» »

Tiskalniki le še kot dodatek h kartušam??

Tiskalniki le še kot dodatek h kartušam??

1
2
»

Brane2 ::


Tut pr eni frendici k so filal krtuše, so na konc čist zjebal printar


Dosti talentov se najde, ki zlivajo črnilo za EPsone v HPje ali obratno in potem pi*dijo čez črnilo...

Jackass ::

Ne tle so mel prov za hp (majo ta printar) farbo.

Sam kako pa veš za ker printar je. Ponekod je napisano in točno določeno. Dostkrat pa tut vidm k na škatli sam piše, da je farba za filat in to je to. Pol pa vedi za ker printar je!
jAcKaSS

overlord_tm ::

Kva ste čudni folk!!! Jest u mojmu Epsonu C40UX sam uzamem tastare kartuše ven pa dam tastare not pa dela.|O

Realman ::

Daj Brane2 povej, ce si ze filal ta nove Epsone, ki imajo Durabrite crnila.(pigmentna)A bi se dalo tvoje crnilo tudi uporabiti v tem primeru.To novo ki testiras - gamut je tudi prozorno ali je bolj gosto temno kot pigmentna.

Za odgovor se ti vnaprej zahvaljujem.

Brane2 ::

Med dye in pigmentnimi črnili ni velikih razlik. Glavna razlika je v velikosti barvnih delcev v tekočini. Pigmentne barve imajo večje delce in so trajnejše, a imajo manjši barvni razpon on dye based barv. Druge razlike ni. Sam uporabljam dye based barve, ker itak vse kar sprintam uporabljam v pisarni, torej ni stalno na soncu in ker tega ne mislim uporabljat 100 let (za to bi rabil že poseben papir, če nič drugega).

Baje da se dye based črnilo nabira v glavi tiskalnika in da jo je treba zato periodično menjati. Samo ta perioda je pri mojih črnilih ocenjena na 4 litre (kar pomeni denimo več kot 600 kartuš), toliko pa že mehanika v printerju ne bo zdržala... Pri pigmentnih barvah tega problema baje ni, so pa barve manj žive...

So pa lahko razlike glede na naravo barve. Lahko imaš črnilo na vodni osnovi, na oljni osnovi in na osnovi topil.

Na vodni osnovi je večina črnil za tamale inkjete (pod majhen pojmujem za recimo A2 papirje ali manj) , čeprav sedaj uvajajo tudi oljna črnila (ekološko prijaznejša itd), nisem pa teh še probal (ravno sedaj naročam par litrov).

Črnila na osnovi topil so za printanje na folije itd- torej na materiale, ki drugače ne bi sprejeli inkjet barve. Tudi nekaj teh imam naročenih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Realman ::

Sedaj ce te prav razumem ne bi smelo biti problemov.Sam jaz se bojim kaksna bo reakciji pri prvem polnjenju ko bo se nekaj tega pigmentnega crnila ostalo v kartusi in se bo mesalo z djed crnilom.Da ne bo kaksna cudna kombinacija ven prisla.
Ce te prav razumem imas na zalogi tudi pigmentna crnila.Ce se jih da dobit, bi se priporocal.

Mr.G. ::

Šel je mesec in pol mimo.

Ponucal sem komaj do polovice barv in ni čutiti,da bom kmalu menjal kartuše.

Za refill Vam še ne morem povedat. Uglavnem...kupte! Printa odlično.

Mr.G. ::

Evo....napolnil rumeno kartušo po dooooolgem času printanja na HIGH nastavitvi.Postopek simpl,ker so sami rezervoarji narejeni za refill.Glede na obsežnost sprintanega z rumeno kartušo ne verjamem,da obstaja še kakšen printer s katerim bi lahko več sprintal.

O naslednjih dogodkih vas bom še naprej obveščal.

Brane2 ::

Raan:

Edini z novejsim Epsonom, ki je zadnje dni preizkusil moje refille, je AtaStrumf. Kot vem, je imel nekaj problemckov s printerjem in kartuso, s crnili je pa zadovoljen.

Sicer bo po mojem najboljse, ce se kar nanj obrnes...

Mr.G. ::

Po nekaj dneh za rumeno kartušo sem napolnil tudi rdečo in modro.Refill sem naredil z Lexmarkovo barvo (Z-33).Od takrat sem sprintal že 8 slik velikosti papirja A4 in zraven še en kup vsemogoče šare,ki jo pač printa vsak.
Z Lexmarkovim refillom se mi zdijo slike bolj kontrastnih barv.Med tem mi je printer stal približno en (1) teden....zanalašč.Pustil sem ga zaradi morebitne zasušitve glav....barve so take in drugačne in nikoli ne veš kaj bo.

Ni nobenih problemov,refill je enostaven,dela lepo in hitro...nimam nobenih problemov in sem izredno zadovoljen.

BoGo ::

Mr. G.

Kje se dobi lexmarkov refill? Drugače pa sem gledal, da je težko zaslediti canon I550 na trgu. Zdaj je prišel I450 ali 455 (ne spomnim se točno). Kolikor se mi zdi ima tudi ta ločene kartuše in se kvalificira v isto kategorijo kot I550

LP
BoGo
There are 10 kinds of people in this world:
Those who understand binary and those who don't.

Mr.G. ::

Refill za Lexmark se dobi v Tint Tisk-u.Ampak,če boš uporablau za filat Lexmarka....men ni šlo.Pr Canonu pa dela čist super.I 550 ne vem kje bi ga dobil...so pa zdej i560 in pa i850,al nekej takga.Če imajo tud drugi posamezne kartuše za barve ti ne morem rečt drgač,kot.......kupi.

Xgeneration ::

Najprej se opravičujem, ker moje vprašanje ne bo ravno v kontekstu? Pa vseeno, da ne bom nove teme odpiral.

Kako za vraga prepričat HP5550 po polnjenju kartuš, da ima le-te polne. Na zaslonu mi indikator črnila kaže isti level kot prej.
A bi moral počakat, da bi se kartuši do konca izpraznili?

Hvala :\

Realman ::

Xgeneration:

Poglej na www.limeta.de, pa pod hp poisci navodila v pdfu.Kolikor sem bral moras dva kontakta zalimat z lepilnim trakom, pol pa nekako dvakrat test pognat.Je v nemscini, upam da razumes.

RookY ::

i450 in i455 nimata locenih barvnih kartus
Juhu juhu spet bom bruhu

Xgeneration ::

Kul najlepša hvala Raan! :)

Mr.G. ::

Za canon i560 je na enaa.com cena 35.988.- sit.Poglejte tja.

Klemenn ::

Xgeneration:

dej še men pošlji tole...čeprov, jz sem črno že menjal, pa mi ni nix čudno delalo ;?

Alexius Heristalski ::

Za canon i560 je na enaa.com cena 35.988.- sit.Poglejte tja.
To je najnižja cena v Sloveniji! Zanimivo. Za takle denar nimaš boljšega - toplo priporočam.

Mr.G, ni mi jasno, kako ti črnila za Lexmark delajo v Canonu. 8-O Tehnologija tiskanja je pri Lexmarku termična, se pravi popolnoma različna od Canona (mikropiezo). Torej mora biti črnilo drugačne kemične sestave!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Mr.G. ::

V nekaterih primerih je pač tako,da župa je župa....joke!

Včeraj sem ženski doma na A4 list brezrobo printal za vrtec ene male črnce in je vse super delalo.Blo je 14 fotografij.

Mislim pa,da problem ni toliko v črnilih,ampak bolj v sestavi kartuš.Canon ima samo rezervoarje in je prav označeno kje je potrebno pritisnit,da lahko narediš refill.

Kartuše,ki imajo glavo montirano na njej sami ne verjamem,da lahko pri vseh tiskalnikih opraviš refill.Primer je Lexmark Z 33 kjer je to nemogoče(čeprav ti ponujajo refill zanj).

Ko ni več modre, ni več modre pa konc!
Isto se je zgodilo tudi mojemu bratu...isto,točno tako kot meni!

Sicer pa, kot sem že v prejšnjih postih omenil:Oseba,ki ima isti printer (Canon i550) in ima videoteko ter cd teko..itd mu printer dela že 6-7 mesecev na Lexmarkovem črnilu in....dela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.G. ()

Alexius Heristalski ::

Zelo nenavadno in zanimivo, kaj naj drugega rečem!

8-)
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri tiskalnik -> pogoj: najcenejše kartuše (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7429880 (19150) bobby
»

Polnjenje kartuš (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5514344 (8924) matej5734
»

Tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
282841 (2517) Alexius Heristalski
»

Cena izpisa za brizgalnike

Oddelek: Kaj kupiti
81459 (1370) VASkO
»

Cheap-Ass tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
433772 (3196) TheJack

Več podobnih tem