» »

Prodaja preko fb cveti nekaterim

Prodaja preko fb cveti nekaterim

«
1
2 3

;-) ::

Zgleda da je fb res dobra alternativa bolhi itd. In najcenejsa varianta da zacnes svojo podjetno dejavnost kar na crno.



Kolegu so prodali superge brez racuna preko poste, ko je klical za manjso stevilko ker je zgresil menjava brez racuna ni mogoca :) se dobro da ima naslov tistega ki tici za tako goljufivo prodajo in da gre jutri na durs.

Pazite kje kupujete ;)
  • zaklenil: dzinks63 ()

M-XXXX ::

Tipu so prodali ene superge za katere ni dobil račun in zdaj se buniš glede tega?
Kaj bo tvoj frend naredil s temi supergami? prodal naprej? Z računom? Aja ne... Prijava na durs mu ne uide...

;-) ::

Nebo prodal naprej, prav mu niso zaj pa prodajo tajijo.

Objavil sem pac zato ker me zanima kaj vi mislite o takih trgovinah fizicnih oseb. Preko fb so prakticno nedotakljivi... Kako ces prijavit na durs ce neves kdo je.

Uros!no ::

Zaradi takih kot si ti, ;-) nam ne bo v Sloveniji nič boljše. Nehaj se obremenjevat z drugimi pa naredi nekaj produktivnega.

LitralSM ::

;-), bodi raje kar tiho, saj si tudi ti eden izmed tistih preprodajalcev na črno (oziroma si bil).

Lahko nam pa zaupaš ime PODJETJA, ki je to dejanje zagrešilo.

bluefish ::

;-) je izjavil:

Objavil sem pac zato ker me zanima kaj vi mislite o takih trgovinah fizicnih oseb.
Čakaj. Ali se človek na FB dejansko predstavlja kot trgovina ali se gre za naključnega čapaca, ki prodaja patike? Če slednje, potem bom kuj dal prijavo na DURS zoper tebe, ker na ST (pre)prodajaš elektroniko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

;-) ::

Ja dodaj ga :)

LitralSM ::

Kolegu pa še povej, naj v prihodnje podobne čevlje proba v trgovini, da ne bo potem jamral kako so mu premali, ko jih bo nabavil preko spleta.

;-) ::

Ako jas naredim ponavadi probam v trgovini in kupim preko spleta.

LitralSM ::

Osebek sicer na videno prodaja ponaredke. Zato ni računa.

;-) ::

Nekateri izdelki so res taki da jih oem firme niso nikoli naredile taksnih :) fore je da je teh strani slovenskih vsaj 100, nekatere prodajajo robo kar iz drugih trgovin malce drazje :)

Roadkill ::

Mene je samo šokiral to, da se še noben ni spotaknil ob to, da si slikal telefon. ;((

Še dobro, da ga nisi skeniral.
Ü

;-) ::

Haha na s4 nimam roota in nemorem naredit screena

LitralSM ::

;-) je izjavil:

Haha na s4 nimam roota in nemorem naredit screena

:))

http://www.digitaltrends.com/mobile/how...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LitralSM ()

;-) ::

Eh z s3 sem slikal...hvala zdaj vem. Ko sem uporablal nazadnje redno android se ni slo.

Furbo ::

Skratka če bi kolega dobil pravo cifro, pa ne bi klical nikogar seveda.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

shadeX ::

Uros!no je izjavil:

Zaradi takih kot si ti, ;-) nam ne bo v Sloveniji nič boljše. Nehaj se obremenjevat z drugimi pa naredi nekaj produktivnega.


Se podpišem pod ta post.

Sicer pa pusti ljudem da zaslužijo za štruco kruha. Neč bat, zaradi superg ne bo obogatel..
OP je bedak, in sovražim njemu podobne. Dajte lovit prave lopove, k so spravili državo na kant, ne pa majhne ribe k se borijo za preživetje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

;-) ::

Za prezivetje?
Prodajat superge ki so v trgovini za 180€ za 100€ je fajn biznis ce jih dobis za 35€. Z enimi zasluzi priblizno tok ko povprecen delavec v dveh dneh. In 10 joh pomoje ni problem prodat na mesec ali?

Kdo dela za prezivetje me ne moti niti malo nategancije pa

Janac ::

Taki bi mogli v zapor.

blackbfm ::

Prodajat superge ki so v trgovini za 180€ za 100€ je fajn biznis ce jih dobis za 35€. Z enimi zasluzi priblizno tok ko povprecen delavec v dveh dneh. In 10 joh pomoje ni problem prodat na mesec ali?


prodej če je tok lahko..od teh 35e mu ostane za 2 bureka, če zraven fura še reklame

edina stvar ki jo je danes lahko prodat je iphone prvi in drugi dan po izidu

shadeX ::

Verjemi da prodaja robo ki jo ne bo noben kupil. Prodajam že 2 meseca, copate od sestre ki jih je nosila samo za krst. Kupila jih je za 180€ in samo enkrat nošene prodaja za 25€. Prvi dan ko je bil oglas na vrhu je bilo 10. klikov, od takrat niti enega več.

Prodaja se elektronika, ne pa stare gate ki jih je že nekdo nosu na sebi.

;-) ::

Black ne fura reklam, fb je free

Shadex to niso stare gate ampak so nove superge.

Kolega rihta salomon superge, nerabi oglasevat nikjer tak jih proda. V trgovini so 130€ recimo za 70-80€ jih proda kot vroce zemljice.

Andrej14 ::

Za kuk zrihta XT Wings2 gore tex,...

Janac ::

Tak poslovnež, pa verjetno tako nepismen da niti kupo-prodajne pogodbe nemore skupaj spacat.

mgermo ::

Janac je izjavil:

Taki bi mogli v zapor.

Ne me jebat, kdo se glasi. Si že prodal svoj procesor?

Gregor P ::

shadeX je izjavil:

Prodaja se elektronika, ne pa stare gate ki jih je že nekdo nosu na sebi.
*kof* used panties *kof*8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

al3n ::

Brez računa? bring it on. Jaz bom marljivi državljan, plačeval davke spredaj in zadaj, medtem ko odgovorni za te stvari sami utajajo kot zmešani. A ste normalni? nismo zastonj na vrhu koruptivnosti v evropi. Politiki so nam vzgled. kjerkoli in kadarkoli bom lahko, bom državo prenesel okoli. definitivno. jap, vsak zase, tako je danes ;)

EDIT: Ma naslov od kje je prišel paket? Če bi pa mu bili prav pa bi delal sceno? ponavadi ko zagroziš z obiskom na domu z polnim kombijem spoštovanih državljanov Albanije kar hitro vsi popustijo.. sem dobil na ta račun nakaznico v roku dveh dneh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: al3n ()

Pimoz ::

Pismu sam nekateri res ne zastopte razlike. Razlika je če prodaš procesor, ki si ga prej dve leti uporabljal in bi si sedaj rad kupil novega. Ali pa da grem kupim kamijon banan in jih prodajam na bolhi. Eno so rabljene stvari in drugo je čisto po domače dilanje...
Če dilaš plačaj davek...po vsej verjetnosti si tudi tihotapec obenem.

MrBrdo ::

Sam ste ga tut napadli brez potrebe, meni se zdi čisto legitimno dejanje prijava na DURS. Zakaj bi mi plačevali davke oni bi pa šmuglali? Zato ker so superge? Ne vem no. Že tako je preveč teh preprodajalcev robe v sloveniji, ki služijo samo z nategovanjem tistih ki ne vejo da iz tujine dobijo po polovični ceni.. Samo da eni vsaj davek plačajo, eni pa niti tega.
MrBrdo

LitralSM ::

Zelo lepo bi bilo od prodajalca pricakovati, da ti ob prodaji ponaredka to tudi omeni. Pravtako je fajn imeti racun, da lahko v primer tezav Sam resujes zadeve.
Kar pise OP, GRE za zavajanje in nategovanje s ponaredki. Kar pa omenjate vi, gre za losanje stare sare ali pa sluzenje dodatnega cvenka. Pri slednjem ves, kaj pricakovati.

BladE_ ::

Organiziraj se ti pa si jih kupi v tujini za pol cene... kdor jih hoče kupit po ugodnejši ceni pač ne bo dobil računa, če jih pa želiš kupiti po ceni z računom je pa to tvoj problem in se ne pritožuj.

Za posel brez računa sem pripravljen vedno, pol komponent za računalnik sem kupil brez računa in seveda sem zato prišparal polovico in lahko rečem samo hvala tipu, ki mi je to omogočil!
Akcija - Reakcija

Pimoz ::

Ne. Nikakor ne hvala. Davke je treba plačevat. Ali pa jih vsi skupaj nehajmo pa, da vidimo kaj se zgodi. Zakaj jaz moram plačati davke ti pa ne? In da mi slučajno ne rečeš: saj ti jih ni treba. Ker kolikor vem jih je treba. Zakonsko je določeno. In to da ti kupuješ brez računa je moj problem. Počutim se užaljenega, ker poskušaš nategnit mene. Jaz bom na koncu naje*** zaradi tega ker ti ne plačuješ davkov. In definitivno bom storil vse v svoji moči, da se zaščitim.
In ker sem dober sosed bi te definitivno prijavil na davčno. Kaj ima to zveze s tabo? S tabo prav nič. Z bolno sosedo na drugi strani ulice pa prav gotovo.
Hočete socialno pravičnost in nevem kakšne skoraj nemogoče bedarije, obenem pa niste pripravljeni plačati davkov. Matr ste eni hribovci...

Zdj sn se pa razpizdo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pimoz ()

jalovec09 ::

Zadevo kupim, ko jo vidim, stestiram, mene v danih časih ne zanimajo hitre pošte, spletni nakup ja ampak pod pogojem test pred nakupom.

LitralSM ::

BladE_ je izjavil:

Organiziraj se ti pa si jih kupi v tujini za pol cene... kdor jih hoče kupit po ugodnejši ceni pač ne bo dobil računa, če jih pa želiš kupiti po ceni z računom je pa to tvoj problem in se ne pritožuj.

Za posel brez računa sem pripravljen vedno, pol komponent za računalnik sem kupil brez računa in seveda sem zato prišparal polovico in lahko rečem samo hvala tipu, ki mi je to omogočil!

Rabljeno si kupil? Saj se ne gre zato. Gre se, da z računom lahko robo celo reklamiraš.

Also: Praviš naj mobisvet.si trguje brez računov, saj nekatere mobilnike prodajajo veliko ceneje? Isto hoh.de ? Z računom dobiš tudi garancijo, da zadeva ni k'r neki.
Edit: Ti si vedel kaj kupuješ. OP je pa dobil mačka v žaklju. In tega se ponavadi kupi z računom. Get it?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LitralSM ()

mgermo ::

Primož..prijavil bi sodeda, ker ni plačal 20€ davka. To, da so vodilni pokradli miljarde, je pa kosher.

Smurf ::

Najvecja ironija je v tem, da so ponavadi tisti, ki iscejo poti okoli davkov, ravno najbolj glasni o nepravicnosti drzave in kako jim le ta krade in o tajkunih. Enaki ste, le manj sposobni ;).

Pa miljard noben ni pokradu, to so ene take floskule, saj nismo nikoli legli zlatih jajc.

Pimoz ::

@Conqueror
Ne. Janšo, Jankoviča pa da nebom našteval do jutri bom kr nehal... bi pa privezal za jajca na sredo prešerca dokler ne povejo kje je denar, potem pa računalnik pa naj lepo nazaj nakažejo. Alpa nazaj na štrikce :)
Pravila veljajo za vse. In nevem zakaj vedno potem pridete nazaj s temi izgovori. Kot majhni otroci. Kaj če bi pač enostavno začeli pri sebi :)

In ja prijavil bi soseda, ker ni plačal 20EUR davka. Ukradel je 20EUR. Ne pripadajo mu. Niso njegovi. Ne razumem kaj je tukaj nejasnega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pimoz ()

mgermo ::

So njegovi, vendar mu jih država vzame za svoje delovanje. V našem primeru, ne za skupno dobro, ampak za žep posameznikov. To, da si zajebal soseda teb in neki bolni ženski ne bo nič pomagalo. Vodilni raztepajo denar, edino kar znajo so novi davki, ti jih pa podpiraš. Kul.
Ne rečem, da nekdo uvaža avte, in ne plača nekaj 100k davka, rečem za frizerja in podobne, ki jim tist evro pomeni preživetje.

Smurf...samo na račun avtocest je poniknilo oz. smo jih preplačali nekaj 100M keša.

Utk ::

Tisti, ki ne plačujejo davkov, niso čisto nič preplačali, tako da so lahko samo tiho.

LitralSM ::

Oj oj oj, preidimo na dejstva. Tole prepucavanje vodi samo v zaklep.

Pimoz ::

Še vedno si zame navaden lopov. Kradeš... Nimaš pravice da si greš s tistimi 20EUR po kruh.

No pa da še tole popravmo. Tud cent v tvoji denarnici ni tvoj. Državi ti je samo dala to v uporabo. Zdj pa hoče svojo najemnino :) Lohka greš pa vedno nazaj v kameno dobo pa plačuješ s korenjem in zeljem, ter si kupiš krompir :)
Če bi pa rad uporabljal naš skupen denar, se boš pač moral držati naših skupnih pravil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pimoz ()

BladE_ ::

Ne pretiravaj... upam se stavit, da si že kupoval brez računa, kdo pa ni? Neki navidezni poštenjaki, zato pa smo kjer smo...
Akcija - Reakcija

Vice ::

Pimoz je izjavil:

Pismu sam nekateri res ne zastopte razlike. Razlika je če prodaš procesor, ki si ga prej dve leti uporabljal in bi si sedaj rad kupil novega. Ali pa da grem kupim kamijon banan in jih prodajam na bolhi. Eno so rabljene stvari in drugo je čisto po domače dilanje...
Če dilaš plačaj davek...po vsej verjetnosti si tudi tihotapec obenem.


Mal ti ne deluje logika. Praviš da bi moral vsak ki prodaja rabljeno robo plačati še enkrat davek... Ja super.

Dejsntvo je da tip nima trgovine, tip ne OGLAŠUJE, (ker naj bi bil FB zastonj hahaha) se pravi, da je kupec vedel točno v kaj se spušča pred nakupom. Se pravi nakup iz druge roke. To jokanje po toči z DURSOM je patetično in bolano. Naj se sprijazni, da je za svojo nevednost kriv čisto sam.

AndrejS ::

Tak je če maš 1k prijateljev na FB, ki jih pol sploh ne poznaš. Potem pa ti en proda superge, ki so mu verjetno bile premale in potem pride do take zgodbe.

Pimoz ::

@vice
oprosti če sem bil nerazumljiv; ne trdim tega. Trdim, da če prodajaš rabljeno robo si oproščen davka. Če pa prodajaš kamijon banan pa to ni rabljena roba. upam da me sedaj razumeš.
drugače pa tip po vsej verjetnosti preko nelegalnih kanalov pretovori robo v slovenijo in jo sedaj prodaja na črno. tko nekako se to opiše brez vaših olepšanih besed. po domače - tihotapec. (prodaja NOVE SUPERGE kjer lahko IZBEREŠ ŠTEVILKO - to meni ne zgleda rabljena roba)

In ne. Ne spomnim se niti enega primera, ko bi nekaj kupil brez računa. Je pa res, da računa ne vzamem vedno. In si kar predstavljam kako so bili brisani, ampak to pač ni več moja skrb. Jaz sem plačal za stvar in davek.
Se je celo že zgodilo, da so me vprašali ali bi brez računa. Sem rekel ne. Je pa res da lahko rečeš da sem še mlad (24) in neumen :)

Pimoz ::

Dejsntvo je da tip nima trgovine, tip ne OGLAŠUJE, (ker naj bi bil FB zastonj hahaha) se pravi, da je kupec vedel točno v kaj se spušča pred nakupom. Se pravi nakup iz druge roke. To jokanje po toči z DURSOM je patetično in bolano. Naj se sprijazni, da je za svojo nevednost kriv čisto sam.


Tihotapci nimajo trgovine in ne oglašujejo ;)

#000000 ::

Tihotapci nimajo trgovine in ne oglašujejo


Ha tole se mi kr smeje, a veš da OBOJI legalni in tihotapci kupujejo pri istem kitajcu, le da ima legalen precej večji popust ker več robe vzame, tist DDV in ostale davke pa plača potrošnik.

Tega bo zdej ogromno, časi črne borze so samo 20+ let oddaljeni, veščine nekateri še imajo in se bodo hitro znajdl. Narod pa je glup in se bodo začeli ovajat en drugega, večinoma iz foušarije, pač sosed soseda ipd. Elita pa v smeh HAHAHAH, namest da bi začeli pri VZROKU zakaj je do tega prišlo.

Pimoz ::

Ne pozabite, da je ta "elita" nastala prav iz kmetov kot smo mi vsi. Tako da če mislim spremeniti "elito" (k bi jo vsi tako radi pribili na križ) moramo tudi sami sebe. Ker Janezek iz Zoranček nista prav nič "elitna". :)

Tud Janezek in Zoranček sta včasih še v "starih dobrih časih" hodila v Italijo in nazaj švercala svašta. In vsi smo isti. In nekje se more začet. No jst sm začel pri sebi. Ne pravim, da sem perfekten, vendar se trudim po svojih najboljših močeh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pimoz ()

Gregor P ::

Pimoz je izjavil:

In ne. Ne spomnim se niti enega primera, ko bi nekaj kupil brez računa. Je pa res, da računa ne vzamem vedno. In si kar predstavljam kako so bili brisani, ampak to pač ni več moja skrb. Jaz sem plačal za stvar in davek.
Se je celo že zgodilo, da so me vprašali ali bi brez računa. Sem rekel ne. Je pa res da lahko rečeš da sem še mlad (24) in neumen :)

Naj me kdo popravi, ampak mar ni tvoja dolžnost, da račun vzameš (vsaj v Sloveniji)?:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Furbo ::

Razne dolžnosti, pravice, zakoni so same izmišljotine za neumne, folk se jih pa oklepa kot pijanec plota.

Če se nekdo počuti bolje, ker je ob nakupu podaril državi 22% naj to počne.. jaz bi se raje zamislil nad tem, da ti država tako ali drugače pobere več kot 50% dohodka, eni bi pa še dodatnih 22% radi plačali. Ja kar navalite, bodo imeli več za pokrasti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Ali je napenjanje teniških loparjev in preprodaja artiklov delo na črno?

Oddelek: Loža
254811 (4222) Cervantes
»

bar/gostilna možno plačilo edino in samo z gotovino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7316125 (13904) Pithlit
»

Fleksibilnejša oblika samozaposlitve (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21539987 (34824) kkk7
»

Spletna stran Prevoz.org ugasnjena zaradi domnevno nezakonitega oglaševanja dela na č (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / NWO
38583469 (68550) BlueRunner

Več podobnih tem