» »

Zakaj je disk naenkrat zelo pocasen?

Zakaj je disk naenkrat zelo pocasen?

Tomaz27 ::

Prosim ce mi lahko kdo pomaga, ko sem pred kaksnim mescem zagnal sandro sem dobil okoli 32.000 kb/s pri particiji c in d, zdaj pa
dobim samo se 23.000 pri C in celo 18.000 pri D.
V cem bi lahko bil problem?

Imam disk Maxtor 80mb ATA 133 in ko sem gledal po ostalih forumih eni z tem diskom dobijo celo 42.000 kb/s.

Zdi se mi da mi zdaj disk upocasnjuje celi sistem ker res pocasi dela. Pa sn probal iz fat32 convertirat v ntfs pa nic ne pomaga.

A obstaja kaki program za odpravo tega al kaj naj naredim? Kje bi lahko bil vzrok?

Aja v Pcmarku2002 pro pa dobim se vedno 961 pik, prej sn jih dobil pa okoli 1000, tako da se tu rezultat ni dosti spremenil!

Prosim ce mi lahko kdo pomaga.

Hvala
  • spremenil: V-i-p ()

ali3n ::

defragmentiraj?
preveri DMA?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Tomaz27 ::

Obe particiji sem defragmentiral in pri obeh je dma mode if available pol pa pise spodaj mode 6 kar je verjetno ata133?

A je mogoce z diskom kaj narobe mislim fizicno pa to al je mozno da je to posledica programja in winxp?

Koliko bi z taksnim diskom mogo dobit prenosa v sandri recimo?

tnx

V-i-p ::

Sicer ne vem, koliko ti to pove, pa vendar: jaz sem z svojim diskom, Maxtor (40gb, ATA 100, 5400 RPM) v Sandri dobil 24 tisoč + nekaj drobiža kb/s.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Tomaz27 ::

ja nevem res je pocasn ja, zaj sn na Maxtorjevi strani prebral, da naj nebi mel za disk v BIOS-u napisanih vec kot 16.383 Cylinders, ko sn seu gledat zgleda moj bios tako:
Cyl: 39236
Head: 16
Precomp:0
Landing Zone: 39235
Sector:255

Ocitno torej v Biosu tudi nekaj ne stima. A naj kr rocno nastavim cylindre na 16.383 ???? Samo kaj pol ostalega spremenim a je pol treba heads tolko povecat? A mi lahko kdo pove kaksne nastavitve ma v biosu za Cyl??

Ce se da komu pogledat prosim al pa ce ve kak naj to rocno spremenim oz ce ma to sploh kaj veze z hitrostjo. Pac na Maxtorjevi strani pise da naj bo max 16,383 to pomeni da mam jaz dosti prevec.

lp


ali3n ::

Kolkr jest vem: Tam v Biosu naj bi bilo Type in Mode na "Auto"...
Cilindre itd. je potrebno določat pr starih diskih, ki še nimajo Autodetecta... IMHO
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Tomaz27 ::

Ja sej tak na auto mam jas narjeno ampak niam pojma zakaj pol na njihovi strani pise da ne sme bit kao vec kot 16,xxx cilindrov.

Sam pa raje tui neom nekaj spreminjal, pomoje mi samo se format ostane:))

A so kaki diagnosticni programi al pa kaj podobnega?

ali3n ::

- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SerialATA diski - katerega kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
945391 (4378) asPeteR
»

Optimalne nastavitve za wd120gb 8mb cache

Oddelek: Pomoč in nasveti
211557 (1350) Blup
»

Na disk WD120JB kloniral Maxtor 60Gb in stvar je pocasnejsa (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
534281 (3635) Boky
»

Disk Maxtor - čudna finta

Oddelek: Strojna oprema
5776 (640) SaS

Več podobnih tem