» »

Disk Maxtor - čudna finta

Disk Maxtor - čudna finta

Maxtor ::

Imam 40Gb 7200 Maxtorja (6L040J2 - ATA 133) priklopljenega na ATA 33 plato. Ker mi že od novega žre živce s svojo glasnostjo, sem se odločil preizkusiti Acoustik manager. Najprej sem s Sandro stestiral disk, ko je bil nastavljen na Fast in dobil nekaj čez 15000 točk (saj vem - malo, ker je priklopljen na ATA 33). Nato izklopim acoustik manager, stestiram in dobim nekje enako, torej okrog 15000 točk. Nato sem dal disk na Quiet in stestiral. Pričakoval sem slabše rezultate, vendar sandra pokaže preko 17000 točk. Vse skupaj sem še enkrat pretestiral in vidim, da je stvar res taka, da disk v tišjem načinu delovanja dela hitreje kot v glasnem. Tudi pri kopiranju iz particije na particijo je hitrejši kot prej, prav tako zagon Windowsov. Je komu jasno zakaj je to tako?

Je pa še ena stvar. Prej sem si lastil Maxtorja ATA 100 20GB 5400 o/min, pa je delal hitreje kot ta disk, tudi sandra je pokazala nekaj čez 18000 točk.

Meni ni nič jasno okoli tega. Naj mi kdo razloži.

Mimogrede. Kakšne rezultate imate kaj drugi na takih diskih? So tudi tako glasni in vroči kot moj (45 stopinj). tudi ko je disk na tiho, je še vedno precej glasen.

SaS ::

Kaj pa je to acoustikc meneger? Program? In kaj počne? Kje ga dobiti?

Jaz sem imel isti disk in je bil tudi glasen ko kosilnica! Za gretje pa nevem ker sem imel HDD cooller! Na njihovi spletni strani pa piše da je temperatura lahko do 55!

Zdaj pa sem naročil WD 7200 40Gb 8Mb medpolnilnika in je velikko tišji!
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaS ()

Dami ::

Jaz imam 80gb D740x model. A ni obstajal uradni program od maxtorja za utišat disk? Kje bi se to lahk dobilo. Gor na njihovi strani ni nič.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

slikar ::

Za Maxtor imam original program.

MAIL

Maxtor ::

Sas: acoustic manager je program, s katerim lahko spreminjaš glasnost diska. Ima tri možnosti:
- acoustic manager off - normalno delovanje diska
- acoustic manager fast -hitro/glasnejše delovanje diska
- acoustic manager quiet - počasnejše/tišje delovanje diska

Program najdeš na maxtorjevi strani, je pa tudi na Slo-techu bila ena tema o tem in tam tudi link - uporabi iskanje.

Misim, da ti bo tudi to precej pomagalo:

How Do I Change The Silent Store Mode Guide: Maxtor diski

Btw: moj disk je bil po defaultu kupljen nastavljen na Fast, čeprav sem bral, da bi naj bili novi Maxtorji nastavljeni na Quiet. Je mogoče, da so mi podtaknili rabljeni disk (čeprav je zgledal originalno zapakiran)???

Kako so bili nastavljeni po defaultu diski D740x pri ostalih???

SaS ::

Jutri dobim WD in ne rabim več tega programa!! Obstaja mogoče kak program za WD-alove diske?
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Za vse uporabnike Maxtor diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
131133 (832) RobyRob
»

Na disk WD120JB kloniral Maxtor 60Gb in stvar je pocasnejsa (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
534265 (3619) Boky
»

Nakup HD za RAID 0

Oddelek: Kaj kupiti
162340 (1914) Leo
»

kateri disk kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
483046 (2238) MadMax

Več podobnih tem