» »

Akrapovič: Slovenci delamo premalo!

Akrapovič: Slovenci delamo premalo!

Temo vidijo: vsi
««
2 / 17
»»

jype ::

RejZoR> Če kdo tko fura svojo firmo oz je na tak način šef v neki firmi, potem ta firma ne bo dolgo obstajala.

Aja? Zakaj ne?

RejZoR ::

GGGGG je izjavil:

Znanec iz Celja mi je ravno prejšnjič omenil, da je moral na občini čakat več kot dvajset minut, da so mu poštemplali papir, ker so tamkajšnji zaposleni v sprejemni gledali nek video od na Facebooku. In to v času uradnih ur, v sredo.


Hočeš rečt, da jih je mirno gledal 20 minut, med tem, ko so se oni zajebavali na facebooku?


O ja, tu to poznam. Ne bom govoril o občinah specifično ampak o razlikah kako se folk pizdi glede na storitveno mesto. Sem videl vse prevečkrat. Najbolj so izpostavljene trgovine. Če stranka tam ni postrežena v pol sekunde bojo preci zganjale celo galamo in grozile s časopisom in pritožbami, ko pa prideš na pošto, banko al pa k zdravniku pa vsi lepo čakajo kot ovčke čeprav oseba na drugi strani šalterja zdolgočaseno in brez vsakega interesa štanca svoje. Zraven so 3 dodatna (prazna) okenca, folk zadaj se prosto šeta al pa gleda v luft pa nikomur nihče od zaposlenih ne reče ej, tle imam ful folka, mi lahko en pride pomagat. Ah ne, kje pa. Tista ena oseba bo počasi mlela dolgo vrsto, folk pa bo lepo povsem tiho. Nažalost mi še ni uspelo dojet kaj da folku impulz, da v enih situacijah dobesedno poblaznijo, drugje pa kot teleta z zakol čakajo v vrsti in so tiho. Očitno ena izmed največjih skrivnosti človeštva...

jype je izjavil:

RejZoR> Če kdo tko fura svojo firmo oz je na tak način šef v neki firmi, potem ta firma ne bo dolgo obstajala.

Aja? Zakaj ne?


Sej ne da sem mal pod tem kar si quotal tud razložil, sam folk tko rad selektivno quota stvari...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jype ::

RejZoR> Sej ne da sem mal pod tem kar si quotal tud razložil, sam folk tko rad selektivno quota stvari...

Ja, najprej si napisu, da ne bo dolgo obstajala, potem pa še, da to itak ne drži.

opeter ::

GGGGG je izjavil:

Znanec iz Celja mi je ravno prejšnjič omenil, da je moral na občini čakat več kot dvajset minut, da so mu poštemplali papir, ker so tamkajšnji zaposleni v sprejemni gledali nek video od na Facebooku. In to v času uradnih ur, v sredo.


Hočeš rečt, da jih je mirno gledal 20 minut, med tem, ko so se oni zajebavali na facebooku?


Jep, človek je potrpežljiv. Nekateri bi že naredili štalo, jaz bi recimo poklical vodjo oddelka, ali karkoli že imajo tam, minimalno pa vpisal kakšen lep stavek v knjigo pritožb.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

RejZoR ::

jype je izjavil:

RejZoR> Sej ne da sem mal pod tem kar si quotal tud razložil, sam folk tko rad selektivno quota stvari...

Ja, najprej si napisu, da ne bo dolgo obstajala, potem pa še, da to itak ne drži.


Moraš pa vzet v zakup, da mogoče kje to res dopuščajo, ampak gre za tako delo, kjer si to lahko privoščijo in firma v okviru dobre atmosfere na delovnem mestu to prosto dopušča, če je delo opravljeno preden greš. Pri men to pač ni možno in tega ni, se pa lahko zmeniš marsikaj s šefom, da zamenjaš izmeno al pa da te nekdo pokriva za tisto uro ali dve, ko greš prej. Ne morše pa kar posploševat, da to kar vsi počnejo. Mal smešno...


Quotes motherfucker, do you know how to use them? Tole zgornje sem napisal pod tem kar si ti quotal. Mislim fak no, sej nisi prvič na tem forumu...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GGGGG ::

Jep, človek je potrpežljiv. Nekateri bi že naredili štalo, jaz bi recimo poklical vodjo oddelka, ali karkoli že imajo tam, minimalno pa vpisal kakšen lep stavek v knjigo pritožb.


Se mi zdi, da ne morš celotnemu javnemu sektorju znižati plače zato, ker nekdo ne zna zahtevati ustrezne storitve na nekem šalterju.

Hayabusa ::

jalovec09 je izjavil:

Preveč je sive ekonomije, posledično država nabija davke in na udaru smo vsi s temi davki. Dobila bo tako ali drugače, bencin bi imeli po 1.3, če nebi bilo tolk sive ekonomije, plače nebi bile tolk obdavčene, če bi vsi majstri prijavli svoje dobičke. Če bi javni sektor odpuščal, zmanjšal občine bi več bilo denarja.

Vedno pa bo folk kazal na druge, le sami pred svojim pragom ne pometejo. Prodajajo doma narejen stole na črno, prodajajo dobrine iz narave na črno, prodajajo obleke na črno, prodajajo pridelek na črno....

Cene bencina gredo po Eu že 20 let samo gor, ne glede na stopnjo sive ekonomije.
Koliko je cena na borzi je irelevantno, trend gre v nabijanju trošarin in ostalih davkov s strani države.


Akrapovič trola, work smart, not hard !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

para! ::

Ni treba zahtevat storitve na šalterju, edini razlog za obstoj šalter-folka je, da storitev nudijo brez teženja in opominjanja na enostavno delo, ki ga opravljajo. Če se kje zatakne se pa že stranka odloči al bo čakala al bo težila.

Da bi zato vsem nižal plače? Brezveze, ampak tistim, ki pa jih stranke čakajo, pa lahko. Tud ugotovit koga je treba čakat, koga pa ne, je trivialno. Ziher obstaja že kak uveljavljen queue management and control sistem.

Offtopic: verjetno ste opazili, da čedalje več prodajaln (petrol, omv, merkur, mercator) blagajničarkam nalaga, da te ob nakupu opomnejo še na dejstva kot npr, če imaš kartico ugodnosti, če bi še izdelek v akciji in če bi rad kak kupon. To počnejo brez izjeme, vedno, tudi po tem ko smo že bolj domači. Ali mislite, da so zgolj tako pridne, al da so pod nadzorom in to pač morajo rečt?
Death before dishonor!

LitralSM ::

opeter je izjavil:

GGGGG je izjavil:

Znanec iz Celja mi je ravno prejšnjič omenil, da je moral na občini čakat več kot dvajset minut, da so mu poštemplali papir, ker so tamkajšnji zaposleni v sprejemni gledali nek video od na Facebooku. In to v času uradnih ur, v sredo.


Hočeš rečt, da jih je mirno gledal 20 minut, med tem, ko so se oni zajebavali na facebooku?


Jep, človek je potrpežljiv. Nekateri bi že naredili štalo, jaz bi recimo poklical vodjo oddelka, ali karkoli že imajo tam, minimalno pa vpisal kakšen lep stavek v knjigo pritožb.

Jih kdo sploh bere? Po moje ne.

Mavrik ::

LitralSM je izjavil:


Jih kdo sploh bere? Po moje ne.


Kaj ti pa da to misliti? Si kdaj delal tam? Si probal? Ali govoriš kar tako na pamet malo?
The truth is rarely pure and never simple.

GGGGG ::

Ni treba zahtevat storitve na šalterju, edini razlog za obstoj šalter-folka je, da storitev nudijo brez teženja in opominjanja na enostavno delo, ki ga opravljajo. Če se kje zatakne se pa že stranka odloči al bo čakala al bo težila.


Če te ne postrežejo kot je treba je edino pravilno, da to jasno poveš in zahtevaš, naj se nehajo zajebavat. Če je treba o tem obvestiš nadrejene, napišeš pritožbo itd.

Lahko si pa seveda tipičen nergač. Na licu mesta si tiho kot pi....ka, potem pa zvečer v gostilni razlagaš kako je treba tej drhali nižat plačo.

para! ::

To al si nergač al pa poveš takoj na licu mesta, je čist irelevantno. Če raje nergaš zvečer v gostilni, potem je celo koristno da čakaš, saj sicer ne boš imel o čem nergati, ko pride večer. Če je zabušavanje šalter-folka res problem, se to reši z nadzorom.
Death before dishonor!

GGGGG ::

Zadovoljstvo oz. nezadovoljstvo strank je en od načinov nadzora. Če ne poveš, da ti nekaj ne paše, ne pričakuj sprememb.

para! ::

Ok, pol se pa zanašejmo na pritožbe strank. Kakršnekoli optimizacije so očitno nepotrebne, ko pa imamo drug drugega!
Death before dishonor!

Relanium ::

jalovec09 je izjavil:

Preveč je sive ekonomije, posledično država nabija davke in na udaru smo vsi s temi davki. Dobila bo tako ali drugače, bencin bi imeli po 1.3, če nebi bilo tolk sive ekonomije, plače nebi bile tolk obdavčene, če bi vsi majstri prijavli svoje dobičke. Če bi javni sektor odpuščal, zmanjšal občine bi več bilo denarja.

Vedno pa bo folk kazal na druge, le sami pred svojim pragom ne pometejo. Prodajajo doma narejen stole na črno, prodajajo dobrine iz narave na črno, prodajajo obleke na črno, prodajajo pridelek na črno....

Že res že res, ampak lahk spet krivca preusmerimo drugam:
Država ti bo lepo dala dvojno ali pa celo trojno obdavčitev. In vsak pri sebi si misli, zakaj hudiča pa bi delal?
Dostikrat se izkaže celo tako, da je boljše manj delat, posledično dobiš manjšo obdavčitev in ti na konec meseca ostane več časa in malenkost več denarja (recimo razne nagrade v službi, pa to mislim nadure in tiste dodatke na plačo za kako inovacijo pa to, ne pa nagrade tipa direktor NLB in podobno...)

In ja, lahk tud vprašaš delavce ki imajo doma zraven še kmetijo, kaka krivica se tu zadnje čase dogaja..
Ne samo da so subvencije že same obdavčene, upoštevajo se zraven še pri dohodnini kar ti ponese dohodninski razred visoko v nebo.
In to v zahvalo da vsak dan po drugi ali tretji uri popoldan greš domov direkt na njivo, zjutraj pred službo pa še krmiš živino...
(pa upam da mi ni treba omenit da brez subvencij kmetijstvo zelo težko preživi, ker nima šans proti uvoženi hrani)

PS: o tehle kmetih delavcih akrapovič zagotovo ni govoril, videvam pa tudi jaz če si kak dopoldan uredim prosto še vseeno nabasane kafiče in ljudi povsod. In nemalokrat sem se vprašal zakaj ti ljudje sploh niso v službi?
(ne rečem vsi, ker nekateri so tud popoldan, sam vseeno)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

RejZoR ::

Ti tud jezst povem zakaj je tolk sive ekonomije? Sestra je iskala službo in jo tud dobila, delodajalec bi imel neke ugodnosti, ker bi sestra bila deležna nekega dodatnega izobraževanja ter bila pri tem plačana. Ampak šalabajzerji na zavodu tolk komplicirajo in nikamor ne zmigajosvojih nesposobnih riti, da sta morali z delodajalcem malodane na kolenih prosit naj se zaboga že premaknejo nekam, da lahko podpiše pogodbo. In pol spet ves folk začuden z debelimi očmi zakaj tolk sive ekonomije. Komu pa se da zajebavat z vso to brezvezno birokracijo in pri tem podpirat še nesposobno leno državo, če lahko delavec opravi delo, mu plača na roko in čaw. Če država ni tolk sposobna, da bi naredila zapsolovanje bolj transparentno, bi se celo še kdo zapsolil. Ne pa samod a štejejo kolk brezposelnih je in pri tem cuzajo fine plače. Delodajalci pa naj se sami zajebavajo z vsemi papirnatimi bedarijami.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

opeter ::

GGGGG je izjavil:

Zadovoljstvo oz. nezadovoljstvo strank je en od načinov nadzora. Če ne poveš, da ti nekaj ne paše, ne pričakuj sprememb.


Se strinjam. To je isto kot volitve. Če ne greš volit oz. oddaš neveljavno glasovnico, potem se nimaš kaj pritoževat nad izvoljenimi predstavniki ljudstva, saj sam nisi nič prispeval k temu, da bi se izvolili drugi.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

furion ::

Resitev je preprosta: Odseliti se

Visoki davki, zaf**ana birokracija in nenormalno slabi pogoji != prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

opeter ::

para! je izjavil:

Offtopic: verjetno ste opazili, da čedalje več prodajaln (petrol, omv, merkur, mercator) blagajničarkam nalaga, da te ob nakupu opomnejo še na dejstva kot npr, če imaš kartico ugodnosti, če bi še izdelek v akciji in če bi rad kak kupon. To počnejo brez izjeme, vedno, tudi po tem ko smo že bolj domači. Ali mislite, da so zgolj tako pridne, al da so pod nadzorom in to pač morajo rečt?


Verjetno to slednje. Isto je pri nas na lokalni pošti, kjer so postali pravi bazar oz. kot cigan, ki prodaja na cirkusu. Plačaš poštno storitev, recimo znamko, potem pa ti še hoče poturiti akcijsko Bajadero ... pa se gre za znanko. Na koncu se ti opraviči, ker, da so dobili povelje od "zgoraj".
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

para! ::

opeter je izjavil:

GGGGG je izjavil:

Zadovoljstvo oz. nezadovoljstvo strank je en od načinov nadzora. Če ne poveš, da ti nekaj ne paše, ne pričakuj sprememb.


Se strinjam. To je isto kot volitve. Če ne greš volit oz. oddaš neveljavno glasovnico, potem se nimaš kaj pritoževat nad izvoljenimi predstavniki ljudstva, saj sam nisi nič prispeval k temu, da bi se izvolili drugi.

Ne dovoli, da te zavedejo neumnosti, kot si jih citiral, no. Če (_če_) je zabušavanje za šalterji problem, potem se ga reši sistemsko, in sicer tako, da se nadzira (tehnično, kamere, tajmerji, listki, queue management pač) delo zaposlenih. Tako dobiš relevantne podatke.

Če se zanašaš na pritožbe strank, dobiš irelevantne podatke.

Na podlagi irelevantnih podatkov težje ukrepaš, ker moraš upoštevati individualne okoliščine (ali je bil tisti, ki se je pritožil slabe volje oziroma škodoželjen, ali morda ni razumel situacije?).
Death before dishonor!

opeter ::

furion je izjavil:

Resitev je preprosta: Odseliti se


Ni to tako preprosto kot se to lahko napiše. Ljudje pri nas v osnovi nikoli niso bili tako fleksibilni, sploh pa ne po drugi svetovni vojni. Folk se je preselili blizu tovarnam in je to to.

Dobro, mladi imajo/mo še nekakšno možnost, da pobereš šila in kopita, ampak, če nimaše nekaj začetnega kapitala, te tudi iz tujine hitro odženejo nazaj domov. Ne rabijo novih socialnih primerov.

Kar nekaj primerov poznam, ko so z velikim rom-pom-pomom najavili in šli v tujino, kjer se je obljubljalo med in mleko, na koncu pa so marsikomu morali starši plačati vozovnico ali pa letalsko karto, da je sploh lahko prišel domov.
Doma pa so seveda na socialni, če imajo seveda to srečo. Namreč danes se to kar redno preverja in če si v gospodinjstu skupaj z družinski člani, ki imajo nek prihodek oz. ima gospodinjstvo dovolj sredstva za "preživetje" se lahko obrišeš pod nosom. Pa čeprav ti sami nimaš niti ficka.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Hayabusa ::

opeter je izjavil:

para! je izjavil:

Offtopic: verjetno ste opazili, da čedalje več prodajaln (petrol, omv, merkur, mercator) blagajničarkam nalaga, da te ob nakupu opomnejo še na dejstva kot npr, če imaš kartico ugodnosti, če bi še izdelek v akciji in če bi rad kak kupon. To počnejo brez izjeme, vedno, tudi po tem ko smo že bolj domači. Ali mislite, da so zgolj tako pridne, al da so pod nadzorom in to pač morajo rečt?


Verjetno to slednje. Isto je pri nas na lokalni pošti, kjer so postali pravi bazar oz. kot cigan, ki prodaja na cirkusu. Plačaš poštno storitev, recimo znamko, potem pa ti še hoče poturiti akcijsko Bajadero ... pa se gre za znanko. Na koncu se ti opraviči, ker, da so dobili povelje od "zgoraj".

Meni nikoli nič dodatno ne ponujajo, očitno sem videti kot nekdo, ki bo kupil samo tisto, po kar je prišel :)).


btw, tudi če bi vsak drugi kupil tisto bajadero, to ne bi rešilo ničesar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

opeter ::

Hayabusa je izjavil:

Meni nikoli nič dodatno ne ponujajo, očitno sem videti kot nekdo, ki bo kupil samo tisto, po kar je prišel :)).


Mogoče pa imaš mrki pogled oz. znaš narediti tisto saj-veš-kakšen-izraz na faci in ti ne upajo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mavrik ::

Joj, dajte nehati vsepoprek jamrati čez stvari, ki nimajo veze z Akrapovičevimi izjavami. Sicer to temo zaklenem, neargumentirano pizdit čez druge ljudi pejte kam drugam prosim.

Kmetje, obnašanje v trgovinah, ipd. pač ni bilo omenjeno.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

fosil ::

Nekaj ima prav, malo pa govori tudi neumnosti.
In sam sebe zapleta v protislovja.

Pravi da je treba bolj obdavčiti premoženje, hkrati pa je proti davku na nepremičnine.
To ne gre skupaj.
Tako je!

BALAST ::

Saj tudi Akrapovič pizdi vsepovprek, pa še niti ne ve v katera osja gnezda drza.

Preveč konfliktov v naši ljubi deželici!
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

RejZoR ::

opeter je izjavil:

para! je izjavil:

Offtopic: verjetno ste opazili, da čedalje več prodajaln (petrol, omv, merkur, mercator) blagajničarkam nalaga, da te ob nakupu opomnejo še na dejstva kot npr, če imaš kartico ugodnosti, če bi še izdelek v akciji in če bi rad kak kupon. To počnejo brez izjeme, vedno, tudi po tem ko smo že bolj domači. Ali mislite, da so zgolj tako pridne, al da so pod nadzorom in to pač morajo rečt?


Verjetno to slednje. Isto je pri nas na lokalni pošti, kjer so postali pravi bazar oz. kot cigan, ki prodaja na cirkusu. Plačaš poštno storitev, recimo znamko, potem pa ti še hoče poturiti akcijsko Bajadero ... pa se gre za znanko. Na koncu se ti opraviči, ker, da so dobili povelje od "zgoraj".


Sej so dobili povelje od zgoraj. In vse to povelje, ki se je spomnilo težit zaposlenim, da morajo ponujat nerelevantne izdelke dal pred steno in postrelil. Mislim, koji K mi morajo na črpalki ko natankam bencin ponujat jebene čokoladke, ko pa jih imajo naložene 2cm stran od pulta kjer plačujem bencin? Če bi si zaželel čokoladko bi jo sam vzel for fucks sake. Pa črpalke niso edine kot tud niso krivi zaposleni tam, ki morajo izvajat to bedarijo. Ni mi jasno kako kravatarjem ni jasno, da gre folku to na jetra, oni pa posiljujejo s tem kot da so odkrili ameriko. In to je povsod. Mislim fak off no. Če kupim laptop, super da ti ponudijo zraven še torbo pa miško, al pa ob sesalniku še vrečke in dišeče tablete ne pa mi ponujat pri tem še ne vem, pingvinčke za v hladilno torbo. Koji kurac mi bo to!?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Invictus ::

Sam se popolnoma strinjam z njim.

Če pogledaš kdaj je največ postov tukaj na forumu, je to med normalnim delovnim časom.

Če pogledaš kdaj je večina postov na Facebooku, je to med delovnim časom.

Če pogledaš kdaj je folk večinoma na chatih, je to med delovnim časom.

Ali kot je Mazzini 1x rekel, ljudje ob enajstih dopoldne na kofetu razpravljajo o tem koliko dela imajo. Če bi imeli delo, ne bi bili na kofetu, ampak bi delali ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

para! ::

Če gremo na normalen dan med tednom v Ljubljano in pogledamo v lokale, vidimo, kako garamo.

V Akrapovičevem svetu so na "normalen" dan ljudje očitno v tovarnah in pisarnah, če ga tako zmede, da jih vidi tudi v parkih, trgovinah in kafičih.

Meni se zdi mesto lepše, če v njem pohaja veliko ljudi, kot pa če morajo delat auspuhe, k jih itak dobiš že serijsko zraven vozila.
Death before dishonor!

fosil ::

On za delo očitno šteje prisotnost na delovnem mestu.
Kar je že davno preživeto.
Danes je važna učinkovitost in fleksibilnost.
Prisotnost na delovnem mestu ne pomeni nič.
Tako je!

RejZoR ::

Invictus je izjavil:

Sam se popolnoma strinjam z njim.

Če pogledaš kdaj je največ postov tukaj na forumu, je to med normalnim delovnim časom.

Če pogledaš kdaj je večina postov na Facebooku, je to med delovnim časom.

Če pogledaš kdaj je folk večinoma na chatih, je to med delovnim časom.

Ali kot je Mazzini 1x rekel, ljudje ob enajstih dopoldne na kofetu razpravljajo o tem koliko dela imajo. Če bi imeli delo, ne bi bili na kofetu, ampak bi delali ...


In kdaj je zate delovni čas? Samo od 8 zjutraj pa do 17 popoldne? Veš, enim se delavnik začne ob 14:00 in konča ob 20:00 ali pa 21:00... A pol taka oseba dopoldne ne sme it nekam na kavo al pa v trgovino? Oz taista oseba dopoldne ne sme bit na forumih, Facebooku al pa chatu?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

dronyx ::

Naj gre Akrapovič gledati kakšno avtomatizirano tovarno v Nemčiji in bo ugotovil, da tam dobro plačani delavci dejansko "ne delajo nič". Samo nadzirajo računalnike, avtomatizirane stroje in robote, ki ustvarjajo izdelke z visoko dodano vrednostjo.

Tiste panoge, kjer se "veliko gara", ponavadi delajo ravno z najnižjo dodano vrednostjo.

Relanium ::

dronyx je izjavil:

Naj gre Akrapovič gledati kakšno avtomatizirano tovarno v Nemčiji in bo ugotovil, da tam dobro plačani delavci dejansko "ne delajo nič". Samo nadzirajo računalnike, avtomatizirane stroje in robote, ki ustvarjajo izdelke z visoko dodano vrednostjo.

Tiste panoge, kjer se "veliko gara", ponavadi delajo ravno z najnižjo dodano vrednostjo.

Me čudi, zakaj ne gremo vsi kr v nemčijo v tovarne delat nič.
Bi vsi dosti lepše živeli.

Dosti ljudi v nemčiji vidi samo plače. Nihče pa ne vidi realnega stanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Mipe ::

Pri nas se dela malo. Če gremo na normalen dan med tednom v Ljubljano in pogledamo v lokale, vidimo, kako garamo. Ko v petek vidimo, kaj se dogaja na avtocesti, si tudi lahko mislimo, koliko garamo. V Nemčiji in Švici tega ni. Da bi v petek ob enih izginili iz službe in šli na morje.

Kaj pa Akrapovič dela v lokalih? MRŠ NA DELO! Naj pusti te penzionerje, brezposelne, dopustnike in turiste pri miru.

Zato, da bomo obdržali 500 delovnih mest v rudniku, mi zidamo TEŠ za dve milijardi. Ali ne bi bilo bolje te delavce in njihove družine poslati na Havaje? Dosmrtno. Bi bilo precej ceneje.

Še veliko ceneje bi bilo zapreti rudnik in teh 500 družin brcnit na cesto. Kar je praksa, kot recimo na Prekmurju in v Beli Krajini. Medtem pa popolnoma ignorirajmo pomen TEŠ-a za gospodarstvo in še naprej uvažajmo elektriko.

Ko vodja oddelka v podjetju pove, da njegovih 30 delavcev enako dela, potem vem, da moram zamenjati najprej njega, ker je nesposoben opravljati svoje delo.

Mogoče pa teh 30 delavcev bolje dela kot vsi drugi Akrapovičevi delavci?

Rekel bi, da je treba v javnem sektorju znižati plače za 20 odstotkov in oklestiti število zaposlenih ter ljudi z ustreznimi programi izobraževanja nekako preusmeriti v zasebni sektor.

Zdaj pametuje, ko pa se premalo plačani policisti, zdravstveniki itd. zgrnejo na ceste, je pa tiho in čaka, da država ukrepa. S svojimi "preplačanimi" delavci.

Ne bi se dogajalo, kot se je meni pred leti, da bi imel avgusta 16 odstotkov bolniških v proizvodnji, bi pač tri poslal domov in bi se stvari uredile.

Če bi mene takole poslal domov, bi se znašel pred sodnikom. Sicer pa sem v vsej svoji "karieri" samo enkrat koristil bolniško - za operacijo. Če njegovi delavci glumijo bolezen, da bi izostali, potem je očitno problem v delovnem okolju.

Če zaposlenemu za tisoč evrov zvišaš maso za plačo, takoj ko je nad pet tisoč evrov bruto, dobi 270 evrov, država pa 730.

Kako sebičen človek. Delavec je tisti, ki ustvarja dodano vrednost, ne Akrapovič, ki samo porablja denar. Naj odpusti vse delavce, bo ogromno prihranil... ali pač? Naj se raje odseli v Indijo, z veseljem bodo delali za 10 centov na dan. Vprašanje pa je, koliko dodane vrednosti se lahko nadeja tam.

Dokler iz meseca v mesec poslušamo nove grožnje z davki, se ne da vlagati. To je tako, kot da bi prišel dobavitelj in nam rekel, da ne ve, ali nam bo za pet ali deset odstotkov podražil svoj produkt.

Lep prikaz pohlepnosti in sebičnosti. Akrapoviča, seveda. Država mora obdavčiti, ker podjetniki, kot je on, ne bi plačevali. In se znajdemo v začaranemu krogu. Ker država ne dobi dovolj, zviša dajatve, podjetja se izvijejo in dajo manj, država pa je prisiljena zopet pritisniti...


Tako, nekaj komentarjev v negativnem tonu, značilnem za nas slovence v teh časih. Sem dobro opravil?

alexa-lol ::

dronyx je izjavil:

Naj gre Akrapovič gledati kakšno avtomatizirano tovarno v Nemčiji in bo ugotovil, da tam dobro plačani delavci dejansko "ne delajo nič". Samo nadzirajo računalnike, avtomatizirane stroje in robote, ki ustvarjajo izdelke z visoko dodano vrednostjo.

Tiste panoge, kjer se "veliko gara", ponavadi delajo ravno z najnižjo dodano vrednostjo.


Si ti resen?
Dirkaški uspehi z motorji http://www.akrapovic.com/en/Motorcycle/...
Dirkaški uspehi z avtomobili http://www.akrapovic.com/en/Automotive/...

Krvna slika podjetja http://www.bizi.si/AKRAPOVIC-D-D/

In potem ti pametnjakovič, ki nisi ustvaril 1% toliko kot on, govoriš kako naj gre on v Nemčijo gledat kako se stvari streže... zaradi takih debilov kot si ti je Slovenija tam kjer je.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

dronyx ::

@alexa-lol: Debil si kvečjemu ti, ker se tako debilno izražaš. Nekaj je furati malo podjetje, nekaj drugega pa ekonomijo države. Jaz sem takoj za to, da dajo Akrapoviču mesto premiera v vladi, lahko si sam oblikuje celotno ekipo, pa da vidimo.

Pa jaz nikakor ne podcenjujem njegovih dosežkov in ga kot podjetnika cenim, tako kot cenim Pečečnika in ostale, ki vodijo uspešno svoje firme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

RejZoR ::

Ja, ker en auspuh pa povsem spremeni performance celotnega vozila... to niso glih achievementsi ampak zgolj kdo uporablja njihove auspuhe.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Relanium ::

dronyx je izjavil:

@alexa-lol: Debil si ti. Nekaj je furati malo podjetje, nekaj drugega pa ekonomijo države. Jaz sem takoj za to, da dajo Akrapoviču mesto premiera v vladi, lahko si sam oblikuje celotno ekipo, pa da vidimo.

Zagotovo bo situacija dost boljša kot zdaj.
Js dam alexa-lol-u prav!

alexa-lol ::

dronyx je izjavil:

@alexa-lol: Debil si ti. Nekaj je furati malo podjetje, nekaj drugega pa ekonomijo države. Jaz sem takoj za to, da dajo Akrapoviču mesto premiera v vladi, lahko si sam oblikuje celotno ekipo, pa da vidimo.


In ker si ti tako sposoben ne dvomim da tudi ti furaš podjetje ki ima 40mio € prihodkov na leto in izdeluje najboljše izdelke v svoji panogi na svetu... ali pač?

Relanium ::

RejZoR je izjavil:

Ja, ker en auspuh pa povsem spremeni performance celotnega vozila... to niso glih achievementsi ampak zgolj kdo uporablja njihove auspuhe.

Ti pa si zagotovo nisi lastil ničesar več od mopeda :)
Sicer pa ne gre se za performance tolk, kot se gre za ime firme.

Unknown_001 ::

@alexa-lol

Pošteno povedano!

Ostali:

Akrapovič, je zelo sposoben in uspešen človek ki ima ekonomijo in ostale zadeve v glavi pošlihtane. Jst se čudim, da si upate nekoga tako obsojat, pa ga sploh ne poznate.

Sploh pa sumim, da je @Mipe = @Jype ker so posti tako podobno debilni od obeh, da je že kar sumljivo ratalo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

He, he. Deluje!

dronyx ::

alexa-lol je izjavil:

In ker si ti tako sposoben ne dvomim da tudi ti furaš podjetje ki ima 40mio € prihodkov na leto in izdeluje najboljše izdelke v svoji panogi na svetu... ali pač?

Pa kaj naj zato postavim Akrapoviču kapelice in se mu vsak dan klanjam? Za ekonomijo te države je Akrapovič povsem nepomemben z nekaj MIO evri prihodkov. Če ima rešitve za makroekonomski položaj te države, čudovito, sem prvi za to da stopi iz ozadja in se mu da priložnost.

Unknown_001 ::

dronyx je izjavil:

alexa-lol je izjavil:

In ker si ti tako sposoben ne dvomim da tudi ti furaš podjetje ki ima 40mio € prihodkov na leto in izdeluje najboljše izdelke v svoji panogi na svetu... ali pač?

Pa kaj naj zato postavim Akrapoviču kapelice in se mu vsak dan klanjam? Za ekonomijo te države je Akrapovič povsem nepomemben z nekaj MIO evri prihodkov. Če ima rešitve za makroekonomski položaj te države, čudovito, sem prvi za to da stopi iz ozadja in se mu da priložnost.


Motiš se.

Če bi tako razmišljali za vsa podobna podjetja v sloveniji pridemo do gospodarske 0, država pa brez industrije ne bo mogla folgat. Nekaj moraš tud ustvarit, ne pa samo prodajat.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

dronyx ::

Jaz ne trdim, da mala in srednja podjetja za ekonomijo ne pomenijo nič. Mi bi potrebovali v trenutni gospodarski situaciji nekaj 100 Akrapovičev. Samo kako do tega priti jaz ne vem, oziroma si ne predstavljam da je to možno, brez da naredimo državo privlačno za tuja vlaganja.

Isotropic ::

RejZoR je izjavil:

Ja, ker en auspuh pa povsem spremeni performance celotnega vozila... to niso glih achievementsi ampak zgolj kdo uporablja njihove auspuhe.

5-10% konjskih moci doda.

Unknown_001 ::

dronyx je izjavil:

Jaz ne trdim, da mala in srednja podjetja za ekonomijo ne pomenijo nič. Mi bi potrebovali v trenutni gospodarski situaciji nekaj 100 Akrapovičev. Samo kako do tega priti jaz ne vem, oziroma si ne predstavljam da je to možno, brez da naredimo državo privlačno za tuja vlaganja.


Le kako bomo ustvarjali taka podjetja, če je pa birokracija za eno samo naložbo tako zakomplicirana, da je treba za prvi odziv čakati skoraj pol leta. Pol se pa čudimo, zakaj nas poljaki prehitevajo. Zarad takega kretenskega sistema ne moreš konkurirat, lahko pa ponudiš ogromno služb v pisarnah pa ko bi vsaj kaj profita meli od njih. Ma jok! Birokrati so ko črna luknja za denar v državi.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

dronyx ::

Unknown_001 je izjavil:

Le kako bomo ustvarjali taka podjetja, če je pa birokracija za eno samo naložbo tako zakomplicirana, da je treba za prvi odziv čakati skoraj pol leta. Pol se pa čudimo, zakaj nas poljaki prehitevajo. Zarad takega kretenskega sistema ne moreš konkurirat, lahko pa ponudiš ogromno služb v pisarnah pa ko bi vsaj kaj profita meli od njih. Ma jok! Birokrati so ko črna luknja za denar v državi.

Če znaš pravilno diagnosticirati problem je narejenega že veliko na poti do rešitve.

Invictus ::

RejZoR je izjavil:


In kdaj je zate delovni čas? Samo od 8 zjutraj pa do 17 popoldne? Veš, enim se delavnik začne ob 14:00 in konča ob 20:00 ali pa 21:00... A pol taka oseba dopoldne ne sme it nekam na kavo al pa v trgovino? Oz taista oseba dopoldne ne sme bit na forumih, Facebooku al pa chatu?

Ja, za večino ljudi je delovni čas od 8:00 - 17:00. V povprečju.

In zaposleni nimajo kaj med delovnim časom viseti na Facebooku in chatu in se menit privat zadeve. In med službenim časom nima kaj hodit v trgovino in na kavo. če ima čas za to, potem pomeni da je podjetje ne potrebuje.

Poznam kar nekaj firm kjer so Facebook, YouTube, razni radii, ipd, preprosto blokirani.

Pa mal funkcionalne pismenosti ti ne bo škodilo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PaX_MaN ::

dronyx je izjavil:

Jaz ne trdim, da mala in srednja podjetja za ekonomijo ne pomenijo nič. Mi bi potrebovali v trenutni gospodarski situaciji nekaj 100 Akrapovičev. Samo kako do tega priti jaz ne vem, oziroma si ne predstavljam da je to možno, brez da naredimo državo privlačno za tuja vlaganja.

OMG, pa če ti v intervjuju piše da vlagajo vanj izključno tujci. Ne rabiš nič "naredi[t] držav[e] privlačn[e] za tuja vlaganja".
««
2 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MAGNA razgovor (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Loža
1747258544 (17718) miha98
»

World Economic Forum: Letos boste službo lažje kot v Sloveniji našli le na Japonskem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
22157086 (43216) bbf
»

NYT: Amazonov eksperiment, kako daleč lahko žene zaposlene (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostalo
6431708 (26832) gruntfürmich

Več podobnih tem