» »

HBO: piratstvo ni tak problem

««
7 / 11
»»

[D]emon ::

Soliden slovenski avtor. Kdo pa je to ? Ti ? :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

opeter ::

digitalcek je izjavil:

In ja, dejansko je žalostno, da mnoge mlade Nemke s prodajo poscanih spodnjih hlačk in urina ZELO VERJETNO zaslužijo mesečno več, kot recimo s svojo glasbo zasluži soliden slovenski avtor!


Hja, temu se pravi poslovna žilica. Če je ponudba, se slejkoprej najde tudi trg za te zadeve.

Recimo jaz sem ravno prejšnjič bral v enem rumenem cajtngu, da nek ruski trgovec prodaja razne ustekleničene "tekočine" (beri: urin, sperma itn.) priznanih, pretežno ruskih ljudi. In glej ga zlomka, baje je zelo uspešen oz. se zadeve prodajajo kot vroče žemljice.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

digitalcek ::

[D]emon je izjavil:

Soliden slovenski avtor. Kdo pa je to ? Ti ? :))


Ne, to si ti.

opeter je izjavil:


Recimo jaz sem ravno prejšnjič bral v enem rumenem cajtngu, da nek ruski trgovec prodaja razne ustekleničene "tekočine" (beri: urin, sperma itn.) priznanih, pretežno ruskih ljudi. In glej ga zlomka, baje je zelo uspešen oz. se zadeve prodajajo kot vroče žemljice.


Sem že napisal, tudi na kakšnem drugem forumu, da je šel svet "adijo pamet".

Nimam sicer nič proti, le spomnim se na kriterije. Mladih ljudi.

Zgodovina sprememb…

xxx ::

digitalcek je izjavil:

Tako kot so napisali že mnogi: Potem pa pustite stvari na miru. Tam kjer so. Na blogu, kaki spletni strani, kakšnem portalu, ni pomembno.


Lej Kekec (iz istega leta verjetno), na avtorjevi spletni strani se izdelek pusti na miru. Pirate bay ni tvoja domena, niti se nimaš pravice vtikati kaj kdo počne v prostem času. Izven tvojega dosega. Torej se nehaj vtikati v druge kaj naj počnejo, počeli bodo kar bodo hoteli, tako kot počneš ti.

opeter je izjavil:

digitalcek je izjavil:

In ja, dejansko je žalostno, da mnoge mlade Nemke s prodajo poscanih spodnjih hlačk in urina ZELO VERJETNO zaslužijo mesečno več, kot recimo s svojo glasbo zasluži soliden slovenski avtor!


Hja, temu se pravi poslovna žilica. Če je ponudba, se slejkoprej najde tudi trg za te zadeve.

Recimo jaz sem ravno prejšnjič bral v enem rumenem cajtngu, da nek ruski trgovec prodaja razne ustekleničene "tekočine" (beri: urin, sperma itn.) priznanih, pretežno ruskih ljudi. In glej ga zlomka, baje je zelo uspešen oz. se zadeve prodajajo kot vroče žemljice.


By the way, digitalček je tudi to že počel, na neki oglasni strani...
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

jernejl ::

In če je to kraja, potem pršut s tvojo fotko ni več cel in ravno tako ne dekle, ki ga slikaš.

Če si nekaj prisvojiš / ukradeš, še ne pomeni, da mora ta stvar na drugi strani manjkati. Bistvo je, da nekaj vzameš, česar ne bi smel, pa ne glede na to, koliko te stvari potem še ostane.
Težava je le v tem, da nekateri menite, da se lahko škodo povzroča samo na fizičnih izdelkih, drugje pa ne.

Če torej napraviš nekaj bližnjih fotografij pomanjkljivo oblečenega dekleta na intimnem mestu (proti volji dekleta) ter nato s fotografijami ravnaš po mili volji (prodaš reviji, deliš po spletu), nisi napravil nobene škode, ker je dekle še zmeraj celo. Tako trdiš ti.

gre za naklepno dejanje pohabljanja mladih deklet!!!

Pohabiti jih s fotografijami ne moreš, lahko jim pa povzročiš precejšnjo škodo. Le da ti tega ne razumeš, ker trdiš, da škoda nastane samo tedaj, če fizično nekaj odneseš (npr. dekletu odrežeš ud in z njim zbežiš).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

xxx ::

Čakaj, to pa ne bo držalo, že celo temo trdite, da je gre za enako zadevo kot pri fizični kraji (in jo seveda populistično tudi tako imenujete). Če naredi digitalček fotko potem sicer ne vzame celega dekleta ampak samo njen del in to je ukradel. Skratka vsi fotografi so po vaših lastnih bedastih primerjavah, navadni lopovi, ki bi jih bilo treba zapreti. Hebeš pirate, ti samo kopijo bitov naredijo, fotografi pa dejansko okrnijo materijo. Prepovedati fotoaparate, filtrirati slikovne formate, jih loviti po internetu in iztrebiti, saj škodujejo ekonomiji!
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

bluefish ::

digitalcek je izjavil:

Nimam sicer nič proti, le spomnim se na kriterije. Mladih ljudi.
Eh, daj no, s temi mladimi ljudmi postajaš že prav dolgočasen.
A današnja goveja muzika, ki jo poslušajo predvsem starejši, je pa sinonim kvalitete in dobrega okusa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

digitalcek ::

bluefish je izjavil:

digitalcek je izjavil:

Nimam sicer nič proti, le spomnim se na kriterije. Mladih ljudi.
Eh, da no, s temi mladimi ljudmi postajaš že prav dolgočasen. A današnja goveja muzika, ki jo poslušajo predvsem starejši, je pa sinonim kvalitete in dobrega okusa?


Ne, seveda ni. Ima pa ta glasba vsaj zapomljivo melodijo.

Tale glasba danes (v glavnem) pa ni ničemur podobna. In še slabše bo. In potem seveda ne moreš niti imeti nekih kriterijev.

Vprašaj danes 16-letnike, kdo je bil Beethoven. A je to tisti pes iz tistega ameriškega filma, bi bil daleč najbolj pogost odgovor....

bluefish ::

digitalcek je izjavil:

Ne, seveda ni. Ima pa ta glasba vsaj zapomljivo melodijo.
Ja, Golica. Ostale, ki jih danes preigrava 101 ansambel so pa ena ogromna žalost. Včasih ne veš, ali na TV prenašajo pogreb ali uvodno sceno grozljivke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

jernejl ::

Če naredi digitalček fotko potem sicer ne vzame celega dekleta ampak samo njen del in to je ukradel. Skratka vsi fotografi so po vaših lastnih bedastih primerjavah, navadni lopovi, ki bi jih bilo treba zapreti. Hebeš pirate, ti samo kopijo bitov naredijo, fotografi pa dejansko okrnijo materijo. Prepovedati fotoaparate, filtrirati slikovne formate, jih loviti po internetu in iztrebiti, saj škodujejo ekonomiji!

Posplošuješ, niso vsi taki. Zagotovo pa obstajajo fotografi, ki so fotografirali nekaj, česar ne bi smeli, in bili zato tudi kaznovani. In s svojim početjem povzročili škodo.

xxx ::

jernejl je izjavil:

Če naredi digitalček fotko potem sicer ne vzame celega dekleta ampak samo njen del in to je ukradel. Skratka vsi fotografi so po vaših lastnih bedastih primerjavah, navadni lopovi, ki bi jih bilo treba zapreti. Hebeš pirate, ti samo kopijo bitov naredijo, fotografi pa dejansko okrnijo materijo. Prepovedati fotoaparate, filtrirati slikovne formate, jih loviti po internetu in iztrebiti, saj škodujejo ekonomiji!

Posplošuješ, niso vsi taki. Zagotovo pa obstajajo fotografi, ki so fotografirali nekaj, česar ne bi smeli, in bili zato tudi kaznovani. In s svojim početjem povzročili škodo.

A zdaj pa jaz posplošujem? Že celo temo poslušam posploševanje "avtorjev", jaz pa ne smem? Samo vaših lastnih besed se oprijemam, dejansko sem prestopil na vašo stran, a zdaj vam pa ni več všeč? Kako potem to izgleda, lahko se posplošuje dokler to počne nadrasa "avtorjev", v njihovo korist in njihove zasluge, vsem ostalim je pa to prepovedano? Koncepti veljajo samo v vaših interesih, vsepovsod kjer vam pa ne paše pa niso vredu?
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

digitalcek ::

bluefish je izjavil:

digitalcek je izjavil:

Ne, seveda ni. Ima pa ta glasba vsaj zapomljivo melodijo.
Ja, Golica. Ostale, ki jih danes preigrava 101 ansambel so pa en ogromna žalost. Včasih ne veš, ali na TV prenašajo pogreb ali uvodno sceno grozljivke.


Pretiravaš. In obenem misliš, da zanimivo pišeš. In zelo argumentirano...

xxx je izjavil:

A zdaj pa jaz posplošujem? Že celo temo poslušam posploševanje "avtorjev", jaz pa ne smem?


Pejd spat 2!

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

digitalcek je izjavil:

Pretiravaš. In obenem misliš, da zanimivo pišeš. In zelo argumentirano...
Ja, ker so tvoji prispevki izjemno dobro argumentirani in podkrepljeni z viri, kajne.

Kakorkoli, okusi se seveda razlikujejo - in prav je tako. Tebi gre morda v ušesa harmonika, nekomu bobni.

jernejl ::

xxx je izjavil:

A zdaj pa jaz posplošujem? Že celo temo poslušam posploševanje "avtorjev", jaz pa ne smem? Samo vaših lastnih besed se oprijemam

To, da so vsi ljudje kriminalci in jih je treba zapreti, trdiš samo ti. Tako posploševanje je neproduktivno.
Kar trdimo nekateri je, da je treba spoštovati tudi pravice drugih in sankcionirati tiste, ki tega ne spoštujejo.
Česar ti ne razumeš pa je, da pravice ne obstajajo samo na materialni ravni.

na avtorjevi spletni strani se izdelek pusti na miru.

Tako je.

Pirate bay ni tvoja domena, niti se nimaš pravice vtikati kaj kdo počne v prostem času. Izven tvojega dosega.

Ni res. Seveda se lahko vtikaš v to, kaj kdo počne v prostem času, če s svojim početjem posega v tvoje pravice.

počeli bodo kar bodo hoteli

Ne pa ne bodo. Ko bodo posegli v pravice drugih, bodo za to sankcionirani in morda pristali za zapahi.

digitalcek ::

Glej chironex, ravno po zaslugi takih, kot si ti, bodo šle sedanje "pravice" uporabnikov spleta v franže in pojavila se bo spletna represija. Se že pojavlja, čedalje bolj. Mogoče ne bo povsod, bo pa marsikje.

In to zato, ker niste pripravljeni stopiti korak nazaj, ker ZAHTEVATE implementacijo novih poslovnih modelov, ker ocenjujete, da je vse, kar se sproducira, zanič, itd, itd.

Namesto, da bi se pritajili, bili dosti bolj pohlevni, PREDVSEM pa se NE spuščali v komentiranje načina trženja avtorskih del.
Boš direktorju Gorenja predlagal drugačne načine prodaje? Mogoče v Sloveniji mesečno raztalat 1000 pralnih strojev, ostalo pa prodajat po sistemu: daj, kolikor daš?

Mislite, da se lahko, samo zato, ker imate splet, vtikate v vse, kar se vas tiče, pa tudi v tisto, kar se vas ne tiče. Postavljanje cen vsebinam, višina teh cen se vas prav gotovo ne tiče!
.

Take na nekem drugem forumu označijo z kavč komentatorji. In hudiča, PRAV imajo!

Je treba stvari USTAVITI na tej točki in magari prepovedat pisanje in nakladanje o tem. Dovolj je!

Tega, da bo enkrat vse zastonj pa, tudi če imaš le 18 let, NE BOŠ doživel. Elite pač ne bodo dopustile sistema, kjer si bo lahko vsak vzel, kar bo hotel, potem pa nekaj vrgel v pušico ali pa tudi ne....

Zgodovina sprememb…

digitalcek ::

xxx je izjavil:


Lej Kekec (iz istega leta verjetno), na avtorjevi spletni strani se izdelek pusti na miru. Pirate bay ni tvoja domena, niti se nimaš pravice vtikati kaj kdo počne v prostem času. Izven tvojega dosega.


Še vem ne, kaj naj bi to bilo. Zdi se mi, da gre za nek zaliv.
Ampak kolikor poznam hrvaško obalo, se mi zdi, da zaliv ni na Hrvaškem... ;)

BigWhale ::

xxx je izjavil:

Čakaj, to pa ne bo držalo, že celo temo trdite, da je gre za enako zadevo kot pri fizični kraji (in jo seveda populistično tudi tako imenujete).


A me lahko prosim citiras kjer trdim, da je krsenje avtorskih pravic enako kraji? Ce taksnega citata ne najdes, potem bi bilo lepo, ce bi svojo izjavo popravil.

Pithlit ::

digitalcek je izjavil:

Zdej te mam pa počas zadost!

Pet let že mantrate, da ne delate nikomur škode, da itak roba, ki jo dolvlečete, ni nič vredna, da ni nihče ođškodovan.

Tako kot so napisali že mnogi: Potem pa pustite stvari na miru. Tam kjer so. Na blogu, kaki spletni strani, kakšnem portalu, ni pomembno.

Vsaka demokracija se enkrat neha, in tudi vaša se bo! Ker ste si jo prilagodili tako, da odgovarja le vam.
Zato, ker vam tako paše. Ker pridete skozi ceneje. Oziroma zastonj.

Bicikel, čokolada, dežnik, film, knjiga, pesem, fotografija. Ni razlike. To nikakor ni roba za (u)krast, za odtujit.

In če "izdelovalec" hoče za produkt denar, mu ga morate dati. Ne pa jokcat: je predrago, ni toliko vredno, jaz znam bolje, je narejeno z levo roko.
Magari če bi bilo narejeno z srednjo nogo: če je postavljena cena - jo plačaj, ali pa: OBVOZ!

Vi, ki dolvlečete, ste za na Dob. Ti pa za na Ig!

A bejž no? Ti me imaš zadosti? Ti imaš zadosti nekoga ki se popolnoma strinja da je nepooblaščeno kopiranje kaznjivo dejanje? Ja preklet kekec... s kom se boš pa pol strinjal? Dej uzemi ene 3 persene pa se skululiraj. Okapi je poštekal... ti si pa trd kot skala kost.

Pithlit je izjavil:

jernejl je izjavil:

Če ti je za omenjeno dejanje bolj všeč kakšna druga beseda, lahko uporabljaš tisti termin.

"nepooblaščeno kopiranje". Kar je kaznjivo dejanje (s čimer se tudi popolnoma strinjam).

Bo zdej šlo? Al boš še kar naprej tulil v luno kakšna krivica se ti godi ker si nerazumljen?

Okapi je izjavil:

Ali pa bi gledala tv ali poslušala radio, s tem zviševala gledanost oddaj in prav tako prispevala k plačilu za avtorska dela. Če niti ne omenjamo možnosti, da bi morda vseeno kakšen poceni film, ki bi ga gledala samo za preganjanje časa, celo kupila, ker ga pač ne bi mogla spizdit z neta.

Nisem lih vsega citirala... slovenski lepopis mi je, milo rečeno, za bruhat. Vsaj kolikor mi je uspelo brati v šoli. Z izjemo Alamuta, moram priznati. Tako da slovenski avtorji od mene nimajo niti tistih 15 centov. Pa prav nobene škode. Knjig pač ne vlečem z neta. Niti tujih.

TV gledam... dnevnik. Pa karkoli se že vrti tam nekje med 20. in 23. uro (pa še to ponavadi 3/4 prespim). Brez dolvleke bi bila situacija popolnoma ista. Me pač stvari ne interesirajo tolk. Radio pa poslušam kaki dve uri na dan. Plus kolikor časa preživim v avtu. Kakšen dan celo več, pač... odvisno od situacije. 'Svoje' glasbe poslušam izredno malo. Glede mojih filmskih okusov pa... imam prekleto visoke standarde. Tolk da niti dol ne vlečem tistih stvari ki jih ti vržeš med "bolj poceni filme" kaj šele da bi mi na pamet prišlo zapravljat zanje. V bistvu jaz večino filmov lepo počakam da počasi na TV prilezejo. Če sem lani v celem letu dol povlekla več kot tri filme naj me koklja brcne (en mi je bil celo dovolj všečen da sem ga kupila). Pa ene 2x sem bila celo v kinu! Imam pač svoja leta in sem malce dolgočasna. Na celuloidni (oh ja, ko bi bil res) eyecandy že dolgo ne padam več.

Tko da... ne... če ne bi imela možnosti dol povlečt par tistih serij (ki jih na koncu bolj kot ne le poslušam in ne toliko gledam)... jih pač nebi. Če pa bi imela možnost uporabljatu hulu/netflix/itunes/whatever... pa bi. Ampak pogoltneži nočejo mojega denarja. Raje se grejo neko 'regionalno kodiranje' in jokajo ker pol sveta ne pada na te fore. Saj ni treba, bom pač svoj denar dala drugemu. Tudi digitalčku, aku mu uspe sproducirati nekaj kar mi je všeč. Jaz s tem nimam problema, samo na voljo je treba dat (dokler se bo pa stvari zaklepalo in skrivalo, se bomo pa drugače znašli).
Life is as complicated as we make it...

digitalcek ::

Pithlit je izjavil:

Okapi je poštekal... ti si pa trd kot skala kost.


Veš, prav nič ni narobe, če ima kakšen od tistih 60+ kdaj tudi kaj trdega. Magari kakšno stališče...

In ja, človek v svojem lajfu naj NE bi bil konvertit.
Enkrat pirat, vedno pirat. Enkrat tat, vendno tat.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BorutK-73 ()

xxx ::

BigWhale, kjerkoli si enačil fizično z "virtualnim" si namigoval na krajo (tako se odtujitvi nečesa fizičnega sicer reče). Vse ostalo pa je samo izpeljano, popravljal ne bom ničesar.

digitalcek je izjavil:

Glej chironex, ravno po zaslugi takih, kot si ti, bodo šle sedanje "pravice" uporabnikov spleta v franže in pojavila se bo spletna represija. Se že pojavlja, čedalje bolj. Mogoče ne bo povsod, bo pa marsikje.

In to zato, ker niste pripravljeni stopiti korak nazaj, ker ZAHTEVATE implementacijo novih poslovnih modelov, ker ocenjujete, da je vse, kar se sproducira, zanič, itd, itd.


Em, ne? Ne ker je zanič, ker ni toliko vredno kot hočete za to imeti. Ker ljudje niso več pripravljeni plačati toliko, vseeno bi pa radi imeli, so se zatekli k piratstvu (za katerega kar ne morem dovolj poudariti, da bo tu ostalo), modeli kot je Humble Bundle in npr. google play lepo dokazujejo, da se da na masi ravno tako dobro zasluzit kot na visokih cenah (ki jih ljudje niso pripravljeni plačevati) ampak vi raje jokate in stokate. Sicer me celotna zgodba sploh ne boli, moj "vrtiček" čisto lepo rodi, boli pa me, da se na vaše jokanje in stokanje obeša zakone, ki se jih potem uporablja za nekaj čisto drugega, od teptanje človeške zasebnosti naprej.

digitalcek je izjavil:

In ja, človek v svojem lajfu naj NE bi bil konvertit. Enkrat pirat, vedno pirat. Enkrat tat, vendno tat.

Digitalcek, pa ne na vsakem koraku kazati kako omejen si, oboje je povezano z ekonmskim polozajem, bi rad videl nekoga, ki zadane 7 na euro loteriji, pa bi se šel tatu. Ali pirata. Pa veš zakaj ne? Ker mu kar naenkrat postane vsota, ki jo "avtorji" zahtevate zanemarljivo majhna napram njegovemu premozenju... get it? :|
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

BigWhale ::

xxx je izjavil:

BigWhale, kjerkoli si enačil fizično z "virtualnim" si namigoval na krajo (tako se odtujitvi nečesa fizičnega sicer reče). Vse ostalo pa je samo izpeljano, popravljal ne bom ničesar.


To seveda ni res, pa pustimo to, ker tudi enacil nisem nikjer fizicnega z 'virtualnim', kot si se ti izrazil. Se vedno me obtozujes necesa, cesar nisem storil. Popolnoma brez veze.

digitalcek ::

xxx je izjavil:


Em, ne? Ne ker je zanič, ker ni toliko vredno kot hočete za to imeti. Ker ljudje niso več pripravljeni plačati toliko, vseeno bi pa radi imeli, so se zatekli k piratstvu (za katerega kar ne morem dovolj poudariti, da bo tu ostalo), modeli kot je Humble Bundle in npr. google play lepo dokazujejo, da se da na masi ravno tako dobro zasluzit kot na visokih cenah (ki jih ljudje niso pripravljeni plačevati) ampak vi raje jokate in stokate.



NI ti pomoči. Še enkrat:

1. Avtor določa ceno.
2. Avtor določa poslovni model.
3. Uporabnik pa pod pogoji, ki jih določi avtor, kupi, ali ne kupi.
4. Ostale možnosti (0,5 % realne cene, pa veliko prodat) za VEČINO avtorjev očitno ne pridejo v poštev.

Vi pa nas že 5-10 let prepričujete. Ni škoda vašega časa, energije? Lahko bi že počasi odnehali.
Ker pravni sestem in zakonodaja očitno delata svoje. V korist avtorjev, ne dolpotegunov...
In v njihovo zaščito.

Ti pa kar služi na (butasti) masi, ti tega nihče ne preprečuje.

Zgodovina sprememb…

xxx ::

digitalcek je izjavil:


NI ti pomoči. Še enkrat:

1. Avtor določa ceno.
2. Avtor določa poslovni model.
3. Uporabnik pa pod pogoji, ki jih določi avtor,, kupi, ali ne kupi.
4. Ostale možnosti (2,5 % realne cene, pa veliko prodat) za VEČINO avtorjev očitno ne pridejo v poštev.

Vi pa nas že 5-10 let prepričujete. Ni škoda vašega časa, energije? Lahko bi že počasi odnehali.
Ker pravni sestem in zakonodaja očitno delata svoje. V korist avtorjev, ne dolpotegunov...
In v njihovo zaščito.

Ti pa kar služi na (butasti) masi, ti tega nihče ne preprečuje.


Heh, še vedno ne razumeš, si si prebral spodaj o loteriji? Tvoja nastavljnea cena je efektivno drugačna glede na premoženjsko stanje uporabnika. Če fališ neko povprečje potem te manj plačilno sposoben del uporabnikov piratizira. Pa lahko ceno nastavljas kamor hočeš. Če jim "avtorjevi" pogoji niso všeč, potem te spet piratizirajo.

Lej saj ni treba nikogar prepričevati, ti imaš problem, jaz ga nimam. Pravim vam samo, da ste problem ustvarili sami.

BigWhale je izjavil:

To seveda ni res, pa pustimo to, ker tudi enacil nisem nikjer fizicnega z 'virtualnim', kot si se ti izrazil. Se vedno me obtozujes necesa, cesar nisem storil. Popolnoma brez veze.

Ej ne da se mi še enkrat prebirat vsega, mene tudi obtožujejo, da sem pirat, pa moderator mi tudi za brez veze briše zapise, boš pač collateral damage, tako kot sem jaz. Se ti pač opravičujem.

digitalcek je izjavil:

Vi pa nas že 5-10 let prepričujete. Ni škoda vašega časa, energije? Lahko bi že počasi odnehali.
Ker pravni sestem in zakonodaja očitno delata svoje. V korist avtorjev, ne dolpotegunov...
In v njihovo zaščito.


No v korist "dolpotegunov" s poporo PRISMa se razvijajo anonimna omrezja, kjer ti vsa zakonodaja ne bo nič pomagala, tor je šele začetek, še ena dodatna napaka, ki jo boste sami zakrivili.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

digitalcek ::

xxx je izjavil:

Ker ljudje niso več pripravljeni plačati toliko, vseeno bi pa radi imeli, so se zatekli k piratstvu (za katerega kar ne morem dovolj poudariti, da bo tu ostalo)...


Prmej duš, da ne bo šlo.

Tudi jaz bi imel vilo v Portorožu in to z bazenom, ampak ta je stala, stane danes in BO VEDNO STALA med 450.000 in 700.000 evrov. Pa tudi več.

Imaš denar = kupiš tako vilo.
Nimaš denarja = ne kupiš take vile.
Ali dobrega avtomobila, ali 5 kilogramov pršuta mesečno, itd.

Delaj, delaj dobro in NE PRODAJAJ nekaj/karkoli za 0,1% vrednosti, pa boš mogoče zaslužil za tako vilo.
Seveda to velja tudi zame in za vse ostale.

Ne morem dovolj poudariti, da bomo piratstvo pokušali izkoreniniti.
In da bodo nekateri tudi "sedeli", ker mislijo da se lahko polastijo vsega, kar imajo/so naredili drugi.

Prmej duš, da to ne bo šlo!

xxx je izjavil:

Tvoja nastavljnea cena je efektivno drugačna glede na premoženjsko stanje uporabnika. Če fališ neko povprečje potem te manj plačilno sposoben del uporabnikov piratizira. Pa lahko ceno nastavljas kamor hočeš.


Ja kdo pa pravi, da je vsak produkt za vsakega? Ali da bi moral biti?

Tega ni nikoli rekel niti Tito, niti Fidel Castro, tega ne govori niti severnokorejski predsednik.

Nekatere stvari so le za tiste, ki si jih lahko privoščijo.
Kaj v šolah ne učijo več o skromnosti? Je skromnost popolnoma pozabljena vrlina?

Skromnost + poštenje...

Zgodovina sprememb…

kitaj ::

digitalcek je izjavil:

NI ti pomoči. Še enkrat:

1. Avtor določa ceno.
2. Avtor določa poslovni model.
3. Uporabnik pa pod pogoji, ki jih določi avtor, kupi, ali ne kupi.
4. Ostale možnosti (0,5 % realne cene, pa veliko prodat) za VEČINO avtorjev očitno ne pridejo v poštev.

In tebi se zdi to vredno poudarjati tudi v primeru, ko lastnik materialnih avtorskih pravic (ki mimogrede določa ceno, poslovni model in pogoje) pravi, da pirati ne le da niso problem, ampak so celo koristni za večanje prepoznavnosti njihove avtorske lastnine.

nekikr ::

To je samo eden izmed nekaj milijonov predstavnikov avtorjev. Težko na podlagi enega komentarja zelo specifične zadeve posplošiš na vso industrijo. Sicer pa njegove 4 točke kar lepo držijo. Oz. bi morale držati, če resnično želimo neko pravno državo (ampak jo ne, ker bi vsak želel red na vseh področjih razen tistih, na katerih deluje).

digitalcek ::

kitaj je izjavil:


In tebi se zdi to vredno poudarjati tudi v primeru, ko lastnik materialnih avtorskih pravic (ki mimogrede določa ceno, poslovni model in pogoje) pravi, da pirati ne le da niso problem, ampak so celo koristni za večanje prepoznavnosti njihove avtorske lastnine.


Treba je pogledati, koliko avtorjev smatra pirate za koristne... Večina?
No, potem bom pač konec leta edini na svetu, ki bom zagovarjal represijo nad dolpoteguni. Ni nobenega problema.

Da pa mogoče pirati že razmišljajo, da bi bilo prav, da so za svoje početje celo nagrajeni, pa je tudi možno.

Nič drugače od vlomilca, ki ukrade iz hiše za 200.000 evrov slik, potem pa na sodišču argumentira, da je s svojim dejanjem pravzaprav promoviral tako slikarja, kot lastnika slik.
In, da ne pozabim, seveda tudi umetnost... :D

Enako, kajne, kot tat čokolade ali bicikla promovira blagovno znamko, ki jo je spizdil...

Zgodovina sprememb…

jernejl ::

xxx je izjavil:

BigWhale, kjerkoli si enačil fizično z "virtualnim" si namigoval na krajo (tako se odtujitvi nečesa fizičnega sicer reče).

Ne. Kraja je, če nekaj vzameš proti volji lastnika.
To z odtujitvijo nečesa fizičnega si potegnil iz klobuka in želiš s tem dokazovati svoj prav. V gostilni bo morda šlo, tukaj pa ne.

Beseda "ukrasti" se široko uporablja tudi v povezavi z rečmi, ki niso iz železa. Npr. ukrasti identiteto, podatke, informacije, ideje, ugled...
Niti približno ne pomeni, da mora biti ukradeno nekaj fizičnega, v splošnem pa tudi ni omejitve, da bi tisto, kar ukradeš, moralo nekje zmanjkati.

Če pa komu zgornja beseda povzroča glavobole ali se mu zdi populistična, lahko namesto tega uporablja besedo pirat. Ta ima še bolj negativen prizvok.

Bolje bi bilo, ko bi se z argumenti posvetili vsebini, ne pa da se že dva dni obešate na formo in z izmišljenimi definicijami skušate dokazati, kako napačna je raba besede "kraja" v tem kontekstu.

para! ::

Hehe.

Imel sem idejo, pa si mi jo ukradel!
Nisem, saj jo imaš še vedno!

Dobra.
Death before dishonor!

[D]emon ::

digitalcek je izjavil:

No, potem bom pač konec leta edini na svetu, ki bom zagovarjal represijo nad dolpoteguni. Ni nobenega problema.


Zagovarjas lahko samo represijo nad dolpoteguni tvojih lastnih avtorskih del. Kaj, jih ni ? Potem pa nimas kaj gagat.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Fritz ::

Nekdo je omenjal, da trčita pri kršenju monopola nad kopiranjem dve pravici, pravica do zasebnosti in ekonomska pravica avtorja/založbe, ki se izraža kot monopol nad kopiranjem.

Ustava na prvo mesto postavlja temeljne človekove pravice in svoboščine pod katere spadajo tudi pravica do zasebnosti, nedotakljivost stanovanja, varstvo tajnosti pisem in drugih sporočil itn. medtem, ko ekonomske pravice niso na enaki ravni zagotovitve in varovanja. Ustava seveda govori o tem, da je država socialna, da je delo vsem enako dostopno, da obstaja sindikalna svoboda vendar je vsakomur jasno, da pri tem ne gre za enako kategorijo, kot je npr. pravica do življenja.

Pri tem pa se pozablja še dejstvo, da vsi uporabniki spleta ne kršijo monopola nad kopiranjem. Zaradi same narave spleta pa bi morali nadzorovati prav vse, da bi ujeli kršitelje. Zato ker je nekaterim kršen monopol nad kopiranjem, bi kršili kar pravice vseh državljanov na spletu? To enostavno ne gre.

Chironex, Matthai in drugi imajo s TOR-om in podobnimi rešitvami le delno prav. Strinjam se, da je potrebno delati na tem, predvsem zato, ker se razne obveščevalne službe izogibajo protiustavnim in kriminalnim dejanjem tudi tako, da vohunijo za državljani druge države in si potem izmenjujejo podatke. Predvsem pa je treba skrbeti za to, da se spoštujejo temeljne pravice in svoboščine vseh državljanov in tega brez politične in javne dejavnosti ne bo. Zaradi vdora mednarodnega prava v pravne sisteme držav, česar se korporacije in interesne skupine dobro zavedajo, bo potrebno vedno znova opozarjati, agitirati, protestirati in delovati proti ACTA-am podobnim sporazumom.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Okapi ::

Ne morem dovolj poudariti, da bomo piratstvo pokušali izkoreniniti.
Tole je pri vsem skupaj seveda bistveno. Nadzor na netu bo (tudi zaradi piratov) vedno strožji, kdor misli, da ne bo, si žal dela utvare.

Pri tem pa se pozablja še dejstvo, da vsi uporabniki spleta ne kršijo monopola nad kopiranjem. Zaradi same narave spleta pa bi morali nadzorovati prav vse, da bi ujeli kršitelje. Zato ker je nekaterim kršen monopol nad kopiranjem, bi kršili kar pravice vseh državljanov na spletu? To enostavno ne gre.
Seveda gre. Tudi v trgovinah ne kradejo vsi, pa vse nadzorujejo z videokamerami. Vsi lastniki avtomobilov ne povzročajo nesreč (in, kar je bolj pomembno, ne bežijo pred odgovornostjo, če nesrečo povzročijo), in vendar morajo vsi avtomobili imeti dobro vidno registrsko tablico. In takih primerov je še ogromno, da so zaradi manjšine prestopnikov (dejanskih ali potencialnih) nadzorovani vsi, ali da se morajo vsi identificirati z osebnim dokumentom. In videonadzor + računalniško prepoznavanje obrazov bo kmalu praktično enako identifikaciji z osebnim dokumentom.

Kdor misli, da bo net ostal "divji zahod" za vedno, se kruto moti.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

bluefish ::

digitalcek je izjavil:

In to zato, ker niste pripravljeni stopiti korak nazaj, ker ZAHTEVATE implementacijo novih poslovnih modelov, ker ocenjujete, da je vse, kar se sproducira, zanič, itd, itd.
Brez skrbi, z ali brez zahtev se novi poslovni modeli uveljavljajo sami od sebe.
Še par let nazaj si bil primoran v nakup celotnega glasbenega CD-ja, četudi ti je bil všeč le en komad. Danes za enako ceno lahko podpreš več avtorjev (no, založb, ker avtorji od njih dobijo le drobiž).

digitalcek je izjavil:

Namesto, da bi se pritajili, bili dosti bolj pohlevni, PREDVSEM pa se NE spuščali v komentiranje načina trženja avtorskih del.
Boš direktorju Gorenja predlagal drugačne načine prodaje? Mogoče v Sloveniji mesečno raztalat 1000 pralnih strojev, ostalo pa prodajat po sistemu: daj, kolikor daš?
Brez skrbi, direktor Gorenja, če mu je kaj do firme, se bo sam vprašal, zakaj se prodaja zmanjšuje. Nekaj, kar številnim kvazi avtorjem ni jasno.

digitalcek je izjavil:

Je treba stvari USTAVITI na tej točki in magari prepovedat pisanje in nakladanje o tem. Dovolj je!
Ni panike, lahko kar začneš in si za vzgled.

digitalcek je izjavil:

Tega, da bo enkrat vse zastonj pa, tudi če imaš le 18 let, NE BOŠ doživel. Elite pač ne bodo dopustile sistema, kjer si bo lahko vsak vzel, kar bo hotel, potem pa nekaj vrgel v pušico ali pa tudi ne....
Ta mantra se pojavlja le v glavah nekaterih omejencev, ki vidijo črno/belo.

digitalcek je izjavil:

Ti pa kar služi na (butasti) masi, ti tega nihče ne preprečuje.
Zdaj se pa že zjasni.
Če avtor prodaja nek luksuz, ki je luksuz le njemu in peščici, je cel jamr, ker ne zasluži dovolj. Po drugi strani pa je služenje na masi tako rekoč tabu. Jao.

digitalcek je izjavil:

Treba je pogledati, koliko avtorjev smatra pirate za koristne... Večina?
Večina ne, mnogi pa spoznavajo, da so VHS in avdio kasete že zdavnaj šle iz prodaje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Fritz ::

Okapi je izjavil:


Pri tem pa se pozablja še dejstvo, da vsi uporabniki spleta ne kršijo monopola nad kopiranjem. Zaradi same narave spleta pa bi morali nadzorovati prav vse, da bi ujeli kršitelje. Zato ker je nekaterim kršen monopol nad kopiranjem, bi kršili kar pravice vseh državljanov na spletu? To enostavno ne gre.
Seveda gre. Tudi v trgovinah ne kradejo vsi, pa vse nadzorujejo z videokamerami. Vsi lastniki avtomobilov ne povzročajo nesreč (in, kar je bolj pomembno, ne bežijo pred odgovornostjo, če nesrečo povzročijo), in vendar morajo vsi avtomobili imeti dobro vidno registrsko tablico. In takih primerov je še ogromno, da so zaradi manjšine prestopnikov (dejanskih ali potencialnih) nadzorovani vsi, ali da se morajo vsi identificirati z osebnim dokumentom. In videonadzor + računalniško prepoznavanje obrazov bo kmalu praktično enako identifikaciji z osebnim dokumentom.

Kdor misli, da bo net ostal "divji zahod" za vedno, se kruto moti.

O.

Res postajaš mojster primerjav neprimerljivega. Tokrat trgovina (zasebni prostor) in splet (javni prostor). Registrske tablice? Za IP naslove si že slišal? Verjetno ti je tudi jasno, da kljub registrskim tablicam in določenim nadzornim kameram ni dovoljeno vsepovprek nadzorovati gibanja državljanov na cestah. Lahko bi, če bi na vsakih 20m postavili kamero z radarjem ali GPS lokatorje v vsa vozila, vendar bi trčili v Ustavo.

Morda se bo splet res spremenil v smeri, da bo postal bolj nadzorovan, manj svoboden in bodo ljudje na njem bolj identificirani. Vse to je možno narediti že sedaj vendar je potem tudi možno uveljaviti elektronske volitve, e-referendum, bolj neposredno demokracijo in druge oblike participacije državljanov v delovanju države in izvajanju oblasti. In potem se zna zgoditi, da bo javni interes res postal splošni interes (interes večine državljanov za razliko od interesa posameznih interesnih skupin) in da bodo zagovorniki parcialnih interesov nemalo razočarani.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

BaToCarx ::

Fritz dokler bo to delovalo na folk, lahko samo sanjamo.

Komentarji v temi ti prikažejo da deluje dobro. V škodo obeh strani.

Fritz ::

BaToCarx je izjavil:

Fritz dokler bo to delovalo na folk, lahko samo sanjamo.

Komentarji v temi ti prikažejo da deluje dobro. V škodo obeh strani.

Popolnoma se strinjam in se zavedam realnosti. Treba je pa biti tudi malce idealista in razmišljati izven okvirjev :)
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Okapi ::

Brez skrbi, direktor Gorenja, če mu je kaj do firme, se bo sam vprašal, zakaj se prodaja zmanjšuje.
Ja, sem slišal, da so znižali cene, ko so ugotovili, da jim kradejo pralne stroje iz skladišča. Je direktor ocenil, da bodo potem raje kupovali v trgovini.;((

O.

bluefish ::

Seveda dobro veš, da nisem govoril o tem.

Okapi ::

Ja, ti si govoril o tem, da vsak pameten ukrepa na način, ki najbolj ustreza vzrokom težav. Če oceniš, da ti prodaja pada zaradi kraje, ne boš šel nižat cen, ampak večat nadzor.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

BigWhale ::

Da se razumemo, jaz nikjer ne zagovarjam bolj striktnega nadzora in strozjih ukrepov za nadzor. Samo poskusam vam dopovedati, da zaradi piratiziranje se posledicno te zadeve zaostrujejo. Ne samo zaradi piratiziranja ampak tudi zaradi tega.

Ekonomski interes s strani firm je precejsen. Gre pa priblizno takole:

Sef: "A vlada hoce nadzirati ves internetni promet? Ja, hudirja to pa ni lih dobr!"
Prodajnik: "S tem bomo lahk tud vidl kdo piratizira nas stuff."
Sef: "U, to je pa super! I approve!"

Zaradi piratiziranje se zaostruje nadzor in se uporablja vedno bolj bizarne zascite proti kopiranju. Ce nihce ne bi piratiziral stvari, potem se firme z zascitami ne bi ukvarjale.

BorutK-73 ::

Piratiziranje je samo priložnostni izgovor (kot pedofilija) za nadzor interneta!
Zakaj te založbe ki tako jokajo koliko denarja izgubijo zaradi piratov in sanjajo o nekih številkah če nebi bilo piratesih možnostih, naredijo hulu/netflix/.. univerzalen za celoten svet?!
Pa nehajete primerjat krajo fizičnega predmeta z internetnim piratstvom! KER NI ISTO!!

Ps
Da ne bo kdo mislil da podpiram pedofile, ker jih najbolj sovražim (niso vredni zraka ki ga dihajo)!

edit- pozabil na 1 besedo

Zgodovina sprememb…

[D]emon ::

Represija se vedno maskira v "pomembne" besedne zveze: "zascititi otroke", "prepreciti piratstvo" itd.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

kitaj ::

nekikr je izjavil:

To je samo eden izmed nekaj milijonov predstavnikov avtorjev. Težko na podlagi enega komentarja zelo specifične zadeve posplošiš na vso industrijo. Sicer pa njegove 4 točke kar lepo držijo. Oz. bi morale držati, če resnično želimo neko pravno državo (ampak jo ne, ker bi vsak želel red na vseh področjih razen tistih, na katerih deluje).

Pred kratkim sem govoril z avtorjem (glasbenikom), ki prodaja po načelu 'plačaj kolikor želiš' in je z prodajo zelo zadovoljen. Za CD v povprečju dobi (direktno on) preko 10€ in ne par deset centov, kot je v navadi pri tradicionalnih založnikih, ki se za preživetje avtorjev borijo še dolgo po njihovi smrti.
Od štirih digitalčkovih točk torej ostane le tista, ki govori o poslovnem modelu, kjer se večina avtorjev, kot pijanec plota, oklepa tistega, ki je nekoč bil uspešen zgolj zato, ker je bil edini.
"Ko se zamenja smer vetra eni zgradijo zid, drugi pa postavijo mlin na veter."

PaX_MaN ::

Er, kr lepo vse štiri točke še vedno držijo. ("Dej kolkr češ" je tut "nastavljanje cene", četudi je interval in ne zacementiran znesek; 3. točka očitno drži; pri četrti si pa spregledal besedico "večino").

nekikr ::

Kitaj: Ne vem zakaj hudiča moram pretipkavati eno in isto stvar vsakomur posebej. A niste sposobni prebrati par postov višje ali pač pozabite v 15 minutah kaj se je povedalo prej?
1. Če avtor preveč ceni svoje delo in noče poslušati kupcev - naj gre kopati jarke.
2. Če izbere napačni poslovni model in ga noče spremeniti četudi zaradi tega strada - naj gre kopati jarke.
3. Beri zdaj to: če kupcu cena ne ustreza (in je to celo namignil avtorju pa se le-ta zanj ni zmenil) - naj ostane brez te vsebine in kupi od tistega, ki mu omogoče zanj sprejemljive pogoje.
4. Če kupcu ne ustreza določeni poslovni model (in je morda avtorju to celo namignil pa se le-ta zanj ni zmenil) - naj ostane brez te vsebine in kupi od tistega, ki mu omogoča zanj sprejemljive pogoje.
Je to tako hudičevo težko?

Pa nehajete primerjat krajo fizičnega predmeta z internetnim piratstvom! KER NI ISTO!!

Je pa zelo hudičevo podobno. Zato pa jaz velikokrat napišem, da besedo "ukrasti" zamenjaj s tisto, ki te manj boli.

Okapi ::

Pred kratkim sem govoril z avtorjem (glasbenikom), ki prodaja po načelu 'plačaj kolikor želiš' in je z prodajo zelo zadovoljen. Za CD v povprečju dobi (direktno on) preko 10€
Zdaj pa še po pravici povej, koliko zasluži s prodajo cedejev na mesec in kje je v službi.>:D

O.

xxx ::

Okapi je izjavil:

Pred kratkim sem govoril z avtorjem (glasbenikom), ki prodaja po načelu 'plačaj kolikor želiš' in je z prodajo zelo zadovoljen. Za CD v povprečju dobi (direktno on) preko 10€
Zdaj pa še po pravici povej, koliko zasluži s prodajo cedejev na mesec in kje je v službi.>:D


Daj ti, saj se odrekaš privacyu, mar ne? Daj da vidimo ta neverjeten produkt, ki je vreden piratiziranja :D
Pa pa...

digitalcek ::

xxx je izjavil:

Daj da vidimo ta neverjeten produkt, ki je vreden piratiziranja :D


Komisija v sestavi: cironex, ciroenex in cironex je ugotovila, da so vsa slovenska avtorska dela (kot taka) zanič, saj ne ne dosegajo niti minimalnih štandardov (a Južnokorejc jih pa?) in da se kot taka LAHKO neomejeno piratizirajo.

Velika večina slovenskih konzumentov spleta (ki so praviloma taki kot si ti, in tudi razmišljajo, kot razmišljaš ti) SI NE ZASLUŽI, da bi dostopali niti do ene slovenske vsebine. Pika.

Kajti "metati bisere svinjam" je nesmisleno. In pravzaprav žaljivo do domačih avtorjev.

Zgodovina sprememb…

xxx ::

digitalcek je izjavil:

xxx je izjavil:

Daj da vidimo ta neverjeten produkt, ki je vreden piratiziranja :D


Komisija v sestavi: cironex, ciroenex in cironex je ugotovila, da so vsa slovenska avtorska dela (kot taka) zanič, saj ne ne dosegajo niti minimalnih štandardov (a Južnokorejc jih pa?) in da se kot taka LAHKO neomejeno piratizirajo.

Velika večina slovenskih konzumentov spleta (ki so praviloma taki kot si ti, in tudi razmišljajo, kot razmišljaš ti) SI NE ZASLUŽI, da bi dostopali niti do ene slovenske vsebine. Pika.

Kajti "metati bisere svinjam" je nesmisleno. In pravzaprav žaljivo do domačih avtorjev.


Lej obstaja lep pregovor, tat se vsakogar boji, da mu krade... saj to si že slišal.

Sicer pa ne skrbi za mojo kritičnost, sem med drugim tudi plačan za njo. Da imaš pa čudne ideje je pa tako ali tako vsakemu jasno in načeloma je Okapiju in Co. res v čast, da se nahaja v isti množici s tabo (troli?). Pač njihov problem.

Aja točno, ti svojim delom praviš biseri? Ojoj... verjetno misliš metanje mojih besed tebi? Ja, morda imaš prav, se pa pri tvojih sestavkih neskončno zabavam, tako da te "častim" zastonj. Sicer se pa strinjam s tabo, res je, da si slovenski uporabniki ne zaslužijo podna, kot ga podaja slovenski plačljivi splet (vse kar je slovenskega kaj vredno ali je zelo specializirano ali pa open... aja, no zelo specializirano) večina ostalega je pa po slovenski navadi usmerjeno predvsem v to da uporabnika nategnejo, tako da bi rad videl to svetlo Okapijevo izjemo in tudi ostale, kaj je so ti "biseri" zaradi katerih se tule jajčkajo...
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

Zlate ::

Digitalcek & Co. ne dojamejo, da nihče tu ne zagovarja piratiziranja kot nekaj, kar bi bilo model za nadaljni razvoj, temveč je piratiziranje rezultat zastarele mentalitete posameznikov in skupin, ki hočejo "by all means, necessary" ohraniti sistem, kjer se molze obična raja.

Sicer lahko po mili volji razlagate, da je kraja kraja in da če ne moreš pač ne kupi, vendar ne "kradi" ipd. - vse to ne spremeni dejstva, da velika večina ljudi piratizira, tisti, ki pa ne, pa (večinoma) lažejo. In če nekaj počne večina, potem je to, na žalost ali pa na srečo, normalno...

Kdo pa temu nasprotuje? Veliki kapital, ki ima denar za lobiranje in si lahko privošči kupovanje zakonodaje ter zajebavanje in pospešeno molžo malih ljudi. Tisti, ki ima največji interes, da ohrani obstoječe stanje. Ponavadi tisti, ki ima denar. Veliko denarja. O.K. - in Digitalcka & Co., ki tega nimajo, vendar mislijo, da ga bodo imeli, če bodo delali kar delajo veliki - zatirali pač. Itak.

Kaj pa bi se recimo zgodilo, ko bi jutri sprejeli zakon, ki bi npr. zapovedoval, da morajo biti vsa programska oprema, muzika, vse digitalne vsebine ipd. posameznikom na voljo zastonj, medtem ko bi jih podjetja morala plačati? Verjetno bi se svet sesul, kajne?

Vaš problem je predvsem v dojemanju dejstva, da je piratiziranje kot tako, postalo nekaj popolnoma normalnega. To, da se nekomu zdi, da je to prav ali narobe, je pri tem irelevantno, saj govorimo o nečem, kar večina ne dojema kot nekaj, kar bi bilo narobe. Ali vsaj zelo narobe. Ne.

Digitalček lahko vpije kolikor hoče, da je ravno v tem problem, vendar se zadeve loteva napačno. Z represijo, prepovedovanjem, kaznovanjem, zatiranjem bo učinek ravno nasproten, saj tako kot voda vedno najde pot, tudi ljudje vedno najdejo način. Če pa je nekomu zelo do tega, da opravlja Sizifovo delo, potem pa kar. Jaz le menim, da bi bilo k zadevi bolje pristopiti premišljeno in konstruktivno, ter skušati doseči tako rešitev, s katero bi bili vsi udeleženi kolikor toliko zadovoljni.

Z glavo skozi zid pač ne gre, oz. četudi gre, potem verjetno boli glava...
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________
««
7 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Igra prestolov porušila vse piratske rekorde (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5124287 (17837) CMpunk
»

Isohunt mrknil (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
5524751 (18952) MuadDib
»

HBO: piratstvo ni tak problem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
525135496 (122680) D3m
»

Spletna videoteka iTIVI v stečaju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
8619774 (15708) OldSkul

Več podobnih tem