» »

Vračanje štipendije ?

Vračanje štipendije ?

wcpapir ::

Prvo leto sem bil vpisan na Srednjo Zdravstveno šolo Maribor, kjer sem dobival državno štipendijo okoli 150€, zaradi bolezni in vsega skupaj sem cepnil in ponavjal letnik. Tudi po ponavljanju letnika žal ni šlo, saj sem več kot 4 mesece preživel v bolnici in je bil izostanek prevelik da bi ga nadoknadil.

Sedaj hodim v drugi letnik Frizerske šole in danes, ko sem šel rihtat štipendijo mi je arogantna socialna delavka vrgla 13 položnic za vračanje stare štipendije (čeprav sem prvi letnik sedanje šole naredil), in se ni hotela sploh pogovarjat da bi mi veljal prvi letnik iz te šole...ter sedaj bom dobival 190€ štipendije za sedanji letnik.

Torej letos moram vračat staro štipendijo z novo štipendijo, za razliko 40€ pa naj si plačam avtobus, malico in vse potrebno za šolo ?

Poznam prijatelje, ki imajo isti primer in štipendije nerabijo vračat ker se jim šteje v opravljen letnik tudi letnik iz druge šole in so to nekako skombinirali, poznam tudi primere, ki so se ognili vračanja štipendije, ker jih je vračanje socialno ogrožalo...ni mi pa jasno kje naj dobim sedaj denar za vračanje in zakaj moram kurit denar od štipendije ki mi po zakonu pripada za to šolsko leto za stare grehe :S

bluefish ::

Torej na SZŠM nisi izdelal niti enega letnika?

wcpapir ::

Žal ne.

bluefish ::

Če je tako, potem je vse po pravilih:

Štipendist je dolžan vrniti državno štipendijo v primeru prenehanja štipendijskega razmerja za letnik, ki ga ni uspešno zaključil, in sicer skupaj z obrestmi. Če je štipendijo pridobil na podlagi posredovanja neresničnih podatkov, eno leto od dokončne odločbe o vračilu štipendije ne more uveljaviti pravice do državne štipendije.

In še:

Do prenehanja štipendijskega razmerja pride v primeru, ko:
...
 spremeni izobraževalni program brez soglasja štipenditorja,
...


http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

;-) ::

o brat.

Tudi jas še nisem slišal za primer da bi to moral vračati brat sedaj ko je dijak na drugi šoli in je praktično brez dohodkov razen štipendije.

vorantz ::

Si nesu s sabo kaka dokazila o bolezni in ji probl dopovedat zakaj nisi nrdil?
Če ma kej pameti bo vsaj pogledala

wcpapir ::

Nisem nesel nič, ker sem pač vrjel da me bo tole vračanje zadelo vsaj ob koncu študija ne pa že med. In sploh nisem šel urejat tega na socialno pa me je zadelo.

zee ::

Nisem nesel nič, ker sem pač vrjel da me bo tole vračanje zadelo vsaj ob koncu študija ne pa že med.


Imas v pogodbi jasno napisano, kako je s tem. Zgoraj so ti citirali.

In sploh nisem šel urejat tega na socialno pa me je zadelo.


Kje in kaj si potem sploh urejal?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Invictus ::

vorantz je izjavil:

Si nesu s sabo kaka dokazila o bolezni in ji probl dopovedat zakaj nisi nrdil?
Če ma kej pameti bo vsaj pogledala

Če ni bilo kakih zdravstvenih razlogov, ni naredil ker je bil len in zapravil štipendijo v lokalih. Ali kak drug fetiš ...

Preberite pogodbe preden jih podpišete ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LitralSM ::

wcpapir je izjavil:


Poznam prijatelje, ki imajo isti primer in štipendije nerabijo vračat ker se jim šteje v opravljen letnik tudi letnik iz druge šole in so to nekako skombinirali, poznam tudi primere, ki so se ognili vračanja štipendije, ker jih je vračanje socialno ogrožalo...ni mi pa jasno kje naj dobim sedaj denar za vračanje in zakaj moram kurit denar od štipendije ki mi po zakonu pripada za to šolsko leto za stare grehe :S

E, do tega stanja moraš priti, vsaj na papirju. Realno stanje tako ali tako nima veze.

theBill ::

Sem bil v enaki situaciji - moral sem vračat republiško štipendijo za leto, ko sem bil absolvent, ker nisem pravočasno diplomiral.

Če ne izdelaš letnika, za katerega te štipendirajo, moraš v vsakem primeru vračat štipendijo. Dajo ti sicer odlog kako leto, tudi dve oziroma ti postavijo rok, do kdaj moraš naredit letnik/diplomirat. Simple as that.

Spela99 ::

V letu 2012/2013 sem prejemala štipendijo za prvi letnik na PF, ki mi ga ni uspelo opraviti. Ker sem letos še vedno opravljala izpite za prvi letnik, se mi je štipendija zamrznila. Zdaj pa sicer izpolnjujem pogoj za vpis v 2.letnik pa PF, kamor se bom tudi vpisala, a mi še vedno manjka en izpit iz prvega letnik. Opravljaja in upam da tudi naredila, ga bom novembra. Obstaja kakšna možnost da se s CSD dogovorim če se mi lahko ta 'zamrznitev' štipendije podaljša vsaj do novembra? Ker gledeo na to, da se še vedno šolam in nimam nobenih dohodkov, ne vem kako bi štipendijo lahko vrnila.

m0LN4r ::

Samo ja, če ni hodil v šolo, pa je bil v bolnici in bolan nonstop.
Kam je zagonu dnar, ki ti ga je država dala za šolo?

Od zavarovalnice si tudi kaj pokasiral?

Men pa greste že na k. lopovi. "ženski spolni organ" eni imajo 2x večje štipendije, kot dobim jaz od staršev za preživet. Meni je vsako leto zmanjkalo 20EUR do državne štipendije pa sem imel glih tako za plačat študenta, hrano, stanovanje, stroške, kot tisti, ki je zato dobival 120EUR po 6 let. Mater.
Torej on je dobil od države 7000EUR jaz pa nič. Pa smo družina z zelo podobnimi dohodki.

Eni pa dobivajo po raznih 400-600 evrov, kot nadomestilo za starše (smrt, zapustil družino, drugi razlogi). Pa fušajo na faksu po 3-5 let z lažnimi dokazili za status. z namenom, da molzejo državo. V resnici pa molzejo davkoplačevalce.
Ma nehajte že jarmat. Dobil ste dnar zastonj.

Taki se potem furajo po morju, na izlete, pa koncerte. Jaz pa sem doma sedel brez denarja.

Plačaj lepo nazaj. Denar ti je dala država za šolo ne za okras, davkoplačevalci.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hojnikb ::

afaik štipendije ni treba več vračat, če si vpisana v 2 letnik
http://www.svetovalnica.com/klepetalnic...
#brezpodpisa

fikus_ ::

Zgleda da imajo različne vatle za podobne primere. Hčerka je prejemala štipendijo in ni naredila 1. letnika na eni šoli, potem se je pa vpisala na drugo. Ko se je vpisala v 2. letnik, so prišli pozdravi iz CSD, da naj prinese potrdilo o opravljenem 1. letniku (še sreča da so tako hitri, da traja eno leto). Pa je nesla potrdilo o vpisu v drugi letnik in je bilo OK. Medtem, ko je ponavljala 1. letnik, ni prejemala štipendije.

LP

Invictus ::

Predvsem je odvisno na katerem CSDju te obravnavajo. če so manjši, potem imajo več časa, in posledično prideš prej na vrsto.

Pa še bolj so zajebani zaradi svoje majhnosti, da ne rečem omejenosti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hodor ::

m0LN4r je izjavil:


Eni pa dobivajo po raznih 400-600 evrov, kot nadomestilo za starše (smrt, zapustil družino, drugi razlogi).


Kje si prišel do teh številk? Ne nekaj na pamet govorit. Če misliš, da se je zgodila krivica samo tebi, se motiš.
Res je, da bi se pri štipendijah moral vzpostaviti red, saj niso najbolj pravične, če pa izpostavim smrt staršev, pa se močno motiš. Tudi tisti številki si podvojil oz. v mojem primeru skoraj potrojil.
Vsako stvar lahko narediš še boljše!

m0LN4r ::

Ja odvisno od osnove, pogojev in dokazil ane?
Štipendije (državne, občinske, manjšinske), dodatki, penzije, posmrtnine, razne finte z zdravstvenimi stanji, nevzdrževanim članom, ločena starša...

Seveda o teh številkah noben ne govori naglas. Sej niso nori, ampak jim včasih tudi jezik pobegne in slišiš.

Res nevem kolko je možno izmolzt od države, ampak da se veliko. Pač enim gre to bolje enim pa slabše.

Ponavadi dobijo pošteni manj, ker se nimajo časa ukvarjat z vsemi temi cakami.
Tisti, ki se pa trudijo na vse pretege pobrat vse možno, pa dobijo veliko. Taki so in vedno bojo.
In če nekdo prejema tole, za okras par let, se nabere zelo lep znesek.

Imaš 2 vrsti štipendistov, tisti ki so dejansko v stiski in potrebujejo denar za stroške in tiste, ki imajo največ dnara, ko se plačujejo runde, droge, pijača, gre na koncerte, morje itn. in to vse si omogočijo z štipendijami.

Velikokrat se je zgodilo, ko smo šli ven, da jaz nisem imel dnara, medtem ko štipendisti pa nonstop z polno denarnico pa na bankomatih.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

bluefish ::

Skratka, na pamet opletaš s ciframi in ob tem niti ne veš, kako štipendijo je kdo prejemal oziroma, če jo sploh je in so bili starši nafilani z denarjem.

m0LN4r ::

Poznaš ti pojem, sošolci in sostanovalci? Malo pogooglaj in boš tudi sam našel kake številke, kjer sprašujejo kako priti do še več in od kod dobit kakšna dokazila. Sej sva jaz in sestra tut sprobavala molzit.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

bluefish ::

Fino, daj konkreten primer ala nekdo je prejemal štipendijo X v znesku Y, zraven pa je kasiral še Z v znesku Q.
Ampak niti nima veze, ker tule na forumu pač ne poznamo dejanske situacije teh ljudi.

To, da nekdo proba izkoristiti vse možnosti za socialne vire, pa ni nezakonito. Druga zgodba je, če so na CSD nesposobni in na lepe oči talajo denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

m0LN4r ::

Jaz sem prejemal eno leto od občine 50EUR sestra 20EUR. Za državno mi je zmanjkalo vsako leto zelo malo.

Državne: Sošolec A 180EUR (nov telefon vsako leto Galaxy nekaj), Sošolka od sestre 120EUR
SOŠOLEC iz maribora!, hodil na faks peš 90EUR. Jaz pa plačujem študenta pa kilometre iz lufta.
Pokojina: Dva sina v žlahti brez atija umrl mlad z malo delovne dobe 300EUR + štipendija
Sošolc edin pod 26, ki se šola z pokojnim fotrom z veliko dobe pa ne upa povedat.

CDS, ni kriv če greš pojamrat k doktorju, da ti napiše potrdilo za še eno leto statusa, v zameno mu daš 20EUR ali pa sformatiraš komp.

Poznam tudi Osebo A, ki je delala v UM in brala ta potrdila za izredno napredovanje.

Povzetek:
V glavnem poštenjake poznam 2-3 ostlih 100 komadov pa izkoriščajo kak se le da.

Vem, da ni stvar debate, ampak dokler bodo vsi tiho o tem in noben se nebo zbunu javno, nebo boljše ne pravemu revežu in ne tistemu, ki ne dobi štipendije zaradi piškavih 20EUR.

Zato, da se pa cel sistem spremeni na bolje so potrebne številke, številke so pa pri tistih, ki švinglajo skrite.
Poštenjak bo povedal, da dobiva 100EUR al magari 200EUR,
ampak tisti, ki imajo številke nad tem na nepravičen način, pa nebo povedal nikoli, razen če ga dobiš pijanega in rad lapa.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hojnikb ::

nwm zakaj se tolko buniš, sej imaš še vedno zoisovo štipendijo, če za državno ne dosegaš cenzusa.
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Za mene je to že vse mimo, samo povem kako je bilo. Ja in padel sem test za cojzovo sred avgusta, ko smo doma delal in sem moral na preverjanje.
Sestra pa pač ni sposobna za cojzovo pa se uči cele dneve in noči.

Cojzova je dobra zadeva, ampak ni za vsakogar. Ko pa bo na vseh faksih možn dobivat 10ke na enak način pa bo tut druga pesem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hojnikb ::

Fer sistem gor ali dol, lahko smo veseli da je študij bolj ali manj zastonj. Ne pa tako kot US in podobne, kjer gre za malo bolj spodbno smer par 100k
#brezpodpisa

m0LN4r ::

No saj je bluefish lepo pokazal kakšen je zakon, torej naj vrne (saj je itak prišparal, če bil skus doma), ampak ne,
pridejo tisti, ki vejo kako temu izognit in tako se sproži verižna reakcija vsako leto septembra po sloveniji:
- kam se vpisat za status,
- kje dobiti zdravniško potrdilo,
- potrdilo o bivanju v kraju študija...
- rabim status za štipendijo, ŠS...

Kukr vem slo-tech ne zagovarja ilegale, kamor to zgornje spada.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

shadeX ::

Eno kratko vprašanje. Pišem v imenu kolega.

Dobil je odločbo, da mora vračati štipendijo po neuspešno izdelanem letniku. Dal je pritožbo, ker bi ta denar težko vrnil zaradi slabih socialnih razmer v družini (vsi brez službe). Vlogo je dal, takoj ko je dobil odločbo domov (leta 2013).

Sedaj smo leta 2016 on pa ni nazaj dobil nobenega odgovora. Zanima me ali je to "normalno", da se toliko časa to zavleče? V tem času, pa ni bilo nobenega dodatnega obvestila, ne da je vloga zavrnjena/sprejeta, ali karkoli drugega.

(Očitno je telefon težko zavrtet. Prosim, če odgovori tisti ki ima s tem že izkušnje, koliko časa trajajo taki postopki).

sandmodnigga ::

Imam nekaj zamisli, a potrebujem več informacij.
A je kolega nato šel opravljat katere druge šole/programa?
Če bi se kolega vpisal izredno v ta program, ki ga je neuspešno opravljal in opravil predmete, ki še jih nima opravljenih, bi se to štelo kot opravljen letnik. Če je težko plačati šolnino, naj omenim da so javne državne šole pri plačevanju bolj prizanesljive kot CSD oz. nekje na enakem nivoju.

shadeX ::

Kolega je šel opravljat drug program, katerega je opravil uspešno. Seveda štipendije od takrat ni več prejemal (niti ni zaprosil).

Sicer pa pravi da je danes poklical na CSD in pravijo, da so vlogo preposlali na ministrstvo. Kaj se s tistim dogaja noben ne ve nič.

sandmodnigga ::

V najslabšem primeru naredi samo diferencialne izpite za tisti letnik in bi po moje stvar morala biti zaključena.
CSD, kar osebno poznam primere, je glede teh štipendij zelo počasen. V glavnem pa na tebe nikoli ne pozabijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Štipendija (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Šola
1917471145 (10873) History
»

Vračilo štipendije

Oddelek: Loža
277720 (4709) 111111111111
»

Vračanje štipendije, si lahko kaj sami vzamejo z računa ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7833385 (13588) next3steps
»

vračilo štipendije

Oddelek: Šola
267679 (4899) St235
»

Vračanje štipendije-da/ne?

Oddelek: Šola
166381 (5373) NotSpecial

Več podobnih tem