» »

Najtišji laptop

Najtišji laptop

duimstra ::

Hejla,

v kratkem bom menjal laptop in razmišljan o nečem takem.

Trenutno imam 5 let starega Elitbooka, vendar me moti glasnost.

Kdo ve, ali se dobijo tudi kakšni tišji ali še bolje - tihi - prenosniki?

mihibo5 ::

Za HP je velika verjetnost, da ne bo tih.

maxipin ::

Macbook Air ;)

negot ::

hojnikb ::

nujno rabiš prenosnik ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Zheegec ::

za tih prenosnik rabiš low-power procesor (črka U pri Intelu), integrirano grafiko in pa SSD disk. to je to :)

Chev ::

Obstaja kaksen laptop, 15 inch zaslon, full hd resolucija, brez ventilatorja in brez DVD pogona?
Sam sem obupal nad iskanjem.

Za RAM in disk mi je ob nakupu vseeno.

bluefish ::

Brez ventilatorja močno dvomim.

GGGGG ::

Chev je izjavil:

Obstaja kaksen laptop, 15 inch zaslon, full hd resolucija, brez ventilatorja in brez DVD pogona?
Sam sem obupal nad iskanjem.

Za RAM in disk mi je ob nakupu vseeno.


Pri nakupu se dobro pozanimaj, če je upgrade rama in diska mogoč. Precej ultrabookov ima prilotan ram in ssd.

Drugače pa Macbook pro 15" ustreza tem specifikacijam. Razen tega, da pač ima ventilator kot vsi ostali prenosniki. Ampak je večino časa tiho, zažene se pod malo večjo obremenitvijo.

Chev ::

GGGGG je izjavil:

Pri nakupu se dobro pozanimaj, če je upgrade rama in diska mogoč. Precej ultrabookov ima prilotan ram in ssd.

Drugače pa Macbook pro 15" ustreza tem specifikacijam. Razen tega, da pač ima ventilator kot vsi ostali prenosniki. Ampak je večino časa tiho, zažene se pod malo večjo obremenitvijo.


To mi ploh na pamet ni padlo, hvala za info. Pač želim nek korak naprej, če pogledam po trgovinah ni ravno nekih novitet. Mi je pa škoda denarja za samo "boljši" laptop.
Macbook ne pride v poštev.

bluefish je izjavil:

Brez ventilatorja močno dvomim.

Torej (še) nismo tako daleč :8)

Zheegec ::

Chev je izjavil:

GGGGG je izjavil:

Pri nakupu se dobro pozanimaj, če je upgrade rama in diska mogoč. Precej ultrabookov ima prilotan ram in ssd.

Drugače pa Macbook pro 15" ustreza tem specifikacijam. Razen tega, da pač ima ventilator kot vsi ostali prenosniki. Ampak je večino časa tiho, zažene se pod malo večjo obremenitvijo.


To mi ploh na pamet ni padlo, hvala za info. Pač želim nek korak naprej, če pogledam po trgovinah ni ravno nekih novitet. Mi je pa škoda denarja za samo "boljši" laptop.
Macbook ne pride v poštev.

bluefish je izjavil:

Brez ventilatorja močno dvomim.

Torej (še) nismo tako daleč :8)

seveda smo. tablice in pametni telefoni so vsi brez ventilatorja...

Apple ::

Še en glas za Aira...
LP, Apple

hojnikb ::

Imo bi ti novi prenosniki z 4.5W atomi (celeron n2xxx) lahko kamot bli fanless..

Ker v časih netbookov so bli ti procesorji vedno pasivno hlajeni (procesor je meu themral pad direkt na ovir tipkovnice), sam kaj ko je čipset bil tako vroč, da je potreboval fan. Zdaj tega problema ni.
#brezpodpisa

...:TOMI:... ::

Lenovo Thinkpad je tih, vendar tudi drag.
Tomi

Qushaak ::

mihibo5 je izjavil:

Za HP je velika verjetnost, da ne bo tih.

Tole je pa tako generalen odgovor. Če gledaš Pavilion-e, potem to drži. Modeli s CPU-jem, ki imajo y20W TDP-ja pa sem prepričan da so dovolj tihi.

Veron ::

Sem imel i5-3317U, pa se je vsake 5min oglašal... (envy 6)

duimstra ::

Macbook Pro sem že imel in je bil kot avion (ventilator) :)

AIR mogoče ja, hvala za predlog, tudi Lenovo možno.
Imam pa občutek, da bo v vsakem primeru kar drago ...

In ja, rabim laptop.

Zheegec ::

Poglej si 13" Sony Pro (SVP13), dobiš ga trenutno za okoli 1100€ v Slo. Podoben Macbook Airu, samo tanjši in lažji, ter bistveno boljši ekran (full HD IPS), pa še LAN adapter in direkten HDMI imaš.

Chev ::

Zheegec je izjavil:

seveda smo. tablice in pametni telefoni so vsi brez ventilatorja...

Ravno zaradi tega iščem prenosnik brez fena. Tablet mi nič ne koristi, ker je računalnik prižgan skoraj 24/7 in priklopljen na eksterni monitor in TV, smartphone pa že imam :D

Zheegec je izjavil:

Poglej si 13" Sony Pro (SVP13), dobiš ga trenutno za okoli 1100€ v Slo. Podoben Macbook Airu, samo tanjši in lažji, ter bistveno boljši ekran (full HD IPS), pa še LAN adapter in direkten HDMI imaš.


Sony Vaio Pro? Ne izgleda švoh. Tisti ventilator(ček) že spregledam, če ni non-stop prižgan ali pa glasen. Tenks za info.

teknoslo ::

Ravno zaradi tega iščem prenosnik brez fena. Tablet mi nič ne koristi, ker je računalnik prižgan skoraj 24/7 in priklopljen na eksterni monitor in TV, smartphone pa že imam


Ce imas priklopjen na eksterni monitor in TV, zakaj samo ne das laptop v drugo sobo, in si napeljes tipknovnico in misko... (seveda ce laptop vedno uporablajas samo tam).

Chev ::

teknoslo je izjavil:

Ce imas priklopjen na eksterni monitor in TV, zakaj samo ne das laptop v drugo sobo, in si napeljes tipknovnico in misko... (seveda ce laptop vedno uporablajas samo tam).


Prenosnik nosim s sabo na faks, sekundarni monitor je za lažje delo, TV pa pač za gledanje filmov. Sekundarni je star Samsungov 24" LCD, TV pa tudi, 10 let star HD-Ready Sony 32" LCD.

V drugo sobo ga enostavno ne morem dat, ker druge "proste" sobe ni. Pa sej konec koncev ventilator niti ni tako moteč, ob predpostavki da poslušam muziko (etc.), ampak ko je tiho pa non-stop fen (proc. tastar dvojedrni AMD Turion). To najeda.

Tretje, stvar že kliče po menjavi. Nekaj let je služil dobro, počasi pa bo čas za menjavo. Nadgrajevat več nima smisla, ker je splošna zamortiziranost prehuda.

Torej nekaj novega, sodobnejšega in kot pravi tema, predvesem tihega.

teknoslo ::

Prenosnik nosim s sabo na faks, sekundarni monitor je za lažje delo, TV pa pač za gledanje filmov. Sekundarni je star Samsungov 24" LCD, TV pa tudi, 10 let star HD-Ready Sony 32" LCD.

V drugo sobo ga enostavno ne morem dat, ker druge "proste" sobe ni. Pa sej konec koncev ventilator niti ni tako moteč, ob predpostavki da poslušam muziko (etc.), ampak ko je tiho pa non-stop fen (proc. tastar dvojedrni AMD Turion). To najeda.

Tretje, stvar že kliče po menjavi. Nekaj let je služil dobro, počasi pa bo čas za menjavo. Nadgrajevat več nima smisla, ker je splošna zamortiziranost prehuda.

Torej nekaj novega, sodobnejšega in kot pravi tema, predvesem tihega.


Ja potem pa ne bo slo, to kar sem predalgal :'(

Antares88 ::

Svojega MacBook Pro 13" komaj slišim, če sem zraven njega.. šum zvočnikov je glasnejši (eksternih)

Zgodovina sprememb…

GGGGG ::

Sony Vaio Pro? Ne izgleda švoh. Tisti ventilator(ček) že spregledam, če ni non-stop prižgan ali pa glasen. Tenks za info.


Na Airu se ventilator prižiga samo, ko poženem kako igro ali renderiram kakšen video. Pri pisarniških opravilih, browsanju, gledanju filmov itd. venitalor stoji.

Za Vaiota sicer ne morem 100% trditi enako, ampak glede na podoben hardware je situacija verjetno zelo podobna.

Thunder wave ::

Baje, da je Vaio Pro precej glasen, se je pa govorilo, da pride popravek za to, no verjetno je že.

Penderecki ::

Zanimivi so ASUS ROG notebooki.
Za tišino in hlad skrbi odličen hladilni sistem, so eni najtišjih prenosnikov, z odličnim mat panelom itd.
Če vstaviš SSD si dobil puno granato.

*minus; baterija ravno ne zmaga, za prenašat pa rabiš moško roko.

PALOMINO ::

Prej imel MacBook Air 2011 - občasno je bil dokaj glasen (še vedno tišji kot kak HP)
Zamenjal za MB Pro Retina 2013, popolna tišina, baterija 10 ur, skratka, za jurja odlična reč.
Vprašanje pa če ti je Apple ok.

Chev ::

GGGGG je izjavil:

Na Airu se ventilator prižiga samo, ko poženem kako igro ali renderiram kakšen video. Pri pisarniških opravilih, browsanju, gledanju filmov itd. venitalor stoji.

Za Vaiota sicer ne morem 100% trditi enako, ampak glede na podoben hardware je situacija verjetno zelo podobna.


No, iger ne igram, tako da Sony bi moral biti OK (čeprav @Thunder wave pravi drugače - definitvno za poguglat pred nakupom).

Ravno gledam cene; 1.200€ 13" Air. A se samo meni to zdi ogromno? Pred štirimi leti sem našel HP laptop (aktualni) z takrat super konfiguracijo in ceno da se mi še danes posmehne. Dandanes pa samo bulim v cene, kaj se grejo. Da ne omenjam, da za enako ceno kot sem jaz svojega kupil, se še danes najdejo s podobnimi konfiguracijami (smeh).

Penderecki je izjavil:

Zanimivi so ASUS ROG notebooki.
Za tišino in hlad skrbi odličen hladilni sistem, so eni najtišjih prenosnikov, z odličnim mat panelom itd.
Če vstaviš SSD si dobil puno granato.

*minus; baterija ravno ne zmaga, za prenašat pa rabiš moško roko.


To je že overkill. 15" je MAX in nek ultrabook model. Pri bateriji mi je pomembno samo da drži v sleep, prenašanje težkih stvari je najmanjši problem, ampak je mučno imet tak prenosnik.
Potrebujem pa samo za pisarniška dela (kar nekaj), net, filmi, programiranje, nič težjega.

PALOMINO je izjavil:

Prej imel MacBook Air 2011 - občasno je bil dokaj glasen (še vedno tišji kot kak HP)
Zamenjal za MB Pro Retina 2013, popolna tišina, baterija 10 ur, skratka, za jurja odlična reč.
Vprašanje pa če ti je Apple ok.


Jurja?! Nazadnje sem videl, da pride MBPro retina toliko kot je prišel moj prvi avto :D in verjamem, da mi je avto bolje koristil kot bilokater laptop.

Kar se tiče Appla, sem že šel v smeri menjave (iPod, iPhone), nato pa sem se naveličal iOS in glede PC-ja ostal na Windows/Linux. Ne vem, raje kupim navaden laptop za 500€, kot pa Appla za 2.500€.

GGGGG ::

Ravno gledam cene; 1.200€ 13" Air. A se samo meni to zdi ogromno? Pred štirimi leti sem našel HP laptop (aktualni) z takrat super konfiguracijo in ceno da se mi še danes posmehne. Dandanes pa samo bulim v cene, kaj se grejo. Da ne omenjam, da za enako ceno kot sem jaz svojega kupil, se še danes najdejo s podobnimi konfiguracijami (smeh).


Elitebook verjetno ni bil cenejši od 1200? Razen, če si kupil kak renew model. Poleg tega je kvaliteta Macov vsaj 1 stopnjičko višje od (govorim iz lastnih izkušenj z več modeli macbookov in elitebookov).

Ne vem, raje kupim navaden laptop za 500€, kot pa Appla za 2.500€.


Ja, najprej je treba poštimati prioritete pri sebi. Če ti laptop za 500 eur zadošča, je nakup takega za 2500 eur res neumnost.

Invictus ::

Če koga zanimajo Appli, je tu naslov ene bolj poceni trgovin na Ebayu.

http://www.ebay.co.uk/sch/electronic-ki...

Plačaš preko Paypala za varnost, in je to to ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Chev ::

GGGGG je izjavil:

Elitebook verjetno ni bil cenejši od 1200? Razen, če si kupil kak renew model. Poleg tega je kvaliteta Macov vsaj 1 stopnjičko višje od (govorim iz lastnih izkušenj z več modeli macbookov in elitebookov).

Ne vem kako je z Elitebooki. Našel sem za tiste čase in predvsem ceno (na firmo cca 400 EUR vse skupaj), 15.6" HP prenosnik, AMD Turion dualcore 2.50GHz, 4GB RAM (trenutno noter 8GB), 500GB HDD, Windows 7.

Verjamem, da so Appli kakovostni, ampak nima pri meni nobene prednosti. Z prodajo rabljenega prenosnika se ne bom ukvarjal, raje vidim da čez xy let star ni vredna več nič. Škoda mi je dat denar za Macbooka, na koncu pa sem laik v OS10.x (kaj pač že je).

GGGGG je izjavil:

Ne vem, raje kupim navaden laptop za 500€, kot pa Appla za 2.500€.


Ja, najprej je treba poštimati prioritete pri sebi. Če ti laptop za 500 eur zadošča, je nakup takega za 2500 eur res neumnost.

Prioritete so poštimane, brez skrbi. Cilj mi je samo neka novotarija, ki se jo splača kupit ne iz performance vidika, ampak iz varčnosti in modernosti. Torej najraje 15" ultrabook, brez DVD enote in brez ventilatorja, od vhodov potrebujem samo HDMI, LAN in čimveč USB vhodov in Full HD screen.
Kot prvo, bi sploh rad našel tak laptop, s cenami se bom potem ukvarjal.
Kot drugo, če lahko moj telefon skoraj zadostuje tem zahtevam, kako ni takšnih prenosnikov? Je trg laptopov res tako mrtev?

Veron ::

Danes sprobal Asus N550JV, zelo tiha zadeva in zmogljiva. FullHD mat ekran, i7, 750M, edino menjalni smo mu HDD->SSD, tako da s SSDjem se komp praktično ne sliši v normalnem dasktop okolju

DonMatejo ::

Kupil Lenovo G500 za 450eur (i3 2,4, 4GB RAM, neka Ati kartica in 1000GB disk), ne morem verjet, da se za osnovno delovanje (net, word, excel) računalnika sploh ne sliši. Če bi zamenjal disk, bi še pod obremenitvijo deloval tišje (škrabanje diska včasih). Hudo hudo.

Priporočam, ker sem sam amazed.

NSA Agent ::

Kupi si MINT Box http://www.fit-pc.com/web/products/mint...
Ni laptop ampak je zelo kompakten računalnik.
 Mint Box - Linux Mint

Mint Box - Linux Mint



http://www.fit-pc.com/web/

Zheegec ::

DonMatejo je izjavil:

Kupil Lenovo G500 za 450eur (i3 2,4, 4GB RAM, neka Ati kartica in 1000GB disk), ne morem verjet, da se za osnovno delovanje (net, word, excel) računalnika sploh ne sliši. Če bi zamenjal disk, bi še pod obremenitvijo deloval tišje (škrabanje diska včasih). Hudo hudo.

Priporočam, ker sem sam amazed.

Nič posebnega :) Glede tega se je veliko spremenilo, se sploh ne rabi nekega hudega/dragega prenosnika. Ne sme se pretiravati s prehudim procesorjem in grafično. Pa še bolje je imeti low-power (U-serija pri Intelu) procesor, edino pri tankih ultrabookih (vse znamke od Sony do Apple) je problem, da ko se jih pa obremeni ima ventilator precej piskajočo frekvenco, ker je pač majhen.

krneki0001 ::

Osebno G in Y serije od Lenovo nebi kupoval. Slaba kvaliteta.
Če kupuješ Lenovo, potem T ali W in mogoče še X serijo. Vsi ti so profi modeli, magnezijevo ohišje in kvalitetna izdelava, preverjene komponente, brezhibno delovanje zagotovljeno za nekaj let.

Sam imam Lenovo thinkpad T410 (intel I5-560M 2.66GHz, 8GB ram 1333MHz, 180GB SSD), ki je star nekje 5 let, pa se ob 100% obremnitvi računala (testno rudarjenje litecoinov) zelo malo sliši ventilator po celi noči delovanja, če se rudarjenja ne grem, se ventilator niti ne vklopi. In to je zame tih računalnik.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

DonMatejo ::

Kupil sem G serijo za net, docs in amatersko obdelavo fotografij. Mislim, da je čisto dovolj, komp bo 90% priključen na 24' IPS, baterijo ven in je to to.

Alien, očitno in zelo pohvalno, da gre razvoj v to smer.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik za na FRI (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10921486 (10673) galu
»

Macbook Air in nekaj uprašanj o IOS (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5814559 (7134) Red_Mamba
»

Samsungovi prenosniki se poslavljajo iz Evrope, Toshiba zmanjšuje obseg proizvodnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6221248 (17476) SuperVeloce
»

Apple prenovil macbooke pro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
18442991 (36889) BlueRunner

Več podobnih tem