» »

Prazni (višina) elementi na strani

Prazni (višina) elementi na strani

Jerry000 ::

Pozdravljeni. Torej sam se malo učim mobile first pristopa k responsive web designu. Naletel sem na težavo pri desktop straneh. Nevem zakaj in kako imam prazne elemente: .container, header in .main. Prazni so v smislu da imajo višino 0px. Res je da sem logo in navigacijo floatal, vendar sem dodal clear both in še vedno ni nič. Prav tako za container, elementi so floatani vendar sem spet uporabil clear in še vedno ne prikazuje pravilno. Mi lahko kdo pomaga prosim? Pa prosil bi še malo razlage zakaj clear ne popravi tega:).

Stran: http://jernejtest.net63.net

steev ::

header:after {
display: block;
content: ' ';
clear: both;
}


Na naroben element dodajaš clear.
Znotraj headerja imaš dva elementa. Moral bi dodati še tretjega in njemu dati clear, da dobiš višino. Ali pa narediš kar s cssjem, kot je zgoraj.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

Jerry000 ::

steev je izjavil:

header:after {
display: block;
content: ' ';
clear: both;
}



uh, hvala za hiter odgovor:). Ampak a ne "prime" clear za 2 elementa? Jih rabiš 3? Al sem narobe razumel tole:)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

4kik4 ::

ni sicer povezano s tvojim vprašanjem, ampak ta stran je v ie7 prikazana popolnoma pomanjkljivo oz manjka skoraj vse, razen če ne boš optimiziral za starejše brskalnike, potem nima veze :)

Jerry000 ::

ne bo za stare brskalnike:). Obstaja kak ql emulator da mi simulira prikaz spletne na drugih browserjih? Naprimer rad bi videl kako mi prikaže na IE7:).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

neoserv ::

Najbolj zanesljivo je tako, da imaš virtualca z Windows XP in gor native IE7.

Na hitro pa lahko v svojem IE9 ali IE10 pritisneš tipko F12 in menjaš "Compatibility View".
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

Jerry000 ::

no sem mislul na kakšno stran, ne dejanski browser:). Ampak ja, itq da je vedno bolje dejanski. Bom pač dol potegnu če ni nobenega simulatorja:). Hvala za odgovore

gnomee ::

Sam ponavadi testiram na http://www.browserstack.com.

Jerry000 ::

tudi jaz sem na tem, ravno včeraj nabavil:). Škoda k je plačilo na mesec. Kako lahko preprečim da mi pošiljajo položnice? Ker bi rad samo za 1 mesec uporabljal

Matek ::

Zadevi, po kateri sprašuješ, se sicer reče clearfix. Poguglaj malo in boš našel obilico variant, nekatere elegantnejše in manjše, druge z boljšo podporo za stare brskalnike. Za najenostavnejše cross-browser testiranje pa imaš na modern.ie na voljo uradne, od Microsofta podarjene virtualke s starimi verzijami IE-ja (slednji je ponavadi najproblematičnejši).
Bolje ispasti glup nego iz aviona.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297330308 (54457) htmltroubles
»

poravnava li elementov

Oddelek: Izdelava spletišč
81973 (1838) boss-tech
»

CSS problemi (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
519297 (7096) nuuush
»

CSS <div> vprašanje

Oddelek: Izdelava spletišč
5748 (712) schtr4jh
»

[CSS]Pozicioniranje footer diva

Oddelek: Izdelava spletišč
62268 (2215) amaze646

Več podobnih tem