» »

nov PC zmrznil med msi live update 5 (bios update), ob resetu črn ekran, ne pride v bios.

nov PC zmrznil med msi live update 5 (bios update), ob resetu črn ekran, ne pride v bios.

1
2
»

Xserces ::

 Live update

Live update

Ničesar ne inštalera sam. Označit moraš vse potem pa šele dela "total instaler" Tako da pluvanje čez MSI je tukaj butasto
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Brias ::

rudmajstr je izjavil:

V Slo pa ne morem uveljavit garancije, če je produkt iz Nemčije? Mislim, da imamo pooblaščen servis za msi.



ne bo slo ...

zakaj bi nasi fantje posiljali na svoje stroske ( tako kot bos moral ti ) ce niso imeli nic od tega ...

in pa ...



When I mentioned the problem to him, he came back with an email of CID [Customer Induced Damage] and by updating the BIOS, my warranty was null & void!

in to je bilo za ASUS :)
http://www.tomshardware.co.uk/forum/295...

ASUS Blames You When BIOS Update Bricks Your Computer
http://consumerist.com/2011/11/09/asus-...
in se en asus ...


Did you use an NTFS-formatted drive for the the BIOS file? Don't worry, it's only for my edification, I'm not with Asus... I'm wondering if that's the thing that most often causes failed BIOS flashes ...


skratka bolje ti je da reces da je crknilo samo od sebe ( bolje da ne omenjas bios-a ) :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

rudmajstr ::

je že pošiljaj kdo v nemčijo (hoh.de)?

Qushaak ::

rudmajstr je izjavil:

Še enkrat povem, da je bilo vse v sklopu msi-jevega live update centra, ki mi je avtomatsko posodobil vse gonilnike in BIOS. Po pravici povedano nisem vedel, da se lahko zgodi kaj takega kot se je in mi je dobra šola za drugič.

Pa kaj hudirja nalagate ta crapware! Driver-je se "ročno" potegne dol, ko se inštalira sistem in potem se jih "na roko" posodablja (ker najbečkrat sploh ni potrebe da se).
Ko inštaliraš tako sranje pa se odločiš, da se ti vedno v ozadju zažene še en proces (ki jasno kuri RAM, se moram naložiti ob vstopu v sistem in 99% časa ne bo delal nič).

Hayabusa ::

hojnikb je izjavil:

prek dosa se updejta sam staro šaro pa grafične. vse nove plate majo afaik samo win flasherje

Flashas preko biosa, na usb ključek samo posnameš ustrezen bios fajl.

Riff ::

jaz sem tud vedno updejtal biose v dosu :)

Spajky ::

Da, edino pametno (predpripravljeno/batch z vsemi "switchi") ...!
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

hojnikb ::

kot že rečeno, modernih plat se ne flasha več z dosom, ker imajo win flash al pa utility vgrajen direkt v bios... no dos involved..
#brezpodpisa

Riff ::

hojnikb je izjavil:

kot že rečeno, modernih plat se ne flasha več z dosom, ker imajo win flash al pa utility vgrajen direkt v bios... no dos involved..


ja potem pa ni druge izbire kot winflash, še vedno pa ne razumem zakaj je bilo potrebno flashat novo plato? jaz imam plato iz leta 2006 pa nisem nič flashal biosa pa še vedno dela bp prej na win xp zdej pa na win7
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zbudi iz sleep mode (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
544421 (3541) dj cotto
»

BIOS Flash MSI Z68

Oddelek: Strojna oprema
8613 (521) m0LN4r
»

Posodobitev biosa (težava z navodili) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
888774 (7786) Miha20
»

Nov računalnik za 1200€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8713870 (12476) fr4nc
»

Procesor

Oddelek: Pomoč in nasveti
181275 (950) d3n!5

Več podobnih tem