» »

Kaj se bolj izplača? Šolanje, certifikate...?

Kaj se bolj izplača? Šolanje, certifikate...?

Goran's Blog ::

Pozdravljeni.

Vprašanje končano imam 6/1 informatiko, sedaj me pa nekaj zanima kaj se mi bolj splača delat in ob tem delati šolo naprej, kar naprej študirati ali pustim šolo pri miru in grem certifiakte delati?

Lp

harmony ::

Delovne izkusnje nabirati, ker kaj ti bodo certifikati, ce praksa za njimi ne stoji.

Goran's Blog ::

Ok se strinjam s tem, da so delovne izkušnje najbolj pomembne, vendar če pustimo to pri strani kaj bi vi osebno šli delati?

Isotropic ::

odvisno kaj bi rad delal
ce bi bil v networkingu recimo, najd prvo tak siht in delaj certifikate
sam se bos s tem fajn zaprl v to podrocje (kar ni nujno neki slabega)

Zgodovina sprememb…

ToniT ::

V Sloveniji so certifikati bolj malo vredni - žal.

harmony ::

Goran's Blog je izjavil:

Ok se strinjam s tem, da so delovne izkušnje najbolj pomembne, vendar če pustimo to pri strani kaj bi vi osebno šli delati?

Pri navadnem solanju dobis neko splosno izobrazbo.

Pri certifikatih se pa specializiras za neko podrocje.

Torej:
Ne pomaga ti nic, ce npr. delas na MS produktih obenem pa delas certifikat za CCNA. Ni slabo, da ga delas, ampak ce nimas prakse s tem, potem je res skoda tvojga casa. Edino, ce se potem mislis preusmeriti na tako podrocje.

Goran's Blog ::

Ne mislil, sem pač da delaš certifikate za tisto kar te zanima oziroma za tisto področje na katerem delaš v službi.
ToniT res misliš, da so certifikati tako malo vredni v Sloveniji?
Jaz mislim pa da so certifikati kot so Windows, Linux, Cisco itd... tudi v Sloveniji zelo vredni.

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

Vredni ... odvisno kje. Če se zaposljuješ na podlagi preteklih dosežkov, so certifikati brez pomena. Če se zaposljuješ po uradni poti, so vsi papirji zelo pomembni, ne samo potrdila o specializiranih šolanjih.

Invictus ::

Ko boš malo prebral poste tukaj, boš videl da se ne cenijo ne certifikati, in ne izobrazba.

Najbolj se ceni če zastonj delaš po cele dneve ...

Ti pojdi delat certifikat iz področja kjer misliš delat. Služba pač pomaga, ker ti mogoče celo plačajo opravljanje.

Če hočeš delati v tujini, je najbolje imeti oboje.

Seveda reference itak vedno pomagajo ...

Tako da tukaj ni preprostega odgovora ali to ali to.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

ToniT ::

ToniT res misliš, da so certifikati tako malo vredni v Sloveniji?


Odvisno od tega, kje se zaposluješ. Pred leti sem iskal službo kot MCSE in MCDBA, pa mi ti certifikati niso pomagali....

Goran's Blog ::

Oh hvala za namige, odgovore ;)!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najdena resna varnostna ranljivost v AJPESovi podpisni komponenti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Varnost
20175837 (58391) jukoz
»

Pridobitev MS Certifikatov ali IT faks

Oddelek: Šola
4213133 (11742) bedak
»

Kako dokazat znanje iz IT-ja?

Oddelek: Loža
143542 (2438) NeMeTko
»

Certifikat iz C#

Oddelek: Programiranje
82417 (2132) jeryslo

Več podobnih tem