz prave novozelandske volne posesa bolje kot navaden sesalec

To o "kvaliteti" roombe ne pove nič, pove le da je ta "navaden sesalec" podn in nima nastavka (==ustrezne krtače za tepih).
Prah iz tepiha potegnejo W,pomaga pa krtača. Nad kW sesalne moči z ustrezno krtačo pač ni primerljivo s kakršnokoli baterijsko zadevo, ki ima kvečjemu par 10 W.
Zbogom in hvala za vse ribe

mat xxl ::

No jaz pa Irobotove produkte serij 4000, 500, 600, 700 poznam do zadnjega vijaka in jih popravljam, vračam v življenje, modificiram imam tudi kake ne pretirano rabljene na zalogi, tudi kak potrošen material, baterije ipd., ja vse to pa imem za hoby in res le hoby, čeprav imam celo kupljena vsa orodja Irobota, tudi za nadgradnjo FW in podobno ..... z veseljem tudi komu svetujem, kako sam popravi svojega robota, če je ta le Irobotov. Vse, kar so gor napisali drži, primerjava z nižjecenovniki pa je smešna, saj šele potem vidiš, da razni Bralkoti sploh nimajo zaznave, če se kaj zaplete v krtače in podobno, skratka, če se kaj nepredvidenega zgodi otepajo, dokler se ne polomijo, pa tudi trikom prodajalcev, ki vam povedo, da je baterija pol cenejša, kot Roombina, ne povedo, pa, da se menja na 4 - 6 mesecev, na rombi pa na 18 - 24 mesecev in veliko je še za povedati, sam sem delal veliko primerjalnih testov in na Alter forumu marsikaj napisal, tako, da se mi ne ljubi še enkrat, na kratko pa, ni jih čez Roombe, , tudi deli so vsi po poštenih cenah, ne, kod pri podobno dragi spoštljivi konkurenci ( ne nizkocenovnikih), kjer je krtačni modul kar 60% cene celega robota z priborom. Skratka če mene vprašate samo Roomba, dolgoročno je sigurno najcenejša med resnimi roboti, če je denar nova 780 ka, če pa ste racionalni pa lahko rabljen obnovljen z garancijo ugodno tudi pri meni in ja zmeram z novo baterijo...........če koga zanima naj me kontaktira izključno na ZS (zasebno sporočilo)

Pa še nekaj ne gre za sesalce, gre bolj za pometače, ki sesajo samo, kar sami dvignejo prahu....najnovejše Roombe serije 7, npr. sploh ne sesajo prahu iz tal, nimajo tam šob, temveč samo, kar dvignejo z krtačami, tako, da to so bolj pometači, zato tudi odlično očistijo tepihe in tapisom, saj z krtačami dvignejo prilepljene lase........

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

šernk ::

Pa dobro pustmo globinske sesalce, govorim za povprečni sesalec ali ne razumeš besede NAVADEN SESALEC (da ti bo lažje: http://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd_... )?. Drugače kupi visokotlačni čistilnik...očisti precej bolje kot globinski sesalnik z xyz nastavkom.

mi smo pač nad roombo več kot zadovoljni, saj posesa enako učinkovito ali celo bolje kot sesalnik za 100€, vendar ni potrebno z njim delat. Tud z nizkocenovnim iz hoferja smo zadovoljni saj nadomešča metlo, ima pa problem s preprogami.
Če je zadeva dobro narejena, ji ni treba menjat krtač niti filtrov kar lep čas (vsaj par let) redne uporabe.


če dobiš zraven pač ko prodajaš lahko zamenjaš in ga lepo očistiš, zakaj pa ne? Filtre se menja mislim da na 2 meseca predpisano (sam jih imam pol leta notri in jih 1x mesečno spiham). Bolj kot berem forume in poslušam mnenja ljudi več imajo za povedat čez robotske sesalnike izključno tisti, ki si ga še niso lastili ali pa so kupili robotski sesalnik za 150€ in pričakovali, da bo nadomestil vse. Ne tist za 150€ lahko nadomesti metlo na ploščicah več pa ne. Roomba za 400€ pa uspešno nadomesti navaden sesalec (razen po kotih, kamor pač ne more), globinskega pač ne.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mat xxl ::

Točno tako, pa še to, uradno filtri na 500, 600 in 700 seriji kao niso pralni, naj bi se menjali na 2 meseca, vendar iz prakse povem, da jih večina ljudi sesa, pere, kako gre to nekaterim na živce, pove, dejstvo, da se za 500 serijo dobijo nadomestki, ki so kartonasti in ne plastični, da jih ljudje ja ne bi prali.... :) Ja in ko uporabiš še to tehniko zdržijo brez problemov leto dni, glavne krtače po mojih izkušnjah brez težav zdržijo 2 leti in tudi več pri dnevni uporabi, bočna krtača enako z enim pogojem, če nimate sreče, da se zaplete v kak kabel in jo dobro zvije ali raztegne, potem se menja prej, samo cene teh filtrov , krtač , metlic niso visoke, pač potrošni material.

Tudi jaz sem 5 let nazaj mislil enako, kot Warped One, kje bo to baterijsko sranje z 70 W posesalo bolje, kot 2000w sesalec , ko ga enkrat imaš, pa spoznaš veliko zmoto, glavna razlika pa je tu zato, ker gre za pometač, ki večino dela naredi z krtačami, torej primerljiv z navadnim sesalcem samo takim, ki ima vrtljive krtače in še sesa, ne pa z klasičnimi sesalci. No skratka mislil sem enako, kot Warped One, danes sem pa povsem zasvojen z temi robotki .... veliko tehnike, robotike , senzorjev za zaznavo tega , onega ... je v vsakem.. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

šernk ::

Pa imaš dobre izkušnje s pranjem teh filtrov? Mi smo na navadnem sesalniku ga oprali in je bil filter dobesedno samo še za v smeti. Bil je seveda pralni ampak je voda dobesedno zabila filter s prahom. Tako da se sedaj pranja izogibam in je samo še 6-8 barov iz kompresorja za čiščenje, filter dobro prepiham iz kontra strani da gre prah ven in to je to. Zaenkrat so filtri po pol leta še skoraj kot novi.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Jst ::

Jaz imam tudi že več kot dve leti (menda) robotski sesalnik, gor piše Bralko, kličem ga pa kar Rumba.

Ker imam psa v stanovanju, se na tleh nabere dlaka in ostala svinjarija. Ta Bralko ima tudi UV light, ki KAO pomaga pri dezinfekciji. Tako pravi PR.

In ni ga lepšega, ko grem ven na pijačo, prej vžgem sesalnik, postavim virtualni zid, da mi ne zaide v kable in ko pijem/jem z družbo, se mi doma pospravlja. Potem pa samo še na mokro pobrišem, ki je dosti hitreje in lažje, ker ni nič več na tleh. Dela ~2 uri (pred parimi meseci sem moral kupiti nov akumulator) in mi prišpara ene 30min. Brez Bralkota rabim ravno okoli ene ure, da na mokro pobrišem, če pa prej sesalnik vklopim, pa 30min, ker ne rabim toliko ožemati zaradi dlak in druge svinjarije, ker so pač v sesalniku.

Z robotskim sesalnikom sem super zadovoljen. Uporabljam ga pa na 3-5 dni. (Če imaš dobermana v stanovanju, si ne moreš privoščiti, da ne bi veliko brisal po tleh.)

Video, ker imam prazno baterijo:

https://www.dropbox.com/s/kioq6ejkbjot1...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

driver_x ::

@mat xxl: meni v tri leta stari 500-tki baterija dela še zelo dobro. Mogoče pomaga to, da ga vsake toliko do mrtvega izpraznim in gre potem v tisti 16 urni cikel polnjenja.

erkgheoruugh ::

WarpedGone je izjavil:

Ampak ker služiš s prodajo popravljenih Roomb ti take zadeve sevede ne pospešujejo prodaje in živčno skačeš, če jih kdo opazi takšne kot so.

Če je zadeva dobro narejena, ji ni treba menjat krtač niti filtrov kar lep čas (vsaj par let) redne uporabe.



Še en dokaz, da imaš probleme s selektivnim zaznavanjem. Spremenil si me v nekoga drugega, ki ima kao podoben nick kot jaz in mi pripisal stvari, ki jih je ustvarila tvoja forumska psihologija.
V resnici je glede krtačk ravno nasprotno. Ravno filtri in krtačke so tisti, ki so najbolj na udaru in narejeni tako, da jih lahko zamenja vsak pa magar po prvi uporabi, če mu paše. In če imaš kak zajeban vogal ali rob je možno tudi, da se stranska krtačka poškoduje pri novem.

WarpedGone ::

Ravno nasprotno da je? Da se kvalitetna krtača hitreje zHebe kot čipšit varianta? Ne blodi.
Vsi robotski sesalci imajo krtače enostavno zamenljive, filtre tudi. Ampak cela poanta je, da čez N let ko bo filter vreden svojega imena dejansko odslužil svoje bo na trgu že vse tolk spremenjeno, da se ne splača ubadat z iskanjem točne oblike ki paše v tvojega ampak komplet zamenjava.

Če maš zadevo namesto legokock pa si mal zgrešil poanto teme in robotskih sesalcev.
Zbogom in hvala za vse ribe

MTm2H37rqt7B ::

Nas Bralko, v primeru da je ujel kaksno nogavico, lepo dobi na displayu Error in se ustavi, nevem kaksna buca je to, da bi se unicil zaradi tega?

Jst ::

Moj tudi. Če se zaplete v kabel ali karkoli, lepo zapiska in se ugasne.

Se pa strinjam, da je to samo namesto pometanja (pa še to samo na gladkih površinah), nikakor ni zamenjava za vodno brisanje po tleh ali celo 2kW sesalnik. Meni je super, ker pobere dlake od psa.

Pri Bralkotu se krtača (tista spodnja) ne more zlomiti ali ukriviti. In jaz jo skoraj po vsakem čiščenju na hitro spucam, enkrat na mesec pa konkretno. Enako s filtri: po vsakem sesanju ga očistim, enkrat na mesec pa z vodo. Krtače še nisem menjal. V teh dveh letih, je sedaj notri tretji filter. IN enkrat sem moral stransko vrtečo krtačo menjati. Vse je bilo zelo poceni.

Treba je pa razumeti, zakaj so tile robotski sesalniki sploh namenjeni, kje imajo svoje prednosti. NIKAKOR niso zamenjava za karkoli. Mogoče edino za metlo. Tu svoje delo opravi vrhunsko. Da bi pa kakšen tepih hotel z njim posesati ali boh_ne_daj, da bi kdo hotel sedežno, to je pa no-go.

Ter če v stanovanju nisi po več dni ali tednov (ali pa če si, vseeno), je super, ker si lahko nastaviš, da posesa na vsakih nekaj dni ali enkrat na teden, in ko posesa, se gre sam polniti na polnilno postajo, ki jo pustiš nekje na tleh in jo sam najde.

Ter še glede senzorjev: moj ima senzorje samo za ugotavljanje, kje je stena, kje je virtualni zid, kje je polnilna postaja, nima pa nobenih senzorjev, kje je prah ali kaj podobnega. Če ga opazuješ nekaj časa, vidiš, da ima svoj sistem, kako posesati sobo in zgodi se res redko, da bi kakšen kot ali del falil.

Za okoli 300EUR, kolikor sem dal takrat, mislim, da izpolnjuje vse, kar od njega pričakujem.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Thunder wave ::

Po lastnih izkušnjah in v primerjavi z Roombo 580 daleč najboljši robotski sesalnik: Vorwerk VR100. Res, da je drag, a vreden vsakega centa.

Zgodovina sprememb…

mat xxl ::

Vorverk je samo blagovna znamka, sesalca Neato v originalu, konča se pa pri cenah rezervnih delov, tam se težko primerja z Roombo, prav tako tudi v samem sesanju.

driver_x ::

A lahko kaj več o teh Vorwerkih poveste. Pri klasičnih sesalcih prisegam le nanje.

Thunder wave ::

V bistvu je Vorwerk VR100 res osnovan na Neato robotu, ima pa za razliko od njega stransko krtačo za pometanje v kotih, spremenjene krtače in filtre. Tako da je nekako robotski del plod Neatovega znanja, čistilni pa plod Vorwerkovega. Bil je tudi zmagovalec na večih testih robotskih sesalnikov. Kar mi je pr njem najbolj všeč je to, da ne hodi naključno po hiši ampak ima točno določeno sistematiko, česar pri Roombi še nisem opazil (čeprav je redko kdaj kak del izpustila).

driver_x ::

No ja, kakšno strategijo gibanja po prostoru uporablja, ni ravno nek fator, dokler vse počisti. Pri rumbi se mi zdi, da je tisto gibanje precej naključno, čas pa določi glede na razdalje v prostoru.

A imaš mogoče kje pri roki te teste sesalcev. Jaz sem gledal le tistega od naše zveze potročnikov, kjer pa ni ne Vorwerka ne Neatota.

Thunder wave ::

Jaz sem gledal nemške teste. Res da je vseeno dokler vse počisti, je pa Vorwerk precej hitreje konec, ker gre čez vsako področje le enkrat, medtem ko je Roomba šla čez nekatere dele tudi po 4-5krat. In ne glede na to, da gre preko le 1-krat, so tla čista.

Griffith ::

Iz lastnih izkušenj povem da so iRobot zagotovo najboljši. Mi smo kupili pred tem nekaj drugega in sem ga že takoj naslednji dan zapakrial in vrnil.
Imajo pa ti sesalci eno napako zaradi njihove majhnosti. Košek za smeti je bolj majhen zato ga je treba kar redno prazniti ker drugače ti samo razmeče smeti po sobi. Če se komu zdi gibanje Rombe nelogično naj povem da gre robot tolikokrat cikcak po sobi da vso "precikcaka" in tako vse posesa ker gre tudi večkrat čez en in isti mest. Skratka, Romba sigurno deluje in posesa tudi bolj kosmate tepihe.

111111111111 je izjavil:

Kaj pa mislite o rabljenem?

Npr:
http://www.bolha.com/dom/gospodinjski-a...

ali

http://www.bolha.com/dom/gospodinjski-a...

Kaj se najbolj obrabi in bi znala biti največja težava?

Ne bi rad kupil eno levo robo, nimam pa nič proti dobri rabljeni mašinci. :)


Tole je TOP ponudba. Ti samo nabavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Griffith ()

mat xxl ::

Če pa rabiš potem kake dele ali baterijo ali samo nasvet pa mene kontaktiraj :)

Če pa ima kdo kako pokvarjeno, ali pa višek senzorjev, dockingov, napajalcev, mu pa tudi kaj odkupim....

111111111111 ::

Evo danes sem nabavil. :)

Tole: http://www.electronic4you.si/catalogsea...

Hvala vam za vse nasvete upam, da se bo zadevica obnesla.

Jst ::

Virtual Wall moraš posebej kupiti, kot je na uradni strani irobot.com zapisano?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

šernk ::

Enega dobiš v paketu. Tako kot dobiš tudi 1 paket dodatnih hepa filtrov. Če vzameš serijo 780 dobiš pa mislim da še paket krtačk ter lighthouse (navigacija po prostorih), serija 770 tega nima in ima samo klasičen virtual wall.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

BlaY0 ::

Kje ste tisti, ki imate Roombe, kupili to zadevo.

šernk je izjavil:


mi smo pač nad roombo več kot zadovoljni, saj posesa enako učinkovito ali celo bolje kot sesalnik za 100€, vendar ni potrebno z njim delat. Tud z nizkocenovnim iz hoferja smo zadovoljni saj nadomešča metlo, ima pa problem s preprogami.

Od danes je v Hoferju spet tole. A lahko kaj več poveš o samih izkušnjah? Na reklami piše, da ima 4 različne programe sesanja. Kaj je to? Kul se mi zdi ker je posoda za umazanijo precej večja kot pri Roombah. A krtače ima spodaj al ne, iz slik ni razvidno? Ima tudi daljinec kolikor vidim. pa dodatne pometače. Tako na prvi pogled zgleda nekako malo nad rangom Roombe 650/660 ki pa košta od 350 EUR dalje. Praviš da tepih "no go". Jaz imam sicer samo eno sobo kjer je Heuga, kako misliš da bi se tam obnesel? Koliko zdrži baterija?

first_line ::

Mene zanima kateri so zmožni prestopiti vsaj 1cm rob?

energetik ::

Meni se zdijo ti roboti morda primerni le za minimalistično opremljena stanovanja, ki so sterilno pospravljena.
Če imaš med prostori 1-2cm robove, veliko stolov, sušilnike perila, 2cm debele tepihe je to nesmiselna igračka.
2x/teden grem s HEPA Philipsom na vrečko po stanovanju (20min), pa bo sigurno bolj čisto kot pa če bi mi vsak dan krožil naokoli robot.

WarpedGone ::

Mene zanima kateri so zmožni prestopiti vsaj 1cm rob?

Praktično vsi. Men spleza čez 2cm prag, pa bi raje videl da ne ...

2x/teden grem s HEPA Philipsom na vrečko po stanovanju (20min), pa bo sigurno bolj čisto kot pa če bi mi vsak dan krožil naokoli robot.

Če bi krožil še robot, bi imel *še bolj* čisto.
To je cel point.
Zbogom in hvala za vse ribe

šernk ::

Praktično vsi. Men spleza čez 2cm prag, pa bi raje videl da ne ...


tale iz hoferja nikakor ne prepleza 2cm praga. Tudi gostega volnenega tepiha ne prebavi, niti premikat se ne more po njemu, medtem ko mu je klasičen tepih delal tudi precej težav s premikanjem, pa splezal je tudi komaj nanj.


Od danes je v Hoferju spet tole. A lahko kaj več poveš o samih izkušnjah? Na reklami piše, da ima 4 različne programe sesanja. Kaj je to? Kul se mi zdi ker je posoda za umazanijo precej večja kot pri Roombah. A krtače ima spodaj al ne, iz slik ni razvidno? Ima tudi daljinec kolikor vidim. pa dodatne pometače. Tako na prvi pogled zgleda nekako malo nad rangom Roombe 650/660 ki pa košta od 350 EUR dalje. Praviš da tepih "no go". Jaz imam sicer samo eno sobo kjer je Heuga, kako misliš da bi se tam obnesel? Koliko zdrži baterija?


4 programi sesanja so: naključno, sledenje steni, vrtenje na umazanih predelih + povečana moč sesanja. Glede Heuga, če predvidevam da je to podobno itison na njemu niti nima težav, je pa pomojem problem s finim prahom, ker dvomim da ga bo kaj pobral iz itisona. sesalno odprtino ima spredaj med stranskima krtačama, spodaj pa drugih krtač nima, tako da kar posesa posesa. Za itisonu podobne zadeve, bi morda še bil, če nisi zahteven drugače pa bolj ne priporočam. Sicer pa veliko sreče, če ga še dobiš, lani ob tem času sem jaz pobral ob 08:02 zadnjega iz police v hoferju :)

za roombo se pa splača stegnit po 700 seriji (v avstriji je 420€) ima precej večjo posodo za prah, ter drug sistem sesanja.

baterija pa zdrži da vredu posesa cca 100 kvadratnih metrov. prednost hoferjevega je mislim da še navigacija, roomba slovi po dobri navigaciji iz hoferja je pa mislim da še boljša, sploh okoli sten, kjer se hoferjev zapelje praktično okoli in okoli brez prekinitve.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

WarpedGone ::

Tudi gostega volnenega tepiha ne prebavi, niti premikat se ne more po njemu, medtem ko mu je klasičen tepih delal tudi precej težav s premikanjem, pa splezal je tudi komaj nanj.

Itak, tepihi so po defaultu NoGo. Tisti, kjer je to manjši problem, se s tem na veliko hvalijo.

baterija pa zdrži da vredu posesa cca 100 kvadratnih metrov.

Dobro je v glavi odmislit omejitev baterije. Če je ta prešvoh, za 20 EUR sestaviš 3x močnejšo - profitiraš na moči in času sesanja.
Zbogom in hvala za vse ribe

BlaY0 ::

šernk je izjavil:


4 programi sesanja so: naključno, sledenje steni, vrtenje na umazanih predelih + povečana moč sesanja. Glede Heuga, če predvidevam da je to podobno itison na njemu niti nima težav, je pa pomojem problem s finim prahom, ker dvomim da ga bo kaj pobral iz itisona. sesalno odprtino ima spredaj med stranskima krtačama, spodaj pa drugih krtač nima, tako da kar posesa posesa. Za itisonu podobne zadeve, bi morda še bil, če nisi zahteven drugače pa bolj ne priporočam. Sicer pa veliko sreče, če ga še dobiš, lani ob tem času sem jaz pobral ob 08:02 zadnjega iz police v hoferju :)

Sem šel danes po službi (Lj. Dravlje, Jožeta Jame) jih je bilo še vsaj 5.

Aha, a potem da nima spodaj krtač kot Roomba? Samo zauga? OK se mi zdi da ima malo dajše pometače, mogoče celo kot doseže, ker Roomba ga ne. Je pa res da Roomba spleza BP čez moje 2,5cm visoke pragove (čez 3cm ni šlo) ali pa čez stojalo za perilo (sem testiral). Ima tudi malo manjši premer od Hoferjevega.

Nekako sem gledal Roombo 660 za 350 EUR ima 4 filtre ter dodaten pometač v kompletu. Drugače pa zdaj gledam Electronic4You, imajo 760 za 400 EUR z brezplačno dostavo. A je to good deal?

No zdaj me pa zanima še sledeče... kako se je v zadnjih letih kaj razvil softver? Namreč kolega mi je posodil 565 Pet Series in se mi je zdelo da preveč "bluzi" naokoli. Rekel mi je še, da ga je en njegov kolega dal celo nadgraditi (softversko) pa je bilo potem samo še slabše. Kako je s tem pri seriji 6xx in 7xx? Je kdo kaj sam programiral zadevo pa kakšne arduinote gor montiral in podobno?

Evo, še ena... Pixxass pošlje 760ko v Slovenijo za 385 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

šernk ::

Softwersko je roomba tko tko. 780 ima lighthouse,s pomočjo katerih lahko usmerjaš med prostori to je pa to. še vedno precej naključno luta po hiši. Glede kotov od hoferja pa se res ne spomnim a jih uspe omest ali ne.

čez slab 1cm tepiha je hoferjev še splezal (s težavo, rabil je kar precej poizkusov), več pa nikakor ne, medtem kot si rekel roomba tudi z višjim robom nima težav.

kar sem gledal primerjave med serijami 5xx in 7xx sta dve ali tri večje spremembe. Ena je koš za prah precej večji in drugače usmerjen pritisk zraka (AeroVac 2 -AeroVac™ Series 2 Bin holds more debris than Standard and vigorously pulls debris and hair off brushes into the bin.), druga je hepa filter, pa mislim da je še ena tretja zadeva, ki je ne najdem (predvidevam da se 760 in 770 razlikujeta samo v dodatni opremi, ki jo dobiš zraven, vsaj kar spomin seže nazaj). Sem pa sam pred dobrimi 10imi meseci praktično doktoriral iz teh robotskih sesalnikov in prišel do opcije da je 770 za 420€ best buy iz electronic4you, ker itak ga imamo vedno da sesa samo en prostor hkrati, če rabiš za več prostorov je pa 780 z lighthouse, ki mu pomaga navigirat med prostori.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

driver_x ::

Kako se robot premika je čisto vseeno, važen je le učinek. Za tepihe pa ti roboti niso, ker nimajo zadosti sesalne moči in po testi poberejo le do 3% prahu!

šernk ::

Kolk ga pa drugi navadni? s tem ne mislim na globinske in razne specialne opreme. Ker sam opažam da je tepih že navidez čistejši z roombo, kot pa z navadnim sesalcem moči 1,8kW in roomba gre malce tudi v globino tepiha in ga dvigne ven.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

BlaY0 ::

driver_x je izjavil:

Kako se robot premika je čisto vseeno, važen je le učinek. Za tepihe pa ti roboti niso, ker nimajo zadosti sesalne moči in po testi poberejo le do 3% prahu!

Ni vseeno, ravno zaradi tega sprašujem. Z boljšim algoritmom za optimiranje lahko isto delo opraviš prej, kar pomeni da ponucaš manj energije. Pri teh zadevah bi se to dalo, zato sprašujem, če je kdo opazil kakšne spremembe na bolje po nadgradnji FW-ja.
««
«
1 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356420 (3854) Gregor P

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48363973 (37899) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309143636 (63318) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764297 (23945) mat xxl

Več podobnih tem