» »

iPhone 5S in A7 pod drobnogledom

iPhone 5S in A7 pod drobnogledom

Srce iPhone 5S

vir: AnandTech

Prva slika jedra čipa Apple A7

vir: AnandTech
AnandTech - iPhone 5S je ponekod naprodaj že nekaj dni, zato ni presenteljivo, da so pri iFixIt svoj primerek že razdrli in si ogledali njegovo notranjost. Presenečenj ni, saj je mobilnik praktično enak kot predhodnik z nekaj majhnimi razlikami. Potrdili so, da je baterija nekoliko prostornejša (1570 mAh proti 1440 mAh v iPhone 5, 5C ima 1507 mAh) ter da ima iPhone 5S vsega 1 GB delovnega pomnilnika. Zaradi dobro optimiziranega operacijskega sistema to morda ni tak problem (primer tega so konzole, ki z bistveno slabšo strojno opremo vseeno dosegajo spodobne rezultate pri modernih igrah), so pa tako količino pomnilnika kot kapaciteto baterije že prej objavili na Anandtechu.

Svoj primerek so očitno dobili tudi pri podjetju ChipWorks, ki se ukvarja z analizo različnih silicijevih čipov. Prav oni so v preteklosti razkrili obilico podrobnosti Applovih procesorjev, ki jih nismo bili deležni od snovalcev, zgodba pa se je jasno ponovila. Pod drobnogled so vzeli sveži Apple A7 in za začetek potrdili, da procesor še vedno izdeluje Samsung. Uporabljen je 28 nm HK+MG proizvodni postopek. Že nekaj časa se pričakuje zamenjava Samsunga s TSMC-jem, kjer Apple bojda redno izdeluje testne primerke čipov, a vsaj dotični primerek čipa A7 še ni izdelan pri največjem pogodbenem proizvajalcu.

Karkoli bo že prinesla prihodnost, to bistveno ne bo vplivalo na zasnovo čipa A7. Pri ChipWorks so pokazali prvo sliko jedra, ki jo je na hitro pod drobnogled vzel Anand Lai Shimp iz AnandTecha. Zaenkrat je označil le dva predela, za katera predvideva, da se v rumenem pravokotniku nahaja par 64-bitnih jeder, osnovanih na arhitekturi ARMv8, medtem ko bi bil lahko desno od njiju v turkiznem pravokotniku skupek štirih grafičnih jeder, ki sestavljajo grafično jedro PowerVR G6430, delo Imagination Technologies. Kljub nekoliko manjšemu proizvodnemu procesu (28 proti 32 nm) je s 102 mm2 površine Apple A7 nekoliko večji od A6, katerega površina meri 97 mm2.

69 komentarjev

«
1
2

mrTwelveTrees ::

imam vprašanje, zakaj toliko novic o Applu, o Samsungu in drugih pa zelo malo ?

blackbfm ::

Recimo zato ker velja iphone za nek kulten izdelek. Kot drugo, ker gre ponavadi za neko state-of-the-art tehnologijo.

ShowDown ::

mrTwelveTrees je izjavil:

imam vprašanje, zakaj toliko novic o Applu, o Samsungu in drugih pa zelo malo ?


A ni tako da lahko na S-T vsak napiše novico in jo objavi? Seveda v primeru, da je kvaliteta novice na nivoju.

17rnn ::

mrTwelveTrees je izjavil:

imam vprašanje, zakaj toliko novic o Applu, o Samsungu in drugih pa zelo malo ?


Ne vem točno o čem govoriš. Očitno ti Apple (tako kot mnogim) predstavlja nek trn v peti in prevelik poudarek daješ na članke o omenjenem podjetju.

Na prvi strani imaš sicer članke še o Nokii, Blackberryu, Nexusu (ASUSu) pa o Ubuntu-ju itd. Tudi o Samsungu je veliko govora. Če kaj je Androidni ekosistem v medijih in oglaševalskem svetu malce podhranjen kar se tiče "drugih", proizvajalcev poleg Samsunga, SloTech pa je kar dobro uravnotežen in je zaselditi novice o večini pomembnih dogodkov, deviceov ...

mrTwelveTrees ::

res da nisem za Apple, vendar, če se ze zmeraj vec novic piše o mobilni telefoniji, naj se piše o večih proizvajalcih.

res da lahko vsakdo napise navice, vendar sem jaz obupal ze pred leti... o tem bi se dalo debatirat, a nima energije zato, žal.

PrimozR ::

Novico o Applu se itak vedno splača napisati, ker se vedno veliko (in raznovrstno, čeprav zadnje čase nekoliko manj) komentira :)

mrTwelveTrees je izjavil:

res da nisem za Apple, vendar, če se ze zmeraj vec novic piše o mobilni telefoniji, naj se piše o večih proizvajalcih.

res da lahko vsakdo napise navice, vendar sem jaz obupal ze pred leti... o tem bi se dalo debatirat, a nima energije zato, žal.

Je pa tudi tako, o Applu se nasploh govori, ker so bistveno bolj v luči medijev, kot konkurenti. Samsung nekako še pride blizu, nasploh celoten svet Androida nekako konkurira, ampak s tem se pač novosti porazdelijo med Samsung, HTC, LG, Motorolo, Asus, itd. Potem pa izgleda, kot da se piše samo o Applu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Glugy ::

Zakaj je tko mal tako tehnično podrobnih novic o računalnikih? Namiznih in prenosnih. Od Slo-tech novic jz nč ne zvem trendov na tem področju, ja ok razn tega da niso več tko popularni kot so bili včasih. Velik več zvem o trendu enga Appla pr telefoniji. Pogrešam več člankov o računalnikih, računalniških podjetjih ipd. Po tem principu kot pri Applu vsako malenkost obdelate.

CoolBits ::

Očitno ni dovolj zanimanja za pisanje novic o vsem tem... lahko pa sami začnete pisat pa bojo novice :)

PrimozR ::

Glugy nasplošno se vedno manj govori o tem, ker nasplošno zamira zanimanje za to industrijo. Pač prodaja se vedno manj, razvija se vedno manj, itd. Na področju procesorjev imaš sploh mrtvilo, enkrat letno dobiš nove mobile/desktop procesorje pri Intelu, nekoliko kasneje dobiš refresh za serverje in delovne postaje na eno leto stari arhitekturi, AMD pa res ne vem kaj počne.

Če te kaj potolaži, zdajle zna postati vroče na področju grafičnih kartic ;)

Aja, pa z Windows 8.1 morda dobimo kaj novih tablic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Invictus ::

mrTwelveTrees je izjavil:

imam vprašanje, zakaj toliko novic o Applu, o Samsungu in drugih pa zelo malo ?

Mogoče zato ker ne odkrijejo nič novega?

Ampak samo kopirajo? In preprodajajo n verzij enega in istega hardwara? Softwara pa tako ne pišejo?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

driver_x ::

mrTwelveTrees je izjavil:

res da nisem za Apple, vendar, če se ze zmeraj vec novic piše o mobilni telefoniji, naj se piše o večih proizvajalcih.

res da lahko vsakdo napise navice, vendar sem jaz obupal ze pred leti... o tem bi se dalo debatirat, a nima energije zato, žal.


Se mi zdi da vem, zakaj ti jih niso objavili.

VaeVictis ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VaeVictis ()

;-) ::

Ze pri applu je tak da recimo vsako leto izda nov aparat in ni nevemkaj boljsi od starega, ce bi se komu dalo pisat novice za vse xcoverje, galaxyje,... In kaj se vse ma samsung bi meli vsak teden kako novico enkrat z boljsim drugic z slabsim aparatom in istimi komponentami, samo pomesanimi iz enih in drugih telefonov, se manj novega kot pri applu.

Vsi androidni aparati so sam za drek in strene mesat tistim, ki padajo na marketinske fore, sistem pa tolk z piiiii da mu nevem kok jeder cist nic ne pomaga.

Furbo ::

Kaj ljudem ni jasno, Apple je pač legendarno podjetje, ljudje bi brali o njemu ves čas, tako kot o britanskem dvoru ali kaki drugi neumnosti.

Saj razumem, da gredo take novice komu v nos, ker je pač zaljubljen v drugo podjetje, ampak mene tudi ne zanima vsebina Slovenskih novic, žurnalov in podobne navlake, pač to preskočim, ne pa da cepetam od jeze po forumu.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

VaeVictis ::

Ljudje berejo tudi novice o Apple-u zaradi podobnega razloga, kot jih berejo o Mercedes-Benz-u S.

Človek bere o Mercedes-u S, da vidi kaj bo dobil čez nekaj časa v svojem avtomobilu za "normalen" denar.

Enako je pa pri Apple produktih, predstavijo Retino, 64bit procesor, fingerprint senzor,... in takoj zatem Samsung objavi, da bodo njegovi naslednji telefoni imeli 64 bitne procesorje,...

ps: Treba je pa priznati, da je veliko teh izdelkov bilo predstavljeno tudi že pred Apple-om, a jih Apple spropagira do te mere, da tudi drugi proizvajalci začnejo govoriti o njih!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VaeVictis ()

Dr_M ::

PrimozR je izjavil:

Glugy nasplošno se vedno manj govori o tem, ker nasplošno zamira zanimanje za to industrijo. Pač prodaja se vedno manj, razvija se vedno manj, itd. Na področju procesorjev imaš sploh mrtvilo, enkrat letno dobiš nove mobile/desktop procesorje pri Intelu, nekoliko kasneje dobiš refresh za serverje in delovne postaje na eno leto stari arhitekturi, AMD pa res ne vem kaj počne.

Če te kaj potolaži, zdajle zna postati vroče na področju grafičnih kartic ;)

Aja, pa z Windows 8.1 morda dobimo kaj novih tablic.


Pravzaprav je ravno obratno, samo vec novickarskih portalov je treba brat. Izbira raznoraznih desktop komponent je vedno vecja, torej je razvoja enako ali celo vec.
Mogoce zanimanje res rahlo, ampao cisto rahlo upada, zato si proizvajalci na vso moc trudijo vecat izbiro in zanimanje. Ponudba se nikoli v zgodovini racunalnistva ni bila tako pestra, kot je sedaj, tako da brez slabe vesti lahko recem, da desktop (se) ne izumira, kot bi nas nekateri trendovski pajaci radi prepricali.

Blisk ::

Odlična predstavitev iPohna

antonija ::

blackbfm je izjavil:

Recimo zato ker velja iphone za nek kulten izdelek. Kot drugo, ker gre ponavadi za neko state-of-the-art tehnologijo.
iPhone je veljal za kulten izdelek in state-of-the-art, ampak to ze nekaj casa ni vec. Uvajajo cenejsi hardware, pojavljajo se za stari apple nesprejemljivi bugi, hitrost in gladkost delovanja se je ze zdavnaj razsirila tudi na druge telefone in drug software, itd.

Se celo operaterji so zaceli bojkotirat rpodajo iPhonov ker se jim to enostavno vec ne splaca (Apple ima previsoke zahteve, prodaja pa ni vec taka kot je bila).

Novic o applu je pa toliko zato, ker ima slo-tech dovolj apple fanboyev ki radi pisejo novice o applu. Ce bi rad videl vec novic o androidu, winphone ali cem drugem, jih napisi. Tudi sam se napisal ze kaksno android novico za stvari ki so se mi zdele zanimive, ampak da bi pa cele dneve visel na android forumih in copy pastal vsako malenkost ki se objavi kot "novica" se mi pa tud ne da.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

tomaz- ::

Kateri operater je pa dosedaj "bojkotiral" Apple? Sej nekaj sem bral na to temo, ampak me zanima dejstvo, kateri DEJANSKO ne prodaja več iPhona??

hojnikb ::

tomaz- je izjavil:

Kateri operater je pa dosedaj "bojkotiral" Apple? Sej nekaj sem bral na to temo, ampak me zanima dejstvo, kateri DEJANSKO ne prodaja več iPhona??

http://bg-daily-news.eu/technology/3484...
#brezpodpisa

tomaz- ::

Hvala za link !

neonX ::

Apple je danes sporočil, da so čez vikend prodali več kot 9 mio telefonov.

http://www.apple.com/pr/library/2013/09...

kot zanimivost za primerjavo...

"Samsung's Galaxy S4 passes 10 million channel sales within one month of launch"

http://thenextweb.com/asia/2013/05/23/s...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neonX ()

nekikr ::

Pa so se (spet) zmotili vsi samooklicani analitiki in prenekateri vseznalec tule. Na zahodu nič novega torej :)

blackbfm ::

iPhone je veljal za kulten izdelek in state-of-the-art, ampak to ze nekaj casa ni vec.


Jah to ni res, na splošno konkurenca caplja zadaj kakorkoli obrneš. Neuporabne featurje na androidih ne štejem za nek state-of-the-art. Prednost androidov je kvečjem v velikosti/ ločljivosti zaslona, to je pa več al manj to. Za svoj form factor in težo je iphone daleč najboljša naprava.

Blisk ::

In Apple še vedno krši ecropsko zakonodajo. Ja Apple si lahko to privošči.
http://dne.enaa.com/Racunalniska-oprema...

nekikr ::

BigBang ima cel kup artiklov z enoletno garancijo pri katerih pa ti prodajajo še dodatna leta garancije. A so že kaj plačali kakšno kazen?

TechBeats ::

In kaj je kle največji smeh, Apple vs Samsung čist v vojni a pol pa kr Samsung izdeluje čipe za Apple oh the irony xD
AciD TriP

leiito ::

antonija je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Recimo zato ker velja iphone za nek kulten izdelek. Kot drugo, ker gre ponavadi za neko state-of-the-art tehnologijo.
iPhone je veljal za kulten izdelek in state-of-the-art, ampak to ze nekaj casa ni vec. Uvajajo cenejsi hardware, pojavljajo se za stari apple nesprejemljivi bugi, hitrost in gladkost delovanja se je ze zdavnaj razsirila tudi na druge telefone in drug software, itd.

Se celo operaterji so zaceli bojkotirat rpodajo iPhonov ker se jim to enostavno vec ne splaca (Apple ima previsoke zahteve, prodaja pa ni vec taka kot je bila).

Novic o applu je pa toliko zato, ker ima slo-tech dovolj apple fanboyev ki radi pisejo novice o applu. Ce bi rad videl vec novic o androidu, winphone ali cem drugem, jih napisi. Tudi sam se napisal ze kaksno android novico za stvari ki so se mi zdele zanimive, ampak da bi pa cele dneve visel na android forumih in copy pastal vsako malenkost ki se objavi kot "novica" se mi pa tud ne da.


Ne gre samo za hitrost in gladkost delovanja, to najbrž zmorejo tudi boljši androidi in laptopi. Pri Applu enostavno štima čisto vse, medtem ko, vsaj pri laptopih, vedno nekje delajo kompromise; ali šepa tipkovnica, ali trackpad, ali je švoh baterija, ali se jeba greje, ropota, ohišje se zvija, škripa, zaslon ni optimalen, OS je, kakršen pač je itd., da dizajna ne omenjam.

Pri tablicah je glede baterije, enega ključnih faktorjev, iPad2 izpred 2 let za razred (2x več juica) boljši od prvega zasledovalca. Za par ur sem imel Surface Pro, niti za po tleh ga ne bi imel.

Pri iPhonu je tu še nabor aplikacij + ta njihov famozni ekosistem res dela, vse naprave delajo točno tako kot pričakuješ, na drugi strani sem kupil pa npr. PQI AirBank, ki obljublja boga in pol, v praksi sem moral pa 2x nesti na servis, da stvar dela "as advertised" in še zdaj se ne morem zanesti nanj, medtem ko pri Applu veš, da bo vse štimal in ta peace of mind je nekaj vreden.

Ima pa IOS7 eno smešno pomanjkljivost, ni speed diala s homescreena, kar imajo androidi iz praška, da lahko pokličeš favorita med kontakti moraš na iPhonu klikniti phone-contacts-favorites-Jože-call, kar je 4 poteze preveč. Obstajajo sicer speed dial aplikacije, ampak nobena (še) ne dela na IOS7. To pa je feler.

koyotee ::

ja, čisto vse štima!!! http://www.telegraph.co.uk/technology/a... go drink jabolčnik ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Furbo ::

Jap, medtem ko so androidi praktično nezlomljivi in ti noben app ne krade podatkov in tako naprej in nazaj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

koyotee ::

Ne, prstnega odtisa mi ne prebere, ker nimam te funkcije in si je nikdar ne želim :)

Ker očitno kot vidiš njen namen ni zaklep telefona, ker ga komot obideš, ampak...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

PacificBlue ::



3:55-4:35 :))

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

TechBeats je izjavil:

In kaj je kle največji smeh, Apple vs Samsung čist v vojni a pol pa kr Samsung izdeluje čipe za Apple oh the irony xD

Samsung izdeluje čipe že dlje, kot se kregajo. Pa Apple aktivno poskuša pretrgati stike s Samsungom - v 3GS je bil SoC kar Samsungov, uporabljali so Samsungov RAM in flash čipe, itd. CPU-je imajo zdaj svoje (zaenkrat jih še izdeluje Samsung, počasi bodo šli k TSMC-ju), RAM je trenutno Elpidin, Flash ne vem če ni Toshibin al čigav že, itd. Za zaslone bi bilo pa treba preveriti, mislim da jih je precej izdeloval tudi Samsung, a je možno, da tudi to ne več.

koyotee je izjavil:

Ne, prstnega odtisa mi ne prebere, ker nimam te funkcije in si je nikdar ne želim :)

Ker očitno kot vidiš njen namen ni zaklep telefona, ker ga komot obideš, ampak...

Za fingerprint je itak znano, da je namenjen uporabnikom, ki sicer ne bi imeli nobene varnosti na lockscreenu. Takim se pač ne da vnašati varnostne kode (sem definitivno med njimi, sem se že igral z idejo, da sploh ne bi imel lockscreena, pa me je potem DashClock prepričal v nasprotno :D) in fingerprint reader je en prikladen način, kako imeti nekaj varnosti ter še vedno hitro odkleniti telefon.

S tega vidika več kot pozdravljam fingerprint reader.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

blackbfm ::

cleanac ::

Blisk je izjavil:

In Apple še vedno krši ecropsko zakonodajo. Ja Apple si lahko to privošči.
http://dne.enaa.com/Racunalniska-oprema...


Tukaj Apple ni edini, žal. Ravno zadnjič Sem kupil nek izdelek v BigBang-u kjer so mi povedali, da je garancija 1 leto. Mislim, da je bil to fotoaparat.

Furbo ::

koyotee je izjavil:

Ne, prstnega odtisa mi ne prebere, ker nimam te funkcije in si je nikdar ne želim :)

Ker očitno kot vidiš njen namen ni zaklep telefona, ker ga komot obideš, ampak...


...kaj?

Neka teorija zarote, da nekdo dobi tvoj prstni odtis, kar ga sodeč po tvojem linku itak zlahka, saj ga puščaš povsod?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

VaeVictis ::

Še ena primerjava glede prodaje telefonov za prvi vikend:

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

tomaz- ::

uf uf, zdajle se bo usulo Apple haterjev.. :-)

driver_x ::

Ampak tole bi lahko pomenilo tudi, da uporabniki iphonov komaj čakamo na novega, ker nam stari tako slabo dela ... :D

Gregor P ::

garancija != stvarna napaka
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

antonija ::

Neuporabne featurje na androidih ne štejem za nek state-of-the-art
Katere so pa potem uporabne funckije ki jih stejes pod state-of-the-art? Nezmosznost posiljanja SMSjev? Ali pokvarjene zemljevide?
Kolikor sem imel možnost videt znajo androidi cisto vse kar zna iPhone, high end naprave se veliko vec (kar se meni zdijo neuporabne funkcije, ampak folk jih placuje tako da se njim verjetno zdijo uporabne).
Mogoce lahko stejes enotni izgled vsega (__vsega__) na iNapravah kot plus, ampak osebno se nisem naletel na android aplikacijo ki bi imela extremno grd ali extremno neuporaben vmesnik/izgled. Je pa res da sem bolj skromen po stevilu aplikacij. Pa tudi uniformnost vsega em prevec spomnija na komunisticne rezime, in imam raje situacijo kjer is vsak kupi kar mu ustreza (kar na sreco lahko, ker nimamo enega monopolista).

Pri Applu enostavno štima čisto vse, medtem ko, vsaj pri laptopih, vedno nekje delajo kompromise; ali šepa tipkovnica, ali trackpad, ali je švoh baterija, ali se jeba greje, ropota, ohišje se zvija, škripa, zaslon ni optimalen, OS je, kakršen pač je itd., da dizajna ne omenjam.
Al se delajo norca vsi ki pisejo o napakah na apple izdelikih, al pa vsi apple verniki ne temle forumu. Ce sem prav spremljal (pa se nisem posebno trudil) ga je apple brcnil mimo tako pri software-u, kot pri varnosti, kot pri pregrevanju hardware-a, tudi o prehitrem praznenju baterij sem bral, zanic zasnovi antene, itd. In tukaj gre za ogromno podjetje ki izdeluje ninimalen nabor naprav, pa jim vseeno ne uspe narediti stvari pravilno.
Da ne omenjam koliko zivcev izgublja sodelavec ker se je negov iPhone transformiral v cegu med updateom, EPLk ga pa noče servisirat (sploh ga noce vzet na servis) ker ga je kupil pred več kot enim letom pri Simobilu, ki naj bi imel extra pogodbe z nevemkom... Zdej pa revez klice nek mednarodni apple support in upa da bo kdo pripravljen zrihtat njegov novi paperweight da bo spet postal telefon.

...moral pa 2x nesti na servis, da stvar dela "as advertised" in še zdaj se ne morem zanesti nanj, medtem ko pri Applu veš, da bo vse štimal in ta peace of mind je nekaj vreden
To je pa spet subjektivno. Marsikomu je veliko vec vredna moznost custimizinga naprave, kot pa kupovanje eye-candyja. Ker veliki vecini tudi android "dela", brez da ga nosijo na servise. Sklepam da je z winphonei enako, samo ne poznam nikoga ki bi si ga lastil.

Sploh bo pa zabavno spremljat kaj se bo z apple izdelki zgodilo sedaj, ko je diktator mrtev. Oskubljen plasticni telefon imajo ze zunaj, manjse tablice so zaceli ze nekaj casa nazaj kopirat od drugih, ... bmo videli kaj pride. Neke revolucije ali dviga norme za state-of-the-art ni na vidiku.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

blackbfm ::

Katere so pa potem uporabne funckije ki jih stejes pod state-of-the-art?

Recimo imessage/facetime je zelo solidna zadeva.. na samsungu imaš pa brezvezen smart scroll in podobne bedarije ki so res samo marketinški gimmick:D

Sploh bo pa zabavno spremljat kaj se bo z apple izdelki zgodilo sedaj, ko je diktator mrtev.


Po preizkusu ios7 moram rečt da je tut mene začelo skrbet kaj bo z applom...:))

PrimozR ::

blackbfm je izjavil:

Katere so pa potem uporabne funckije ki jih stejes pod state-of-the-art?

Recimo imessage/facetime je zelo solidna zadeva.. na samsungu imaš pa brezvezen smart scroll in podobne bedarije ki so res samo marketinški gimmick:D

Sploh bo pa zabavno spremljat kaj se bo z apple izdelki zgodilo sedaj, ko je diktator mrtev.


Po preizkusu ios7 moram rečt da je tut mene začelo skrbet kaj bo z applom...:))

Čak, na iPhonu izpostaviš verjetno enega izmed najboljših fičrjev, pri Androidu pa eno bedarijo, ki jo uporablja le en proizvajalec in je itak neuporabna? Way to go...

Dejmo probat. Na iPhone imaš lahko iPhonov ringotne. Na Androidu lahko menjaš tipkovnice in šeraš fajle z milijonov aplikacij, tudi v email appih (in drugje).

Tko, približno enak level neumne primerjave.

blackbfm ::

Ja kaj pa nej vzamem za primerjavo, en obskuren alcatel? :D

Menjavo tipkovnice nihce ne oglasuje.

PrimozR ::

Mogoče pri iPhonu, kjer je to nemogoče. Na Androidu je popolnoma jasno, da lahko menjaš tipkovnico, posledično imaš kar nekaj uspešnih alternativ (Swiftkey, Swype) in zanimivih (oglaševanih) konceptov v razvoju.

Sicer pa ja, bravo, primerjaj z Alcatelom. Te popravim, da si zgrešil point, ti se pa poskušaš še bolj oddaljiti.

blackbfm ::

No ne jokaj, samsung sem dal za primerjavo ker je edini resni konkurent applu. Ce te pa kaj zuli pa povej na drugacen nacin.

PrimozR ::

Žuli me samo to, da naj se dela resne primerjave, ne pa kar nekaj čez palec. Tako iOS kot Android imata vsak svoje slabosti in svoje prednosti.

Furbo ::

Meni se zdi senzor za odtise ql, nič več tapkanja kode. Ker ne živimo v vohunskem filmu, si pa tudi težko predstavljam, da bo random tat še snemal moje prstne odtise iz kozarca v bifeju.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Gregor P ::

... v bistvu jih ima že na samem aparatu dovolj8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple A8X ima unikaten grafični čip

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
199025 (8304) PrimozR
»

Apple A8 pod drobnogledom

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
125629 (3886) kpkp
»

iPhone 6 že pod drobnogledom

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3114497 (11551) klinker
»

Qualcomm pripravlja 64-bitne Snapdragone 800

Oddelek: Novice / Procesorji
3713969 (12426) Jst

Več podobnih tem