» »

nakup skuterja, nasveti?

nakup skuterja, nasveti?

Anja3 ::

Najprej lep pozdrav vsem!

Jaz nimam nikakršnih izkušenj z motorji. Sem se pa odločila da bom delala izpit za motor 50ccm. Zanima me kakšne skuterje bi mi svetovali? vozila se nebi vsak dan, je pa res da takrat ko se bom vozila bom prevozila kar min. 20km....najprej sem mislila za nakup syma, ker so mi prodajalci rekli da so uredu skuterji in da npr. piaggio je dražji načeloma zaradi imena... mene pa res zanima kaj bi svetovali vi oz. oseba ki se spozna na motorje. kaksen motor, kaksne znamke? p.s. pa da ni res predrag skuter...max. 1700-2000€

Lp

mailer ::

Obvezno 4 taktni motor, izbire imaš pa kar nekaj. Vsake oči imajo svojega malarja.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

scenic16 ::

Obvezno 2 taktni motor !:)
Pri tako majhnih ccm se kupuje 2T, ker je močnejši in enostavnejše vzdrževanje.
Res pa je, da ni tako čist. http://skuterist.mojforum.si/skuterist-...

Nasveti: http://skuterist.mojforum.si/skuterist-...

In če lonček pristavim, prodam, ker sem opravil izpit A in kupujem 200ccm:
http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=761...

zuz3k ::

mene zanima eno mnenje

zanimajo me ti scooterji 50 ccm, za do 700EUR, se pravi če imam izpit AM je ok za 50 ccm

koliko hitro grejo ti 50 ccm scooterji? a gre to vsaj 80 na uro, samo 50 kot tomos sigurno ne gre
a ima to blokado? kaj pa če je blokada in gre skozi tehnični ampak ko greš po cesti te ta plavi
itaq vidijo da gre scooter več kot 50

a je možno registrirat 50 ccm scooter z AM vozniškim izpitom, ki gre vsaj 80, ker 50 je premalo, da bi
se peljal do morja 55 km v eno smer


lp
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

hojnikb ::

Prvo, AM kategorija te omejuje na 49.9cc in 45km/h (izjemoma so kakšni mopedi/skuterji narejeni pred 2002, kateri lahko gredo do 50km/h)

Kot drugo, če boš odblokiral, motor nebo več tehnišno izpraven, pa še težave lahko imaš z policaji če divjaš preko dovoljenih hitrosti.

Z odblokado lahko prideš na kakšni ~65kmh pri 4 taktnih in kakšni 75kmh pri 2. Odvisno od izvedbe. Za predelave so 2 taktni precej boljši, ampak slej k prej boš mel težave z modrimi, če se mislis vozit po cesti.


tl;dr
naredi izpit za A.
#brezpodpisa

zuz3k ::

še kdo kaj niso zmerej te skuterji šli ene 80 na uro 50 kubični? zaradi menjalnika 65 gre že apn in BT
Life is a psychological game.

hammock ::

zuz3k je izjavil:

še kdo kaj niso zmerej te skuterji šli ene 80 na uro 50 kubični? zaradi menjalnika 65 gre že apn in BT

Naceloma gredo nekaj hitreje ja, ampak se vedno prepocasi za kaksne prometne ceste z omejitvijo 70km/h. Prenevarno, prevec ljudi visi na telefonih za taksne hece.

Ce si lahko privoscis, napravi A kategorijo in nabavi 125ccm skuter. S tistim se lahko peljes kamorkoli, 110-120km/h top speed. Super zadeva.

zuz3k ::

se pravi vsi scooterji original 50 ccm za okoli 700eur letnika 2000-2006 imajo max hitrost 50? a nima noben več?
Life is a psychological game.

hojnikb ::

še kdo kaj niso zmerej te skuterji šli ene 80 na uro 50 kubični?

Vsi motorji AM kategorje imajo max hitrost 45kmh (in do 50kmh do letnika 2002).
Tisti, ki letijo 80kmh so al odblokirani ali pa tovarniško narejeni za višjo kategorijo. Recimo kakšni BTji so bili 50cc, ampak so bili registrirani za višjo kategorijo, torej nemorš peljat z AM.

zaradi menjalnika 65 gre že apn in BT


Absolutno noben apn ne gre več k ~50kmh tovarniško. Če si peljal več, je bil odblokiran.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

zuz3k je izjavil:

se pravi vsi scooterji original 50 ccm za okoli 700eur letnika 2000-2006 imajo max hitrost 50? a nima noben več?

z predelavami lahko gre precej vec, ampak nad 45kmh si nelegalen in tehnicno neizpravn.

Honestly, za 700e si malo dvignes budget in kupis 4 taktnega kitajca. Z odprtim cdijem imas cirka 65kmh (nelegalno, ampak vsaj usable na cesti), najdejo se pa ze za okol 800-900e novi (ravno par dni nazaj sn vidu enga v Jagru za 860e).

Rabljene je bedarija kupovat, ker bos dobil zjahanga.
#brezpodpisa

hojnikb ::

100KM/h se _nikol_ nisi vozu legalno z AM kategorijo.
Se najmanj pa ne z gilero runner, ki je bila za eu trg omejena na 45km/h
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

The Player ::

brezveze mu razlagat kaj lahko in česa ne sme, ker se bo potem tako ali tako sam odločil v poseg motorja in odstranil blokado.

Ja v teoriji ne smeš iti z AM kategorijo več kot 45km/h, v praksi pa vidiš kako te skuteristi z "rdečo" tablico prehitevajo po kolesarski, medtem, ko vozim po pravilih 45km/h.

Pravite, da imaš probleme, če te policaji dobijo, izgleda, da še ne dovolj velike, če se to dogaja, da te prehitevajo skuteristi, ki bi moral vozit le 25km/h kot to določa "rdeča" tablica ;((

Najboljša zadeva, ki jo lahko imaš je 110ccm Honda NSC Vision. Stane le ca 2400€ pa greš lahko potem s tem povsod. Problem je le, ker potrebuješ izpit za motor.

zuz3k ::

ti hojnik tu na računalniškem forumu dosti pišete pa malo furaš

kako bo policaj če greš ti 80 izven naselja vedel da je scooter 50 ccm in ne 125 in to v avtu
po naselju greš pa itak 50
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

hojnikb ::

ti hojnik tu na računalniškem forumu dosti pišete pa malo furaš

brez skrbi, z AM prdeci prevozim sigurno vec kot ti ;)

kako bo policaj če greš ti 80 izven naselja vedel da je scooter 50 ccm in ne 125 in to v avtu

zelo enostavno. Tablica za AM je precej manjsa kot za A. ce imas pa 25kmh kategorijo, je se pa tolk bol ocitno, ker je pisava rdece barve.
try again.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

markasaso12 ::

Pozdravljeni zanima me vaše mnenje o 4 taktni skuterjih ali ga ima gdo? Povejte mi kakšnje so prednosti 4 taktnih skuterjev in slabosti?? In kako kaj se odežejo v manjši hrib pogledal sem razno razne forumu a vsak ima drugačno mišljenje o tem lep pozdrav

markasaso12 ::

markasaso12 je izjavil:

Pozdravljeni zanima me vaše mnenje o 4 taktni skuterjih ali ga ima gdo? Povejte mi kakšnje so prednosti 4 taktnih skuterjev in slabosti?? In kako kaj se odrežejo v manjši hrib pogledal sem razno razne forumu a vsak ima drugačno mišljenje o tem lep pozdrav

Rias Gremory ::

Nekaj je že napisano v tej temi.
Pa prosim, da se seznaniš z uporabo ločil.

hojnikb ::

mislim da si ze večkrat dobil odgovor na to vprašanje, but lets go again:

4 takt
+ manjša poraba
+ ni mešanja olja
+ tipično bolj vzdrzljivi
+ manjše emisije
+ boljši powerband
+ manj zoprn zvok izpuha
+ cena
- menjave olja
- moč/navor glede na kubike
- kompleksnost agregata in vplinjača (precej več komponent za isto stvar)
- manj tuning potenciala
- preiodično štelanje ventilov

2 takt
+ večja moč/navor gleden na kubike
+ lazji agregat
+ veliko več tuning potenciala
+ ni menjav olja
+ kompleksnost agregata/vplinjača (vsak otrok bi znal to razdret in nazaj skup sestavit)
- poraba
- mešanje olja
- glasnost
- zivljenska doba
- pacanje svečk
- emisije
- precej v kurcu powerband, če je resonančni izpuh v igri

Tko nekako v grobem za oba tipa agregata. Kaj potrebuješ, boš moral presodit sam. Je pa tipično tako, da je za kitajske skuterje (če gledaš takšne) precej več resursov in delov za 4t kot 2t.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

markasaso12 ::

Okej hvala za odgovor kako pa kaj vlečejo 4 taktni skuterji naprimer če ima 3,7KM bi mogo it v manjši hrib brez problema?

Blinder ::

nauči se uporabljat tista božja ločila
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

hojnikb ::

markasaso12 je izjavil:

Okej hvala za odgovor kako pa kaj vlečejo 4 taktni skuterji naprimer če ima 3,7KM bi mogo it v manjši hrib brez problema?

stock 50cc 4t skuter 10% gradienta bp, seveda z primerno nizjo hitrostjo.
#brezpodpisa

trancer01 ::

Sam imam tako dvotaktnega kot štiritaktnega Syma. Dvotaktnega sem predelal, tako da gre po ravnem dejansko preko 70 km/h, po števcu blizu 80 km/h, s tem da je možnost to še za ca. 10 km/h povečati z menjavo povratne vzmeti in vzmeti na sklopki, ki sta ostali tovarniški. Predelani gre v precej konkretne klance skoraj tako hitro kot moj avto oz. imam še nekaj rezerve, ker si z njim dostikrat niti nisem upal voziti po hribih na ovinkastih cestah s polnim plinom. V primerjavi z dvotaktnim je moj novi štiritaktni Sym seveda bolj ležeren, vendar do hitrosti 30 km/h po ravnem neke velike razlike med njima ni. Dvotaktni pri hitrostih nad 30 km/h in tudi nasploh pri dodajanju in odvzemanju plina deluje nekoliko bolj odzivno, vendar pa je to zares občutno šele pri (za skuter) "višjih" hitrostih, tj. blizu in prek "prepovedanih" hitrosti. Precejšnja razlika med obema pa je pri vožnji v daljše strme klance. Pri manjših klancih je razlika majhna, pri bolj strmih pa dvotaktni občutno bolje vleče in drži hitrost. Če se v glavnem voziš po mestu po omejitvah in po ne pretirano strmih hribih, bo razlika med štiritaktnim in dvotaktnim dovolj majhna, da najbrž prednosti štiritaktnega premagajo prednosti dvotaktnega. Če delaš veliko kilometrov, bo tudi prihranek pri porabi goriva s štiritaktnim občuten in obraba motorja bo precej manjša kot pri predelanem dvotaktnem.

Osebno mislim, da se najbrž ne splača zafrkavati s predelavami dvotaktnih mašin, saj imaš težave pri vsakoletnem tehničnem pregledu oz. pri homologaciji resonančnega izpuha, prav tako pa moraš biti zelo na preži pred policaji, če s 50-kubično prdulico "divjaš" npr. 70-80+ km/h namesto največ 45 km/h, kolikor je dovoljeno s takšno kategorijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Motorji, skuterji (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Na cesti
69481783 (2762) hojnikb
»

Motor za službo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11010316 (7578) hojnikb
»

Nakup scooterja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8417728 (9614) tech level
»

Kateri kitajski skuter

Oddelek: Loža
2421841 (20903) Primorec
»

4-taktni, 2-taktni?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5132144 (3783) gapLLL

Več podobnih tem