» »

Mac ja ali Mac ne?

Mac ja ali Mac ne?

1
2
»

murmur ::

Step2en Wolf je izjavil:

mumur - u missed the point.. gre za Zabavljico, absurd.. pretiravanje z namenom razkriti svoje lastne in tuje stereotipe. Relax. :)


Seveda seveda, nic resnega, ampak si predstavljas da apple naslednji generaciji prenosnikov prelepi zadnjo logo stran z neko drekasto grdo nalepko in potem celotnega ogabno prespreja do neprepoznavnosti. Kaj pa pol.

Step2en Wolf ::

Aja.. "V čem je poanta tele gnevne zadeve?"

To, kar od vedno v gnev vodi razmišljujočega človeka: omejevanje svobode.

Če Rimsko katoliška cerkev ali katerakoli cerkev pravi, da mora biti tako in tako.. boš kar mirno potem živel točno ta "tako in tako"?
Če komunistična partija ali fašistična stranka pravi, da se teh in teh knjig ne sme brati in jih je potrebno zažgati.. jih boš zažgal?
Če ti kapitalizem pravi, da kupuj in kupuj, ker drugeče ne "obstajaš", nisi vreden.. boš kar kupoval?

Zakaj bi slepo sledil nečemu, kar so si v Applu zamislili.. kar je ekvivalent religiji, političnim idejam ter represijam v preteklosti in sedanjosti.

Ne, kot uporabnik jim moraš dati vedeti, da tega NOČEŠ.

Lep grafit je krasil Ljubljano pred časom: "Največji sovražnih svobode je zadovoljen suženj."

V tem je poanta.. točno v tem. In ne gre zgolj za Apple, temveč tudi Google, Microsoft, Facebook, Adobe.. če ostanem pri informacijsko računalniških podjetjiih.

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

@Step2en Wolf

(ok mal sem kasen ampak vseen)

Bravo! Zelo lepo napisano, z dobrimi argumenti in primeri iz lastnih izkušenj, kar cenim.

Všeč mi je tudi tvoja primerjava z zgodovino, enostavno originalna :D

V galvnem zanimivo branje 8-)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

bojsi ::

Step2en Wolf je izjavil:

Zakaj bi slepo sledil nečemu, kar so si v Applu zamislili.. kar je ekvivalent religiji, političnim idejam ter represijam v preteklosti in sedanjosti.

Ne, kot uporabnik jim moraš dati vedeti, da tega NOČEŠ.

Finta je v tem, da če uporabljaš nekaj, kar je ustvaril nekdo drug, pač zavestno sprejmeš (slediš) način, kot so si ga zamislili. Ti ni všeč OSX? Ni problema, greš na Windowse - in slediš temu, kar so si zamislili pri Microsoftu. Ti spet ni ok? Ni problema, greš na Linux in slediš temu, kar so si zamislili. Vsepovsod boš našel nekaj, kar ti je všeč in nekaj kar te moti. Ostaneš pač tam, kjer je najmanj stvari, ki zate niso sprejemljive. Vedno pa boš sledil drugim idejam, razen če si boš sam ustvaril nekaj, kar je izključno po tvoji meri. In ker si najbrž nisva enaka, bi ti jaz kot uporabnik tega tvojega izdelka dal vedeti, da tega NOČEM ;)

Hvala bogu, da imamo izbiro in lahko sledimo različnim filozofijam. Problem bi pa bil, če te izbire ne bi bilo.

driver_x ::

Sam vidim večji problem v temu, da nekateri precej radi ožigosate vse tiste ljudi, ki ne uporabljajo izdelka, ki je všeč vam. Dani8oy zgoraj je lepo napisal. Če te nekaj moti, uporabi kaj drugega.

Kenpachi ::

Al pa si skucaj svojo kodo. To vsaj lahko pocnes pri open source OSih.
Zaraki Kenpachi.

zee ::

Kenpachi je izjavil:

Al pa si skucaj svojo kodo. To vsaj lahko pocnes pri open source OSih.


Open source codo si lahko skucas tudi na Windowsih in OS X. Za slednjega imas na voljo kompleten set orodij, ki so izdana pod GNU licenco.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Matek ::

bojsi je izjavil:

Step2en Wolf je izjavil:

Zakaj bi slepo sledil nečemu, kar so si v Applu zamislili.. kar je ekvivalent religiji, političnim idejam ter represijam v preteklosti in sedanjosti.

Ne, kot uporabnik jim moraš dati vedeti, da tega NOČEŠ.

Finta je v tem, da če uporabljaš nekaj, kar je ustvaril nekdo drug, pač zavestno sprejmeš (slediš) način, kot so si ga zamislili. Ti ni všeč OSX? Ni problema, greš na Windowse - in slediš temu, kar so si zamislili pri Microsoftu. Ti spet ni ok? Ni problema, greš na Linux in slediš temu, kar so si zamislili. Vsepovsod boš našel nekaj, kar ti je všeč in nekaj kar te moti. Ostaneš pač tam, kjer je najmanj stvari, ki zate niso sprejemljive. Vedno pa boš sledil drugim idejam, razen če si boš sam ustvaril nekaj, kar je izključno po tvoji meri. In ker si najbrž nisva enaka, bi ti jaz kot uporabnik tega tvojega izdelka dal vedeti, da tega NOČEM ;)

Hvala bogu, da imamo izbiro in lahko sledimo različnim filozofijam. Problem bi pa bil, če te izbire ne bi bilo.
Tole je malo izkrivljena podoba, s katero se ne morem strinjati. Ni vse samo stvar tega, komu boš sledil, dejansko se izbire razlikujejo. Razlika je predvsem v tem, da Apple potegne precej več odločitev namesto uporabnika OS X / iOS, kot pa je to res v primeru konkurenčnih operacijskih sistemov. Apple bistveno večkrat reče tole je pravi način za nekaj in pika. To je sicer daleč od tega, da bi bilo nujno slabo. Za nekatere, vajene mikroprilagoditev, je lahko morda frustrirajoče. Na drugi strani vsekakor ustvarja izkušnjo, na katero se je lažje navaditi, v kateri so stvari bolj konsistentne, kar nazadnje rezultira v intuitivnosti.

A še vedno je dejstvo, da so stvari manj prilagodljive, argument za tem pa je pri nas sicer obstaja samo en način, a je najboljši. In tukaj je problem, zaradi katerega je zelo na mestu primerjava z ideologijo in religijo. Ker počasi ne razmišljaš več vsakokrat o tem, ali je nova Applova odločitev pravilna oz. ali ti ustreza, temveč začenjaš sprejemati, da bo vsaka nova odločitev nujno pravilna in jo celo ponotranjiš do te mere, da jo zagrizeno zagovarjaš.

In ista taktika se uveljavlja tudi pri drugih proizvajalcih, ki so sposobni ustvariti dovolj marketinškega pritiska. Apple-hating Samsung Galaxy userji so samo druga veja istega gibanja.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

driver_x ::

Matek, kar si napisal je bolj mit kot dejansko stanje, govorim pa iz lastnih izkušen kot aktivni uporabnik Windowsow, KDE-ja v Linuxu in OSX-a. Ko sem pred cca. dvema letoma prvič dobil v roke OSX, sem si takoj nastavil vse po svojih željah, tudi z nastavitvijo slovenske windows tipkovnice nisem imel nobenih problemov. Vsak UI sledi svojemu konceptu in omogoča nastavljanje znotraj tega koncepta. Sem pa eden tistih, ki meni, da prevelika množica nastavitev le povečuje nepreglednost. Bom dal za primer Outlook in kombinacijo (mail, calendar, ....) programov v OSX-u. Z vsemi počnem točno ista opravila (poslovna komunikacija, organizacija sestankov, taskov, ...). Vendar me v Outlooku mine spreminjati karkoli, že samo ko vidim tisti milijon nastavitev za vsak še tako nepomemben drekec pekec.

bojsi ::

Matek je izjavil:

A še vedno je dejstvo, da so stvari manj prilagodljive, argument za tem pa je pri nas sicer obstaja samo en način, a je najboljši. In tukaj je problem, zaradi katerega je zelo na mestu primerjava z ideologijo in religijo. Ker počasi ne razmišljaš več vsakokrat o tem, ali je nova Applova odločitev pravilna oz. ali ti ustreza, temveč začenjaš sprejemati, da bo vsaka nova odločitev nujno pravilna in jo celo ponotranjiš do te mere, da jo zagrizeno zagovarjaš.

In ista taktika se uveljavlja tudi pri drugih proizvajalcih, ki so sposobni ustvariti dovolj marketinškega pritiska. Apple-hating Samsung Galaxy userji so samo druga veja istega gibanja.

Eh, nisi pravilno razumel poante. Ti govoriš o prilagodljivosti, jaz pa o tem, da pač vedno slediš principom nekega izdelka, ki je zate najprimernejši. Če te OSX omejejuje, imaš izbiro in greš drugam. Ampak tudi drugje boš sledil določeni filozofiji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bojsi ()

Matek ::

Matek, kar si napisal je bolj mit kot dejansko stanje, govorim pa iz lastnih izkušen kot aktivni uporabnik Windowsow, KDE-ja v Linuxu in OSX-a. Ko sem pred cca. dvema letoma prvič dobil v roke OSX, sem si takoj nastavil vse po svojih željah, tudi z nastavitvijo slovenske windows tipkovnice nisem imel nobenih problemov. Vsak UI sledi svojemu konceptu in omogoča nastavljanje znotraj tega koncepta. Sem pa eden tistih, ki meni, da prevelika množica nastavitev le povečuje nepreglednost. Bom dal za primer Outlook in kombinacijo (mail, calendar, ....) programov v OSX-u. Z vsemi počnem točno ista opravila (poslovna komunikacija, organizacija sestankov, taskov, ...). Vendar me v Outlooku mine spreminjati karkoli, že samo ko vidim tisti milijon nastavitev za vsak še tako nepomemben drekec pekec.
Težko poveš nekaj iz lastnih izkušenj, ko pa že dve povedi naprej izjaviš, da sploh nisi pristaš velikega števila nastavitev. Si pač uporabnik, ki mu ta filozofija ustreza, saj s tem ni nič narobe. Osebno sem čutil ravno nasprotno in po slabih štirih letih uporabe zapustil OS X. Sicer pa ne vem, kaj je mitičnega na celi zadevi - saj to ni stvar mojega mnenja, to je Appleova odkrita filozofija za oblikovanje izdelkov. Oni to uspešno tržijo kot prednost, ne pomanjkljivost, kar v marsikaterem kontekstu tudi je.

Eh, nisi pravilno razumel poante. Ti govoriš o prilagodljivosti, jaz pa o tem, da pač vedno slediš principom nekega izdelka, ki je zate najprimernejši. Če te OSX omejejuje, imaš izbiro in greš drugam. Ampak tudi drugje boš sledil določeni filozofiji.
Ti si svojo izjavo uporabil kot protiargument na komentar, ki je primerjal Appleov pristop z ideologijo in religijo. In v tem kontekstu nima nobenega smisla, ker preveč relativizira stvari. Podobno, kot če bi nekoga prepričeval, da je biti svobodnjaški agnostik povsem enako kot biti fundamentalistični vernik, ker pač oba samo sledita določeni filozofiji, ki je zanju najprimernejša.

Res sta oba sledilca nekega prepričanja, ampak njuni prepričanji imata zelo različna načela. Ta razlika je zelo pomembna.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

msjr ::

Ko sem imel Commodore 64 sem zezal Spektrumovce, kakšne bedne sprajte imajo...
Na Amigi smo se važili pred PC-jaši s številom barv...
Potem sem fasal win 95 in zezal Power PC-jaše (Mac), kje imajo desni gumb na miški (nas pa SGI-jevci, kakšne bedne kište imamo)...
Na Win2000 in kasneje XP-jih smo bili carji, vse ostalo je bilo sranje (ja kje mate pa kakšen gejm za vaš OS)...
No pa imam iMaca in težko gledam font rendering na PC-ju...

In življenje gre naprej...

opeter ::

VaeVictis je izjavil:

Evo primer samih bleferjev, ki ne delajo nič uporabnega na Mac računalnikih.

 Nasa uses a lot of Mac on Curiosity Rover mission

Nasa uses a lot of Mac on Curiosity Rover mission



Hja, tukaj na tej sliki je problem predvsem v tem, da ne vidimo, kakšen sistem teče na teh računalnikih (razen prvi, črni, na njem ziher teče Windows 7, vsaj tako na hitrico. Res pa je, da za potrditev tega bi rabili pogledati kakšno sliko z višjo ločljivostjo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Kenpachi ::

zee je izjavil:

Kenpachi je izjavil:

Al pa si skucaj svojo kodo. To vsaj lahko pocnes pri open source OSih.


Open source codo si lahko skucas tudi na Windowsih in OS X. Za slednjega imas na voljo kompleten set orodij, ki so izdana pod GNU licenco.


To ze, ma jaz sem bolj ciljal na modifikacijo obstojece kode. Seveda lahko ze zdaj spises marsikaj novega. NT kernel tezko modificiras ali pac?
Zaraki Kenpachi.

Step2en Wolf ::

Kleemen ::

Imam apple macbook pro 13", pred tem pa sem imel okrog 15 let windowse - namizni računalnik. V obeh primerih sem zelo zadovoljen, z nekaterimi stvarmi celo bolj z applom kot z winsi, v drugem primeru pa mi je bil windows boljši tako da je odločitev težka. Po eni strani bi najraje prodal prenosnika in vzel nazaj stacionarca, ker za 950eur kot je vreden mac se dobi že bombo od stacionarca, po drugi strani pa pri applu niso pomembne specifikacije, ker je drugačen sistem. Kar se tiče velikosti ekrana nima veze, saj imam 13" laptop priklopljen na 24" monitor, tako da to ni ovira. Zanima me vaše mnenje o enem in drugem.

opeter ::

Seveda so pomembne specifikacije tudi pri jabolčnih računalnikih ...
Če primerjaš enga Mac minija (ajd, Macbooka) z iMac oz. ta dva z Mac Projem, so velike razlike tako v hitrosti kot ceni.

Me pa zanima, kaj dejansko sprašuješ, saj kolikor razumem ti že jabolčni prenosnik in ekran dejansko imaš?

Naj pa dodam še eno zadevo: Ne moreš primerjat prenosnika s stacionarcem.
To je kot bi primerjal sadje z ribo. Seveda sta oba užitna, samo ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

fantasycamp ::

To so Mac navdušenci ;)

Rias Gremory ::

Apple ne (ker suxa, d0h).
Ne maram stranskih vrat preveč.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

vostok_1 ::

TL;DR oz. did not care, ampak odgovor je ne.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple z rekordnimi prihodki in dobičkom, iOS 8.1 z Apple Pay izšel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
12533594 (28587) AnWar
»

Repriza: Apple rekordno, delnica padla kot kamen (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10635651 (31000) Nummy
»

Ali uporabljate apple izdelke? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16731087 (27279) Matjaz4
»

Apple večji od Microsofta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
27452025 (46320) Lonsarg
»

iPad prihaja 3. aprila

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3011134 (9444) ql000

Več podobnih tem