» »

Podaljšanje in razdelitev kabla za kabelsko TV

Podaljšanje in razdelitev kabla za kabelsko TV

icurk ::

Pozdravljeni,

imam kabelsko TV, dva TV-ja in eno vtičnico namenjeno za kabelsko. Zanima me, če lahko sam kako razdelim en kabel, da pride do obeh televizorjev? Moraš pri tem bit na kaj posebej pozoren (glede moči in kakovosti signala).

Hvala, LP

delfinus ::

Tole rabis.

. Sam imam razdeljeno kar v vticnici, tako da gre en kabel v kabinet, en pa ostaja v dnevni. Kvaliteta signala ni degradirana. Vsepovsod kakovost signala kaze 98%.

lp, d.

icurk ::

No super. Sam sem drugače prej klical ponudnika in so mi rekli, da je najbolše da pridejo njihovi delavci to narediti, da nebo motenj v signalu. Torej je bilo to vrjetno rečeno zgolj zaradi zaslužka, ker bi seveda to tudi zaračunali.

icurk ::

v čem je pa razlika med
http://www.mimovrste.com/artikel/172004...
in
http://www.mimovrste.com/artikel/172006...

Stanje je pa tako, da bo en kabel bil dolžine 5m, drug bo pa moral biti okrog 15m. Igra kaj vloge dolžina kabla pri kakovosti signala.

delfinus ::

Razlike ne bo. Proizvajalec je le drug (noname vs Hama). Kupi najugodnejsega in tebi ustreznega. Lahko pa skonekritas tudi sam. Gres v Merkur in kupis antenski kabel zeljene dolzine in antenske konektorje (1x moski, 1x zenski). Tu moras le paziti, da natancno in cvrsto privijes in preveriti moras, da ni kabel v kratkem stiku.

Sem imel en primer, ko nisem dobro privijacil zadevo in je bila degradacija signala kar opazna in sicer je padla na 60%, kar pa je povzrocilo zatikanje. Odprl kabel, privil in je spet tako kot mora bit.


EDIT: Kar se tice dolzine. Jaz imam en kabel 3m, drug je pa ziher cca 15m in ni nobene degradacije, ki bi bila opazna. Kot sem dejal signal je na 98%. Najpomembnejsi pri vsem skupaj so zgolj spoji.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

icurk ::

aha no super, hvala za pomoč.

floyd1 ::

Če najdeš v trgovini razdelilec in priklučke za kabel z navoji (kabli, kot ti jih naredijo doma telemachovi serviserji), potem raje vzami navadni kabel (brez konektorjev) in takšne konektorje, pa sam skonektiraš. Pri starših smo imeli probleme s kvaliteto še na analogni TV, pa mi je znanec (serviser) dal nekaj tega materiala, da sem povezal kable v dveh razdelilnih "dozah". Zdaj je tako narejeno že kakih 5 let in vse funkcionira brez problemov. Definitivno dobiš s temi razdelilci boljši stik.

icurk ::

Kaj misliš s "priključki za kabel z navoji"? Ostalo pa misliš enako... Torej razdelilc vtaknem kar v vtičnico in potem na vsako stran priklopim kabla za obe televiziji?

floyd1 ::

Poglej, kakšne konektorje imaš na kablu za modem (če imaš telemachovega). Ampak ti so navadno stisnjeni na kabel (verjetno bi rabil posebne klešče). Dobijo pa se čisto podobni, ki se na kabel privijejo (pred tem ga, jasno, olupiš) in nimajo sredinskega kontakta, ker se namesto tega uporabi kar sredinska žica koaksialnega kabla (direktno v razdelilec). V našem bivšem stanovanju sem imel tudi tako narejen razdelilec - en kabel v dnevno, drugi v spalnico (kjer je bil modem), pa 9 let ni bilo nobene težave - ampak tam so mi to porihtali fantje s Triere (zdaj Telemach). Ko je videl mojo rešitev (točno tak razdelilec, kot je na sliki zgoraj) je samo zmajal z glavo in rekel, da ne upa tega pustit, ker ga bom hitro klical, da ne dela modem. In ker je bil ravno tam, razdelilec pa je bil nek drobiž, mi je seveda menjal. To je pač najbolj "ziher" varianta, verjetno pa ti bo delal tudi zgoraj omenjeni razdelilec (odvisno od signala). Tako da ti tistega o kvaliteti signala niso rekli kar tako - v hiši mojih staršev se je to izkazalo za resnično.
Še fotka - nekaj takega zgleda, seveda vzameš takega, da je prave debeline za tvoj kabel.

icurk ::

Js nimam modema, ampak imam kabelsko vgrajeno v zidu. Zadeva je pa sledeča
 slika 1

slika 1


 slika 2

slika 2

delfinus ::

Ce nimas kabelska neta se nimas kej bat. Poskrbi, da bodo spoji povsod cvrsti oz. korektno narejeni in se ne rabis matrat s posebnimi konektorji. Sem instaliral pri sebi z direktno vezavo v vticnici in tastarim tudi z razdelilcem in gledajo digitalno CATV in HD programe brez problema in zatikanj na 2h TVjih. Kakovost signala je neoporecna.

lp, d.

icurk ::

Torej kupim zgornji razdelilec, dva takšna kabla: 10m in enega 5m (nikjer nisem našel da bi bil eden dolg 15m), ju povežem skupaj in spelem od razdelilca do televizije, ter še en kabel od razdelilca do druge televizije in to mora delat?

delfinus ::

Hoj,
jaz bi se izogibal tovrstnega stukanja, kabel v kabel. Naceloma bo delovalo, ampak je pa vec faktorjev, da kej ne bo ok, ker imas vec spojev. Conrad ima 15m. Ali pa povrprasaj tukaj, ce ne druga ti ga bodo naredili in pa se razdelilce imajo.

Ce pa imas vsaj malo talenta za slacenje kabla in sraufanje pa gres v Merkur kupis zeljeno dolzino TV koaksialni kabala ter moski in zenski TV konektor in je to to.

lp, d.

icurk ::

A tako... no če imam kaj talenta še nevem, ker nisem nikoli še počel kaj takega. Ampak mislim da ni to neka znanost, tako da bom že nekak zrihtal.

delfinus ::

Dalec od znanost ker sta zgolj dva kontakta Bakreno jedro prisraufas v sredino konektorja. Oklop konektorja, ki je sestavljen iz manjsih licen zvijes skupaj in ga prisraufas na kovinsko ohisje konektorja. Pomembno je, da oba kontakta nista v kratkem stiku. Dobro privijes in lahko imas boljsi kabel kot je kupljen kitajski kabel.

Glej to: klik

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

BorutK-73 ::

floyd1 je izjavil:

Če najdeš v trgovini razdelilec in priklučke za kabel z navoji (kabli, kot ti jih naredijo doma telemachovi serviserji), potem raje vzami navadni kabel (brez konektorjev) in takšne konektorje, pa sam skonektiraš. Pri starših smo imeli probleme s kvaliteto še na analogni TV, pa mi je znanec (serviser) dal nekaj tega materiala, da sem povezal kable v dveh razdelilnih "dozah". Zdaj je tako narejeno že kakih 5 let in vse funkcionira brez problemov. Definitivno dobiš s temi razdelilci boljši stik.


Tole je to


rabiš pa še to za kabel

Zgodovina sprememb…

...:TOMI:... ::

Danes se dela vse z F konektorji. Tiste čungalunga plastične zadeve pusti v trgovini. Kupi kvaliteten kabel, ves kvaliteten materijal dobiš pri lokalnem monterju anten oziroma sat sistemov (montaža total tv ali lastovka), malo pogooglaj. Pa še ceneje bo, kot v trgovini.
Tomi

tonikroos39 ::

Imam uprašanje v zvezi s digitalno televizijo.
Sem uporabnik Telekoma, in mam kabelsko tv.
problem pa je, imam 3 televizorje navadne (analogni signal) prkloplene in pa en LCD (digitalni singal) in
pri navadnih televizorjih je slika super pri vseh kanalih, pri LCD-ju pa so pri HD programih vsakih 10,15sekund motnje,
naredijo se majhni kvadratki za sekundo in izginejo, pa spet in spet ... kako odpravim ta problem ?

delfinus ::

Jaz bi probal tako, da bi odklopil vse ostale TVje. Odstranil vse spliterje in priklopil LCD TV direktno tja kjer kabel pride v hiso in poskusil HD kanale. Ce ni motenj so krivi spliterji ali pa kak slab kontakt na kablu kje. Ce ni boljse pa je lahko problem stik kje drugje ali pa slaba napeljava. Tu bi pa rabil skoraj ze strokovno pomoc, da ti premerijo jakost signala, ki pride v hiso oz. stanovanje.

lp, d.

...:TOMI:... ::

Prvo kar je, preglej spoje.

Če so spoji v redu, imaš premočan signal. Ja, premočan signal. Pokliči na telekom in naj pride tehnik, ki ti bo dal dušilko. Ali pa dušilko nabavi sam (glej moj post v te temi, kje dobiš antenski pribor in materjal).

Lahko dobiš tudi tukaj.
Tomi

tonikroos39 ::

sem probal že use mogoče, z F konektorji itd., sem ga tudi priklopil na direkt kabel iz na tega adapterja al kako se reče nevem (črna kišta poleg modema)
in je bila situacija ista, sem meu prej tudi to ''dušilko'' pa je bilo isto, sem jo dau stran in je bilo isto ...
ali je možno da je ta kabelski adapter (črna kišta) v slabem stanju al pa kej ? ker nekej mi povzroča te motnje, use ostalo internet in telefon je uredu dela ko bog.
samo tole me zeza ....

...:TOMI:... ::

Potem pa vprašaj, če nimajo oni slučajno kakih problemov pri digitalni kabelski. Nič, pokliči na tehnično pomoč, pa naj pogledajo zadevo, če ne na daljavo, pa naj pridejo k tebi in zamenjajo opremo, če je izpustila kitajsko dušo (Iskratel-->made in china). Saj zato jih plačuješ, da ti stvari delajo, kajne.
Tomi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri antenski kabel in razdelilce?

Oddelek: Zvok in slika
132724 (1931) cegu
»

Digitalni (dvb-c) sprejemnik

Oddelek: Zvok in slika
215046 (4655) BlaY0
»

Kako na internetni kabel priklopit TV kartico

Oddelek: Omrežja in internet
164070 (2636) Brainstorm
»

Ojačevalec kabelskega TV signala

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2214031 (11368) boysta
»

LCD TV - 15m od vira signala. Kabli? Ojacevalec?

Oddelek: Zvok in slika
135049 (4728) J.McLane

Več podobnih tem