» »

2 skurjeni/pokvarjeni graficni kartici

2 skurjeni/pokvarjeni graficni kartici

mico ::

posedujem plato epox 8rda+, napajalnik pa je antecov 400w smart(ne true!)power. pokvarila se mi je ze 2.! graficna kartica v roku 1 meseca(simptomi: cez ekran letijo crte in pike ze takoj na zacetku po bootu(ni fora v drajverjih) - da se se kaj razbrat vendar je negledabilno). mozno, da sem dobil res 2 defektne kartice kar pa mocno dvomim. klical sem na mlacomu kjer sem kupil plato, ker sem pac sumil da je z njo nekaj narobe - serviser je rekel da se te stvari navadno dogajajo ob nihanju napetosti, ker kondenzatorji na grafikulji trpijo in na koncu crknejo. malce sumljivo se mi zdi, da bi na antecovem napajlniku nihala napetost. anyway rad bi slisal vase predloge/komentarje.

hvala ze v naprej, mico

TribesMan ::

tale z nihanjem napetosti je cist bosa, ker ima graficna itaq lastno regulacijo napetosti, tak da tud ce bi nuhala una iz napajalca bi na graficni ostala konstantna. Je pa najbrz zelo mozno da si dobil dve graficne iz serije, ki je mela kako napako... Kaksne pa so ble te dve graficne??

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

ganzi ::

A je mogoče možno da AGP daje preveliko voltažo??
K men je na epox 8rda+ po ene treh mesecih tut šla grafična!
Sedaj mam novo in za enkat je še brez problemov.

A bi lahko kje preveril kašno voltažo odaja AGP vodilo?
Aja v biosu mam nastiman na default 1.5V

Plata pa je isto kupljena v mlacomu(ampk je itak ist ku.. kokr če bi bla naprimer v agt ker agt kupuje plate od mlacoma ki je uvoznik)

TribesMan ::

ce maš AGP 8x je to preveč drugače pa je OK

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

kolko je meni znani dela 8X AGP na 0.5V,na 1,5V pa dela 4X AGP.

ganzi ::

prej sm meu radeon 8500le 128mb 4x agp pa je bla napetost 1.5v pa se je skurla??

zdej mam pa GF4 ti4200 128mb 8x agp pa je napetost ŠE VEDNO 1.5V??

Sej na manj kot na 1.5 je sploh ne morm dat?
Sej drgač nej bi 8rda+ podpirala 8x agp??
Kva da zdej nardim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ganzi ()

mico ::

ganzi ne vem ka ti naj recem ker sem to temo odpru zato, da bi dobil odogovor :) btw kk je pa zgledala vsa zadeva ko se ti je skurla graficna? ker men namrec se dela sam to tk da nc kej ne vidis(beri: crte in pikice letijo po ekranu). verjetno bi popolnoma ckrnala kartica ce bi jo se mal laufal :/

ganzi ::

a to se ti je prec k si jo kupu začel delat?
K baje je možno da prevelka napetost s plate skur grafično?

A si kej naviju grafično k če si jo jo dej nazaj na default?

Pr men še ni blo tko hudo k so se mi napake na slike začele delat šele v 3d(igre..) in še to po kašnih 20 minutah igranja ko se je grafična začela pregrevat.

A rami na grafični so kej vroči?
A ventilator na grafični dela normalno?

Js tut težko verjamem da si dubu dve defektni kartici..

Aja kero grafično pa sploh maš pa kera kje bla una ta prva?

mico ::

niti ne prec...po kakem tednu v obeh primerih...navita ni blo nobena, s pregrevanjem pa ni blo tezav, ker je bil gor se en 80x80 vent na zadnji strani kartice. in men se pac te anomalije pojavijo kr tk naenkrat. najprej delajo samo v winsih, kasneje pa se pri bootu in povsod kjer je pac mozno. tak je blo zdaj pr obeh karticah. res ne vem vec v cem je fora :(

ganzi ::

Dej poskus za plato garancijo uveljavt.
Pa preizkus grafično v drugem racunalniku.

mico ::

sm klicu na mlacom pa so rekl da je napajlanik kriv in itak mi naujo menal. sej ce tk pogledas ne morm dokazat da je plata kriva ane. sam napajalnik pa tut dvomim da bi bil - antec ne dela glih slabih napajlnikov :) na drugem racunalu pa ne morm glih probat ker sej pravim - to crkne tk v roku 1 tedna in ne morm js zdej 1 tedn testirat tega.

Bacilio ::

Ej graficno ti morjo zamenat dokler ne dokazejo da je kej skurjena! Pa povej ze enkrat katero graficno si kupil. Ker ce si kupil INNO vision si si sam kriv... Napajalnik sigurn ni k mam jest en gnil napajalnik pa vse ok dela tud na plati 8rda+. Ce je Graficna Innovision nimas kej te graficne so pac gnile. Dej povej POVEJ POVEJ kero grafo mas

mico ::

1. je bla Leadtek GF4 TI4400 2. pa Leadtek GF4 TI4600 in dans sm dobu spet novo TI4600 - JAE rules ni kej - vsaka jim cast.

swar ::

V jaetu so res cari glede menjave,nic ne komplicirajo kot pri mlacomu!Ce ti bo se 3ja nehala delat pol pa je pa res plata u kurcu(predvidevam da je iz mlacoma),pejt tja pa jim jebi matr!Lohk se tud 1x cel slo-tech zmenmo pa grupno uletimo na ta gnil mlacom ker mam dost tega nategovanja z gnilo robo pol se pa se izmikajo garanciji! ;((

McNato ::

Izgleda da imajo (nekatere?) Epoxove plošče nek problem z AGPjem. V eni plati (ta je rev. 1.1) recimo dela 4200 AGPx4(ABit) brez vsakih problemov. Noter sem potem dam Leadtek 4200 AGPx8 sistem pri igrah zamrzne. Ob nadajnem obremenjevanju sistema preskoči gr. kartica iz 32bitnih barv v 8 barv. Obenem napiše sporočilo da so windowsi rešini nek hardverski problem in da bi bilo dobro potrebno ponovno zagnati računalnik. RADEON 9500 se niti ne posta, izgleda kot da nebi imel zadosti napajanja - napajanik je 400W.
Ti4200 x 8 dela v plati rev 1.0 brez problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: McNato ()

Sandi79 ::

Dobro ampak mico ima resen problem.
Ena stvar je defektna po mojem je to edino lahko plata.
lahko je samo corrupted bios lahko so pa kakšni kondenzatorji crknil na plati, probi prestavit jumper za bios na default. če ga ima.

mico ::

ubistvu sem kr novo plato kupil pa bom zdaj stestiral pa potem porocam :)

dexter_II ::

malo si poglej tale link mogoce je TO tvoj problem kako je z 8rda in ti4400&ti4600

:)

Speedster ::

Točn to sem naredil jaz;( , ampak sem našel ta tranzistorček in sem ga prlotal nazaj tako da dela kot nova 100%:D

morphling1 ::

Yep tole je že par mesecev znano, sej sem hotel odgovorit takoj ko si napisal da imaš daljši pcb 4400/4600 kartice, kjer se ob neprevidni montaži lahko odlomi tisti elementekm, pa me je dexter prehitel :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

dexter_II ::

zadnje cajte preden grem karkoli delat pogledam kaj se dogaja na netu, ker ta hw sibajo kot po tekocem traku in srce mam ze dost slabo, predvsem takrat ko prvic power prtisnem:D

tko da fajn da folk to mal prej kup pa stestira na lastni kozi:\

mogoce pa lahko dobis kje ta tranz, pa zalotas nazaj (IC,Hte) al je kak poseben




Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3DMARK 2001SE build330 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Navijanje
122456672 (25404) LittleDevil
»

agp voltaža?

Oddelek: Strojna oprema
91085 (905) Urke
»

navijanje gf ti4200 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
824741 (3603) mloncar
»

Deluje grafika z AGP 4-8x na plati 2X

Oddelek: Strojna oprema
221411 (1102) Kriko
»

voltage mod na geforce 4 ti 4200

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231217 (965) Klemenn

Več podobnih tem