» »

Vprašanja glede pavziranja

Vprašanja glede pavziranja

cen1 ::

Naslednje leto pavziram ker nisem uspel opraviti dveh predmetov (FRI), enega v zimskem in enega v poletnem. Par vprašanj..

1. Da ne bom celo leto gledal v zrak bi si rad dobil kakšno delo, če ne drugega da dobim prakso. Naj se prijavim na zavod, si sam kaj poiščem, mogoče freelancing? Če ima kdo izkušnje z delom med pavziranjem bi bilo super. Da bi se "na polno" zaposlil najbrž ni realno ker bo tu pa tam med tednom treba na predavanje/vaje/kolokvije.

2. Če si na zavodu ti oni plačujejo obvezno zdravstveno ali si ga do zaposlitve plačuješ sam?

3. Brez dopolnilnega zavarovanja predvidevam da ne gre? Če prav razumem ti obvezno v celoti ne krije skoraj nič, niti navadnega obiska pri zobozdravniku recimo (treba doplačat med 5-15%?).

4. Je možno programiranje prek avtorske pogodbe in kako realna je taka oblika dela?
  • spremenilo: cen1 ()

bluefish ::

- Če se ne motim, se moraš za prijavo na zavod najprej izpisati iz faksa. Tako ti torej ostane redno delo ali delo preko avtorske pogodbe (obdavčitev itak podobna kot za študentsko delo),...
Itak ti na zavodu ne bodo magično našli dela.

- Za dopolnilno odvisno, koliko ti je do javnih storitev. Druga finta je, da za vsako leto prekinitve ob naslednji sklenitvi zavarovanja dobiš 3% penala.
Če izpolnjuješ pogoje za dodelitev socialne pomoči, ti CSD lahko krije tako obvezno kot dopolnilno zavarovanje. Ne vem pa, če to pade pod tisto famozno določilo o poznejšem vračilu prejetih socialnih transferjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

black ice ::

Če pavzira itak nima statusa, razen če je potreben evidenčen vpis, potem obstaja možnost, da bodo kaj komplicirali glede tega.

dope1337 ::

bluefish je izjavil:

- Če se ne motim, se moraš za prijavo na zavod najprej izpisati iz faksa.


Pri meni je bila situacija sledeča. Bil sem redno vpisan na fax, vendar sem sredi leta (julij-september) šel delat v na knjigo (papirovje za "delovno knjigo" mi je zrihtal delodajalec, tak da kok se gre glede tega nimam pojma) in mi ni bilo potrebo na faxu nič delat, edino na socialno sm šl, da sm se odjavil od štipendije tiste 3 mesce (oz. v mojem primeru prekinil štipendijo do konca šolskega leta) ter na vzajemno, da sem plačal dodatno zavarovanje za tiste 3 mesce.

Na referatu so mi rekli, da vkolikor bi v tem času opravljal kakšen izpit, bi bil plačljiv. To si nekak interpretiram, da sm bil po statusu ekvivalenten kakšnemu pavzerju. Hočem pa reči, da ne bi smelo biti problemov na zavodu, glede na to da si pavzer. Evidenčno si še vseeno lahko vpisan na fax in hkrati opravljaš delo preko knjige.

P.S. Obiskujem pa UNI v MB
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

cen1 ::

Če prav razumem je "evidenčni vpis" točno to.. evidenčni. Formalno nisi vpisan nikamor.

bluefish ::

Evidenčni vpis ti daje možnost opravljanja izpitov ter drugih morebitnih obveznosti kot občan aka. pavzer aka. proti plačilu.

fosil ::

Če se prav spomnim je bili včasih tako, da ko si prvič pavziral, si še vedno lahko delal prek študenta.
Sicer si bil brez statusa in tudi zavarovanje si moral sam plačevat.
Ne vem če je še tako.
Tako je!

Blinder ::

že dolgo ne moreš delat preko ŠS kot pauzer.

Zavod ti ne bo našel dela, moraš si ga sam iskat. Itak ap ga ne boš dobil že zaradi tvojih obveznosti na faksu. Pol je še problem, ker delodajalci hočejo nekoga na dolgi rok, ne pa nekoga samo za eno leto.
Zavarovanje si sam plačaš, skupaj 43€ mesečno.

Imaš pa dobro priliko, da od**** FRI, ker ta faks je ničvreden.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

LitralSM ::

Zakaj je ničvreden?

Uranij ::

@Blinder

Delam v tujini, s koncanim FRI faksom. V tujino sem sel brez izkusenj. Sicer sem se namatral za sluzbo dobit, ampak po tem se je pa izkazalo da sem zelo konkurencen glede na ostale diplomante tukaj. Toliko o FRI-ju.

Blinder ::

Uranij je izjavil:

@Blinder

Delam v tujini, s koncanim FRI faksom. V tujino sem sel brez izkusenj. Sicer sem se namatral za sluzbo dobit, ampak po tem se je pa izkazalo da sem zelo konkurencen glede na ostale diplomante tukaj. Toliko o FRI-ju.


V tujini mogoče še koga briga, če imaš računalniški faks. V sloveniji pa ne.

LitralSM je izjavil:

Zakaj je ničvreden?


Ko diplomant FRi išče službo
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

Uranij ::

Blinder je izjavil:

Uranij je izjavil:

@Blinder

Delam v tujini, s koncanim FRI faksom. V tujino sem sel brez izkusenj. Sicer sem se namatral za sluzbo dobit, ampak po tem se je pa izkazalo da sem zelo konkurencen glede na ostale diplomante tukaj. Toliko o FRI-ju.


V tujini mogoče še koga briga, če imaš računalniški faks. V sloveniji pa ne.



Torej FRI ni nicvreden, nicvredna je drzava :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šola
466344312 (6504) nejc_nejc
»

Znam dost za FRI?

Oddelek: Šola
383417 (1994) Vazelin
»

kam na podiplomca?

Oddelek: Šola
226034 (5081) bajsibajsi
»

Dopolnitev starosti 26 let (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10620301 (16496) cegu
»

Kam po FRI-ju

Oddelek: Šola
266305 (5020) Ciklamen

Več podobnih tem