» »

iPhone 5C

iPhone 5C

«
1
2

Uporabnik-1 ::

Na voljo bo čez 3 dni. Ima torej A5 čip, tako kot ga je imel iPhone 4S. Ker sem se androida in njihovim problemov naveličal (kot npr. ta in ta program se je zaustavil), resno razmišljam o menjavi Galaxy S2 za novega "cheap" iPhona. Že sam iOS se mi zdi privlačen, sploh pa optimizacija.
Kaj menite, je vredno menjave?

Uporabnik-1 ::

In ja, probal sem že vse ROMe, od tistih Cyanogenovih do vseh uradnih androidov. Prvič in nikoli več android.

hojnikb ::

in od kje ti ideja da bo na voljo čez 3 dni in da bo sploh meu A5 noter ?
#brezpodpisa

Mavrik ::

Kaj če bi počakal do drugega tedna, ko 5C neha postati namišljen, da ne boš spet crap telefona kupil?
The truth is rarely pure and never simple.

koyotee ::

cena bo 400€+
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Mavrik ::

Vprašanje je bilo: ali je vredno menjati z S2 na 5C (oz. karkoli že bo). Ne iOS vs. Android flamewar.
The truth is rarely pure and never simple.

DejaVu ::

Sry mavrik, je kje tema android vs ios?

blackbfm ::

Vprašanje je bilo: ali je vredno menjati z S2 na 5C (oz. karkoli že bo). Ne iOS vs. Android flamewar.


Polovica bistva je v OS in nevem kako naj debata poteka mimo tega. Loh pa drkamo na specifikacije.

Mavrik ::

DejaVu je izjavil:

Sry mavrik, je kje tema android vs ios?


Tule: Android vs IOS. Lahko copy-pastneš tja :)
The truth is rarely pure and never simple.

hojnikb ::

blackbfm je izjavil:

Vprašanje je bilo: ali je vredno menjati z S2 na 5C (oz. karkoli že bo). Ne iOS vs. Android flamewar.


Polovica bistva je v OS in nevem kako naj debata poteka mimo tega. Loh pa drkamo na specifikacije.

skoraj vso bistvo je v os, ker hardware je tako enak bolj ali manj (pustimo zdej oblike)
#brezpodpisa

Mavrik ::

blackbfm je izjavil:


Polovica bistva je v OS in nevem kako naj debata poteka mimo tega. Loh pa drkamo na specifikacije.


Res je, samo je pač bistvena razlika med tem da se debatira o razliki med S2 in teoretičnim novim iPhonom ali pa da ljudje pripovedujejo zgodbice, ki s tema napravama nimajo veze oz. razlagajo kako mora avtor modificirati svoj telefon.

Če ni direktno povezano z S2/5C prosim pišite v ustreznejšo temo. Fanboy nabijanje o tem kak je vaš OS zakon pač nikomur ne koristi.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

vorantz ::

Uh sploh ne
Fant menjava telefon, ker mu je OS dopizdil in ne zaradi telefona samega
Debata o OS je povsem relevantna, dokler ne gre na nivo flamewar prepucavanja

Uporabnik-1 ::

http://www.extremetech.com/computing/16...

Pa še slika:



Torej bo imel 5C zagotovo ekran od iPhona 5 (logično, saj morajo stare komponente nekako uturit ven). Dvojedrni CPU in trojedrni GPU, upam da bomo dobili A6 čip in ne ta starega A5, tako kot so naredili pri iPad miniju (ko so šli 2 generaciji nazaj). Upam pa na 1gb rama, že zaradi iOS 7. Trdi disk 8gb??? ..
No ja, dovolj ugibanj več zvemo čez 2 dni ampak vseeno :)


Če bo pa res tastar A5 notri in 512mb rama, mhm... In to za ceno nad 300eur... Potem bom pa res ignoriral ta telefon.


Glavni razlog, da menjam Galaxy S2 je kot sem že omenil problemi z androidom. Kaj me moti? Sesuvanje, neoptimizacija, slaba odzivnost, izgled (sploh stock androida), Samsungov TouchWiz in Samsungov odnos do strank da ne posodabljajo android sproti ampak čez 6-9 mesecev ali celo več.
Poleg tega sem se telefona in stalnih problemov z baterijo (zdrži mi 3-5 ur) naveličal.


Hkrati pa, če bom res nabavil tega iPhona cena ne bo tako drastično padla kot mi je z Samsungom.

In ja, nazaj gor na posodabljanje ki sem ga omenil. 5C bo imel redno posodabljanje od svoje firme še vsaj 3-4 leta, kaj pa Samsung? Pri njih ti telefon odpišejo že takoj, ko ga kupiš, če imaš pa srečo kot sem jo imel jaz s S2 pa dobiš nekaj na pol laggajočega.

blackbfm ::

Hkrati pa, če bom res nabavil tega iPhona cena ne bo tako drastično padla kot mi je z Samsungom.


Zna precej past, trg je vedno bolj nasičen.. Ni več 100 iphonov v slo, ampak ga ima vsak tretji otrok že.

hojnikb ::

in te poceni varjante bo najbrž mel še več folka
#brezpodpisa

SLO_Matej ::

Uporabnik-1 je izjavil:

Glavni razlog, da menjam Galaxy S2 je kot sem že omenil problemi z androidom. Kaj me moti? Sesuvanje, neoptimizacija, slaba odzivnost, izgled (sploh stock androida), Samsungov TouchWiz in Samsungov odnos do strank da ne posodabljajo android sproti ampak čez 6-9 mesecev ali celo več.
Poleg tega sem se telefona in stalnih problemov z baterijo (zdrži mi 3-5 ur) naveličal.


Hkrati pa, če bom res nabavil tega iPhona cena ne bo tako drastično padla kot mi je z Samsungom.

In ja, nazaj gor na posodabljanje ki sem ga omenil. 5C bo imel redno posodabljanje od svoje firme še vsaj 3-4 leta, kaj pa Samsung? Pri njih ti telefon odpišejo že takoj, ko ga kupiš, če imaš pa srečo kot sem jo imel jaz s S2 pa dobiš nekaj na pol laggajočega.

Kaj pa Windows Phone? Tam je sistem izredno dobro optimiziran, hiter, tekoč, nobenega zatikanja, pa tudi sesuvanja aplikacij skorajda ni (verjetno nič kaj več kot pri jabolku) - jaz se s tem ne srečujem pogosto, tako da se niti ne spomnim kdaj se je kakšna aplikacija nazadnje ugasnila brez razloga.

Trenutno je pri Mobitelu Lumia 920 precej ugodna: http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra... ali če ti bolj diši prosta prodaja: http://www.hoh.de/mobilfunk/handys-nach...

Glede Samsunga pa tako - tudi njihovi telefoni lahko deluje odlično, brez zatikanja, hitro in tekoče, če ga le vzameš s pravim OS. Za posodobitve OS skrbi Microsoft. ATIV S, Samsungov flagship je trenutno res poceni: http://www.hoh.de/mobilfunk/handys-nach...

koyotee ::

Oh, and if you thought the iPhone 5C would be cheap, then there's negative news in that regard as well - according to Kuo, the iPhone 5C will cost anywhere between $400 and $500, while PhoneArena cites a source suggesting the price will be even higher at $555. If true, it reaffirms speculation that the iPhone 5C would be geared more at customization than at the low-cost segment of the market (not that we expected Apple to go really low on price in the first place).


Read more: http://vr-zone.com/articles/iphone-5s-a...

No such thing as cheap applE
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

trnvpeti ::

kot bi rekli juzni bratje
sanjala svinja o kukuruzu

francek1 ::

Cenena plastična stvar? 8-) Sarcasm off...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Skyman ::

Se mogoče že kaj vec ve kdaj ce bo prenos apple konference? ter kdaj bo?

ziga1990 ::

mislim da bo predstavitev ob 19-ih za live stream pa ne vem če bo
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

ziga1990 ::

http://www.gsmarena.com/watch_the_apple...

live stream začetek ob 19-ih
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Skyman ::

malo si me prehitu glih gledam sm na tej strani novice videl v zivo prenose pa sm hotel linkat bravo ziga1990 good job :D

aerie ::

Reklama je že uzuni:

EdoK ::

iPhone 5C 599 EUR, iPhone 5s 699 EUR! WTF!
c naj bi bil za cheap. V bistvu so dvignili cene za regularni iPhone. Adijo pamet.

trnvpeti ::

EdoK je izjavil:

iPhone 5C 599 EUR, iPhone 5s 699 EUR! WTF!
c naj bi bil za cheap. V bistvu so dvignili cene za regularni iPhone. Adijo pamet.

ja kaj si pa mislil?

CoolBits ::

5c lahko pomeni tudi Color ali China... ni nujno da pomeni cheap ;)
Bo pa od 99$ dalje ob dveletni vezavi.

hojnikb ::

in ovce bojo spet norele
#brezpodpisa

trnvpeti ::

CoolBits je izjavil:

5c lahko pomeni tudi Color ali China... ni nujno da pomeni cheap ;)
Bo pa od 99$ dalje ob dveletni vezavi.

bo zanimivo tole videt pri simobilu :)

detroit ::

če mene vprašaš bo 300-400€ ob 2letni vezavi
Skero

EdoK ::

detroit je izjavil:

če mene vprašaš bo 300-400€ ob 2letni vezavi

Malo morgen. Pri nas noben operater ne subvencionira telefonov. Kvečjemu nabijejo ceno od 10% do 100%.
Bemti... to pa me je pogrelo.

detroit ::

ja sj sm mislu da sm nabil za 200%+:D prebral sm na netu da bo pri operaterjih 100$. Trači...

Tale grd kos plastike po moje ni vrend i od phona
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

weasel ::

5Sheep

PALOMINO ::

Mislim, da kočno vem kaj pomeni ta C.
Clusterfuck...

Česa takega nisem pričakoval. Razočaran.

trnvpeti ::

PALOMINO je izjavil:

Mislim, da kočno vem kaj pomeni ta C.
Clusterfuck...

Česa takega nisem pričakoval. Razočaran.

pricakoval si iphone za 100eur?

Formula 1 ::

trnvpeti je izjavil:

PALOMINO je izjavil:

Mislim, da kočno vem kaj pomeni ta C.
Clusterfuck...

Česa takega nisem pričakoval. Razočaran.

pricakoval si iphone za 100eur?

To najbrž ne zagotovo pa nismo pričakovali lanskega iPhonea z plastičnim ohišjem za isto ceno.

trnvpeti ::

Formula 1 je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

PALOMINO je izjavil:

Mislim, da kočno vem kaj pomeni ta C.
Clusterfuck...

Česa takega nisem pričakoval. Razočaran.

pricakoval si iphone za 100eur?

To najbrž ne zagotovo pa nismo pričakovali lanskega iPhonea z plastičnim ohišjem za isto ceno.

kaj si pa pricakoval?

PALOMINO ::

Tako je. 100 eur zagotovo ne.
Pričakoval sem ceno 399 ali 450 eur brez vezave. Tako pa je 100 eur ceneje kot i5s.
Ni problema, pač prepakiran i5 - ampak dajte potem naredit iPhone ki bo širše dostopen.
Tokrat ga je Apple megalomansko polomil in mislim, da se konkurenci kar samo smeji...

Pro_moted ::

Se strinjam. Edino Apple fanatiki ne vidijo zadeve tako.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

ripmork ::

2/3 cene sedanje 5-ke v paketih bi bila še neka smiselna opcija,... torej tam, nekaj čez 200 ojrov v nekem srednjem paketu.

plus je večja baterija, pa ohišje, ki ne bo imelo zribsanih robov tudi ob lepi uporabi. Pa oblika, ki bolje sede v roke.
Ob vsej Applovi osredotočenosti na dizajn jim osnova ne štima: ohišje trenutnega modela je pač fail.
Če niso kej od tega zrihtali pri 5S-ki je pa to double fail.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

trnvpeti ::

PALOMINO je izjavil:

Tako je. 100 eur zagotovo ne.
Pričakoval sem ceno 399 ali 450 eur brez vezave. Tako pa je 100 eur ceneje kot i5s.
Ni problema, pač prepakiran i5 - ampak dajte potem naredit iPhone ki bo širše dostopen.
Tokrat ga je Apple megalomansko polomil in mislim, da se konkurenci kar samo smeji...

apple se nikoli ni predstavil sirse dostopnega produkta

blackbfm ::

Kokr sm jz dojel, je C varjanta bolj za mlajše (plastično ohišje-robusten, žive barve, ne ravno najnovejša tehnologija) ki fehtajo starše da jim kupijo telefon - in oni bodo rade volje odšteli 100e manj.

Kar se pa tiče dostopnosti pa ne jokat. Apple ni poceni, to je res, ampak da ni dostopen. Če majo 15 letniki za čike, pol ma loh kdorkoli dovolj za iphone.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

PALOMINO je izjavil:

Tako je. 100 eur zagotovo ne.
Pričakoval sem ceno 399 ali 450 eur brez vezave. Tako pa je 100 eur ceneje kot i5s.
Ni problema, pač prepakiran i5 - ampak dajte potem naredit iPhone ki bo širše dostopen.
Tokrat ga je Apple megalomansko polomil in mislim, da se konkurenci kar samo smeji...

apple se nikoli ni predstavil sirse dostopnega produkta

ipod shuffle ?
#brezpodpisa

Phantomeye ::

blackbfm je izjavil:

Kokr sm jz dojel, je C varjanta bolj za mlajše (plastično ohišje-robusten, žive barve, ne ravno najnovejša tehnologija) ki fehtajo starše da jim kupijo telefon - in oni bodo rade volje odšteli 100e manj.

Kar se pa tiče dostopnosti pa ne jokat. Apple ni poceni, to je res, ampak da ni dostopen. Če majo 15 letniki za čike, pol ma loh kdorkoli dovolj za iphone.


Če sta plastično ohišje in tehnologija dva kriterija, da je telefon namenjen mlajšim... Potem sem spada večina androidnih telefonov.

Mad_Lion ::

Me prav zanima kje so sedaj tiste Apple ovce ki imajo vedno toliko za povedat čez "cenene plastične" androidne telefone. Aja verjetno bo sedaj naekrat postala plastika premium. Ampak seveda samo če jo izdela Apple, ostali telefoni bodo pa še vedno delovali ceneno in plastično. Vsaj po njihovi logiki. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mad_Lion ()

WaterBoy ::

marvin42 ::

PALOMINO je izjavil:

dajte potem naredit iPhone ki bo širše dostopen.


marsikateri uporabnik ne bo več hotel uporabljati iphone-a, če bo le ta širše dostopen.
Mostly Harmless

ziga1990 ::

razlika v ceni 100€ kokr jaz razumem je 5c isti kot 5-ka samo drugačno ohišje med tem ko 5s ima novo tehnologijo.

potlej imaš na izbiro rabljena 5-ka ali novi 5c
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Phantomeye ::

ugl. cena c-ja je identična ceni galaxy s4.

heh, kar je za apple cenejši telefon, je pri androidih flag ship.

djordjevic ::

Popravek. Pri Saturnu dobiš prepaid GS4 že za 499 €.
No grave is deep enough to keep us in chains.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple vreden 700 milijard dolarjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6017061 (13589) Invictus
»

iPhone 5s in 5c prvi vikend rekordno

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
147796 (6675) nekikr
»

Jeseni nov iPhone ali dva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
13441146 (36774) trnvpeti

Več podobnih tem