» »

Slabo delovanje interneta - crknjen router?

Slabo delovanje interneta - crknjen router?

roli ::

Imam en dokaj čuden problem. Zadnji teden (tam nekje) mi zelo pogosto meče dol internet (večkrat na dan). Najprej sem mislil, da je napaka pri ponudniku (Amis optika) sploh, ker to nebi bilo prvič. Ampak po brskanju okoli sem ugotovil, da je problem očitno v routerju saj stvar začne delat šele ko resetiram tega. Če resetiram samo router potem stvar deluje normalno naprej. Imam dobrega starega Buffalo WHR-HP-G54 z Tomato firmwareom. Do sedaj sem imel še original Tomato včeraj sem ga pa zamenjal z Shibbyjevo varianto. Nažalost ni nič bolje. Ko crkne internet se lahko še vedno normalno povežem na web GUI in tam mi še vedno kaže kot da je povezan. Sem pa opazil zanimivo stvar - pri link status za WAN mi skače med 100M in 10M (in tudi hitrost interneta skače). Prav tako ko crkne internet se ugasnejo tudi obe lučki na WAN portu. Poizkusil sem drug kabel in ni pomagalo.

Pa opazil sem tudi, da ko donwloadam kake torrente se interno omrežje neznansko upočasni (ne more več streamati mp4 datoteke preko omrežja). Tega mi včasih ni delal.

Kake ideje?
http://www.r00li.com

Hayabusa ::

Napajalnik ali kondenzatorji na routerju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dd-wrt firmware (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18720847 (4540) mtosev
»

Uporaba popcorn time povzroči izpad interneta?

Oddelek: Programska oprema
123825 (2923) sandmodnigga
»

Linksys WRT54G In Tomato Firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7418281 (11218) Hayabusa
»

Optika, počasna povezava

Oddelek: Omrežja in internet
252865 (2101) roli
»

SiOL - čedalje slabši

Oddelek: Omrežja in internet
5819 (677) subby

Več podobnih tem