» »

Akrapovič: Slovenci delamo premalo!

Akrapovič: Slovenci delamo premalo!

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 17
»»

Tilen ::

Zadnje dni precej buri duhove intervju z Igorjem Akrapovičem.

Nekaj izsekov;

Pri nas se dela malo. Če gremo na normalen dan med tednom v Ljubljano in pogledamo v lokale, vidimo, kako garamo. Ko v petek vidimo, kaj se dogaja na avtocesti, si tudi lahko mislimo, koliko garamo. V Nemčiji in Švici tega ni. Da bi v petek ob enih izginili iz službe in šli na morje.


Zato, da bomo obdržali 500 delovnih mest v rudniku, mi zidamo TEŠ za dve milijardi. Ali ne bi bilo bolje te delavce in njihove družine poslati na Havaje? Dosmrtno. Bi bilo precej ceneje.


Ko vodja oddelka v podjetju pove, da njegovih 30 delavcev enako dela, potem vem, da moram zamenjati najprej njega, ker je nesposoben opravljati svoje delo.


Rekel bi, da je treba v javnem sektorju znižati plače za 20 odstotkov in oklestiti število zaposlenih ter ljudi z ustreznimi programi izobraževanja nekako preusmeriti v zasebni sektor.


Ne bi se dogajalo, kot se je meni pred leti, da bi imel avgusta 16 odstotkov bolniških v proizvodnji, bi pač tri poslal domov in bi se stvari uredile.


Če zaposlenemu za tisoč evrov zvišaš maso za plačo, takoj ko je nad pet tisoč evrov bruto, dobi 270 evrov, država pa 730.


Dokler iz meseca v mesec poslušamo nove grožnje z davki, se ne da vlagati. To je tako, kot da bi prišel dobavitelj in nam rekel, da ne ve, ali nam bo za pet ali deset odstotkov podražil svoj produkt.


vir : finance.si

Ima Akrapovič prav? Mu gre le za profit ali le malce dviguje temperaturo in upa, da se bo komu posvetilo?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jype ::

Nima prav. Slovenci smo deloven narod, on je pa južnjak, ki bi nas rad še bolj izkoriščal!

Pa še čez sindikate pljuva, k so temelj naše prihodnosti!

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Se podpišem pod jype-jv post. Seveda če misli resno.

kixs ::

Ima Akrapovič prav? Mu gre le za profit ali le malce dviguje temperaturo in upa, da se bo komu posvetilo?


Seveda ima prav in seveda se mu gre za profit. Vendar, ce ima on profit, ga imajo posledicno tudi delavci in tudi drzava. Posvetilo pa se bo le malokomu - glede na ankete vodi stranka SD, ki ima zelo ukega vodjo L. in ki bi naredila vse, da gre vsem enako slabo - razen tistih nekaj posvecenih, ki so socialno-cuteci!

lp

BlackMaX ::

Glede lokalov ima čist prov.
V javnem sektorju bi morali znižat plače samo politikom, če mislijo klesat.

einstein :P ::

Že tako so nizke plače, on pa pravi, da bi jih morali znižati??? Naj jih raje politikom znižajo za kakih 80%...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

BlackMaX ::

einstein :P je izjavil:

Že tako so nizke plače, on pa pravi, da bi jih morali znižati??? Naj jih raje politikom znižajo za kakih 80%...


Mislm da je hotel povedati, da čeprov povečaš delavcu plačo useeno država več dobi, kot pa sam delavec.

GamerBoy ::

Ima prav in nima, pač z vsemi trditvami se ne morem strinjat... Z večino pa se !

Tisto kolko folka je med delavnikom v lokalih nevem koliko ima veze z našo delavnostjo. Kaj namiguje, da bi penzionisti, nezaposleni in tisti z drugačnim delovnikom morali čez dam biti ali na šihtu ali pa se doma skrivat ?

Razen če je mislil na postrežbo, ki spi, to pa nebi vedel, ker ne kofetkam :)
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GamerBoy ()

BlackMaX ::

GamerBoy je izjavil:

Ima prav in nima, pač z vsemi trditvami se ne morem strinjat... Z večino pa se !

Tisto kolko folka je med delavnikom v lokalih nevem koliko ima veze z našo delavnostjo. Kaj namiguje, da bi penzionisti, nezaposleni in tisti z drugačnim delovnikom morali čez dam biti ali na šihtu ali pa se doma skrivat ?

Razen če je mislil na postrežbo, ki spi, to pa nebi vedel, ker ne kofetkam :)


Usakič ko sem bil na poti domov sem vedno videl zabasane lokale, večinoma mladina. Zdj ni fer rečt, da so usi isti ampak, zihr poznamo dost takih, ki se raje kofetkajo kot pa kar kol učijo al pa kej produktivnega delajo. In razumem, rabiš počitek samo, to da vsak dan kofetkaš, je pa too much.

Moje mnenje.

GamerBoy ::

Mene ne motijo, pa nisem del njih, če kaj me bolj motijo gruče v cerkvah in podobnih ustanovah za pranje možganov, pa kaj čem rečt, da smo vsi slovenci ofce ?

Sicer negleda na to da je vsaj s 3/4 odgovorov zadel terno ne morem rečt kaj je on, ker ravno najboljši manipulatorji povejo največ resnice in to po najlepši logiki, vmes pa seveda par svojih for, ki jih skušajo prodati skupaj s celoto . Laž se namreč najlažje zakrije med dvema resnicama :=)
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GamerBoy ()

BALAST ::

1€ za kofe pa free wifi to je razlog zakaj!
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

BlackMaX ::

GamerBoy je izjavil:

Mene ne motijo, pa nisem del njih, če kaj me bolj motijo gruče v cerkvah in podobnih ustanovah za pranje možganov, pa kaj čem rečt, da smo vsi slovenci ofce ?


Sej mene ne moti, ampak ne vem ali bi nas moralo, vsaj do neke mere, saj vsi živimo skupaj v tej državi in, če hočemo kaj narest moramo to ustvariti skupaj? Ampak, kot sem rekel ne vem točno kaj je ok.

Ja to se pa strinjam! Nismo vsi. Čeprov teoretično smo, ker smo del sistema in drugače ne gre, kakor pa da greš nekam v gozd živet in met svojo hrano ipd. :)

pac1 ::

Pri nas se dela malo. Če gremo na normalen dan med tednom v Ljubljano in pogledamo v lokale, vidimo, kako garamo. Ko v petek vidimo, kaj se dogaja na avtocesti, si tudi lahko mislimo, koliko garamo. V Nemčiji in Švici tega ni. Da bi v petek ob enih izginili iz službe in šli na morje.


Ima prav. V tujini delajo cel dan...

GamerBoy ::

Močno upam, da gre za sarkazem. Osebno bom naredil vse kar je v moji moči, kot pa delal več kot 8 ur(ga ni denarja, vsaj realno pričakovanega ne). Lahko pa bi rekli, koliko denarja toliko muzike oz. pri nas se delavce plačuje premalo.
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

BlackMaX ::

pac1 je izjavil:

Pri nas se dela malo. Če gremo na normalen dan med tednom v Ljubljano in pogledamo v lokale, vidimo, kako garamo. Ko v petek vidimo, kaj se dogaja na avtocesti, si tudi lahko mislimo, koliko garamo. V Nemčiji in Švici tega ni. Da bi v petek ob enih izginili iz službe in šli na morje.


Ima prav. V tujini delajo cel dan...


Ima prav, vendar to ne pomeni, da bi tud pri nas to moral začet delat.

Že tko, rubijo delavce za unih 500 eur, kaj bi jih še bl.

GamerBoy je izjavil:

Močno upam, da gre za sarkazem. Osebno bom naredil vse kar je v moji moči, kot pa delal več kot 8 ur(ga ni denarja, vsaj realno pričakovanega ne). Lahko pa bi rekli, koliko denarja toliko muzike oz. pri nas se delavce plačuje premalo.


Amen to that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlackMaX ()

Tilen ::

GamerBoy je izjavil:

Močno upam, da gre za sarkazem. Osebno bom naredil vse kar je v moji moči, kot pa delal več kot 8 ur(ga ni denarja, vsaj realno pričakovanega ne). Lahko pa bi rekli, koliko denarja toliko muzike oz. pri nas se delavce plačuje premalo.


Plače so glede na gospodarsko stanje in konkurenco previsoke oziroma niso slabe.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

BlackMaX ::

Tilen je izjavil:

GamerBoy je izjavil:

Močno upam, da gre za sarkazem. Osebno bom naredil vse kar je v moji moči, kot pa delal več kot 8 ur(ga ni denarja, vsaj realno pričakovanega ne). Lahko pa bi rekli, koliko denarja toliko muzike oz. pri nas se delavce plačuje premalo.


Plače so glede na gospodarsko stanje in konkurenco previsoke.


Te statistike so tud en krompir.

80% ljudi oz. večina je pod to mejo, med tem ko 20% oz. manjšina pa krepko čez.

LordNacho ::

Aleluja!

Se strinjam z vsemi njegovimi izjavami in močno upam, da ga bodo ljudje poslušali.

Tilen ::

BlackMaX je izjavil:

Tilen je izjavil:

GamerBoy je izjavil:

Močno upam, da gre za sarkazem. Osebno bom naredil vse kar je v moji moči, kot pa delal več kot 8 ur(ga ni denarja, vsaj realno pričakovanega ne). Lahko pa bi rekli, koliko denarja toliko muzike oz. pri nas se delavce plačuje premalo.


Plače so glede na gospodarsko stanje in konkurenco previsoke.


Te statistike so tud en krompir.

80% ljudi oz. večina je pod to mejo, med tem ko 20% oz. manjšina pa krepko čez.


65% ljudi prejema plačo, ki je pod povprečjem (BRUTO 1.523,65 EUR), 50% pa jih prejema plačo nad 1.257 EUR bruto. Brez malice, prevoza, božičnic, regresov, 13. plač itd. Preberi polinkano temo, tam so uradni podatki, da ne bomo tukaj smetili. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Mavrik ::

BlackMaX je izjavil:



Te statistike so tud en krompir.

80% ljudi oz. večina je pod to mejo, med tem ko 20% oz. manjšina pa krepko čez.


Pokaži vire tega. Ker tole da si nekaj prdneš na pamet pač ne refutira vzorčenih podatkov in številk.
The truth is rarely pure and never simple.

LordNacho ::

BlackMax, da ne boš kdaj sanjal o plačah, ki jih imajo v švici ali nemčiji... Edit- (oziroma v tujini)

Zgodovina sprememb…

BlackMaX ::

Mavrik je izjavil:

BlackMaX je izjavil:



Te statistike so tud en krompir.

80% ljudi oz. večina je pod to mejo, med tem ko 20% oz. manjšina pa krepko čez.


Pokaži vire tega. Ker tole da si nekaj prdneš na pamet pač ne refutira vzorčenih podatkov in številk.


Sej nimam virov zato sem omenil večina oz. manjšina. In statistika ni realni pokazatelj stanja.

Isto kot bi imel 10 ljudi, 8 jih dobi 2 eur ostala dva pa po 20 pomeni, da je povprečni prijemek 5,6 eur :) ampak ali je to realni prijemek. Veš pa da jih 8 dobi 2 eur?

Vem je banalen primer. Sam upam, da veš kaj sem mislil s tem. Pri nas v SLo je podobno.

Tilen je izjavil:

BlackMaX je izjavil:

Tilen je izjavil:

GamerBoy je izjavil:

Močno upam, da gre za sarkazem. Osebno bom naredil vse kar je v moji moči, kot pa delal več kot 8 ur(ga ni denarja, vsaj realno pričakovanega ne). Lahko pa bi rekli, koliko denarja toliko muzike oz. pri nas se delavce plačuje premalo.


Plače so glede na gospodarsko stanje in konkurenco previsoke.


Te statistike so tud en krompir.

80% ljudi oz. večina je pod to mejo, med tem ko 20% oz. manjšina pa krepko čez.


65% ljudi prejema plačo, ki je pod povprečjem (BRUTO 1.523,65 EUR), 50% pa jih prejema plačo nad 1.257 EUR bruto. Brez malice, prevoza, božičnic, regresov, 13. plač itd. Preberi polinkano temo, tam so uradni podatki, da ne bomo tukaj smetili. ;)


Skrbi me podatek 65% ki so pod povprečjem... tisti ki so itak nad so priskrbljeni.

LordNacho je izjavil:

BlackMax, da ne boš kdaj sanjal o plačah, ki jih imajo v švici ali nemčiji... Edit- (oziroma v tujini)


Odvisno kaj delaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlackMaX ()

jalovec09 ::

Preveč je sive ekonomije, posledično država nabija davke in na udaru smo vsi s temi davki. Dobila bo tako ali drugače, bencin bi imeli po 1.3, če nebi bilo tolk sive ekonomije, plače nebi bile tolk obdavčene, če bi vsi majstri prijavli svoje dobičke. Če bi javni sektor odpuščal, zmanjšal občine bi več bilo denarja.

Vedno pa bo folk kazal na druge, le sami pred svojim pragom ne pometejo. Prodajajo doma narejen stole na črno, prodajajo dobrine iz narave na črno, prodajajo obleke na črno, prodajajo pridelek na črno....

Velki ::

Se ne spoznam ne na politiko ne na ekonomijo lahko pa povem to, da v srednji šoli ne rabiš imet fri-ja narejenega za učit (govorim nasploh za use smeri ne samo računalništvo). Za neke bedarije razlagat, ki nobenemu ne koristijo nič se ne bi smelo plačat 1200€ (se motim? toliko slišim da imajo učitelji). Celo srednješolsko šolstvo bi morali komplet reformirat in use kar se naučiš v VŠ programu bi morali vključiti v srednjo šolo da bi po njeji vsaj nekaj lahko delal.
Imam pa eno uprašanje. Naprimer ekonomska fakulteta, zakaj ne bi preprosto omejili število mest in bi bilo rešeno. Ne bi preživljali 3 leta enih, ki potem državi ne koristijo nič. A se to ne sme narediti zaradi EU zakonov al kako? Ker mi ni logično, plače ja zniževat študentske probleme pa ne odpravljat. Pa ne govorim samo o ekonomski fakulteti nasploh za vse nekoristne fakultete močno omejit mesta.
Prosim ne me bashat, jz sm sam lepo uprašal poudarjam ne spoznam se na ekonomijo in kako ta poteka. Se pa opravičujem če sem rahlo offtopic.

BlackMaX ::

jalovec09 je izjavil:

Preveč je sive ekonomije, posledično država nabija davke in na udaru smo vsi s temi davki. Dobila bo tako ali drugače, bencin bi imeli po 1.3, če nebi bilo tolk sive ekonomije, plače nebi bile tolk obdavčene, če bi vsi majstri prijavli svoje dobičke. Če bi javni sektor odpuščal, zmanjšal občine bi več bilo denarja.

Vedno pa bo folk kazal na druge, le sami pred svojim pragom ne pometejo. Prodajajo doma narejen stole na črno, prodajajo dobrine iz narave na črno, prodajajo obleke na črno, prodajajo pridelek na črno....


Sam spet če bi VSE prijavili, bi bilo še huje.

Velki je izjavil:

Se ne spoznam ne na politiko ne na ekonomijo lahko pa povem to, da v srednji šoli ne rabiš imet fri-ja narejenega za učit (govorim nasploh za use smeri ne samo računalništvo). Za neke bedarije razlagat, ki nobenemu ne koristijo nič se ne bi smelo plačat 1200€ (se motim? toliko slišim da imajo učitelji). Celo srednješolsko šolstvo bi morali komplet reformirat in use kar se naučiš v VŠ programu bi morali vključiti v srednjo šolo da bi po njeji vsaj nekaj lahko delal.
Imam pa eno uprašanje. Naprimer ekonomska fakulteta, zakaj ne bi preprosto omejili število mest in bi bilo rešeno. Ne bi preživljali 3 leta enih, ki potem državi ne koristijo nič. A se to ne sme narediti zaradi EU zakonov al kako? Ker mi ni logično, plače ja zniževat študentske probleme pa ne odpravljat. Pa ne govorim samo o ekonomski fakulteti nasploh za vse nekoristne fakultete močno omejit mesta.
Prosim ne me bashat, jz sm sam lepo uprašal poudarjam ne spoznam se na ekonomijo in kako ta poteka. Se pa opravičujem če sem rahlo offtopic.


Tisti ki bashajo so itak nestrpni in nesposobni argumentirat na lep način :)

Dobro vprašanje ne omejijo zato, ker dobijo dosti denarja od države za vpisane študente. Torej, zakaj bi si zmanjšali proračun, za katerega potem kupujejo lahko v hodnikih plazme da lahko reklamirajo svoje storitve :S

Bolje bi bilo, če bi ljudje vedl kaj delat se prej pozanimal o tem, ne pa da...ah ne vem grem na EF.
V končni fazi so večinoma ljudje krivi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlackMaX ()

creator2 ::

Slovenci deloven narod? Zakaj je potem večina tistih ki dela težko fizično delo pri nas na ič? Po vsem tem, pa se še jih ne spoštuje.

Seveda so izjeme, večinoma pa slovenci dobijo zagon za delo takrat ko jim gre že pošteno za nohte :)

Primer :

Oče ima svojo firmo, je slikopleskar. Velikokrat se je že zgodilo, da je kdo stopil do njega in ga prosil za delo.
Ko je prišel kak slovenec je vedno imel svoje pogoje. Če ne, dela pač ni sprejel. Redna plača min. 8€ na uro, veliko časa za malico itd itd itd..

Ko je prišel kakšen "južnjak" so bile zahteve takšne : Prosim za delo, da lahko preživim svojo družino. Delal bom pod vsakimi pogoji za skromno plačo.

Izkaže se tudi da "južnjaki" delajo veliko bolje.. to je pa razlog zakaj zaposlujemo tuje delavce.

Spoštovanje vsem Slovencem ki znajo zagrebsti za delo.. ampak zaradi peščice se ne bo nič spremenilo. Je pa res da karkoli zaslužimo nam itak država vzame.

francek1 ::

In vse to nam govori tip, ki prodaja auspuhe, vredne 100 € za 800 € ? Nekaj ima prav, ampak s polno ritjo je lahko srat. Ima pač srečo, da je v sektorju, ki lepo uspeva. Bi ga rad videl, kako bi sral kot direktor Mure recimo...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

jype ::

Nima prav, ko pravi, da bi morali plače v javnem sektorju znižat. Že tako so tako obsceno nizke, da se zanje potegujejo izključno popolni nesposobneži. Hvala bogu za inercijo.

kixs ::

Slovenci deloven narod? Zakaj je potem večina tistih ki dela težko fizično delo pri nas na ič? Po vsem tem, pa se še jih ne spoštuje.


Od kdaj pa pomeni "deloven" = "tezko fizicno delo"?

In vse to nam govori tip, ki prodaja auspuhe, vredne 100 € za 800 € ? Nekaj ima prav, ampak s polno ritjo je lahko srat. Ima pač srečo, da je v sektorju, ki lepo uspeva. Bi ga rad videl, kako bi sral kot direktor Mure recimo...


Hja, sigurno so njegovi auspuhi bili toliko, ko je zacel s poslom!? Ne, on se je uveljavil in sele potem, ko se je uveljavil kot vodilni in zdaj, ko ima znamko in ime, si lahko privosci take cene... sigurno pa ne sme spati na lovorikah, da bi ga konkurenca prehitela. Nasteva pa tudi v clanku, kako drzava prevec pobere od plac, ker on mora svoje strokovnjake placat po konkurencnih cenah, ce ne bi "zmezali" v tujino. Drzava prevec pobere:

Kako pa zadržujete inženirje, da vam ne pobegnejo v tujino?

Zelo težko. Mislim, da inženirje bolj zadržujejo njihove družine kot jaz. Ker v tujini imajo za enako bruto bruto plačo dvakrat višjo neto plačo. To je nevzdržno. Če zaposlenemu za tisoč evrov zvišaš maso za plačo, takoj ko je nad pet tisoč evrov bruto, dobi 270 evrov, država pa 730. Ne razumem, kje je tukaj logika, kje je tukaj motivacija, da bodo ljudje študirali in ostali tukaj.

Kakšna pa bi bila pravšnja obremenitev plač?

Vse, kar je nad 50-odstotno obdavčeno, ni etično. To ni premoženje ali delnice, to je dejansko delo. In če delo obremenijo s 73 odstotki, to nikamor ne pelje. Zato, ker si dober, ker si študiral, ker cele dneve delaš, zato te je treba kaznovati. To je dejansko kaznovanje. V Franciji je ustavno sodišče ugotovilo, da je 75-odstotni davek na prihodke nad milijon evrov neustaven, pri nas pa 73-odstotna obdavčitev prihodkov nad 60 tisoč evrov na leto ni neustavna. Po mojem mnenju je to absolutno nevzdržno.


Tudi Mura bi lahko dobro zivela, ce bi se pravocasno prilagodila trgu. Tako smo jo pa davkoplacevalci umetno vzdrzevali pri zivljenju 10+ let... enkrat mora biti konec.

lp

jype je izjavil:

Nima prav, ko pravi, da bi morali plače v javnem sektorju znižat. Že tako so tako obsceno nizke, da se zanje potegujejo izključno popolni nesposobneži. Hvala bogu za inercijo.


No ja, morda ni potrebno znizat plac... le maso plac je potrebno znizat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

jype ::

kixs> No ja, morda ni potrebno znizat plac... le maso plac je potrebno znizat.

Definitivno - a ne brez jasnih kriterijev in ciljev. Povišati je treba plače sposobnim v javni upravi in od njih ne le pričakovati, ampak jim pomagati pri spremembah, ki bodo povečale učinkovitost in zmanjšale stroške.

francek1> A si v nočni?

Ravno sem zaključil s kopulacijo, pa se moram mal ohladit.

kixs ::

Samo kako bos znizal maso plac, ce bos sposobnim se povisal? Meris na odpuscanja? Potem jih je potrebno odpustit kar velik odstotek, od oka 40%.

Aljaz1980 ::

Število in obseg občin na stanje kot so bile ob 91 pa si že naredil veliko.

jype ::

kixs> Samo kako bos znizal maso plac, ce bos sposobnim se povisal? Meris na odpuscanja? Potem jih je potrebno odpustit kar velik odstotek, od oka 40%.

Meni je vseeno, koliko. Odpusti se tiste, ki se jih ne potrebuje ali pa ki delajo slabo, tiste, ki se jih potrebuje in so uspešni in dobro delajo, se pa nagradi.

GamerBoy ::

Tiste slabe peljemo na inekcijo ali pa odpremo gladiatorske igre 2013, kjer bodo zabavali nas sposobne in hkrati reševali naš problem kam z njimi ?
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: marvin42 ()

Glugy ::

Ne da se mi lih razglablat ampak neki ma prov neki pa mal populistično pretirava. Tist o TEŠ se čist strinjam..zgrešena naložba do konca.

RejZoR ::

Slovenci delamo premalo, ker vsi en kurc cenijo delovno silo (predvsem tisto okoli minimalca). Če ne bi bilo zakonskega minimalca bi najraje vsem porinili 50 EUR plačila na mesec, delal bi pa najraje 12 ur na dan, vsak dan, nobenih praznikov. Dopusta bi dost imel en teden. Ter pri tem bili nasmejani ter veseli. Lepo prosim no, sej folk ni butast. Če ni primerno plačan pač opravlja folk samo tisto kar je najbolj nujno in zahtevano, preostali čas pa se raje praska po riti kot da bi zagnano delal za neko firmo. Ampak so biznismeni preveč zagledani vase, da bi dojel, da pravilno stimuliran delavec lahko da več od sebe ker ve zakaj se trudi in da je njegov dodaten trud tud primerno cenjen in nagrajen. Če pa vsak dan daje od sebe 120%, nakoncu pa dobi isti minimalc kot nekdo, ki opravlja zgolj najbolj nujno da firma laufa in tega šef ni pripravljen opazit (glede na to da vsem najraje ignorantsko porinejo minimalca je nezanimanje za delavce jasno), logično da se folku zdi neumno delat več kot je potrebno. In ta vzorec se ponavlja vsepovsod, lahko tud na narodnem nivoju.
Pa tle sploh ne govorim o tem, da bi moral vsi z minimalcem dobit zarad tega 3 jurje plače, nasprotno. Takim ljudem je treba dat izjemno malo dodatnega, pa bojo zelo zadovoljni, ampak ne, večina delodajalcev raje trmasto vztraja na čistem minimumu in se pritožujejo, kot da bi uvedli nek preprost sistem stimuliranja, kjer bi spodbujal neko osnovno tekmovalnost med zaposlenimi brez da bi se zaradi tega začeli kregat oz tekmovat preko zdravih meja. Stimulacija pa kakršnakoli že je vedno spodbuja delavca k napredovanju in višji produktivnosti, ker mu da misliti, če več delam več dobim. Če pa je prisiljen v minimum neglede na delo pa ga sili zgolj k stagnaciji. Men je kot delavcu to povsem jasno, kravatarjem pa očitno ni. Ampak kaj mi fizikalci vemo, ker nimamo narejenih nekih strašnih magisterijev ane?

Kar pa se Akrapoviča tiče, ne vem kako točno je pri njih ampak vsaj kakor sem slišal od drugih, da človek ceni svoj folk in jih dost dobro plačuje. Kolk je od tega res nimam pojma, ampak če folk ne bi bil zadovoljen, potem ne bi naokoli krožile take pozitivne zgodbe ampak bi se slišale kritike. Sej vsi veste, kritike se vedno širijo hitreje kot pohvale...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Brane22 ::

Mislim da imajo po malem prav vsi.

Akrapovič ko pravi, da ne rabi folka ki se praska po riti in država, ki pravi da ne rabi pretiranega pametovanja tipa, ki dela demfarje in niti ne ustvarja nekega težkega davka.

Mislim, da bi se vsi skupaj morali obrniti proti državi n zahtevati ustrenze odgovore.

Akrapovič bi moral dobiti odgovor na to, koji kurac mu vsiljujejo delovno silo, državljani pa, ali Akrapovič res ustvarja temu kurčenju primerno družbeno korist. Čisto toliko da se vzpostavi neka tehtnica, katere položaj bi dal vsem ustrezno ne/kredibilnost.

A. Smith ::

Kolikor vem, se država na Akrapovičeve izjave ni kaj dosti odzivala. So se pa sindikati. Sicer pa veliko plačanih davkov ali ne, Akrapovič zaposluje okrog 500 ljudi, kar za slovenske razmere niti ni malo. In tudi zadeve, ki jih je povedal, težko pripišemo samo njemu, temveč jih s precejšnjo lahkoto preslikamo na večino zasebnega sektorja. Le-temu gre slabo in ne kaže na bolje. Vendar pa do boljših časov lahko pripelje edino rast zasebnega sektorja in šele, ko bo delodajalcev veliko in še več, bodo lahko zahteve malih ljudi prišle do izraza. Ali z drugimi besedami - delavci bodo lahko višali svoje pogoje, ko bo ponujenih delovnih mest več od tistih, ki lahko delo opravljajo. Prej pa ne, pa če država in sindikati delajo salte ali karkoli drugega.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

kixs ::

Akrapovic pac nastavlja ogledalo nam vsem... ali nam je to vsec ali ne, ni on kriv. Tako pac je v nasli preljubi Sloveniji!

Dokler dela dobicek, zaposluje in redno placje svoje delavce, da so ti zadovoljni - kakor je razbrati iz prispevka, bi jih on se vec oz. kolikor jih, jim polovico pobere drzava - to je pac nagrada za zasluzeno dobro placo - pa ni tako samo pri njemu, ampak povsod, kjer imajo uspesni "visoke" place... in placuje davek od dobicka... pa sploh ni pomembno kaj dela, ce dela to uspesno in z veliko dodano vrednostjo - le to steje!

RajZoR:
Sej se ni s tabo tezko strinjat. Vendar ni vse v hudobnih delodajalcih, ti, ce so ze res hudobni, pac izkoriscajo zakonodajo in stanje v drzavi. Drugo je pa realnost. V Sloveniji je malo koncne proizvodnje, ki daje najvec dodane vrednosti. Ce vecinoma delajo polizdelke, potem se moras sprijazniti, da dobis le toliko kolikor si lahko cenejsi od konkurence na tem podrocju. Sicer lahko koncno podjetje vzame kaksnega drugega proizvajalca za svoje dele v kateri drugi drzavi. Zato pa je minimalna placa za doloceno delo previsoka in jemlje kruh na tem podrocju tistim, ki bi bili zadovoljni z manj.

lp

Brane22 ::

@A.Smith:

Saj ne pravim,d a nima prav. Nisem vedel, da zaposluje 500 ljudi. Fajn, ko damo torej to na tehtnico, imaajo njegovi argumenti toliko večjo težo.

GGGGG ::

Načeloma se strinjam z njim. Edino plač v javnem sektorju ne bi nižal, pa tole se mi zdi brezveze:

Pri nas se dela malo. Če gremo na normalen dan med tednom v Ljubljano in pogledamo v lokale, vidimo, kako garamo. Ko v petek vidimo, kaj se dogaja na avtocesti, si tudi lahko mislimo, koliko garamo. V Nemčiji in Švici tega ni. Da bi v petek ob enih izginili iz službe in šli na morje.


Work smarter not harder. V trenutnih razmerah lahko v večini poklicev ohranimo produktivnost, tudi, če razpolovimo delovni čas. 8 urni delovnik je stvar preteklosti.

RejZoR ::

Pri nas se dela malo. Če gremo na normalen dan med tednom v Ljubljano in pogledamo v lokale, vidimo, kako garamo. Ko v petek vidimo, kaj se dogaja na avtocesti, si tudi lahko mislimo, koliko garamo. V Nemčiji in Švici tega ni. Da bi v petek ob enih izginili iz službe in šli na morje.


Kero nabijanje petsto na uro. Če greš normalen dan v tednu pogledat v lokale, kje pa piše, da ljudje ne smejo it tja? Kje pa piše, da VSI delajo samo od jutra do popoldneva? Dragi g. Akrapovič, nekateri delamo tud v dvoizmenskih službah in so ljudje, ki delajo tud v več izmenskih službah, kar pomeni, da delajo tud ponoči, ko ti spančkaš. In nočno delo ni enostavno ker imaš cel lajf razfukan, sploh če je konstantno teden za tednom. Kar pomeni, da ti ljudje lahko grejo dopoldne v lokal če jim tko pač zapaše al pa grejo dopoldne po štacunah, ker kasneje ne bojo mogli zaradi službe. On pa očitno misli, da so vsi ti ljudje luftarji, ki samo hodijo okoli, delajo pa ne, ker jih pač vidi v dopoldanskem času tam. Heh, ignorance is bliss... in potem spet tradicionalno omenjanje Nemčije in Švice. Mi nismo Nemčija, še manj Švica. Get it? In močno dvomim, da je Nemčija tolk drugačna glede režima dela, da so mesta dopoldne povsem prazna, ker vsi marljivo delajo v dopoldanskih službah.

Tud ne vem iz kje je potegnil, da nekdo lahko kar "izgine" ob enih v petek iz službe in gre na morje. Halo? Za take stvari so šefi s katerimi se to meniš, ne poznam firme kjer bi kar samovoljno šel in ne bi bilo popolnoma nobenih sankcij. In za šefi pa so sodelavci, ki so ti mogoče pripravljeni pomagat in te takrat krijejo za delovno mesto (če stroka pač to dopušča). Drugič pa ti njih. Nekaj kar počnejo normalni ljudje. Kar pomeni, da delovno mesto ne trpi, ker te nekdo vseeno le nadomešča, ti pa lahko greš ob enih v petek na morje. Če šef dovoli in te je sodelavec pripravljen nadomeščat oz podaljšat delavnik, kje je tukaj problem?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Matako ::

RejZoR je izjavil:



Tud ne vem iz kje je potegnil, da nekdo lahko kar "izgine" ob enih v petek iz službe in gre na morje. Halo? Za take stvari so šefi s katerimi se to meniš, ne poznam firme kjer bi kar samovoljno šel in ne bi bilo popolnoma nobenih sankcij.


Ok, torej jih ne poznaš. In?
/\/\.K.

davidre ::

Javna uprava dela v petek do enih, sicer so pa v sredo zato v službi od 7-17.
Mogoče je videl kako grejo na morje samo ti iz javne uprave....

LordNacho ::

Pa sej se ne gre tolko, da so lokali polni (kar so in vprašanje koliko ljudi tam ima enostavno 6-2 službo). S tujino primerja zato, ker se tolikokrat radi spotaknemo ob plače tujcev, ko se pritožujemo nad svojimi, hkrati pa nismo pripravljeni naredit nič več kot je zahtevano od nas (poznam veliko ljudi, ki tako kot pravi, se v petek ob četrt na tri brez izjeme odpravijo na izlet).

opeter ::

Dejansko ima v eni zadevi prav. Če ne drugo, marsikdo dobi preveč plače glede na to koliko dela in predvsem kako opravlja svoje delo.

Znanec iz Celja mi je ravno prejšnjič omenil, da je moral na občini čakat več kot dvajset minut, da so mu poštemplali papir, ker so tamkajšnji zaposleni v sprejemni gledali nek video od na Facebooku. In to v času uradnih ur, v sredo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

para! ::

Se prav noben od vs nč ne dela! Še dobr, da je Akrapovič povedu tko kt je, zdj vsaj vem kdo je kriv!
Death before dishonor!

jype ::

Za take primere obstaja metrika, ki zlahka vse po vrsti spravi ob službo, vse do vključno šefa, ki je take ljudi sploh zaposlil na šalterju.

Pa bo prostor za sposobnejše in bolje plačane, ki bodo lahko resno jemali svoje delo.

Za manj kot minimalca bi verjetno tudi jaz gledal facebook videote in bi mi dol viselo, kaj si o meni misli kdorkoli.

RejZoR ::

Matako je izjavil:

RejZoR je izjavil:



Tud ne vem iz kje je potegnil, da nekdo lahko kar "izgine" ob enih v petek iz službe in gre na morje. Halo? Za take stvari so šefi s katerimi se to meniš, ne poznam firme kjer bi kar samovoljno šel in ne bi bilo popolnoma nobenih sankcij.


Ok, torej jih ne poznaš. In?


Kaj naj bi to pomenilo? O_o
Če kdo tko fura svojo firmo oz je na tak način šef v neki firmi, potem ta firma ne bo dolgo obstajala. In verjemi, da mora bit takih firm preklemano malo, ker taka pač ne bo dolgo obstajala če se dopuščajo take stvari (ki potem tud niso edine).

Moraš pa vzet v zakup, da mogoče kje to res dopuščajo, ampak gre za tako delo, kjer si to lahko privoščijo in firma v okviru dobre atmosfere na delovnem mestu to prosto dopušča, če je delo opravljeno preden greš. Pri men to pač ni možno in tega ni, se pa lahko zmeniš marsikaj s šefom, da zamenjaš izmeno al pa da te nekdo pokriva za tisto uro ali dve, ko greš prej. Ne morše pa kar posploševat, da to kar vsi počnejo. Mal smešno...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GGGGG ::

Znanec iz Celja mi je ravno prejšnjič omenil, da je moral na občini čakat več kot dvajset minut, da so mu poštemplali papir, ker so tamkajšnji zaposleni v sprejemni gledali nek video od na Facebooku. In to v času uradnih ur, v sredo.


Hočeš rečt, da jih je mirno gledal 20 minut, med tem, ko so se oni zajebavali na facebooku?
««
«
1 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MAGNA razgovor (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Loža
1747259340 (18514) miha98
»

World Economic Forum: Letos boste službo lažje kot v Sloveniji našli le na Japonskem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
22157277 (43407) bbf
»

NYT: Amazonov eksperiment, kako daleč lahko žene zaposlene (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostalo
6431820 (26944) gruntfürmich

Več podobnih tem