» »

Oppo predstavlja N1, tudi s CyanogenModom

Oppo predstavlja N1, tudi s CyanogenModom

Oppo N1 - Color UI proti CyanogenModu

vir: Android Central

Oppo N1 s COlor UI-jem in naprej obrnjenim fotoaparatom

vir: Android Central
Android Central - Kitajsko podjetje Oppo je predstavilo svoj novi paradni konj med mobilnimi telefoni, mobilnik N1. Kot pričakovano je del najave tudi CyanogenMod, ena izmed najpopularnejših samostojnih izdaj Androida, ki je od nedavnega samostojno podjetje.

Oppo N1 je po specifikacijah zelo spodoben telefon, saj uporablja Qualcommov procesor iz serije Snapdragon 600, v katerem četverica jeder Krait teče pri 1,7 GHz. Delovnega pomnilnika je 2 GB, telefon pa bo na voljo v dveh strojnih izvedenkah, s 16 oz. z 32 GB pomnilnika za hrambo datotek. Zaslon je kar 5,9-palčen LCD in ima ločljivost 1920 x 1080 pik, kot se za svežega paradnega konja tudi spodobi. Seznam podprtih omrežij obsega štiri GSM in pet HSDPA+ frekvenc, torej so pokriti skoraj vsi svetovni operaterji, a zato ni podpore za LTE.

S tem se standardni del seznama lastnosti konča in stvari postanejo nekoliko bolj zanimive. Na zadnji strani telefona je na dotik občutljiva površina, ki podpira potege (za premikanje po npr. spletni strani) in dotike oz. klike. O-Touch Panel, ko so poimenovali ta touchpad, ne podpira le navigiranja po operacijskem sistemu, temveč je z njim mogoče prožiti še fotoaparat. Ta je montiran v posebnem modulu, ki ga je mogoče obračati za 180° - običajno je usmerjen stran od zaslona, na zadnji strani, zavrteti pa ga je mogoče okrog, da fotoaparat gleda proti uporabniku, s čimer je odpravljena potreba po drugi kameri za videoklice.

Poleg tega obračanja je posebnost fotoaparata še optični podsistem, ki uporablja 6 namesto bolj običajnih 5 leč. Senzor s 13 milijoni točk je velik 1/3.06-palca, torej gre za popolnoma standarden senzor s 13 Mpix, ki ga najdemo v obilici letošnjih naprav. Ob optično-senzorskem sestavu je nameščen par LED diod različnih barv, ki sestavljat podsestav fleša s podobno funkcionalnostjo, kot jo je nedavno Apple pokazal na iPhone 5S. Teleofnu bo priložen še obesek za ključe, s kateirm bo mogoče telefon upravljati od daleč, tudi prožiti fotoaparat.

Na programski strani je torej največja zanimivost CyanogenMod. Osnovna izdaja telefona Oppo N1 bo imela nameščen Android 4.2 s hišno preobleko Color UI. Na voljo bosta še dve izdaji telefona, pri prvi bo mogoče izbirati med tovarniškim Androidom s preobleko Color ter med CyanogenModom (ni povsem jasno, če bo izbira na voljo pri prvem zagonu ali gre za pravi dual-boot), medtem ko bo druga izdaja imela nameščen le CyanogenMod.



Ni še povsem jasno, za koliko bo telefon v oktobru naprodaj na Kitajskem, kakor tudi še ni povsem jasno, če bo sploh naprodaj izven Kitajske. Vseeno je Oppo N1 izredno pomemben korak za mlado podjetje CyanogenMod, ki je skoraj istočasno na trgovini Play Store objavilo svojo različico aplikacije za fotografiranje, poimenovano Focal (CyanogenMod namerava zamenjati kar nekaj osrednjih aplikacij v Androidu, začenši s predvajalnikom glasbe Apollo, nadaljujejo pa prav s Focalom).

58 komentarjev

«
1
2

damjanll ::

Mah, ne vidim koga bi to zanimalo, imam raje uraden android kot to skropucalo.
Zanima me tudi a bojo google apps & play store na tem telefonu sploh na voljo al ne?

Goody ::

damjanll je izjavil:

Mah, ne vidim koga bi to zanimalo, imam raje uraden android kot to skropucalo.
Zanima me tudi a bojo google apps & play store na tem telefonu sploh na voljo al ne?


?? In zakaj ne bi bile, gre za standarden android s preobleko (kot pri samsung, htc, sony, ......)

techfreak :) ::

Mah, ne vidim koga bi to zanimalo, imam raje uraden android kot to skropucalo.

Skropucalo? Kaj točno je tako slabega pri Cyanogenmodu? Možno da ima na nekaterih telefonih kakšne težave, ampak tukaj bo uradno podprt.

Zanima me tudi a bojo google apps & play store na tem telefonu sploh na voljo al ne?

Verjetno bodo tudi Google aplikacije bile tako kot so na ostalih Oppo telefonih, vsaj če bo na voljo tudi izven Kitajske.

Goody ::

Focal ni aplikacija Cyanogenmod inc. Avtor in CM podjetje so se skregali zato je šla app iz CM in jo ponuja kot samostojno app.

(ja še predhodnik: CM skropucalo ???!!!??? (zame za razred bolje kot Samsung TW, HTC Sense itd...)

damjanll ::

Goody je izjavil:

?? In zakaj ne bi bile, gre za standarden android s preobleko (kot pri samsung, htc, sony, ......)

Ker na CM nimas google playstore & apps, si jih moras prakticno spiratizirat. Poleg tega Oppo Find prav tako nima playstore & apps kakor sem bral. (Mozno da to velja samo za kitajsko, nisem ziher)


Goody je izjavil:

(ja še predhodnik: CM skropucalo ???!!!??? (zame za razred bolje kot Samsung TW, HTC Sense itd...)


Cisti Android kot je na Nexusih mi je najbolj vsec, za tem sledijo touchwiz, sense, in sele za njimi CM.
Subjektivna stvar okusa pac...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: damjanll ()

Goody ::

Spiratizirat?? Ma tebi ni nič jasno. Moraš ga posebej naložit (povsem legalno) v skladu z dogovorom Google - CM izpred nekaj let...Google, je samo zahteval da ne sme biti del ROMa.

(je pa tvoj subjektiven okus precej "čuden" saj je CM precej bliže AOSP kot pa TW ali Sense...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

damjanll ::

No, bomo vidli ce bo playstore na Oppo N1 ali ne, slutim da ne, vsaj na kitajskem ziher ne... drugje se pa najbrz itak ne bo prodajal.

Goody ::

damjanll je izjavil:

No, bomo vidli ce bo playstore na Oppo N1 ali ne, slutim da ne, vsaj na kitajskem ziher ne... drugje se pa najbrz itak ne bo prodajal.


http://europe.oppostyle.com/

techfreak :) ::

damjanll je izjavil:

Ker na CM nimas google playstore & apps, si jih moras prakticno spiratizirat. Poleg tega Oppo Find prav tako nima playstore & apps kakor sem bral. (Mozno da to velja samo za kitajsko, nisem ziher)

Nic ti ni treba spiratizirat, Google pac ne dovoli vsakemu distribucijo Google Play store-a in ostalih aplikacij. Vsak si jih pa lahko naknadno namesti.

Oppo Find 5 (uradni ROM) pa ima te stvari prednamescene, ker imajo to dogovorjeno z Googlom.

damjanll je izjavil:

Cisti Android kot je na Nexusih mi je najbolj vsec, za tem sledijo touchwiz, sense, in sele za njimi CM.
Subjektivna stvar okusa pac...

CyanogenMod je blizje AOSP kot pa TouchWiz in Sense UI, prav tako veliko drugih ROMov uporablja dolocene stvari iz CyanogenMod projekta.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

damjanll je izjavil:

Mah, ne vidim koga bi to zanimalo, imam raje uraden android kot to skropucalo.
Zanima me tudi a bojo google apps & play store na tem telefonu sploh na voljo al ne?


Skropucalo? Ti pa ali nisi nikoli uporabljal Cm ali pa si ignorant maximus. Zadeva je zakon. Ko mi je HTC Wildfire obtičal na Froyo updejtu sem preko CM dobil Gingerbread. Ko mi je na SGS2 4.1.2 žrl baterijo kot zmešan imam sedaj gor najnovejši Android 4.3, ki ga ima zaenkrat zgolj Nexus. Sicer priznam da ni popoln, ker je v zelo zgonji nightly fazi ampak iz tega vidika pa je preklemano uporaben in enostavno deluje. Zadeva je super tekoča in baterija mi drži zelo dolgo.

Če se bojo tud drugi proizvajalci odločal za CyanogenMod je to samo super znak. Namreč do zdej je bil vedno up to date samo Nexus. Sedaj pa zna bit še CyanogenMod in to na tovarniško na telefonih, torej boš imel celo garancijo (kadar seveda ne bojo našli vode). Pa imeli bojo širši dostop do specifikacij in driverjev chipsetov, kar bo pomagalo vsem.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

damjanll ::

Pardon, pred kratkim sem naletel na tole:

http://www.gizchina.com/2013/01/31/oppo...

In sem imel v spominu da na Oppo telefonih ni google servisov ampak kot vidim to velja samo za Oppo na Kitajskem. Sem sedaj malo bolje pogledal in izgleda da international razlicica ima google appse:

http://support.oppostyle.com/entries/23...

Dr_M ::

baterija mi drži zelo dolgo


Koliko casa pa? Moji punci na S2 komaj zdrzi od jutra do vecera, tudi pri minimalni uporabi. Ni vazno, nova ali stara baterija.

Pri CM me moti predvsem to, da delajo samo cisto osnovne stvari, ostalo ne. Npr MHL (sprobano na S2), potem led opozorila (optimus g pro) in podobne koristne in uporabne funkcije.

PrimozR ::

damjanll je izjavil:

Goody je izjavil:

?? In zakaj ne bi bile, gre za standarden android s preobleko (kot pri samsung, htc, sony, ......)

Ker na CM nimas google playstore & apps, si jih moras prakticno spiratizirat. Poleg tega Oppo Find prav tako nima playstore & apps kakor sem bral. (Mozno da to velja samo za kitajsko, nisem ziher)


Goody je izjavil:

(ja še predhodnik: CM skropucalo ???!!!??? (zame za razred bolje kot Samsung TW, HTC Sense itd...)


Cisti Android kot je na Nexusih mi je najbolj vsec, za tem sledijo touchwiz, sense, in sele za njimi CM.
Subjektivna stvar okusa pac...

Tudi AOSP nima Play Store. Your point being?

skika ::

Lol kr nekaj neki bzv telefon ko ga noben ne rabi. bloatware prve klase

69charger ::

skika je izjavil:

Lol kr nekaj neki bzv telefon ko ga noben ne rabi. bloatware prve klase

Popolnoma objektiven komentar od Apple fanboya. Zadeva bo super v primerjavi z kakšnimi Samsungi višjega razreda, že v osnovi so specifikacije zelo blizu, ROM je pa na bolj znanih proizvajalcih itak porazen.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

paket ::

@damjanll http://goo.im/gapps & http://wiki.rootzwiki.com/Google_Apps

The CyanogenMod Team, TeamDouche, Steve Kondik (Cyanogen) and related parties are not involved with the creation of the Google Apps packages. The packages are found on the Internet, tested by a variety of community members, and if they pass testing and fill a need, they are marked as recommended by the Android community, and provided for download via trusted mirrors such as Goo.im. The Google Apps are the intellectual property of Google Inc., and are provided to restore the applications which come on devices which are licensed to have Google's proprietary code.


Me zanima koliko bo stala ta zadeva..
OT: Je še kdo pri današnjem CM nightly updateu ostal brez Focala?

techfreak :) ::

@Bižal: to iščeš: https://play.google.com/store/apps/deta... ?

skika je izjavil:

Lol kr nekaj neki bzv telefon ko ga noben ne rabi. bloatware prve klase

Ravno to da ima CyanogenMod pomeni da ne bo imel bloatware-a.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Dr_M je izjavil:

baterija mi drži zelo dolgo


Koliko casa pa? Moji punci na S2 komaj zdrzi od jutra do vecera, tudi pri minimalni uporabi. Ni vazno, nova ali stara baterija.

Pri CM me moti predvsem to, da delajo samo cisto osnovne stvari, ostalo ne. Npr MHL (sprobano na S2), potem led opozorila (optimus g pro) in podobne koristne in uporabne funkcije.


Ob minimalni uporabi mi zdrži tud po 3, včasih 4 dni. Z malo uporabe (kakšen mail, zelo malo klicev, kakšen hiter prelet galerije slik in kakšna fotkica) pa mi drži po ene 2 dni. Najbolj se pozna pri neuporabi, kjer mi je stock Samsung firmware 4.1.2 žrl baterijo kot blesav in mi ni bilo jasno zakaj, ko sem imel vse neuporabljene servise ugasnjene. Baterija pa je šla nenormalno hitro dol ob idlanju z ugasnjenim ekranom. Kar je bilo skrajno kretensko.

Kar se delovanja tiče, ne vem, men dela vse. Včasih sicer nagaja 3G, da se noče povezat podatkovno in da se telefon sem in tja sam restarta, ampak to je zelo redko in za Android 4.3 Nightly nekako razumljivo. Če pa uporabiš trenutni SGS2 RC release pa ne bi smelo bit težav, ker z Android 4.2.x buildi pa nisem imel teh težav in je vse delalo bp. Ampak sam pač rad živim na robu ;)
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

damjanll ::

PrimozR je izjavil:


Tudi AOSP nima Play Store. Your point being?


My point being, da je zame telefon neuporaben ce nima google servisov. Pa da se mi z custom romi ne da zajebavat, sem se enkrat probal igrat pa je vedno kak detajl ki ne dela. Zame je pac nexus najboljsa opcija.

ozbolt ::

Izjavi, da telefon zaradi prednaloženega CM ne bo imel bloatware-a ne verjamem. Brez problema se da naložit bloatware gor.

Punci sem včeraj naložil CM7.2 na starega Galaxy5. Problemi so bili z GoogleApps, ampak alternativa z Amazon Store in OsmAnd & Navigation (kot zamenjava za Google Play in Google Maps) deluje kot je treba. In sedaj telefon dela 2* hitreje, baterija se izgleda da počasnej prazni, 10 bloatware aplikacij je končno izbrisanih, 3rd party apps celo delujejo (prej par iger pač ni delalo). Nekateri zgleda lepo preživimo tudi brez Google Servicov :)

techfreak :) ::

ozbolt je izjavil:

Izjavi, da telefon zaradi prednaloženega CM ne bo imel bloatware-a ne verjamem. Brez problema se da naložit bloatware gor.

Seveda se da, ampak osebno bi tudi TouchWiz in Sense UI osredotocil pod bloatware.

Poleg tega pa trenutni Oppo telefoni nimajo namescenih nobenih 3rd party aplikacij in verjamem da bo situacija podobna tudi pri N1. Prav tako rootanje in zamenjava ROMa ne stejejo kot krsitev garancije in uradno podpirajo alternativne ROMe.

Vens ::

Sam si lastim Oppo Find 5 s katerim sem izjemno zadovoljen. Tovarniško so nameščene vse google aplikacije, popolnoma podobno kot pri ostalih proizvajalcih.
Torej, če želiš Oppo telefon z njihovo različico androida "Color rom", potem dobiš vse. Kar se mene tiče, je Color rom lepši, hitrejši in bolj dodelan kot htc sense, ali pač samsungov bloatware. Res pa je to stvar okusa..

Oppo je očitno edini proizvajalec, ki podpira nameščanje custom romov in je že tovarniško odprt.

poweroff ::

Eno butasto vprašanje. Imam Nexusa 4, pa me zanima kaj pridobim in kaj izgubim s Cyanogen Modom?

Predvsem me zanima kako je z updati. Namreč, pred časom sem imel rootan telefon in potem je prišel update (4.3) in je sistem seveda težil, da je na voljo update, ko sem ga pa hotel namestiti, pa jasno ni šlo, saj je bil kernel drug kot uraden.

Hočem reči - a ima CM potem svoje kanale za pushanje updatov oz. kako je s tem?

In pa - kakšna je "zaščita pred Googlom" ob uporabi CM?
sudo poweroff

techfreak :) ::

Vens je izjavil:

Sam si lastim Oppo Find 5 s katerim sem izjemno zadovoljen. Tovarniško so nameščene vse google aplikacije, popolnoma podobno kot pri ostalih proizvajalcih.
Torej, če želiš Oppo telefon z njihovo različico androida "Color rom", potem dobiš vse. Kar se mene tiče, je Color rom lepši, hitrejši in bolj dodelan kot htc sense, ali pač samsungov bloatware. Res pa je to stvar okusa.

Zanimivo, nisem vedel da so ukinili razvoj originalnega ROMa (ki je bil na Oppotih pred Color ROMom). Osebno uporabljam AOKP, ampak bom v prihodnje preizkusil tudi Color.

PrimozR ::

damjanll je izjavil:

PrimozR je izjavil:


Tudi AOSP nima Play Store. Your point being?


My point being, da je zame telefon neuporaben ce nima google servisov. Pa da se mi z custom romi ne da zajebavat, sem se enkrat probal igrat pa je vedno kak detajl ki ne dela. Zame je pac nexus najboljsa opcija.

Kdo je pa rekel, da nima Google servisov? Če na Nexusa naložiš custom ROM prav tako pride brze servisov oz. moraš namestiti dodaten paketek.

MuadDib ::

Vens je izjavil:

Oppo je očitno edini proizvajalec, ki podpira nameščanje custom romov in je že tovarniško odprt.


Hja... ne bo popolnoma drzalo! Sam si lastim Huawei Ascend G330D, ki je tovarnisko odprt oz. ti posljejo brezplacno kodo za odklep. Mi je pa zelo zal da tega CM ne podpira, saj je zadeva ZELO ugodna in sploh ni slaba za uporabo. V bistvu je nasploh malo dual sim telefonov podprtih s strani cm, kar je zame hud udarec, saj potrebujem tako sluzben sim kot privat, ne zelim pa nosit dveh telefonov skos s sabo!

PrimozR ::

ozbolt je izjavil:

Izjavi, da telefon zaradi prednaloženega CM ne bo imel bloatware-a ne verjamem. Brez problema se da naložit bloatware gor.

Punci sem včeraj naložil CM7.2 na starega Galaxy5. Problemi so bili z GoogleApps, ampak alternativa z Amazon Store in OsmAnd & Navigation (kot zamenjava za Google Play in Google Maps) deluje kot je treba. In sedaj telefon dela 2* hitreje, baterija se izgleda da počasnej prazni, 10 bloatware aplikacij je končno izbrisanih, 3rd party apps celo delujejo (prej par iger pač ni delalo). Nekateri zgleda lepo preživimo tudi brez Google Servicov :)

Mnja, komaj čakajo, da grejo nalagati TouchWiz in podobne zadeve... To je namreč definicija bloatwarea, custom itnerfacei. Tistih 5 appov, ki so nameščeni (in jih dandanes lahko tudi skriješ) niso bloatware.

techfreak :) ::

poweroff je izjavil:

Eno butasto vprašanje. Imam Nexusa 4, pa me zanima kaj pridobim in kaj izgubim s Cyanogen Modom?

Dvomim da je kakšna resna razlika, na Nexusu pa tako dvomim da bi imel probleme z bolj popularnimi ROMi.

poweroff je izjavil:

In pa - kakšna je "zaščita pred Googlom" ob uporabi CM?

Kakšne posebne zaščite ni, res pa je da je privzeto brez Google Apps in Play Store-a.

PrimozR ::

poweroff je izjavil:

Eno butasto vprašanje. Imam Nexusa 4, pa me zanima kaj pridobim in kaj izgubim s Cyanogen Modom?

Predvsem me zanima kako je z updati. Namreč, pred časom sem imel rootan telefon in potem je prišel update (4.3) in je sistem seveda težil, da je na voljo update, ko sem ga pa hotel namestiti, pa jasno ni šlo, saj je bil kernel drug kot uraden.

Hočem reči - a ima CM potem svoje kanale za pushanje updatov oz. kako je s tem?

In pa - kakšna je "zaščita pred Googlom" ob uporabi CM?

CM ti da par drugih oz. boljših funkcij. Meni osebno je highlight CM-ja SMS app, ki omogoča odgovarjnje v balončku, čez katerkoli drugo aplikacijo (podobno omogoča Viber out of the box). Custom ROMi so si potem po funkcionalnosti različni. Najlažje boš izvedle, če greš pogledat kako speclisto.

Z updejti je pa križ oz. definitivno ne pridejo blizu OTA updejtom tovarniškega telefona. Sam sem na Paranoid Androidu, ki za namestitev 4.3 zahteva wipe in frišno inštalacijo. Rezultat je, da se mi za tako majhen update ne da brisati vseh appov in raje čakam KitKat. Na Nexusu. Ki sem ga kupil, ker ima edini redne updejte. :D

Pa zakaj bi kupil Nexusa, potem se pa ščitil pred Googlom? o.O

MuadDib je izjavil:

Vens je izjavil:

Oppo je očitno edini proizvajalec, ki podpira nameščanje custom romov in je že tovarniško odprt.


Hja... ne bo popolnoma drzalo! Sam si lastim Huawei Ascend G330D, ki je tovarnisko odprt oz. ti posljejo brezplacno kodo za odklep. Mi je pa zelo zal da tega CM ne podpira, saj je zadeva ZELO ugodna in sploh ni slaba za uporabo. V bistvu je nasploh malo dual sim telefonov podprtih s strani cm, kar je zame hud udarec, saj potrebujem tako sluzben sim kot privat, ne zelim pa nosit dveh telefonov skos s sabo!

Odklep bootloaderja je eno. Kako je z driverji? Ti pri Oppo N1 namreč za CyanogenMod ne bodo problem, so bili pa HUD problem pri recimo Nexus One in Desire, ko se je nanje portalo Android 4.0+. Posledično se je uporabljalo ZELO star kernel (mislim da je že od 3.x Android na kernelu, novejšem od 3.0, Desire je pa na 4.2 uporabljal kernel iz družine 2.x).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

LitralSM ::

skika je izjavil:

Lol kr nekaj neki bzv telefon ko ga noben ne rabi. bloatware prve klase

Oppo spada v isti razred kot Xiaomi. Torej high.end klasa za ceno srednjega razreda.

smash ::

LitralSM je izjavil:

skika je izjavil:

Lol kr nekaj neki bzv telefon ko ga noben ne rabi. bloatware prve klase

Oppo spada v isti razred kot Xiaomi. Torej high.end klasa za ceno srednjega razreda.


torej crap

LitralSM ::

Smeh, ulteriorni ljudje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LitralSM ()

techfreak :) ::

smash: lahko to vsaj malo argumentiraš?

smash ::

techfreak :) je izjavil:

smash: lahko to vsaj malo argumentiraš?


ja to mi ne gre skup..high end za ceno srednjega razreda...to potem ni high end, ker en del high end telefona je tudi high end cena

6151 ::

Jaz sem se pa odločal med tem opponom (in oppo find7), meizu mx3-jem in xiaomi mi3-jem in se kar bolj nagibam k slednjemu, za 330€ top telefon pa še meni osebno najboljši custom rom MIUI je od iste firme

Če še koga zanima http://www.gsmarena.com/xiaomi_unleashe...
S tem da je le Snapdragon 800 verzija international


Zaradi izjemno dobrih izkušenj z kitajskimi proizvajalci se sploh ne dotaknem kakšne bolj znane firme, naročnine pa tudi nimam tako da se mi niti ne splača.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

techfreak :) ::

@smash: Recimo Nexus spada po strojni opremi nekje med Galaxy S3 in S4 (torej high end), po programski pa je definitivno nad njima (torej high end), še vseeno pa je cena 2x nižja od Galaxyja.

Dr_M ::

Zanimivo, da se pod blotaware nikjer ne omenja LGjev Optimis UI.
Za mene dalec najboljsi vmesnik, ki po vrh vsega se najmanj steka od vseh, vkljucno s stock android.
Ocitno je LG naredil domaco nalogo z odliko :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

PrimozR ::

techfreak Nexus 4 je precej bližje SGS4 kot 3 IMO...

Dr_M poglej LG-jev interface na LG G2. Dobesedno kopirajo Samsung. Vključno s tem, da mečejo zraven vse, kar se da. Še kuhinjsko korito bi, če bi lahko. Tako da ne, LG domače naloge ni naredil z odliko. Failajo, z vsakim izidom bolj. Domačo nalogo dobro delajo pri Asusu in Motoroli.

poweroff ::

Poglejte, za ene ni pomembno kako strojno in programsko je zmogljiv telefon. Pomembno je, koliko so zanj odšteli. To je tisto, kar jih dela frajerje.

Rečem lahko samo LOL!

OK, zakaj bi se ščitil pred Googlom. Ne maram integracije v njihov oblak (sync kontktov,....), kar se sicer da izklopiti, ampak bi imel rad to blokirano po defaultu. Ne maram kakršnega koli zaganjanja raznoraznih servisov ala Voice Search (ki se ne da popolnoma odstraniti), itd.
sudo poweroff

PrimozR ::

Komu je pomembno, koliko je odštel za telefon?

Sicer pa Dr_M ne vem kje si imel priložnost sprobati stock Android, da je štekal...

CoolBits ::

Matthai naložiš CM brez google apps, aplikacije si pa pol ročno nalagaš... rešeno. :)

techfreak :) ::

CoolBits: obstajajo tudi drugi marketi, ne samo Play Store.

Invictus ::

techfreak :) je izjavil:


Ravno to da ima CyanogenMod pomeni da ne bo imel bloatware-a.

Glede na to da so zdaj podjetje, bo bloatware sledil prej ali slej.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sash69 ::

skika je izjavil:

Lol kr nekaj neki bzv telefon ko ga noben ne rabi. bloatware prve klase


Samo eden izmed res LoL komentarjev tu gori.

Kar se samega telefona tiče je tu resnično nekaj inovacij (zadnja touch stran za upravljanje, vrtljiva kamera, ...), ki bi utegnile biti res zanimive. Jasno, ker proizvajalec in omg-Samsung ali omg-Apple ali omg-HTC, to za ljudi sploh ni inovacija ampak "krneki". Bi pa eden izmed slednjih najavil kaj podobnega, bi ga pa poveličevali še 2 leti za to...

Zeh in znamke in dejstvo da ljudje mislijo, da če dajo 700€ za telefon, da je pa uber-alles in da telefoni drugih znamk pač...niso dobri (predvsem zato, ker ne stanejo toliko).
So, Eclipse and Xdebug walk into a bar, and then my Apache server dies.

CoolBits ::

techfreak :) je izjavil:

CoolBits: obstajajo tudi drugi marketi, ne samo Play Store.

Ki si jih moraš pač pol ročno naložit...

RedDrake ::

Vsi komentirate samo CM, ampak meni je tu zanimivega nekaj drugega - inovacije. Dejansko so naredili nekaj novega, tokrat potencialno celo uporabnega (vrtljiv fotoaparat, touch panel na zadnji strani phableta).
Morda to pomeni zacetke kitajske inovacije?
To bo potem kot v 60-ih in 70-ih ko so japonske firme povozile vse kar je bilo zahodnega.
Zanimiv casi ...

Blisk ::

Edini razlog, da še uporabljam samsug galaxy s1 je, da je naložen gor CM10, kar pomeni da deluje dokaj gladko in brez posebnega zatikanja.
Tale telefon bo verjetno prava mašina in se ga bo dalo kupiti kje na ebayu, pa verjetno bo podpiral tudi slovenski jezik, ker CM ga podpira

Dr_M ::

PrimozR je izjavil:

Komu je pomembno, koliko je odštel za telefon?

Sicer pa Dr_M ne vem kje si imel priložnost sprobati stock Android, da je štekal...


Nexus 4. Imel na testu 2 komada.
Sicer pa tezko verjamem, da si ze od blizu videl G2, lahko ti pa povem, da je biu ze na ICS Optimus UI boljsi kot TW, na G Pro pa se precej boljsi.

sirotka ::

Mah meni ne pridejo prav telefoni, ki ne podpirajo mirror linka, tako da sem obsojen na uporabo samsunga ali sonyja.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova moda mobilnih telefonov je tankost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5718572 (15280) GGGGG
»

Galaxy Ace 2 root

Oddelek: Mobilne tehnologije
203210 (2455) Nermal
»

Cyanogenova nova podoba

Oddelek: Novice / Android
76276 (3578) MrStein
»

Oppo N1 naprodaj

Oddelek: Novice / Android
2510309 (6597) Jst
»

Oppo predstavlja N1, tudi s CyanogenModom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5820261 (17340) PrimozR

Več podobnih tem