» »

Certifikat iz C#

Certifikat iz C#

jeryslo ::

Pozdravljeni!

Trenutno študiram na Fakulteti za računalništvo, univerzitetni študij in sem v 3. letniku. Večinoma na faksu programiramo v Javi, pri enem predmetu smo imeli tudi C#. No letos poleti sem imel priložnost delati v podjetju na razvoju informacijskih poslovnih sistemov (Visual Studio 2010 + C# + MsSQL Server 2008). To delo se je sedaj delno raztegnilo čez študijsko leto (faks ne trpi, ker mi je še vedno prioriteta najprej dokončati študij). Toda v tem času sem začel razmišljati o opravljanju certifikata iz C#. Razumem da imeti certifikat pomeni nič proti izkušnjam, ki si jih pridobivaš na dejanskih projektih. Toda to v neki meri sedaj že počnem in bolj poglobljeno znanje iz C# bi tudi pri razvoju prišlo zelo prav.

Po kratkotrajnem brskanju sem prišel do VUE & Prometric izpitni center. Toda na tej strani imajo samo seznam ponudnikov izpitov, ne pa tudi katere izpite lahko vse opravljaš za posameznega ponudnika. Vidim da je Microsoft eden izmed teh ponudnikov, ter glede na popularnost C# jezika je po vsej verjetnosti tudi opravljanje izpit iz tega na voljo.

Sedaj me zanima, kakšne so vaše izkušnje s tem izpitnim centrom ter certifikatom. Ali je v Sloveniji še kakšna druga (boljša?) alternativa?

dolenc ::

Ker ti noben drug ne odgovori, ti bom pa jaz, mogoče nisem najbolj primeren :)

Certifikati pri nas niso preveč cenjeni, v tujini so bolj(kar slišim). Pri nas se bolj gleda na najnižje stroške(kar niti ni nujno najnižja cena). Za določene stvari pa potrebuješ certifikat, da sploh lahko neko podjetje ponuja te produkte/storitve, moraš bit "certified krneki". C# to ni :)

Torej kolk ti bo pomagal..., škodil ti ziher ne bo, vsako znanje ti bo koristlo, kot sam papir pa bolj malo, razen če ga potrebuješ za opravljanje neke dejavnosti.

Marsikaj se težko sam naučiš tako kot se spodobi, je veliko lažje če ti nekdo to pove, ampak jezik to sigurno ni, kakšni koncepti bi ti bol prov prišli.

Glede izpitnega centra je tako, na strani ti piše katera so prihajajoča izobraževanja, ni da kar rečeš tega bi in greš. Nabrati se more dovolj ljudi da se ga splača izpeljat. Kvaliteta izobraževanja je odvisna od predavatelja. Ne od izpitnega centra.
Če obstaja prov c# ne vem, vem pa da je .net izobraževanje. En mail jim spusti, če te zanima, bodo vsazga veseli.

joze67 ::

Če bi si hotel povečati vrednost na slovenskem trgu dela, bi lahko vzel javne razpise na področju IT in pogledal, kaj se pričakuje.

Pri tem je potrebno razumeti, da ne gre za dejanske potrebe - večina stvari, ki se delajo v javnih razpisih je dovolj (tehnično) enostavnih, da so certifikati odveč; gre bolj za odganjanje konkurence. Ampak če imaš željeni certifikat, ti je vseeno, za kaj ga potrebujejo - poslovno je potreben.

Izven javnih naročil so zahteve za certifikati bolj vsebinske (naročnik si povečuje verjetnost uspelega projekta - in ščiti hrbet v nasprotnem primeru), je pa do podatkov, kaj se zahteva, težko priti.

Pod črto: videl sem že razpis, ki je zahteval neki java dev certifikat; nisem še videl nekoga, ki bi zahteval c# certifikat. Več zahtev je za baze, pa za varnost...

jeryslo ::

Hvala obema za odgovor. Se strinjam z zgoraj napisanim da programski jezik sam po sebi ni problem naštudirati brez pomoči strokovnjakov, koncepti (MVC) so pa druga stvar. Saj tudi za bazo me mika, predvsem zasnova na konceptualnem nivoju zna biti kar problematična če nimaš točno določenih ciljev.

dolenc je izjavil:


Glede izpitnega centra je tako, na strani ti piše katera so prihajajoča izobraževanja, ni da kar rečeš tega bi in greš. Nabrati se more dovolj ljudi da se ga splača izpeljat.


Toda kakor sem gledal se da prijaviti tudi direktno na sam izpit. Ti izpiti tudi ne potekajo, če ni dovolj prijavljenih?

D-monLord ::

Če naredis izpit in prideš do mene na razgovor, te bom vprašal težje stvari, saj imaš že certifikat. Če ne odgovoriš pravilno, dobi službo tisti brez certifikata, ker je objektivno gledano manj nafilan z drekom :)

Ti da to zadosten odgovor?

Če ne razumeš:
Certifikat kot papir ne pomeni nič (maš diplomirance s FRI, ki ne znajo programirat), če znaš samo to kar zahtevajo na izpitu. Odgovori na MCP izpite so na voljo na internetu za zelo nizke zneske ali pa brezplačno. Kaj potem certificiras, znanje ali sposobnost Googlanja?

commissar ::

mogoče se raje usmeri v kakšne MS tehnologije, kot v sam jezik:

Sharepoint, Dynamics CRM, SQL Server, Exchange, ...

Certifikati (za administracijo ali development ) za te stvari so veliko koristnejši kot pa za sam jezik.

EDIT: V bistvu zdaj ko pomislim malo, se ne spomnim kakšnih certifikatov za sam jezik. Vsa je bilo v smislu:
.net fundamentals, windows forms, oz. še kakšna specializacija za posmanezne produkte.
v teh izpitih si pa potem lahko izbereš c# al VB (in morda sedaj že F#)

Zgodovina sprememb…

brodul ::

IMO se ti lasten denar v certifikat ne splaca vlagati. Ce hoces nabrati znanje, se itak ucis po drugih kanalih. Redko se zgodi, da slovenska podjetja (kadrovnike) zanimajo certifikati. Ce ti certifikat placa podjetje potem ga gres seveda delat, ampak ne pod kaksnimi cudnimi pogoji. V tujini so bolj cenjeni, naceloma imas prednosti ce imas kaksen certifikat iz networkinga (CISCO) ali administracije (RH).

Programerski certifaki ne stejejo prevec. Je pa res da teh enterprice vod, ne poznam kaj prevec. V podjetnih kjer sem delal po vecini steje kaj si commital na github ter kaksen state of mind mas. Plus je, ce si delal na odprtokodnem projektu, ki se zivi ali pa je umru. Ce ves kaj so to unittesti, CVM model, ce znas uporabljat git ali SVN.

Dejansko se izkaze, da je v realnosti najvecji problem, da folk nima izkusenj iz naslova, kako sodelujem v nekem projektu, kjer dela vec ljudi. Kako pisem kodo, da se bo dobro skalirala, debugala, da bo uporabna tudi ko mene zbije avtobus. Zakaj je dobro da mam kriptirano kodo (od sluzbe) na svojem racunalniku.

Osebno bi mi koristil CISCO certifikat na Nilu (preden sem prisel tja), ampak zaradi tega najbrs nebi imel visje postavke.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

videc ::

Tule imaš Microsoftovo stran glede certificiranja:
Certificiranje - glavna stran
Certificiranje za razvijalce

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: videc ()

jeryslo ::

Hvala za povezave. Se mi je zdelo, da so ti certifikati bolj v smislu poznavanja .NET Framework, kot pa specifičen jezik, kar je seveda bolj logično.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft Certified Solutions Developer (MCSD)

Oddelek: Programiranje
61340 (1160) Alexius Heristalski
»

Certifikati CCNA in CompaTIA A+

Oddelek: Pomoč in nasveti
215981 (5503) FS8384
»

Pridobitev MS Certifikatov ali IT faks

Oddelek: Šola
4213080 (11689) bedak
»

CCNA

Oddelek: Omrežja in internet
51369 (1219) Goldee
»

Brezplačen Cisco CCNA tečaj

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
306903 (4621) Johnyboy7

Več podobnih tem