» »

Far Cry 4

Far Cry 4

««
4 / 11
»»

Izi ::

GupeM je izjavil:

Igro se da obrnit v 15 minutah :D

AMPAK NE GLEJ ČE SI NOČEŠ POKVARIT ZGODBE!!!
V tem primeru ne obrneš igre ampak samo doživiš en žalosten in sramoten konec :))
Če se takoj na začetku igre predaš glavnemu negativcu v igri, boš vse odločitve prepustil njemu in 15. minutah boš prišel do enega izmed možnih koncev. Ne moreš pa govoriti, da si igro obrnil, če si se predal psihopatu.
Ta konec je slab in popolnoma drugačen, kot če sam prevzameš usodo dežele v svoje roke. Pa tudi v tem primeru se potem igra razdeli na dve precej različne poti.
Sem že pisal, da je v igri več koncev in to je samo eden izmed možnih različnih koncev.

Seljak ::

Jaz še trojke nisem preigral :D Ali ima trojka tudi več možnih razpletov oz.koncev?

Dr_M ::

Da. Ampak izberes cisto na koncu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

medenko ::

ima kdo kako kodo za ps4?

yayo ::

Ok, mouse lag je pri meni za sedaj še znosen, igrati sem moral 50 minut, da sem končno lahko sejval na koncu prologa in na 16:10 monitorju imam črni črti zgoraj in spodaj. Igra ni slaba ampak je več ali manj vse že videno. Glede na moje kronično pomanjkanje časaza igranje bi jo lahko tudi kupil kasneje in sovde prihranil za kaj bolj "cerebralnega". Ampak ok, bomo do konca leta oslobajali Kirat ;)

dragonlord ::

malo noob vprašanje..Če kupim rabljeno igro ,ki je bila že inštalirana bo potem meni delala normalno?da ne bi gnjavilo da je cd key že aktiviran?
lp

yayo ::

Ne bo gnjavilo, enostavno ne boš mogel igrati. Vsaj pc verzijo. Kako je s konzolnimi pa ne vem. Drugače pa so portali kjer digitalno verzijo igre lahko dobiš po precej nižji ceni od uradne. Zakaj bi kupoval rabljeno? (če je za pc)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

dragonlord ::

Aha tako ,da ne bo delalo!pa eden mi je ponudil če jo kupim po znižani ceni.Sicer pa se gre za pc verzijo!
hvala za info!

Seba22 ::

yayo je izjavil:

Mouse stutter temporary fix:


Stuttering Fix!
This was taken directly from the ubi forms and it worked for me. I'm all at ultra with very little stutter now (it's just minor at this point so much better than before)

"
Open My documents > Open Folder My Games
- Open Folder Far Cry 4
- Open the EditorGamerProfile.xml file with Notepad

- Change this setting; (Press CTRL+F to open the search function)

DisableLoadingMip0 = "0"

to

DisableLoadingMip0 = "1"

Save the file and close. Open it again to double check of this setting has been changed.
"


Ja ta tvoj fix mi je kr lepo popravil ta stuttering,hvala sedaj še ostaja samo ta nemogoč mouse acceration,drugače pa kr vse deluje zadovoljivo zaenkrat
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

Izi ::

yayo je izjavil:

... in na 16:10 monitorju imam črni črti zgoraj in spodaj...
Izberi 16:9 in se ti bo slika raztegnila čez cel ekran.
Razmerja 16:10, 4:3 in 5:4 so v igri fiksna, razmerje 16:9 pa ni fiksno in se vedno raztegne čez celoten ekran ne glede katero resolucijo imaš izbrano.
Na 16:10 monitorju bo 16:9 sicer malenkost raztegnjena po višini, ampak je to tako malo, da se ne opazi. Vsekakor precej bolje kot igrati s črnim robom. Tudi jaz igram s tako raztegnjeno sliko.

yayo je izjavil:

...Igra ni slaba ampak je več ali manj vse že videno...
Letanje naokoli z mini helikopterčkom je popolnoma novo in naredi igro precej drugačno.
Tudi skakanje s padalom in jadranje po zraku samo s posebno obleko je novo.
Velika količina različnih živali je nova. Polovica živali je napadalnih in te napadajo iz vode, kopnega in iz zraka.
Jahanje Slonov je novo in zaradi svoje moči so lahko tudi hudo orožje.

Dr_M ::

Wingsuit je ze v fc3,prav tako padalo in pa glider oz "zmaj.
Po seznamu zivali v fc4, jih je mogoce 5 novih (cisto tako iz glave).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Letanje naokoli z mini helikopterčkom je popolnoma novo in naredi igro precej drugačno.
Tudi skakanje s padalom in jadranje po zraku samo s posebno obleko je novo.
Velika količina različnih živali je nova. Polovica živali je napadalnih in te napadajo iz vode, kopnega in iz zraka.
Jahanje Slonov je novo in zaradi svoje moči so lahko tudi hudo orožje.

Padalo/obleka so bile že v trojki.

Zamenjali so nekaj živali, pa dodali helikopter. To je pa dejansko edina nova zadeva. Vse ostalo že videno.

Izi ::

Izgleda se staram, nič se ne spomnim jadralne obleke v FC3. Nič hudega, slab spomin je prednost, ker se ti vedno vse zdi novo :P
Sicer pa zakaj bi spreminjali nekaj, ker je odlično delovalo v prejšnjem delu. Grafika je opazno boljša, zgodba je nova, helikopterček pa odlično popestri igro.

Skyman ::

Tam ko te je un peljal z avijonom,pa si ti dol skocu na drugi otok.

--MiRaLdInJo ::

Če morda kdo neve kako se znebiti nadležnega pol minutnega INTRO SCREEN VIDEA imate tuka kratek video kako to preskočiti za vedno 8-)




Lp

Jst ::

Kaj ni samo -skipintro?

Da. Samo "Farcry4.exe -skipintro".
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Isotropic ::

Izi je izjavil:

Izgleda se staram, nič se ne spomnim jadralne obleke v FC3. Nič hudega, slab spomin je prednost, ker se ti vedno vse zdi novo :P
Sicer pa zakaj bi spreminjali nekaj, ker je odlično delovalo v prejšnjem delu. Grafika je opazno boljša, zgodba je nova, helikopterček pa odlično popestri igro.

je ja, wingsuit.

Jst ::

>Grafika je opazno boljša

Really? Meni se ne zdi. Res da moram zaradi 2560x1600 na 7950 poganjati na Low-Medium nastavitvah, sem moral FC3 prav tako. Če dam vse Ultra in samo gledam pokrajino ali si ogledam hiše, se mi ne zdi nič boljše. Vendar mi grafika ni pomembna, zgodba in gameplay pa. Glede zgodbe ne vem, ampak po slišanem je zanimiva, ne morem spregledati gameplay-ja in težave z miško. Ne morem se navaditi pa da se je*eš. Bolj in bolj se mi zdi, da so samo gamepad inpute hookali in nič drugega. Zanimivo je še to, da se najbolj pritožujemo stari igralci UT & Quake FPS špilov.

Pa še UI (craftanje), katerega se nikakor ne morem navaditi, ki je očitno delan za gamepade in nič premišljen, kako bi delal z miško.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

lonewolf_ ::

A še ima kdo problem, da se mu ne zažene igra? Ostane črn zaslon in se neha odzivat proces. Je sicer travniška verzija ampak niti update ne pomaga...
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

radmannsdorf ::

če spremenim tipkovnica komande za vozila, se mi spremeni tudi komanda za pešačenje. wtf? :S bedno vozit levo desno z A in D
opciji sta obe, posebej za hojo in posebej za vozila, ampak če spremenim eno, se kr obe shranita tako. ggrr

mihi81 ::

Jst je izjavil:

Kaj ni samo -skipintro?

Da. Samo "Farcry4.exe -skipintro".


Kam pa to upišem? Nisem tako domač, da bi vedel :)

lp

radmannsdorf ::

video mal višje si poglej.

kratos ::

Če se igra ne zažene, zažente igro kot administrator, meni je crashalo in me ni pustilo v špil dokler nisem pognal igre kot administrator.

Sem po dolgem času spet nasnel igro na pc in je tako-tako, nekako se mi zdi isti šmorn kot 3 del katerega sem brisal po parih urah igranja. Če nebi nekdo omenil da lahko letiš z helikopterjem mislim da bi igra že romala v koš :)

Debilno mi je edino implementacija kontrole vožnje na gamepadu, z enim x-axis (jostikom) kontroliraš levo/desno in gas/rikverc, nevem kje je logika vendar je totalno glupo in zelo težko se vozi pri večjih hitrostih.

lonewolf_ ::

>zažente igro kot administrator

Sem poskusil že vse to.. Bo treba probat drug release.

Še dobro, da nisem kupil igre, glede na to kaj vse so morali že naslednji dan v updatih popravit...
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Jst ::

>Kam pa to upišem?

Videa zgoraj nisem gledal, ker imam nastavljeno, da moram za vsak flash/javo/silverlight/... prvo klikniti nanj, da se pokaže vsebina, tako da niti ne vidim imena, če je to youtube video (predvidevam).

Jaz imam sicer igro kupljeno in namesto da jo štartaš iz uplay, greš do FarCry4.exe, narediš bližnjico na namizje ali nekam pač in potem v target napišeš -skipintro. Slika: https://www.dropbox.com/s/69fzu9jetky2o...


---

Čeprav imam FPSje vedno nad 60, se mi slika trga. Ampak ne stutter, kot ga poznamo horizontalno, ampak vertikalno. Ekstra čudno. To tudi z novimi beta 2 driverji. Ne vedno, ne vsepovsod. Ne vem, kako naj to rešim. Izgleda pa tako, da ko premaknem miš desno/levo za recimo 30 stopinj (ne gor/dol), se "zatakne" potem pa kar "skoči" na pravo pozicijo. Res ektra čudno.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Oktan ::

Jst je izjavil:

>Kam pa to upišem?

Videa zgoraj nisem gledal, ker imam nastavljeno, da moram za vsak flash/javo/silverlight/... prvo klikniti nanj, da se pokaže vsebina, tako da niti ne vidim imena, če je to youtube video (predvidevam).

Jaz imam sicer igro kupljeno in namesto da jo štartaš iz uplay, greš do FarCry4.exe, narediš bližnjico na namizje ali nekam pač in potem v target napišeš -skipintro. Slika: https://www.dropbox.com/s/69fzu9jetky2o...


---

Čeprav imam FPSje vedno nad 60, se mi slika trga. Ampak ne stutter, kot ga poznamo horizontalno, ampak vertikalno. Ekstra čudno. To tudi z novimi beta 2 driverji. Ne vedno, ne vsepovsod. Ne vem, kako naj to rešim. Izgleda pa tako, da ko premaknem miš desno/levo za recimo 30 stopinj (ne gor/dol), se "zatakne" potem pa kar "skoči" na pravo pozicijo. Res ektra čudno.


Meni je to rešilo omenjeno težavo https://slo-tech.com/forum/t583589/p461...

mitkos ::

A kdo ve zakaj mi pri komandah, ne pusti da bi izbral stranski gumb pri miški.? Miška Logitech M705. A na Razerjevih miškah delajo stranski gumbi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitkos ()

Izi ::

mitkos je izjavil:

A kdo ve zakaj mi pri komandah, ne pusti da bi izbral stranski gumb pri miški.? Miška Logitech M705. A na Razerjevih miškah delajo stranski gumbi?

A imaš naložen najnovejši Logitechov SetPoint?
Jaz imam Logitechovo miško in lahko v igri brez problemov karkoli obesim na dva stranska gumba.

Jst ::

>A na Razerjevih miškah delajo stranski gumbi?

Enim da, enim ne. Zakaj, pojma nimam. Najbolje je, da si v nastavitvah miške nastaviš stranske gumbe kot PageUp/PageDown ali kaj podobnega, potem pa v špilu nastaviš iz tipkovnice. Ko boš potem pritisnil na miški, bo delovalo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

yayo ::

Logitech G9 tukaj, brez problema sem nož nastavil na stransko tipko.

m0f0x ::

Epic :)

mitkos ::

Izi je izjavil:

mitkos je izjavil:

A kdo ve zakaj mi pri komandah, ne pusti da bi izbral stranski gumb pri miški.? Miška Logitech M705. A na Razerjevih miškah delajo stranski gumbi?

A imaš naložen najnovejši Logitechov SetPoint?
Jaz imam Logitechovo miško in lahko v igri brez problemov karkoli obesim na dva stranska gumba.


Ne bom trdil da jih imam, imam pa nastavljeno, da ko je najnovejša me obvesti, oziroma namesti. Bom preveril.

Oktan ::

Igra po patchih deluje super (imam vse na high + enhanced rays) na gtx 560 TI.

Grafika je res ena najboljših do sedaj. Zelo mi je všeč funkcija da z fotoaparatom lahko skriješ vse ikone, in narediš kakšno fotografijo (Fraps).

Prilagam nekaj slik ki so direktno iz Frapsa, in jih nisem nič popravljal:

 fc4 1

fc4 1



 fc4 2

fc4 2



 fc4 3

fc4 3



 fc4 4

fc4 4



 fc4 5

fc4 5

Jst ::

understand something
game optimized for amd = game works well on nvidia and amd
game optimizer for nvidia = lag, crashes, nothing works right


Nekdo iz guru3d.com.

Žal je zadel bullz eye. Čeprav je port iz x86&dx11, imamo lastniki AMDjevih graf dosti več problemov, kot lastniki 780 oz. nižje. (680/670 imajo tudi probleme, ampak manj).
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

SuperVeloce ::

Meni se pa zdi da s tazadnim patchem in zadnjim beta driverjem na AMD super teče

-valvoline- ::

Instaliral sem tolk da bi vidu ksna je grafika. Na i5@3.5ghz z navito hd6850 dobim okoli 30-35fps, vseeno ce dam na minimum ali medium. Verjetno je spil zaklenjen na 30fps, ali mam jaz kaj narobe nastavljeno?

Zgodovina sprememb…

D3m ::

resolucija?
|HP EliteBook|R5 6650U|

-valvoline- ::

1280x720, aja pa se resolucijo ne morem spemenit ce hocem mes sliko cez celotni zaslon. Nastavljeno je na 16/9 ceprav je monitor 4/3. Pr ostalih kombinacijah resolucija/nacin je vedno leterbox slika.
A je ksen patch da se odklenejo fpsji al kako.

Zgodovina sprememb…

Izi ::

Jaz sem začel igrati (AMD grafična) na verziji 1.0 in s starimi Catalysti in nisem imel nikoli nobenih problemov.

Kolikor sem videl po forumih je bila večina problemov (crashi, zatikanje,...) vezana skoraj izključno na Windows 8 in 8.1.
Na splošno je za igranje iger sistem Windows 7 še vedno superioren napram Windows 8 oz. 8.1, še posebej pa tale Ubisoftov motor Dunia, nikoli ni bil namenjen Windows 8. FC3 kljub hudemu trudu s strani Ubisofta na Win8 deluje bolj na pol.
FC4 pa se je do verzije 1.3 konstantno sesuval na Win8, na Win 7 je delal v redu, verzija 1.4 deluje tudi na Win 8 kolikor toliko v redu, verzija 1.4 pa je spet imela hude težave na Win 8 in so jo že po enem dnevu vzeli ven in šli nazaj na verzijo 1.3.

Skratka, jaz osebno menim, da so največji problem Far Cry 4, Windows 8.
Kar se pa tiče AMD vs Nvidia na splošno pri igrah, pa je z AMD manj težav, in če so, jih pri AMD-ju mnogo hitreje odpravljajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

SuperVeloce ::

-valvoline- je izjavil:

Instaliral sem tolk da bi vidu ksna je grafika. Na i5@3.5ghz z navito hd6850 dobim okoli 30-35fps, vseeno ce dam na minimum ali medium. Verjetno je spil zaklenjen na 30fps, ali mam jaz kaj narobe nastavljeno?

Kateri i5, 1.gen? Neki problemi so s platformami in driverji. Jaz na navitem core 2 quad na 3,6ghz dobim več fps z gtx660 kot s tahiti 7870. In ja, fpsji so tam nekje kot tvoji, še posebej amd dobesedno počiva zraven... Na i7 pa 7870 tahiti dobro fura, precej bolje kot nvidia, v povprečju tam okoli 60fps na high, ponavadi več (1680x1050). Na quadu je edina nastavitev geometry (dam na low), ki sploh opazno spremeni stvari na bolje, drugače med low in high sploh ni razlike. Ultra v povprečju tudi ne, razen na trenutke začne cukat, predvidevam da je 2GB vrama premalo.

Izi ::

SuperVeloce je izjavil:

Ultra v povprečju tudi ne, razen na trenutke začne cukat, predvidevam da je 2GB vrama premalo.

Je bilo opravljenih nekaj meritev porabe VRAM in za Ultra nastavitev v FC4 se poraba vrti v povprečju na okoli 2,9 GB. Če hočeš torej tekoče delovanje na Ultra nastavitvah je potrebna grafična s 3 GB VRAMA.

SuperVeloce ::

Ja, glih berem mal različne benchmarke. Pa tudi tisti z manj kot 2gb rama (1,5 ali 1gb) so bolj ali manj f*cked (tudi na low, mogoče bi 1280x720 šlo), kar je žalostno če pomisliš, da so se 1gb 7850 prodajale kot vroče žemljice

Zgodovina sprememb…

D3m ::

-valvoline- je izjavil:

1280x720, aja pa se resolucijo ne morem spemenit ce hocem mes sliko cez celotni zaslon. Nastavljeno je na 16/9 ceprav je monitor 4/3. Pr ostalih kombinacijah resolucija/nacin je vedno leterbox slika.
A je ksen patch da se odklenejo fpsji al kako.


Zelo majhna resolucija. Pri tej resoluciji dela bolj CPU, kot pa GPU.

nekaj sem pa le našel.

http://www.gamespot.com/far-cry-4/forum...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

SuperVeloce ::

ja, pa radeona 6850 ima, kar 99% pomeni 1gb vrama. In to je premalo.

D3m ::

Ni premalo za tako resolucijo.

Valvoline dal sem ti link očitno je tudi problem z fps dropi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

-valvoline- ::

Procesor je i5 760. Evo probal sem tudi na 4.3ghz in se malo navil grafo in ni nobene spremembe. Se vedno 30fps. Tudi na max je enako, le obcasno padejo pod 30 in malo cuka. Na medium ni nobenega zatikanja, na laga, vsunc izklopljen v spilu in driverjih, fps konstantno 30. Tko ko sem reku, zdi se mi da je nekakor zaklenjeno na 30fps pa ne vem zakaj. Oh well, sej se da fajn spilat tudi tako. :D

SuperVeloce ::

aha, to je pa res malo čudno. Sem pričakoval, da boš imel kateri i5 iz 5xx serije (dualcore s HT). Če pogledaš v tla, se fpsji kaj dvignejo (in gpu usage dvigne na 100%)?

D3m ::

valvoline izklopi v-sync in povej, če je še na 30 fps?
|HP EliteBook|R5 6650U|

SuperVeloce ::

Pravi da ima izklopljenega

-valvoline- ::

Sem prej napisal da je vsunc off, fpsji so konstantni 30, tudi ko je fejst akcija. Mah, ni panike, sej je ok tudi tako.

Zgodovina sprememb…

««
4 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Far Cry 5 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Igre
58085143 (10349) oo7
»

Assassin's Creed Syndicate (Assassin's Creed Victory) (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
7218819 (6947) Gagatronix
»

Far Cry New Dawn (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13616056 (9643) Riff
»

Far Cry Primal (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
15326741 (13613) Izi
»

FAR CRY 3 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Igre
41782160 (55306) Heisenberg

Več podobnih tem