» »

Garancija/stvarna napaka pri avtu

Garancija/stvarna napaka pri avtu

Pinzl ::

Živjo!

V avtu po 6 mesecih začne škripati sedež(se dogaja v ovinkih, zaviranju, speljevanju, ali če se premaknem).
Avto gre na servis ker ima 5 let splošne garancije, dobim ga nazaj, z obrazložitvijo da je bilo nekaj podmazano, ter podloženo...
Sedež še vedno škriplje, in gre še enkrat na pregled. Baje razstavijo celoten sedež do spodnjih sani, avto vrnejo...sedež še vedno škriplje :P

Ali lahko prosim/želim/zahtevam drug sedež?
Nažalost v avtu preživim ogromno časa, (večino tega sem na telefonu(imam vgrajen BT, da se kdo ne zatakne da imam tel. v rokah :) ) in je takrat škripanje posebaj nadležno.


Hvala vsem za mnenja in lep pozdrav.

Dejan_007 ::

Pelji nazaj ali pa pelji drugam na uradni servis.

RejZoR ::

Definitivno pelji nazaj, da ti zrihtajo. Če še vedno ne bo, ga pelji takoj nazaj in naj gre serviser na vožnjo s tabo, da mu dejansko rečeš, poslušaj tole in bo videl zakaj se gre. Če še ne bojo zrihtal pelji na drug servis.

Kero znamko pa imaš to? Hyundai (glede na to da ima 5 let garancije)?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Pinzl ::

Chevrolet. Garancija je pa 3+2+2(pet na vse, +2 na mašino pa menjalnik)..

Sem se peljal s serviserjem že 3x...tut sam je slišal to, in mi direktno v obraz rekel, da neve kako bojo to "zrihtal"...

Še kakšen predlog?

Trupl0 ::

zamenjaj servis?
If you are going through Hell, keep going !

RejZoR ::

V tem primeru menjaj servis.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Pinzl ::

Samo eden je uradni, Avtotehna Vis, sicer je v Kranju in Ljubljana, vendar dvomim da bo v Lj kaj drugače.

WarpedGone ::

Po menjavi parih servisov pošlji še "prijazno" pismo generalnemu zastopniku, naj ti povejo kateri izmed pooblaščenih servisov je usposobljen odpravit to isto apako.
Skrbno hrani vse račune in druge poštepljane oz. podpisane paprije da bo dokumentirana zgodovinska sled.
Če ti v nekaj mesecih ne bodo odpravili zadeve omeni zamenjavo celotnega vozila.
Zbogom in hvala za vse ribe

Trupl0 ::

If you are going through Hell, keep going !

Pinzl ::

To vem da so še drugi uradni Cvhevrolet servisi, vendar če bom karkoli opravljal pri drugem servisu kot pri AT VIS, mi odpade dodatna garancija, in mi ostane samo še 3 letna....Dodatno garancijo sem pa doplačal, tako da se mi zdi neumno, da bi vozil avto drugam.

Bom še enkrat obiskal tega v Kranju, če pa nebo nič bolje bom pa kontaktiral prav Chevrolet Slovenija.

Zanima me predvsem to, če lahko "zahtevam" zamenjavo sedeža, ker s tem nekaj ni v redu?

WarpedGone ::

Zahtevaš komot, in bol kot boš tečen prej bojo rešili zadevo - ne nujno res zamenjali z novim ampak rešili. Žal je pogosto tako.
Zbogom in hvala za vse ribe

tony1 ::

Na škripanje sedeža se kar navadi. Še na novem avtu za 50 jurjev se danes med vožnjo malce premikajo sedeži (in to se občasno tudi sliši), pa se na enakem izpred 20ih let to ni nikoli dogajalo.

Skratka, nobeno podmazovanje ne bo pomagalo, sedež je pač tako narejen in se poskušaj sprijazniti s tem. Daj radio bolj na glas in šparaj živce.

Trupl0 ::

@tony1
ko enkrat to opaziš tudi, če daš radio na maksimum ti ne bo pomagalo.
Enostavno veš, da je to tam :)

@DJ
pa si prepričan, da dodatna ne velja pri ostalih serviserjih?
Imaš kje napisane pogoje?
If you are going through Hell, keep going !

Pinzl ::

@Nuclear Mam ja pogoje napisane gre se za 3 splošne+2 splošne od avtotehne+2 na menjalnik in motor od AT.

@tony1Sej ravno to je problem, ker se nisem navadil na to, in se ga sliši oz. občuti tudi če je radio na maksimumu.
Sicer se gre pa za princip, če je avtomobil nov, se sploh nočem navadit na škripanje in podobno ker tega NE SME bit.

Bom se pa spet oglasil da vidim kaj bo...
Bom jutri še poklical na Chevrolet Slovenija da vidim kaj oni pravijo.

Če mi na AV nebi želel zamenjat sedeža, pa da še vedno škriplje, kam se lahko obrnem? tržni inšektorat?

šernk ::

Tretjič naj bo zadnjič na servisu, če je že bil 3x za isto napako kliči direktno generalnega uvoznika. Imajo za zrihtat, čeprav se serviserju ne sanja kako bodo zrihtali. pa ko bodo zrihtali poglej da niso le kakšnega kosa kartona podložil kam, kot so naši serviserji sposobni.

naši serviserji ne znajo (ali nočejo) popravit niti serijskih napak z vpoklicom. Večkrat že slišano.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Pinzl ::

Heh, ja , to mi je pa rekel vodja servisa, da so not v sedežu podložil, da se nebi nevem kaj drgnilo skupaj, pa da sploh ne vejo kako to poštimat, ker je "tolk" delov v te sedežih.

Bom še enkrat peljal, če bo škripalo bom pa malo bolj zatežil :D

tony1 ::

Mark my words: če bo nehalo škripati, sem jaz papež.

Glej, mojster, kupil si avto za 20 jurjev in ne se več sekirati. Še pri povprečnem Rollsu za 10x toliko kaj ne štima, pa se nihče ne sekira pretirano...

Srečno.

tumare ::

tony1 je izjavil:


Glej, mojster, kupil si avto za 20 jurjev in ne se več sekirati. Še pri povprečnem Rollsu za 10x toliko kaj ne štima, pa se nihče ne sekira pretirano...

Pa še zahvali se serviserju za potrpljenje ker si ga mučil s svojim jamranjem ;((


Imaš po slučaju usnjene sedeže?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tumare ()

Pinzl ::

Nimam usnjenih sedežev. Če bi vedel kaj povzroča škripanje bi ga že sam podmazal, tako da je njihova stvar da to ugotovijo in odpravijo.

Katero zvočno izolacijo kaj priporočate za v vrata, ker kot sem gledal ni nobene izolacije v vratih trenutno, bi bilo pa fino če bi bila tišja vožnja. :)

šernk ::

Glej, mojster, kupil si avto za 20 jurjev in ne se več sekirati. Še pri povprečnem Rollsu za 10x toliko kaj ne štima, pa se nihče ne sekira pretirano...


če ti kupuješ avte za 20k €, ki škripajo povsod in si s tem zadovoljen ok. Sam tko v FIATovih kripah po 7ih letih še vedno nič ne škripa. Pravzaprav nima kaj škripat dokler prvič ne podiraš.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

tony1 ::

Odvisno od sreče, gre pa na splošno v vsej avtoindustriji stanje na slabše.

Gre za boj z mlini na veter. Avtor teme se naj vsede v nov isti model avta, in se prepriča, da tudi tisti škripa.

Alamar ::

Vprašanje, če garancija sploh krije čričke. Odvisno od znamke verjetno.

šernk ::

Kaj pa krije? Samo delovaje motorja pri natančno 20°C, zunanjem tlaku 1010mbar?

tolk izgovorov kot sem jih slišal po avtoservisih jih nisem slišal še nikjer. Vse naredijo, samo da jim ni treba popravljat (ali dobijo tako slabo plačano iz strani firme ali kaj ne vem).

ena takšna napaka je prenos tresljajev iz motorja v kabino. Prvo ti reče, da je to normalno, drugo ti reče da je ogromno dela in je treba motor vzet ven in itak je avto v garanciji in te nima kaj skrbeti, ker če bo kaj močno narobe bodo že oni poštimal. Opisujem primer izgovorov iz prve roke (bil sem zraven) za samo eno napako in če bi šlo za moj avto bi jim storil tudi motor na prafaktorje razstavit, dokler ne odpravijo problema prenosa vibracij. Če je to za nekatere normalno, zame ni saj od novega avta pričakujem da bo imel boljše vpetje motorja kot na 20 let stari krjoli!
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

tony1 ::

Mojster, z ljudmi brez osnovne izobrazbe s področja motoroznanstva je težko delati, če pa še zahtevajo nemogoče, kot avtor teme, pa sploh.

Kaj zaboga svetega naj servis naredi, če so sedeži na vseh avtih določenega modela površno narejeni? Se postavi na glavo?

Pinzl ::

Sicer ni lepo, da kar nekaj domnevaš, kdo kaj zna, oziroma NE zna, ampak se mi ne zdi nemogoče.

J**at ga, nočem da mi v avtu sedeži škripljejo, nemogoče bi blo če bi reku da morajo to popravt tako da se ne pipnejo avta...Čisto enostavno naj zamenjajo sedež s takim ki ne škriplje. Če so pa tako slabo narejeni, pa naj ga menjajo vsakih 6 mesecev. Nemogoče? NE, samo je pa dražje, kot če ti poba reče, ja majstr to se pa neda zrihtat, veš, tut pti bemfici za 80 jurčkov lohka škriplje...in zame to ni rešitev.
(isto kot če bi ti na grafični za 50 evrov začel ružit ventilator, pa ti "majstr" reče, veš tut pri uni za 1000€ se to zgodi...kaj češ :)

Prašal sem samo to, ali sem upravičen, da dokler je avto v garanciji, zahtevam popravilo oziroma zamenjavo sedeža.

šernk ::

Teži v fabriko naj naredijo boljše sedeže, ker je očitno z njimi nekaj narobe? Kaj boš rekel na to, da za mnogo serijskih napak sploh ne pride do vpoklica v Sloveniji? Kot sem rekel, imam preveč izkušenj iz prve roke, še več pa iz druge roke, ki jih je potrebno sicer jemati malce z rezervo. Zakaj vem da je serijska napaka pri določenih stvareh, čeprav trdijo na servisu da ne morejo nič naredit? Ker so okoli mene že 25 let ljudje, ki se enostavno na avte spoznajo bolj kot uradni serviserji!

"motorznanstva" (kaj to sploh je?) imam pa več kot dovolj in doslej mislim da je edini sedež ki je škripal bil v razpadlem golf3. Je pa tudi res da se v BMW ne vsedem več (razen v M serije), ker če oni tistemu pravijo sedež, potem imam pred hišo leseno sedežno garnituro za 200.000€.

pa še druga zgodba o serviserjih, ki se lahko postavijo na glavo, če se ne da popravit. Avto x-krat na uradnem servisu...vedno isti problem in ne znajo odpravit napake. Vprašaš znanca mehanika, ti pa reče s prve, to pa to je narobe, zamenja zadevo in avto čudežno dela kot nov. In pol boš ti meni govoril kaj naj naredi serviser?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

tony1 ::

http://books.google.si/books/about/Moto...

BMWjevi navadni sedeži so danes slabši kot pred 20imi leti, športni in komfortni sedeži so pa daleč od slabih. Škripajo pa vsi po vrsti. Je pa zanimivo, da pred 20imi leti niso, in tudi na 20 let starem bemflu ne škripajo, na novem pa.

Za namen te debate med uradnim serviserjem in najboljšim domačim mojstrom na svetu ni razlike. Avto je pač narejen tako, da sedeži škripajo.

WarpedGone ::

Kaj zaboga svetega naj servis naredi, če so sedeži na vseh avtih določenega modela površno narejeni? Se postavi na glavo?

Enostavno: če že druzga ne, menja z novim kosom dokler še velja garancija. Osnovni poblem mogoče ne bo odpravljen, bo pa vsaj firmo zabolelo tam kjer boli: denar.
Zbogom in hvala za vse ribe

RejZoR ::

Men v Hyundai i30 za 12k nič ne škripajo sedeži, pa je cenovno gledano med cheapo avtomobili. Tud kar sem imel okvar/napak so mi brez vsakega kompliciranja zrihtal.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RedDrake ::

RejZoR, imas pac sreco. Meni recimo v i30 armaturka na desni zelo motece skriplje/ropota/nekaj pac. Glede na to da se v pol leta se nisem navadil je kar malo jeba. Pod garancijo to jasno ne spada, lahko sicer podrejo armaturo, ampak potem "je mozno da bo skripalo se kaj vec", kot so se izrazili na servisu.

RejZoR ::

Škripa tud men, ampak samo kadar je zelo mraz in kadar ali vozim čez celega fuka lukenj v cesti ali pa če imam muziko res pretirano naglas. V preostalih recimo 80% primerov oz časa pa nima nobenih čričkov. Sounds reasonable enough za tak price range.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Pinzl ::

No ja, se opravičujem za obujanje stare teme vendar moram pohvaliti Avtotehno Vis, enoto v Ljubljani, saj so opdpravili škripanje, so zamenjali peno in neko pločevino ki je med penami.

@tony1... pomojem boš mogu začet razmišljat o celibatu :D

tony1 ::

Čez pol leta se spet oglasi v temi.

Do takrat,
Tvoj Sveti Oče :))

msms ::

Hyunai i10 kupljen okoli leta 2017. Že prvo leto se pojavil light shov. Rekli so da je stik problem, neki pošpricali in so lučke ugasnile. V teh letih je bil vsaj 5-6 na servisu in vedno isto sranje.
Dela par mesecev pol pa spet gorijo skoraj vse lučke. Je možno zahtevat novo vozilo, ker dejansko napake ne morejo odpravit. Avto pa gre počasi iz garancije pa noben takega ne bi kupil. Je kaj možnosti po tolkem času zahtevat stvarno napako in novo vozilo?

mancini ::

Ja v sanjah.
Avto prodaj in se bos resil problemov, drugace pa ves kaj te caka

Magic1 ::

Do konca garancije bodo šprical, potem pa se bodo konkretno lotili popravila. Seveda za lepe EUREUREUR, ker bodo hoteli menjat pol elektronike. Verjetno so le malo kable/kontakte predrmal, da je nehal in to je bilo to.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Blinder ::

mancini je izjavil:

Ja v sanjah.
Avto prodaj in se bos resil problemov, drugace pa ves kaj te caka


svinjski nasvet. Upam da te tebe kdo nategne.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

msms ::

Avto ni moj je od fotra. Mah baje so mu rekli, da tudi ko ne bo več garancije kao bojo zastonj servisirali, ker je kao napaka vedno enaka. Samo zdej verjet to je pa drugo.

UganiKdo ::

msms je izjavil:

Hyunai i10 kupljen okoli leta 2017. Že prvo leto se pojavil light shov. Rekli so da je stik problem, neki pošpricali in so lučke ugasnile. V teh letih je bil vsaj 5-6 na servisu in vedno isto sranje.
Dela par mesecev pol pa spet gorijo skoraj vse lučke. Je možno zahtevat novo vozilo, ker dejansko napake ne morejo odpravit. Avto pa gre počasi iz garancije pa noben takega ne bi kupil. Je kaj možnosti po tolkem času zahtevat stvarno napako in novo vozilo?


Absolutni rok za uveljavljanje stvarne napake je dve leti, tako da drugače kot preko garancije ne bo šlo.

mancini ::

Blinder je izjavil:

mancini je izjavil:

Ja v sanjah.
Avto prodaj in se bos resil problemov, drugace pa ves kaj te caka


svinjski nasvet. Upam da te tebe kdo nategne.


Ni svinjski ampak zelo realen. Pač je dobil avto, ki ima večne probleme.
Kaj bo sedaj je odvisno od njega, ali bo imel avto ki mu bo vedno nagajal ali pa ga bo prodal. To je stvar vsakega posameznika kaj bo.
Ne razumem zakaj so sploh 5 let vztrajali z avtom ki ima večne probleme, so mazohisti ali kaj

OP
boš videl ko boš prvič peljal avto na servis, ko bo izven garancije. Boš zelo negativno presenečen, kako ti ga bodo v nedogled zastonj servisirali

Horas ::

Pinzl je izjavil:

Chevrolet. Garancija je pa 3+2+2(pet na vse, +2 na mašino pa menjalnik)..

Sem se peljal s serviserjem že 3x...tut sam je slišal to, in mi direktno v obraz rekel, da neve kako bojo to "zrihtal"...

Še kakšen predlog?


z drugimi besedami nočejo se ubadat s takimi stvarmi.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

feryz ::

tony1 je izjavil:

http://books.google.si/books/about/Moto...

BMWjevi navadni sedeži so danes slabši kot pred 20imi leti, športni in komfortni sedeži so pa daleč od slabih. Škripajo pa vsi po vrsti. Je pa zanimivo, da pred 20imi leti niso, in tudi na 20 let starem bemflu ne škripajo, na novem pa.

Za namen te debate med uradnim serviserjem in najboljšim domačim mojstrom na svetu ni razlike. Avto je pač narejen tako, da sedeži škripajo.
Kaj posplošuješ, moji ne škripljejo niti malo?
Je pa res, da je vse drugo zanič. Težko je danes najti avto, ki je vsaj pogojno užiten.

Benny123 ::

Ej model 8 let nazaj je blo to


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BMW 3 G20 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13714163 (6554) hojnikb
»

Nakup karavana (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15131491 (8054) Twixz
»

Karavan do 13.000€ - kaj predlagate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8110961 (7880) Utk
»

Kateri avto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14619426 (7872) scipascapa
»

Kupujem zanesljiv nov avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5915894 (9208) solatjek

Več podobnih tem