» »

Počasen laptop

Počasen laptop

NightHawk ::

Anja ima laptop, Asus, ki vsebuje 2GB rama, Atom dvojedrni procesor okoli 1,5 GHz in nek običajen disk. Sej ji ni všeč da zadeva deluje počasi, ob odpiranju PDFjev, worda, zaganjanju...vsaka zadeva, ki jo odpreš se čaka.
Laptop ni tolk star, kupljen manj kot leto dni nazaj v sloveniji za okoli 350€ se mi zdi.

Mene samo zanima, če je tu glavna omejitev disk? Ker tega procesorja ne poznam in nočem, da ji priporočam menjavo za SSD ampak njej pa bottlenecka procesor. Nisem kaj preveč seznanjen z diski v laptopih. Vprašanje je, se splača not dat en 120gb SSD ali je bolje menjati laptop?

Unknown_001 ::

Glede procesorja in vsega skupi bom po balkansko razložil kako pa kaj.

Če je prenosnik na začetku zadostoval potrebam in je bil spodobno odziven, pol samo HDD vn in ga uporabljat kot zunanji disk pa SSD not. Če ji je bil pa že prej prepočasen pa raje kupit neko solidno zadevo z vsaj pentium procesorjem (je čist dovolj) in seveda bi bilo fajn če še tam zamenjate HDD z SSD.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

NightHawk je izjavil:

Anja ima laptop, Asus, ki vsebuje 2GB rama, Atom dvojedrni procesor okoli 1,5 GHz in nek običajen disk. Sej ji ni všeč da zadeva deluje počasi, ob odpiranju PDFjev, worda, zaganjanju...vsaka zadeva, ki jo odpreš se čaka.
Laptop ni tolk star, kupljen manj kot leto dni nazaj v sloveniji za okoli 350€ se mi zdi.

Mene samo zanima, če je tu glavna omejitev disk? Ker tega procesorja ne poznam in nočem, da ji priporočam menjavo za SSD ampak njej pa bottlenecka procesor. Nisem kaj preveč seznanjen z diski v laptopih. Vprašanje je, se splača not dat en 120gb SSD ali je bolje menjati laptop?

there is your problem. Če hočeš odzivnost, prodaj ta laptop in kupi nekja spodobnega (vsaj pentium). Atom je garbage, kakerkol obrneš stvar. In ssd tukaj nebo pomagal veliko.
#brezpodpisa

NightHawk ::

Ja, to sem pozabil povedat. Komp je počasen od dneva nakupa. Gor so Win7 32 bit.
Tega procesorja ne poznam ampak nisem vedel, da so dandanes na trgu procesorji, ki niso dovolj za PDF/office/slike/filme/skype in še kako aplikacijo. Take, obične reči.

hojnikb ::

as i said. sem meu tut dvojedernega atom in je zadeva pač počasna kot hudič. Kaka win8 + ssd + tweaki v sistemu + light aplikacije bi naredl tak sistem barely uporaben. Čeprav je veliko lažje prodat stvar in kupit nov prenosnik. Dobiš že novega za ~300€, ki pohrusta to žalost od atoma.
#brezpodpisa

Unknown_001 ::

NightHawk je izjavil:

Ja, to sem pozabil povedat. Komp je počasen od dneva nakupa. Gor so Win7 32 bit.
Tega procesorja ne poznam ampak nisem vedel, da so dandanes na trgu procesorji, ki niso dovolj za PDF/office/slike/filme/skype in še kako aplikacijo. Take, obične reči.


Če je počasen že od dneva nakupa potem sledi točki 2 ki sem jo zapisal. Ta krš prodat pa neki spodobnega kupit.

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Tole bo odličen nadomestek. Upam da 15col ni praveč.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

k4vz0024 ::

Izklopi Aero.

NightHawk ::

k4vz0024 je izjavil:

Izklopi Aero.


Je pomagalo, tnx

BorutK-73 ::

V dodatnih nastavitvah sistema (windows) nastavi na najboljšo učinkovitost.

NightHawk ::

Ja, sej tako sem izklopil Aero :)
Je pa zanimiv look, zgleda kot win 98. Retro :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zbogom, Windows Vista

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4915333 (12859) MrStein
»

Lahki igračarski lap-top za na pot in domačo uporabo

Oddelek: Kaj kupiti
81441 (1281) boha
»

Počasen netbook

Oddelek: Pomoč in nasveti
101136 (956) hojnikb
»

Najtišji laptop

Oddelek: Kaj kupiti
369708 (8427) DonMatejo
»

ATOM aka Varčni vrag PC. :)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
425067 (3537) floyd1

Več podobnih tem