» »

Počasen netbook

Počasen netbook

smotka11 ::

Pozdravljeni!

Mami sem kupila tale netbook: http://www.mobilna-oprema.si/asus-eee-p...

Je izredno priročen in drugače je zadovoljna z njim, problem pa je v tem, da je počasen. Že gmail se ji počasi odpira, kaj šele, ko se začnejo nameščat kakšne posodobitve...Gor so že nameščeni Win 7 Starter z osnovnimi programi, potem sem ji inštalirala še Flash, Javo, Adobe reader in antivirusni program Avast.

Malo sem že gledala podobne teme in piše, da je treba imet čim manj programov, ampak brez Flasha in Jave določene strani ne delajo, brez antivirusnega pa tudi ne more biti, ali pač? Mogoče veste za kakšnega manj obremenilnega? Menjava OS verjetno ne pride v poštev, ker z Win 8 ali Linuxi se ne bo znašla, na XP pa ful stvari ne dela, mislim da tudi wi-fi ne, kar pa ona rabi..

Rada bi dodala 1 GB RAM-a, ampak sem popoln laik glede teh reči in ne vem, kateri "paše" na ta tip netbooka, da ne bom kaj zafrknila? Kot sem prebrala je treba zamenjat HDD s SSD, ampak spet ne vem kaj kupiti in kako zamenjati disk. Lahko to sama zamenjam ali je treba poklicat strokovnjaka?

Najlepša hvala za pomoč!

hojnikb ::

to je netbook. Te stvari so že v osnovi počasne.

Lahko dodaš še kak GB rama in SSD. Bo bolje, a še vedno ne pretirano hitro.
#brezpodpisa

lovro535 ::

imam netbook z podobnim specifikacijami intel atom in 1gb ram z 2gb ram dela malo hitreje in z drugim diskom ki ima 7200rpm ampak se zmerja je intel atom ki je zelo pocasen najboljse bi bila menjava rama na 2gb ker je 1gb premalo ze za windows kaj sele za web in gmail

hojnikb ::

še vedno lahko prodaš (oz zamenjaš, če si kupla pred kratkim) in kupiš kej bolšega.
#brezpodpisa

smotka11 ::

Je že par mesecev od tega, tako da zamenjat se ne da več. Ne vem, sem videla do so nekateri tukaj že spraševali podobno in potem napisali da je blo boljše, samo pač ne vem kaj kupit..

Hayabusa ::

antivirusni program Avast.

Panda cloud je najbolj lightweight.

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu...
score 571
tole je dokaj počasnooo (in samo 1 gb rama v kombinaciji s počasnim hdd& cpu).


Sem sem kolegu predlagal netbooka s Intel Celeron 847 cpu (cena bila lani poleti 300 eur pri 1a), win7 dela gor ok.
http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu...


Netbook, Ubuntu?
Tudi win 8.1 bi delal boljše.

Maestral ::

Kakor hočeš.

NetBooki so HW podhranjeni, torej je smiselno nanje naložiti primerni OS.?

Ker uporabljam take mašince že kar nekaj časa, bi svetoval linux.

Sem že predlagal - "lubuntu" (pa ni bilo odziva).

Kakor za koga, oz. komu...., uživajte!

puginho ::

Glede nato, da je serijsko nameščen Win 7 bi vseeno moglo delat normalno. Pa na tistem linku vidim da je refurbished, kar pomeni da ni nov. Vprašanje kaj oni mislijo pod to.

k4vz0024 ::

Izklopi Aero. Nesi netbook na servis da ti vgradijo dodaten 1 Gb. Pa bo delala zadeva normalno. In ne drži, da so netbooki v osnovi vsi počasni, nekateri so drugi ne.

tomaz- ::

nima Aera...

hojnikb ::

seveda nima aerota, če je pa najbol okleščen win7 gor :))
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

fifa 18 na starem racunalniku

Oddelek: Igre
61454 (1213) opeter
»

Kateri APU za FM2 podnožje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
626712 (5937) lonewolf_
»

Računalnik za okoli 200 €?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81078 (933) Hayabusa
»

Računalnik samo za internet

Oddelek: Kaj kupiti
191418 (1224) Blinder
»

Poceni nov računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
162904 (2322) BorutK-73

Več podobnih tem