» »

Canon iP4200 ne tiska iz barvnih kartuš

Canon iP4200 ne tiska iz barvnih kartuš

Fukomuko ::

Tiskalnik Canon iP4200 je nenadoma prenehal tiskati in javil neznano napako, medtem ko je na samem printerju utripala oranžna lučka (5x). Parkrat je pomagalo, da sem odstranil in ponovno vstavil glavo ter kartuše, po nekaj sprintanih listih pa niti to ne več. Nato sem se lotil čiščenja glave po navodilih iz Youtube, torej glavo sem dal enostavno pod obilico tekoče vode, očistil kontakte z vlažno vato, nato pa še dodatno očistil šobe s izopropanolom. Sedaj tiska le črn tisk (PGI 5BK), iz ostalih kartuš pa ne priteče niti kapljica, kot da bi natisnil prazno stran. Že 10x sem zagnal deep clean, sprintal 20 barvnih slik in še vedno ni ničesar.

V samem printerju me moti predvsem tale razlita modra barva:



Ima kdo kakšno idejo, kako zadevo popravit?

francek1 ::

Meni je to delalo le z modro barvo. Kljub večkratnim poskusom(tudi nalivanje barve pod pritiskom) nič ni pomagalo. Ko začne enkrat glava tako zezat, je težava po mojih izkušnjah nerešljiva. Pa tako dobri so bili ti tiskalniki...:'(
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Fukomuko ::

Ko se mi vsaj to ne bi zgodilo tik po nakupu 30 novih kartš :). Bi se ga splačalo dat na servis? Katerega priporočate?

mersol ::

Fantje potrebno je kupiti novo glavo ni druge.
Sm pa zihr da je predraga v primerjavi s kakšnim novim tiskalnikom.
Noben servis ne popravi skurjenih glav. Na teden dobim cca 10 tiskalnikov z enako napako.
lp
www.misol.si/ - Vse za vaš tiskalnik

Fukomuko ::

Na ebayu se prodajajo od 42 $ naprej, refurbished so pa še cenejše. Na servisu je popravilo toliko dražje, da se torej ne izplača?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri printer kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6422160 (14434) Spock83
»

Hewlett-Packard množično onesposobil neoriginalne kartuše (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6722722 (17195) svecka
»

Epsonov tiskalnik zavrže 20 odstotkov črnila (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8335795 (26443) Tomi
»

nova kartuša ne printa modre

Oddelek: Pomoč in nasveti
111530 (1380) anika87
»

Printer ne printa več črne

Oddelek: Pomoč in nasveti
81695 (1538) Null

Več podobnih tem