» »

win7 ali win8.1

win7 ali win8.1

1
2
3

mtosev ::

Important: You can only install Windows 8 (clean install or upgrade install) using an upgrade license if you currently have a copy of Windows 8, Windows 7, Windows Vista, or Windows XP installed on the computer. True, the clean install process involves removing that operating system, but it still has to be there when the Windows 8 setup process begins. Upgrade licenses are less expensive than full licenses because you're getting a break as a previous Windows customer.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Hayabusa ::

gamer
Trgovec hoče samo prodati !
Zakaj nisi prej vprašal ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

gamer12345 ::

Sej sm ga uprašo če bo delal tut na neorginalnih Windowsih, pa je reko da sam računalnik reformatiram pa bo.

mtosev ::

lol, če nisi kupo licenco za legalizacijo ni res to
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gamer12345 ::

Ja pizda mu materna, on je reko da bo delal. Instaliro še nism, mu jih nazaj nesem?

borut_p ::

Nej instalira pa bo videl kaj bo. ne verjamem, da je bilo to, da si lahko na piratske naložil 8ko pa je potem vse ok, samo za časa tiste poceni akcije (30€)

gamer12345 ::

Ko zaj nardim? Win8 instaliram kr prek win7 al morm reformatirat prej, ko nardim?

mtosev ::

win 7(ali visto al xp) rabiš met prej inštaliran
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gamer12345 ::

win7 mam, sam ni orginal.

mtosev ::

če boš mel srečo bo delalo, bolj realno pa je da ne bo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gamer12345 ::

ko je to clean install, rabm to nardi?

JerryP ::

S ključem za upgrade lahko namestiš polno verzijo windows 8 brez, da bi mel katerekoli windowse prej na računalniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JerryP ()

gamer12345 ::

Evo windowsi delajo brez problema, aktiviro sm jih. Sam se jih pa morm navadit. Nerazumem zka lahk skačem med desktopom in tistimi live tiles. Prosim za razlago.

LP :)

Rias Gremory ::

Ker je bil nekdo zadet ko je delal pri Microsoftu.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

gamer12345 ::

No, bolj pametno razlago =D.

borut_p ::

To ti je novi start meni - kot je bil prej start gumb

BoLhCa ::

Ali hočeš reč, da je imel nekdo vizijo in je celo umaknil useless start meni in ga nadomestil z uporabno stvarjo?

Muggles.

mtosev ::

klasični start meni je tud možno met(google start8)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gamer12345 ::

BoLhCa, tule mam problem, kak naj nardim da bo sekundaren disk viden? Ko hočem gor shranit mozillo, mi napiše: unable to install root of this device. Ko morm naredit?

Hayabusa ::

Nerazumem zka lahk skačem med desktopom in tistimi live tiles. Prosim za razlago.

Poglej tole, da vidiš Ms smernice:

Zadevi se reče Metro.
http://www.zdnet.com/the-metro-haters-g...


oz namestiš kaj takega:
http://www.classicshell.net/
http://lee-soft.com/vistart/
http://winaero.com/comment.php?comment....

http://www.startisback.com/
http://www.stardock.com/products/start8/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

mtosev ::

gamer12345 je izjavil:

BoLhCa, tule mam problem, kak naj nardim da bo sekundaren disk viden? Ko hočem gor shranit mozillo, mi napiše: unable to install root of this device. Ko morm naredit?
prlepi sliko napake
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BoLhCa ::

disk management, secondary disk format, create volume in bo.

gamer12345 ::

sm že rešo, mapo sm sam nardiu pa zaj not shranjujem.

Gatsu ::

Bolhca na veliko poha travo vidm... :)

BoLhCa ::

Right..

gamer12345 ::

neki bi še vprašo. Zaka mam v c disku dva program filsa, sam da na enem piše x86? Ko mam pol to dva windowsa?

Aja pa tut nekam mal placa mam na ssd ju sam. Windowsi niso 60 gb veliki ali pač?

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

to je zato,ker maš 64bitni windows in ja to je normalno (64bitni winsi imajo 2 program filesa)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

54j0 ::

Gatsu je izjavil:

Bolhca na veliko poha travo vidm... :)


Prosim, da ne zavajaš ljudi s takimi izjavami. Tudi sam kdaj skadim kak "ror", pa zato še vedno ne preferiram viste, niti nisem mnenja, da je ta v kateremkoli pogledu boljša od win 7.

BoLhCa ::

Eni so 32bitni program files, eni 64 bitni.

PrimozR ::

54j0 je izjavil:

Gatsu je izjavil:

Bolhca na veliko poha travo vidm... :)


Prosim, da ne zavajaš ljudi s takimi izjavami. Tudi sam kdaj skadim kak "ror", pa zato še vedno ne preferiram viste, niti nisem mnenja, da je ta v kateremkoli pogledu boljša od win 7.

^^

Gamer zlahka. Lahko tudi več.

BorutK-73 ::

gamer12345 je izjavil:

Aja pa tut nekam mal placa mam na ssd ju sam. Windowsi niso 60 gb veliki ali pač?


Izklopi sistem restore, če imaš dovolj rama (8+ GB) izklopi pagefile ali ga pa zmanjši na 500MB.
Igre + Steam inštaliraj na trdi disk (verjetno D).

Matej_K ::

To tudi mene zanima...trenutno že dve leti čisto normalno uporabljam win 7 na 64gb ssdju (vedno 15gb prosto)
Win 8 kaj več prostora zasedejo? Hvala
... .. .

galu ::

http://windows.microsoft.com/en-us/wind...

In ja, res je tu nekje - 20GB. S popravki vred in vsemi gonilniki prideš do slabih 25GB (64 bit).
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Gatsu ::

dokler se ne razpase mapa winsxs, ki sama žre več kot 20GB :)

OChack ::

glede na to, da je moja profesija sistemc, sem kar nekako razočarazn z win8 (8.1) namreč eno gomilo težav sploh z mrežo in credential managmentom, pa da ne omenim da mi je start meni vse prej ko všeč (mogoče če bi imel touchscreen)
kar se hitrosti tiče...ja na začetku dela reshitro potem pa počas ko povž in to eksponentno ta hitrost pada, s tem da grafika bi se lahko primerjala v oni iz Win 3.1 ker je tako oskubljen grafično zaradi mobilne platforme,....

to je samo moje mnenje in izkušnje (stroka ter osebna uporaba)
zato do konca dni mojega PCja ostajam na win7, win8 pa bojo žal še malo počakali
Int€l inside, IDIOT Outside

Boky ::

Koliko od vas uporablja "classice shell" ali "Start8" na windows 8?
Dobiš nazaj komplet funkcionalnost od win 7 ali mogoče še kaj pogrešate?

Han ::

Privzeti Windows 8.1 vmesnik je naravnost obupen za delo z miško in tipkovnico. Poskusil sem StartIsBack+, a je sistem vseeno letel po hitrem postopku z diska. Poleg tega je postal drugi fizični disk neviden - particije, ki je v Win 7 delovala brezhibno, v Win 8 enostavno ni bilo na spregled... Zadnji čas, da je odpihnilo Ballmerja. Po Visti še dva konkretna fiaska, jao...

Robi :P ::

Boky je izjavil:

Koliko od vas uporablja "classice shell" ali "Start8" na windows 8?
Dobiš nazaj komplet funkcionalnost od win 7 ali mogoče še kaj pogrešate?

js odkar uporabljam win8 oz 8.1 zdaj... nekak se nisem mogel navadit na metro meni to je pa tudi edina stvari ki mi je pri 8ki zanič je pa res da prav pride na tablicah ampak za naše klasične pcje z miškami to ni užitno :D

AgiZ ::

Sam imam trenutno win8 (classicshell), pa imam resne probleme najti stvari, ki so v win8 boljse kot v win7. Razmisljam o nadgradnji na windows 8.1, ali pa enostavno downgrade na 7.
Problem imam z:
- vpnji, networking ne deluje kot bi moral (vcasih route ne delujejo kot morajo - pomaga cakanje kake minute(???) ali reboot)
- start menija se ne morem navaditi
- MS apps mi ne disi, ker preklopim v nek limbo mode, in imam potem nekatere programe v task baru, nekatere v novem levem "zavihku".
- ne morem urejat wifi networkov, ki niso vidni (ok, lahko, ampak z netsh command promptom se mi ne da ubadat)
- kaj delajo skydrive integracije etc. v ozadju se niti se nisem spustil raziskati. Zakaj ni to izklopljeno, in bi se vklopilo ce clovek uporablja. Uporabljam Owncloud...

V glavnem, resno se sprasujem kaj je v win8 boljse, kot v sedmici (hitrejsi boot speed mi je nepomemben, sploh v navezi s SSDjem)? Pustimo novi start menu ob strani, nekaterim je ok, drugim ne.
Kaj je v ozadju boljse kot v Win7? Tudi kratko googlanje mi ni odgovorilo na to vprasanje.

COCKER ::

jaz ti lahko samo povem da sem si v četrtek sem namestil win8.1. in mi je žal, zadeva ne funkcionira tako kot bi človek pričakoval. Meni na primer pri spletnih straneh ne pokaže strani če ima končnico .com ali .net, stran vidiš šele po nekajkratnem refreshu z F5. In pa tudi sam od sebe se resetira, delaš kaj na Wordu te vrže na nadzorno ploščo in take. Pc je pa star dobre 3 mesece.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: COCKER ()

PlayTheGame ::

AgiZ je izjavil:

V glavnem, resno se sprasujem kaj je v win8 boljse, kot v sedmici (hitrejsi boot speed mi je nepomemben, sploh v navezi s SSDjem)? Pustimo novi start menu ob strani, nekaterim je ok, drugim ne.
Kaj je v ozadju boljse kot v Win7? Tudi kratko googlanje mi ni odgovorilo na to vprasanje.


+1
To se tudi jaz sprašujem. Ajd, vsekakor dopuščam možnost, da obstaja nek % ljudi, ki jim Win 8/8.1 dejansko odgovarjajo tako v funkcionalnem, vizualnem ter še v kakem drugem smislu. Mogoče zgolj zaradi neke specifike, ki jo potrebujejo pri svojem delu.

Ne morem pa se znebit občutka, da obstaja tudi določen % ljudi, ki so na nove winse migrirali zato, ker so... khm,... pač novi.8-O Sliši se absurdno ampak v realnem življenju dejansko poznam nekaj takih ljudi, ki si tudi v svetu operacijskih sistemov znova in znova želijo novitet, ker se obstoječih enostavno naveličajo in ne zato, ker bi jim nov sistem prinesel neko dodano vrednost v funkcionalnem smislu. In pa sploh ta prekrasen občutek, biti "in"...:8) In enak krog taistih znancev je bil v času Viste.

Ok kakorkoli že, sem vesel za vse, ki so našli svoj smisel v "osmici". Ne razumem pa takih ljudi (ala @Bolhca), ki vehementno prepričujejo druge, kako je ta oh in sploh ter da je "sedmica" krš. Sploh pa to, da je samo njegovo mnenje tisto pravo oz. ultimativna resnica in da smo ostali bedaki. To je pa bullshit in trolanje hkrati!
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Looooooka ::

Ce ti je vseen ostani na 7ki...podporo bos mel do leta 2020.
Ampak ok...en razlog, ki ga ponavadi noben ne omeni, ker si nocejo priznat, da ne rabijo start menija, ker dejansko ne uporabljajo 300 programov...in so potem fiksirani na to "nepotrebno spremembo".
V 7ki Microsoft kokr vem NI in NE bo dodal toola, ki bi spucal WinSx folder, ko dobis nove update(se pravi da spuca kopije dlljev, ki jih tako ali tako dobis z novo verzijo fixa/updejta). V primeru 7ke imas tako ob 10ih updatih not 10 kopij dlljev...in jih bos moral sam na roko spucat(s custom tooli).
V win 8 lepo vtipkas:
dism.exe /online /cleanup-image /startcomponentcleanup
in je to to.
Pa ne gre se sam za hitrost pri bootanju. Gre se zato, da mors najdt ze res konkretno zanic program, da ti bo tok zjebal winse, da se ne bo prvo sistem nalozil. Pri 8ki dejansko vidis, da je desktop ze "uporaben" preden se ti vse sranje nalozi.
Pri win 7 mors cakat, da se sranje nalozi. Ceprav je se zmeraj bistveno bolje kot pri XP-jih. Kjer je pa pac efekt sranja katastrofalno ociten.

Zgodovina sprememb…

Goran's Blog ::

Tisti kateri "prešalta na windows 8 jih iz razlogov kot so:
- Zaradi applikacij katera so integrirana na 8.
- Integracija samega SkyDrive oblaka
- Zaradi varnosti, stvar je bolj varna kot windows 7.
- Prilagojeno tako na zaslone na dotik kot za uporabnike z miško in tipkovnico

Mene osebno deluje 8-ka na 7 let starem stacionarcu veliko bolj gladko kot windows 7-ma pa še izgled mi je veliko ljubši. Pri 8.1 so tisti start narediti za brezveze!

Han ::

Looooooka je izjavil:

V 7ki Microsoft kokr vem NI in NE bo dodal toola, ki bi spucal WinSx folder, ko dobis nove update(se pravi da spuca kopije dlljev, ki jih tako ali tako dobis z novo verzijo fixa/updejta). V primeru 7ke imas tako ob 10ih updatih not 10 kopij dlljev...in jih bos moral sam na roko spucat(s custom tooli).

Med zadnjimi popravki (Windows Update) je M$ v Disk Cleanup dodal točno to.

harmony ::

Jaz sem za vikend naredil clean install W 8.1 in sem zaenkrat zadovoljen.

Kot pri vsaki stvari se je tudi tega windowsa treba navaditi. Meni tudi npr. ko so v gmailu spremenili vse skupaj slo na zivce potem pa s casoma se clovek vsega navadi.

Poleg tega sem z eno kljukico nastavil, da mi direktno ob loginu pade v desktop mode. Start meni mi je postal vsec, samo nastaviti si ga je potrebno po svojih zeljah.

Mogoce celo zamenjam Androida z WP.

AgiZ ::

Goran's Blog je izjavil:


- Zaradi varnosti, stvar je bolj varna kot windows 7.
Sem pogledal tole, pa je vse kar je novega samo UEFI (torej nov bios) in TPM+hard drive encription. Ne bom se spuscal v debato ali je ta resitev ali kak TrueCrypt boljsi, ampak ce je samo to bolje z varnostnega vidika, potem to ni ravno dosti.

Han je izjavil:

Med zadnjimi popravki (Windows Update) je M$ v Disk Cleanup dodal točno to.
hvala za to informacijo. Sploh nisem vedel (tako iz windows 8 vidika kot iz win7 vidika) da so to uredili.

Zanekrat me sploh ne vlece na 8.1. Spremembe, ki so jih uvedli so za moj okus bolj slabse kot boljse. Ce ima kdo se kako dobro informacijo kaj je boljse/slabse v win7/8, kar na dan z besedo.

first_line ::

Ali obstaja kakšen pameten programček ki bi v Win8.1 zamenjal tisto čudo od wireless povezav?

BorutK-73 ::

Looooooka je izjavil:

V 7ki Microsoft kokr vem NI in NE bo dodal toola, ki bi spucal WinSx folder, ko dobis nove update(se pravi da spuca kopije dlljev, ki jih tako ali tako dobis z novo verzijo fixa/updejta). V primeru 7ke imas tako ob 10ih updatih not 10 kopij dlljev...in jih bos moral sam na roko spucat(s custom tooli).

Mogoče veš za katerega, bi rabil da malo pridobim prostora na SSD-ju (64GB)

Looooooka ::

Med zadnjimi popravki (Windows Update) je M$ v Disk Cleanup dodal točno to.

Za 7ko?
No evo...zadeva bo se nekaj casa lepo podprta. Ce ti 8.1 ni vsec...ne bo panike ce ostanes na 7ki.
Zanekrat me sploh ne vlece na 8.1. Spremembe, ki so jih uvedli so za moj okus bolj slabse kot boljse. Ce ima kdo se kako dobro informacijo kaj je boljse/slabse v win7/8, kar na dan z besedo.

Jaz sem tiste alternativne start menije dal po enem tednu dol...takoj ko sem prebral, da ni sans, da pride s SP-jem kadarkoli nazaj.
Po 1 tednu ga nisem pogresal vec in me zdaj moti start meni na starejsih verzijah, ker moram klikat kot kreten, da pridem do zadeve, ki jo v 8ki samo vpisem.
Za tiste, ki se tezje odvadijo mas pa classic shell(mel znanca, ki se tudi ni mogel odvaditi in je zdaj cisto zadovoljen). Ce sem pral videl ti tudi windows explorer spremeni tako, da je vsaj priblizno podoben tistemu iz 7ke(ce ne celo viste).

AlkaZar ::

jst ko sm kupoval nov racunalnik malo vex kot mesec nazaj sm hodil po trgovinah .....prvo kot prvo sploh ni vec racunalnikov z windows 7 samo z 8 ko in se to ze instalirano gor ponavadi na prenosnikih, tko da sm mogu to uzet,,,,

druga stvar ki mi ne gre v glavo je to da ko gres naprimer na unem startu ki so une cigle od ikon KATEROKOLI ALPLIKACIJO ODPRES NI GUMBA ZA IT NORMALNO NAZAJ IN NI UNEGA X ZA ZAPRET PROGRAM ....to mi ni jasno res
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14270166 (62416) dr.Akula
»

Prvi posnetki Windows 9 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
21255156 (44826) Steampunk
»

Windows 9 že aprila prihodnje leto? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
17244789 (34491) AvtoR
»

Start menu naj bi se vrnil šele z Okni 9 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13035889 (30875) MrStein
»

Razvoj Windows 8.1 je končan (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7623014 (18222) krneki0001

Več podobnih tem