» »

Far Cry 4

Far Cry 4

««
6 / 11
»»

radmannsdorf ::

men na GTX660 medium daje 60fps
high pa že pade nekje 40-50...ampak, medium je men čist dovolj. dela drugač brez problema vse :)

Zmajc ::

Far Cry 4 je res ena redkih iger kjer če nastavitve daš na medium grafika še vedno zgleda fantastično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

Jst ::

For fucks sake Ubisoft!!! Sedaj se mi je preko Steama na hitro naložil nov patch. Juhu, si mislim. Ko pa zaženem igro, se pa ne zgodi nič. Preko .exe ali UPlay. Really, Ubisoft? REALLY???? Bolj in bolj se mi zdi, da sem vrgel stran 60 EUR. (Ni bila koda kakšnega sumljivega izvora ampak direkt na steam trgovini.)

No, pa gremo delati reinstall. Oh ja... Še dobro, da nisem kaj dosti igral.



---

OK, da ne bo kriv samo Ubisoft, moram povedati, da sem konfiguracijske datoteke sam "obdeloval", dokler ni bilo tiste tečne negative akceleracije na miši in shoothnesa. Vmes sem spremenil nekaj stvari, kar se tiče grafičnih nastavitev, tako, da sem mogoče kriv sam.

Pa upam, da bom lahko po reinstallu igral naprej, ker kolikor vem, se save datoteke shranjujejo na Uplay. I really hope so...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Jst ::

Sedaj sem skoraj siguren, da sem sam kriv.

Jaz si vedno ob inštalaciji Win sistema, premaknim knjižnice, tako da se lahko sistem sesuje kadar hoče, My Documents, Music, Videos,... pa ostanejo, ker so na drugem disku.

My Documents imam tudi oblačno sinhroniziran. V My Documents so pa tudi "My Games" folderji, kjer si nekatere igre shranjujejo podatke. Sedaj pa spodaj vidim, da je nastal nek error pri sinhronizaciji in zadnja sprememba da je bila na "GamerProfile.xml". Shit.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

odbitko ::

Razočaran vse kar je novega so bolšo obnašanje orožja, vrv za plezanje, nova mapa in živali. Razočaran sem sem pričakoval več novosti. Počutim se koda bi igral DLC za FC3

Cryptonom ::

Ni bilo rečeno,da FAR CRY 4 naj bi imel iste zahteve kot FAR CRY 3??
Na APU A10 6790K FC 3 deluje tekoče..FC 4 seveda lag-a..-.- ubisoft suxx.....

SuperVeloce ::

ne za FC3 je bil minimum core 2 duo (hja, če si imel navitega v nebo mogoče), sedaj je i5 750. Načeloma na tanovih i3 tudi lepo dela, APU je pa precej švoh zadeva. Se pa igra malo tako bogo obnaša, eno jedro nabija 100% druga tri pa nekaj mučkajo na pol... core 2 quad mora biti na precej visoki frekvenci, da špila zadovoljivo, recimo 3,5ghz+

edit: tudi poraba rama je precej zrastla, verjetno ti poleg zahtevnejše grafike za gpu dela probleme tudi nizek bandwidth od ddr3 ramov (minimum pa je NVIDIA GeForce GTX 460 or AMD Radeon HD5850)

Zgodovina sprememb…

amacar ::

Evo igral sedaj 4 ure pa pol, sem na 10%. Beta driverji, vse na ultra na 1080p, dela ok.
Moti me malo, da so nekatere živali premočne in pa kot že omenjeni orli, ki res ne pripomorejo k igri. Zgodba se mi zdi kr ok, čeprav na začetku malo zapletena za razumet.

Cryptonom ::

V čem pol je fora 4 core CPU,če igra ni zasnovana za porazdelitev bremena med jedra?

zakaj potem na konzolah ki imajo slabšo strojno opremo,igre delujejo tekoče-.-...lenoba programerjev?

Zmajc ::

Najbolj smešni so honey badgerji in razne male zverine v katere moraš spustiti 5 metkov preden nehajo napadat :D

Se mi je pa z živalmi zgodilo že par totalno smešnih zadev. Stalkam okoli baze, iščem kje bom napadel ... ko me z hrbta napade bengalski tiger in še preden sem rekel WTF sem bil mrtev. :D

M-XXXX ::

But I'm taking the choper :D

radmannsdorf ::

ta roflcopter je še najboljša stvar v tej igrci vs. far cry 3 :)

delfinus ::

Oldie but goldie masinca Intel Xeon X3360 na 3.4GHz, 8Gb Rama DDR2, MSI GTX 970. Vse na ultra nabito in 1920x1200 resolucija, HBAO+ 2xTXAA. Dela brez problema in brez zatikanja. Frejmi se gibajo med 40-60. Imam pa vklopljen adaptive vsync tako, da je 60 fps limita. Lahko bi bilo vec v bolj praznih in manj efektnih scenah.

Zmajc ::

Oldie but goldie GTX 970,se ti hecaš?

SuperVeloce ::

ja gtx970 je v 5-6 let starem kompjutru, kaj je tukaj problem?

delfinus ::

Jep masinca je oldie iz leta 2008 z legendarno Asus P5E. Dela kot namazano z GTX 970. Obrnil tako Alien Isolation, Call of Duty Advanced Warfare, sedaj Far Cry 4 na sporedu. Vse max nastavitve na 1920x1200 resoluciji.
lp, d.

radmannsdorf ::

Hotu je rečt, da to ni OLDIE, če je GTX970 notr ane. ddd :)

Zmajc ::

2 meseca stara kartica višjega cenovnega razreda z 4 gb rama, itak da ti dela igra kot namazana. Daj not grafično ki je isto stara kot ostale komponente in poročaj kako ti igra dela potem.

delfinus ::

Zmajc vem kako dela z HD6870, ki je sedaj v drugi masini. Bogo. Point je bolj to, da GTX 970 ni problematicna, da se jo vgradi tudi v starejso Core2Quad masinco s PCI-E 2.0 vodilom. CPU in PCI-E vodilo ne predstavljata prav nobenega bottlenecka, ce se spila na 1920x1200 resoluciji na ultra.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Zmajc ::

Ubisoft ma z Nvidio podpisano pogodbo o sodelovanu, itak da Geforce mora delat brez problemov. Je pa res da ljudje kupijo dostikrat "nov računalnik" (read i3, 2 gb ram, 1 gb on board graficno) in se bunijo da jim delajo zanic igre.

SuperVeloce ::

delfinus je izjavil:

Zmajc vem kako dela z HD6870, ki je sedaj v drugi masini. Bogo. Point je bolj to, da GTX 970 ni problematicna, da se jo vgradi tudi v starejso Core2Quad masinco s PCI-E 2.0 vodilom. CPU in PCI-E vodilo ne predstavljata prav nobenega bottlenecka, ce se spila na 1920x1200 resoluciji na ultra.

lp, d.

Pci-e res ni bottleneck, tudi 1.1 nebi bil. CPU pa je, brez skrbi si lahko. Ta grafika zmore nad 60fps na ultra, če bi imel gpu load senzor v igri, bi videl da niha kje med 50%-100% (slednje vprašanje če sploh kdaj, ker imaš vsync). Ne vem kako si zahteven pri pri teh igrah, ampak zame na moji mašini 30-40fps na tahudih scenah ni ravno višek igralnosti. Na enem računalniku imam podobno sestavo (quad na 3.5ghz ob tej igri, 8gb rama), edino sem opazil, da je CPU z AMD grafiko bolj obremenjen in so nižji fps na določenih scenah kot z nvidio.

delfinus ::

Je tudi znatno nad 60fps, ce izklopim adaptive v-sync in gre v obmocje 90. Imam pa adaptive v-sync vklopljen, da kartice brez veze ne matram s frejmi nad 60 in poleg tega se izogibam coil whina, ce gredo FPS v nebo. Nobenega vidnega bottlenecka zaenkrat. Vse dela tekoce. GPU load spremljam aktivno z Afterburnerjem, prav tako CPU load in ni nobenih zabijanj v 100% podrocje na jedrih.

Problem bi se pojavil, ce bi zacel podvajat resolucijo s supersamplingom (poskusil sem z 16x na Call of Duty AW - to se pravi sem imel tam resolucijo 30720x19200, no tu je pa bil slide show) ali na visji resoluciji, ampak to na obstojecem monitroju Dell U2412M ni faktor, da bi to pocel. V glavnem Far Cry 4 deluje odlicno in zaenkrat se nimam nobene porebe po menjavi maticne, CPUja in rama. Ostaja.

lp, d.

Dr_M ::

Men fpsji nihajo od 40 do 75 (uceri priklopil monitor na dp in gre osvezevanje do 75Hz), ne glede na vse nastavitve. Sem za foro izklopil AA, pa ni nobene razlike.
Sistem pa je 3570k 4.6GHz in Gtx 970 na 1470/8500, locljivost 1920x1200.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

delfinus ::

Tudi jaz opazam isto, ko sem testiral kateri AA je najlepsi. AA sploh ni faktor za frame rate v Far Cry 4. Meni niha podobno med 40-60 (adaptive V-sync ON). Verjetno je najpomembnejsi faktor za FPS kakovost tekstur in resolucija sama. Zaenkrat se nisem poskusil z manj kot ultra na 1920x1200.
lp, d.
EDIT: Tole je lepa tabela recommended nastavitev za Far Cry 4 za graficne kartice z druzine Nvidia.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

T-Majo ::

Fantje,

pred časom sem sestavil HTPC, na katerem so mi do zdaj vse igre delale TOP, sploh glede na komponente, ki so notri,
pa tudi če sem na HDD inštaliral, namesto na SSD. Poskusil sem FC3, BF4, TR, Wolf New Order, vse ne max ter na fullHD TV.

Ampak FC4 pa ne morem zagnat pod nobenim pogojem! Pripravljen sem dati za igro 60€, ampak če ne bo delalo ne vem ...

KONFIGURACIJA JE:
- Pentium G3220 3.0ghz
- 2x4GB Crucial 1600mhz DDR3
- SSD120GB Crucial SATA3
- 1TB Samsung SataII
- AMD Radeon HD7790 1GB OC

Verjetno zelo ponesrečena konfiguracije za FC4 :(

BTW: Nikakor mi ne uspe dobiti 5.1 zvoka na Z-5500 zvočniki preko optike. Verjetno ni možno?

LP

SuperVeloce ::

Ne dela na navadnem dual core, rabiš vsaj AMD 2 module (4 core) ali intel i3 (hyperthreading ti da 4 threade)

Jst ::

Samo en info: če je na FS levelu lock na kakšno config datoteko, se igra rada ne zažene ali pa ne upošteva nastavitev. (V mojem primeru cloud sync My Docs, v kateri je My Games, v kateri sta dve config datoteki od FC4) Jaz sem prehitro zbrisal vse in še enkrat čez noč dal download. Moja napaka.


---

Nekaj ljudi poroča, da jim igra deluje na enem jedru, ostala pa idlajo. Meni z vklopljenim HT na 3770k, je vseh 8 logičnih jeder nekje na 30-40%. Nobeno ne izstopa.

Nekje sem prebral, da če se vam to dogaja, probajte naslednje:
Igro štartati z /high priority in admin rights. (Chipset driverje upam, da imate inštalirane. Če še vedno uporablja samo eno jedro, pa ročno nastavite affinity. Če vam jedro 0 (ali 1,2,...) dela na 100%, uporabite vse ostale razen tega.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Izi ::

T-Majo je izjavil:

BTW: Nikakor mi ne uspe dobiti 5.1 zvoka na Z-5500 zvočniki preko optike. Verjetno ni možno?

Preko optike (SPDIF) ni možno.
Če hočeš pravi prostorski zvok v igrah je treba analogno povezati PC in ojačevalec in v nastavitvah namesto SPDIF izbrati Speakers.

SPDIF je samo za filme z DTS in AC3 zvokom, kjer šele ojačevalec odkodira zvok, ga razdeli na 6 kanalov in ga pošilja na ustrezne zvočnike.
Pri igrah pa je zvok že v samam PC-ju razdeljen na v 6 različnih kanalov, preko digitalnih kablov (Coax ali optika) pa lahko, kot nekodiran zvok, spraviš največ stereo. Zato moraš imeti PC in ojačevalec povezan z analognimi kabli za vsak kanal posebej.

T-Majo ::

Izi je izjavil:

T-Majo je izjavil:

BTW: Nikakor mi ne uspe dobiti 5.1 zvoka na Z-5500 zvočniki preko optike. Verjetno ni možno?

Preko optike (SPDIF) ni možno.
Če hočeš pravi prostorski zvok v igrah je treba analogno povezati PC in ojačevalec in v nastavitvah namesto SPDIF izbrati Speakers.

SPDIF je samo za filme z DTS in AC3 zvokom, kjer šele ojačevalec odkodira zvok, ga razdeli na 6 kanalov in ga pošilja na ustrezne zvočnike.
Pri igrah pa je zvok že v samam PC-ju razdeljen na v 6 različnih kanalov, preko digitalnih kablov (Coax ali optika) pa lahko, kot nekodiran zvok, spraviš največ stereo. Zato moraš imeti PC in ojačevalec povezan z analognimi kabli za vsak kanal posebej.


Se pravi povežem z analognimi kabli PC in dekoder? Ampak naj bi bil zvok slabši preko analognih kablov? Predvsem šum, ki ga na optiki ni.

LP

Izi ::

Jst je izjavil:

Meni z vklopljenim HT na 3770k, je vseh 8 logičnih jeder nekje na 30-40%. Nobeno ne izstopa.

Če večnitnost v redu deluje bi morala biti jedra različno obremenjena, saj niso vse niti enako zahtevne. Mogoče je 8 jeder že malo preveč za to igro in so zato vsa enako obremenjena.
Na mojem 4-jedrniku med FC4 na Ultra pri 1080p resoluciji je:
CPU 1 - na okoli 40%
CPU 2 - na okoli 50%
CPU 3 - na okoli 65%
CPU 4 - na okoli 35%
Skoraj ves čas med FC4 je tako, vsa jedra pa delujejo na 4,6 GHz.
Tudi na uradnem forumu mnogi poročajo, da je tretje jedro najbolj obremenjeno.


Kot zanimivost sem pogledal še porabo RAMA in PageFila:

RAM pri meni v idle je na okoli 2500 MB, med igranjem FC4 zleze samo na 4300 MB (8192 MB ga imam na voljo)
Se pravi 5 GB RAMA je kot kaže povsem dovolj za to igro. Zanimivo malo.

Presenetila pa me je velikanska poraba PageFilea, ki ga v idle običajno uporablja okoli 2700 MB, v FC 4 pa poraba takoj skoči na 7500 MB (nastavljen je na neomejeno in ga upravlja sistem)
PageFile imam na SSD in kot kaže bi moral biti nastavljen na minimalno 8 GB da bo FC4 zadovoljen. Če ima kdo nastavljeno na manj ali celo izklopljeno naj bo pozoren na to dejstvo.

m0LN4r ::

Izi je izjavil:

T-Majo je izjavil:

BTW: Nikakor mi ne uspe dobiti 5.1 zvoka na Z-5500 zvočniki preko optike. Verjetno ni možno?

Preko optike (SPDIF) ni možno.
Če hočeš pravi prostorski zvok v igrah je treba analogno povezati PC in ojačevalec in v nastavitvah namesto SPDIF izbrati Speakers.

SPDIF je samo za filme z DTS in AC3 zvokom, kjer šele ojačevalec odkodira zvok, ga razdeli na 6 kanalov in ga pošilja na ustrezne zvočnike.
Pri igrah pa je zvok že v samam PC-ju razdeljen na v 6 različnih kanalov, preko digitalnih kablov (Coax ali optika) pa lahko, kot nekodiran zvok, spraviš največ stereo. Zato moraš imeti PC in ojačevalec povezan z analognimi kabli za vsak kanal posebej.

Seveda je možno, potrebuješ le zvočno, ki podpira DTS NEO ali DTS interactive ali karkoli podobnega, aja in DTS Live.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Izi ::

T-Majo je izjavil:

Ampak naj bi bil zvok slabši preko analognih kablov? Predvsem šum, ki ga na optiki ni.

Na kablih ne, so prekratka in še izolirana.
Je pa pri analogni povezavi zelo pomembna kvaliteta zvočne kartice. Pri SPDIF zvočna kartica sploh ne sodeluje, ker ves zvok direkt, brez vmešavanja zvočne kartice, teče na ojačevalec in je pomembna samo kvaliteta ojačevalca.
Pri analogni povezavi pa ves zvok obdela zvočna kartica in pri nekvalitetnih se seveda vmes doda malo šuma. Zato ima vsaka zvočna v specifikacijah navedeno koliko šuma lahko pridela.
Torej ravno zaradi igričarjev se še vedno prodajajo tiste drage zvočne kartice tudi za več kot 100 EUR. Za HTPC in gledanje filmov pa je vsaka vgrajena zvočna več kot v redu, ker pravzaprav ne dela čisto nič samo naprej pošilja SPDIF.

Če pa imaš kvalitetno zvočno kartico pa je pravzaprav analogni zvok boljši kot digitalen. Pravi avdiofili z več 1000 EUR vrednimi napravami prisegajo samo na analogne povezave. In vinilne plošče ;)

Skratka z dobro zvočno karico ima analogna povezava precej prednosti.
Prvo je, da lahko igraš igre s prostorskim zvokom,
Drugo pa da lahko prav vsak večkanalen avdio (WAV, AAC, WMA, AC3, DTS,...) predvajaš večkanalno. To pride zelo prav tudi pri filmih, saj je na internetu najti vse več filmov s 6-kanalnim AAC. Ojačevalci pa preko SPDIF ponavadi znajo odkodirati samo AC3 in DTS, vse ostalo pa bodo predvajali v stereo ne glede koliko kanalov ima.

Izi ::

m0LN4r je izjavil:

Seveda je možno, potrebuješ le zvočno, ki podpira DTS NEO ali DTS interactive ali karkoli podobnega, aja in DTS Live.

V igrah to ne deluje. Sicer dobiš zvok na vse zvočnike, ampak to ni tisti zvok, direkt iz igre, ampak zvočna kartica zajame samo stereo signal, ga prekodira v 6-kanalni DTS in ga pošlje ojačevalcu, ki ga spet odkodira. Sicer imaš zvok na vseh zvočnikih, ampak to je umetni ustvarjeni večkanalni zvok iz osnovnega stereo. Smeri iz katerih v igrah prihaja zvok se izgubijo.

Verjemi sem se dolga leta ukvarjal s tem. Če hočeš iz igre dobiti pravi direkten nepredelan prostorski zvok, kjer so vse smeri zvok pravilne je analogna povezava edina možnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Jst ::

PageFile imam na SSD in kot kaže bi moral biti nastavljen na minimalno 8 GB da bo FC4 zadovoljen. Če ima kdo nastavljeno na manj ali celo izklopljeno naj bo pozoren na to dejstvo.


To sicer ni povsem točno. Pagefile sem jaz moral pre-nastaviti iz 200MB na 2GB (čisti izklop ni nikoli priporočljiv). Tisto, ko ti sporoča, da uporablja ogromno virtualnega prostora, to ne pomeni (nujno), da uporablja pagefile. Na to temo je treba prebrati kakšen dokaj strokoven članek, kako Winsi upravljajo z RAMom z zakaj poročajo tako kot poročajo. Tega ne bom počel. Vsaj ne tu, sedaj.

Meni javlja, da uporablja okoli 8GB RAMA (od 16) in 14000 MB pagefile. (Malo skregano z logiko, če je datoteka na 2GB. Ampak je logično, če razumeš, kako poteka naslavljanje.) FarCry 4 se pagefile sploh ne dotika. Z resource monitorjem lahko pogledaš, da potekajo samo kilobajtni read-i in write-i med igranjem igre. Da bi videl, zakaj mu je bilo 200MB premalo, bi se moral malo bolj poglobiti - tega se mi pa ne da za ta špil.


---

Glede prostorskega zvoka: Tu je Izi zadel bistvo. FC4 ima super prostorski zvok in iz špilov dobiš prostorski zvok v 99% samo z analognimi priklopi. Aja, pa z slušalkami. Stereo slušalke čisto komot dajejo prostorski zvok. Če ne verjamite si poglejte (z stereo slušalkami) "Virtual Barber Shop" na youtube. In če igrate z slušalkami, to OBVEZNO nastavite v igri, če ima na voljo to nastavitev in boste slišali vse, spredaj zadaj, levo, desno,...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

SuperVeloce ::

Tudi meni se pagefile-a sploh ne dotika na 8gb rama. Se mi je pa COD advanced warfare. Ga je toliko pridno filal, da mi ga je ponavadi povečal iz 1GB nastavljenega na 3-4gb.

petrus ::

>Verjetno zelo ponesrečena konfiguracije za FC4 :(

Problem je procesor, ker uradno dela samo s štirimi jedri... kar "Pentium K" in podobni niso!
Da se rešiš te "black screen"/"not responding" zadeve rabiš neuraden Dual Core Fix.7z

Odpakiraj v bin direktorij, zaženi "Extreme Injector v3.exe" in komaj nato igro, meni s tem dela.
stati inu obstati

Izi ::

Jst je izjavil:

To sicer ni povsem točno. Pagefile sem jaz moral pre-nastaviti iz 200MB na 2GB (čisti izklop ni nikoli priporočljiv). Tisto, ko ti sporoča, da uporablja ogromno virtualnega prostora, to ne pomeni (nujno), da uporablja pagefile.

OK, hvala za tvoj pogled na zadevo.
"Strokovnih" člankov o Pagefilu sem skozi desetletja prebral že na tone in večinoma vsak prinese drugačen zaključek :D
Načeloma se vsi strinjajo, da se Pagefile rabi ne glede koliko RAMA imaš. O količini pa ima že vsak svoje mnenje. Na koncu pa nekako prevladuje mnenje, da je najbolje nastaviti, da naj Windows sam upravlja z njim in potem pozabiš nanj.

Skozi leta sem preizkušal različne nastavitve od izključenega, ob čemer se mi je kar nekaj programov zmrzovalo, preko 200 MB in fiksnega na nekaj GB, pa do upravljanja s strani sistema. Na koncu sem ugotovil, da je edina pametna nastavitev, ki prav nikoli ne povzroči nobenega problema samo če upravljanje prepustiš sistemu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

m0LN4r ::

Moram te popravit, sem šel na hitro sprobat (drugače igre ne igram že nekaj časa).

Prostorski zvok deluje preko optike direkt v HT receiver in sicer z DTS Neo (live). Sem preveril v dirt 3 dela bp 360°C zelo lepo (rapture 3D), skyrim isto, unreal isto.
Da neboš rekel da bluzim, v skyrimu na začetku ko sediš na kočiji, ko govorijo se lepo sliši zvok iz vsakega zvočnika posebej odvisno kam gledaš.
Torej 360°C C, FR, RR, RL, in FL brez problema vsak zvočnik ločeno in ne tako kot ti govoriš, da je zvok samo zadaj za okras.

V F1 pa je prehod iz zadaj na spredaj, kot te prehitevajo iz leve ali desne naravnost fenomenalen. Tako, da te cukne in pogledaš v ogledalo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Izi ::

m0LN4r je izjavil:

Da neboš rekel da bluzim,...
Ne bom rekel. :D
Ti verjamem, ampak je verjetno zelo odvisno od zvočne kartice. Jaz imam 2, kar precej kvalitetne, in na nobeni ne deluje ne glede kaj izbiram in nastavljam v driverjih. Medtem ko preko analognih kablov deluje na vseh, tudi na najbolj enostavnih, zvočnih karticah, ki o kakšne DTS še slišale niso.

Če se vrnemo k igri, sem sedaj končno osvobodil vse stolpe in dobil Signature LMG Buzzsaw. To pa je ultimativno orožje v tej igri. Mama vseh mašinc :))
Helikopter sklatiš v enem kratkem rafalu. Ko imaš enkrat Buzzsaw, ne rabiš več nobenega drugega orožja.
Bi rekel, da so s tem orožjem malo pretiravali. Zelo verjetno gre za najbolj divje orožje, ki sem ga kdajkoli videl v kakšni igri. Smo že videli kakšna super orožja v kakšnih sci-fi streljačinah, ampak tam si ponavadi imel zelo omejeno municijo ali pa si moral paziti, da nisi zraven ubil še sebe. Pri Buzzsawu pa ti municije praktično ne more zmanjkati in orožje je enako uporabno na vseh razdaljah.
Ostala orožje so dokaj uravnotežena in realna, ampak ko pa dobiš Buzzsaw pa kar naenkrat preskočiš iz človeškega vojaka v neuničljivega Terminatorja. Praktično postaneš Bog, ki je prišel na Zemljo narediti red :))

Jst ::

Izi: Nisem govoril o tem, koliko je potrebno nastaviti pagefile, ampak zakaj javlja, da ga uporablja 14GB, če ga imaš pa nasatvljeno na 2GB. Ni tu nikjer drugačnih zaključkov.

In computing, commit charge is a term used in Microsoft Windows operating systems to describe the total amount of pageable virtual address space for which no backing store is assigned other than the pagefile. On systems with a pagefile, it may be thought of as the maximum potential pagefile usage. On systems with no pagefile, it is still counted, but all such virtual address space must remain in physical memory (RAM) at all times.


Bo tole iz wikija čisto dovolj. Podčrtano je pomembno za razumevanje, kako lahko z 16GB RAMA in 2GB pagefile, javlja 14GB "porabe."
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

galu ::

Wait wait wait... Forsiran 16:9 format? What the f*ck Ubisoft? 8-O8-O8-O
Tako to gre.

radmannsdorf ::

jaz hočem 16:10, porkamizerja! ;)
ne gre!

m0LN4r ::

Je že kak patch oz. update, je kdo spobal?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Izi ::

m0LN4r je izjavil:

Je že kak patch oz. update, je kdo spobal?
Jaz sem včeraj igro končal z verzijo 1.4. Prišel sem skoraj do 80% in ni bilo nikjer najmanjšega problema.

Osnovna zgodba je zelo v redu ampak tudi zelo kratka.
Hint: Na koncu nikar ne ustrelite Pagan Mina, ker se zgodba potem takoj konča brez da bi izvedel najbolj bistvene reči in tudi ne moreš izpolniti mamine zadnje želje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Jst ::

Še dva tweak-a:

Na Desktop si naredite Farcry4.exe bližnjico in v target napišite -skipintro (ime pove vse) in -disablepagefilecheck.

Za tiste, ki vam eno jedro dela z 100% in se ne razporedi, si poglejte CPU Core Parking: http://www.coderbag.com/Programming-C/D...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Evo, to je pa 100% definitivni fix za mouse input:

https://www.reddit.com/r/farcry/comment...

Dela za 10min. Razlika kot noč in dan.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Ko sem naredil po navodilih iz Reddita, se mi je pokazala Marija. Ker so FPSji moja primarna zvrst, I'm always going for the headshot. Tu headshotov sploh nisem mogel naciljati. Sedaj pa... Kot da bi igral drugo igro. Obnašanje miši je takšno, kot more biti. Headshoti spet padajo. Ne morem opisati razliko. Prej sploh nisem mogel igrati te igre več kot 40 minut, ker me je začela boleti glava, zaradi čudnega obnašanja miši. Moji možgani niso shendlali tak input. Sedaj sem pa igral od 02:00 do 06:00 (vmes seveda odmori po 10-15 minut). Ne morem sicer že reči, če je igra boljša/slabša od FC3, je pa definitivno nekje na isti "liniji."

Oh, ja, sedaj pa s psom na enourni sprehod (~5km)...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

delfinus ::

@jst; jep veliko boljse je upravljanje z misko sedaj. Tnx za link, lp, d.

Furbo ::

Ok jaz se bom izgubil med vsemi AA settingi, sem že davno nehal slediti vsem tem kraticam, kateri je optimalen za GTX 870? (2560x1600 na i5 2500k)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zmajc ::

Uf miška je zdaj neskončno boljša.
««
6 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Far Cry 5 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Igre
58085140 (10346) oo7
»

Assassin's Creed Syndicate (Assassin's Creed Victory) (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
7218818 (6946) Gagatronix
»

Far Cry New Dawn (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13616056 (9643) Riff
»

Far Cry Primal (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
15326740 (13612) Izi
»

FAR CRY 3 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Igre
41782150 (55296) Heisenberg

Več podobnih tem