» »

avast! 2014 napovedan!

avast! 2014 napovedan!

1
2
»

svecka ::

Rejzor, ti pač preprosto ne razumeš ljudi, ki nimajo znanja na tem področju in izkušenj.
Isto bi bilo, če bi tebe dal v eno tebi popolnoma neznano strokovno področje. bi se tudi ti "čohal po glavi kot opica" in ne bi vedel kaj narest, oni pa bi medtem razturali.
In glede da tako pizdiš čez folk, se tebe še na 1000km blizu ne bi upal dati poučevati računalništva takim strankam, katere imam jaz (nekateri so invalidi s slabim spominom).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

k4vz0024 ::

Mja, niso vsi tehnično nadarjeni. Nekateri sploh ne bi smeli imeti računalnika8-O. Am, kakorkoli že vmesnik bi moral ponujati naslednje načine: simpl, mid, advanced (custom).

RejZoR ::

svecka je izjavil:

Rejzor, ti pač preprosto ne razumeš ljudi, ki nimajo znanja na tem področju in izkušenj.
Isto bi bilo, če bi tebe dal v eno tebi popolnoma neznano strokovno področje. bi se tudi ti "čohal po glavi kot opica" in ne bi vedel kaj narest, oni pa bi medtem razturali.
In glede da tako pizdiš čez folk, se tebe še na 1000km blizu ne bi upal dati poučevati računalništva takim strankam, katere imam jaz (nekateri so invalidi s slabim spominom).


Veš je razlika med nekom, ki se vsaj jebeno POTRUDI prebrat sporočilo in nekom, ki mu visi dol do središča Zemlje. Če bi mene dal na neko povsem neznano področje bi se vsaj potrudil prebrat in razumet zadevo, če ne bi razumel bi pogooglal, če še ne bi razumel, bi vprašal koga. Sam ne, folku je najlažje skoz jokcat, kot da še nikol niso uporabljal jebenga interneta. Avta tud ne greš vozit kar na slepo ampak se naučiš osnov in moraš najprej naredit izpit. Računalniki so očitno 10x bolj zakomplicirani, pa jih vsi jemljejo kot samoumevne s točno povsem nič predzanja. Kdo je zdej tle debil, jezst, ki ne razumem tazga folka al ta omenjeni folk?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RejZoR ::

Evo, prva BETA verzija je sedaj zunaj!

LINK:
http://forum.avast.com/index.php?topic=...

Je pa to BETA, tko da pričakujte težave in buge. Ampak vsaj kakor probavam deluje presenetljivo lepo. Par problemov pri designu vmesnika že vidim, ampak v osnovi je sedaj zamišljen dost bolje. Iz prve strani imaš vbistvu dostop do zelo malo stvari, predvsem osnovne funkcije. Kar je po eni strani kul glede na kritike vmesnika prej.

Ščiti sicer še obstajajo ampak so združeni v 3 in "skriti" v glavnih nastavitvah, tako da jih končni user pravzaprav ne vidi več. Statistike ščitov so zdej na skupni Statistics strani, ki je čista zmeda in jo bo treba spravit v red ampak ko bo, bo izgledalo kul :)

Zaenkrat mi je vbistvu zelo všeč :)
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Qushaak ::

RejZoR je izjavil:

Veš je razlika med nekom, ki se vsaj jebeno POTRUDI prebrat sporočilo in nekom, ki mu visi dol do središča Zemlje.

Jest sem to že prebolel, da tega od folka ne pričakujem več. Sem obupal in se čudim da nisi že tudi ti. Lahko bi to dojeli proizvajalci antivirusnikov in probali malo bolj idiot-proof naredit (sej 100% itak spet ne gre).

RejZoR ::

Ne vem, a pol tak folk, ko v avtu posveti rdeča lučka tud rečejo "i'm too fuckin stupid to bother" in se kar peljejo naprej? Sam če sem iskren za 3/4 lučk nimam pojma kaj pomenijo, brez da bi prebral user manual. Ampak jezst ga bom šel izbrskat in prebrat. Večina ga itaq fukne stran, tko kot pri 99% izdelkov. Če pa ga ni zraven pa zganjajo celo galamo, da ga ni... Vsak antivirus ima tud help fajl in avast!-ov je celo preveden v slovenščino, skupaj z vmesnikom. Ne vem kako se pol lahko zgovarjajo na karkoli, če se jim ne da niti najbolj osnovnih stvari prebrat?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jest10 ::

Daj prizemli se že.
Od človeka, ki te 5x na mesec kliče, kako nekaj shraniti na USB, kam je izginil internet(ikona brskalnika), prilimati sliko v word dokument je dosežek tedna,... ti NE MOREŠ pričakovati, da se bo poglabljal v help fajle in karkoli preučeval;((

RejZoR ::

Če te nekdo 5x na mesec kliče kako nekaj shranit na USB bi se jezst vprašal kaj ima tak človek sploh računalnik in popolnoma nobenega predznanja. Kot sem rekel, vsi jemljejo računalnike kot samoumevne, radi bi vse delal, pa nimajo prvič ne pojma, drugič pa nobenega interesa razumet kako delujejo osnove. In če nimaš osnov pošlihtanih, kako boš potem razumel karkoli "naprednega", kar ti servira antivirus. In tle je tisti problem. Jezst tud ne morem it kar v kriptoanalitiko brez preklemano dobrega predznanja matematike. Pač ne moreš preskakovat stopenj znanja. In točno to dela folk z računalniki. Preskočijo osnove, kot da jih nihče ne rab in hočejo imet "go" z računalnikom. Neumno.

Ko sem jezst kupil prvi računalnik sem zraven dobil knjigo kako se uporablja računalnik oz specifično Okna. In sem jo prebral. Večkrat. Folk danes pa uleti v trgovino, kupi zadevo, sej ostalo bo že sin/vnuček pošlihtal, jezst bom pa delal pol. Right. In jezst bi kar jutri šel mal furat Space Shuttla because i feel like it. In ta problem je dandanes tko globoko zakoreninjen v miselnost folka, da očitno že ti raje razmišljaš v smeri, da imajo oni prav (in ne jezst) in jim 10x razlagaš eno in isto stvar, ker so itaq preleni, da bi si karkoli zapomnili in te raje gnjavijo 100x na mesec.

In razumi, ne pričakujem globokega razumevanja računalnikov in njihovih funkcij, ampak če bi folk imel vsaj pol kurca interesa se naučit čistih osnov, ki se od Windows 95 pa do Windows 8 niso kej bistevno spremenile, potem bi bilo vsem precej lažje. Tko pa vsi skačejo okol z jebivetrnim odnosom in je stanje tako kot pač je. Kar je pravzaprav žalostno...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Qushaak ::

Glej, jebat ga, na srednji rok še ne vidim, da bi se to kaj spremenilo ta miselnost. Samo potem se je pa le treba probat čimbolje prilagodit, čeprav veš da moraš res delat kar se da idiot-proof software. To pa vem, da ogromno stane in raste eksponentno, če si paranoičen glede tega.

RejZoR ::

Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

andromedar ::

svenica je izjavil:

^this.

a obstaja kakšen razlog, da folk uporablja druge antivirusnike kot MSE?



Ja, obstaja. MSE je tako obupno slab, da ga MS niti ne bi smel oglaševat kot "antivirus"

Link: http://www.av-test.org/en/tests/home-us...

Namig: če ga ne najdeš, poglej na zadnje mesto ;)
Eh?

matejm1994 ::

Ko se že pogovarjamo o Avastu. Dokler sem imel Windows 7, sem ga imel nameščenega. Ob prihodu W8, pa sem imel kar tisti Windows Defender, ki je že v sistemu. Kaj pravite, ali je pametno, da naložim še Avast, ali je Defender dovolj dober? In če naložim še Avast, ali moram Defender sklopit?

RejZoR ::

Defender se sam izključi na Win8, ko namestiš drug program. In ja, osebno bi naložil karkoli drugega, ker je Defender milo rečeno zanič.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

axee ::

Aplavdiram novostim in predvsem združenju shieldov in splošnem poenostavljenju, očitno bo Avast ostal še dolgo primarni AV. Tudi končno v nastavitvah vse skupaj bolj logično in popredalčkano.

RejZoR ::

No ja, nastavitve so mal zmedene trenutno, ker so očitno zgolj prestavili iz zgornjih nivojev v same nastavitve. Imam par idej kako zadevo mal uredit, bomo videl kolk boljo voljni to upoštevat...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

axee ::

Mislim vidi se da se stvar premika v pravo smer..

Cifix63 ::

Imam veliko prošnjo.

Na vsak določen klik na katero od strani mi prileti vsiljivo okno, ki mi izpiše približno nekako podobno vsebino: "Thank You (beseda You je izpisana z na daleč vidnimi črkami in obarvana v stilu kot izgleda You Tube),..bili ste izbrani/izžrebani za možnost pridobitve nagrade Pametnega telefona, I-pada ...bla bla bla...zato kliknite na spodnjo ikono in izpolnite spodnji vprašalnik...vnesite svoje podatke itn, itd. Karkoli pa že naredim vse se konča vedno z zahtevo za vnos mojih podatkov. Ta stran se mi pojavlja vsakih nekaj minut do eno uro! Bišem a nič ne pomaga.
Kako se lahko obranim proti temu in kako naj to učinkovito enkrat za vselej odstranim??

Od danes naprej pa se mi vriva še ena vsiljiva stran in sicer "Star Games", in tudi te ne morem izbrisati!

Hvala vam za vsakršno pomoč :)

Hayabusa ::

Adblock + Firefox.

Cifix63 ::

.

Adblock imam in v bistvu se je TO VSE začelo PO naložitvi Adblocka. Firefox pa je itak brskalnik, ki ga uporabljam.

Tako, da predloga najbolje ne razumem kaj si hotel z njim povedati a vseeno hvala zanj.

Hayabusa ::

Te reklame dobivaš od namestitve avasta 2013 ali kako ?
Preveri za toolbari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Cifix63 ::

Te reklame ali kaj to že je - dobivam kakšen dober teden dni. Kar tako. Nenadoma. Iz nič.
A nekaj je to kar je TO sprožilo, to upravičeno domnevam, nisem pa ravno računalničar, da bi zadevo videl tako podrobno...potem ne bi spraševal tukaj.

Sovpada pa tudi/nekje od namestitve Adblocka. A če ima to povezavo z Adblockom, ne vem in skoraj dvomim v to.

No tole spodaj se mi prikaže, to je prva izmed obeh nadleg.

http://raqzz.exclusive-rewards.popker.c...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cifix63 ()

Cifix63 ::

No tole spodaj je to kar se mi prikaže; to je prva izmed obeh nadleg.

http://raqzz.exclusive-rewards.popker.c...

Hayabusa ::

Daj screenshot.

Cifix63 ::

Klikni na prej poslani link pa ti to odpre.

Hayabusa ::

Mi ne odpre teh 2 linkov.

Cifix63 ::

Tako to izgleda, kot je spodaj. Printscreen ni možen kakor tudi ne kot priloga.




Thank YOU
25. august 2013

Čestitke!
Izbrani ste bili iz območja , da sodelujete v naši vsakoletni anketi obiskovalcev.
Anketa vam bo vzela le 30 sekund vašega časa ter hkrati izboljšala uporabniško izkušnjo. Po zaključku boste imeli možnost osvojiti Macbook Air(R), Galaxy S4(R), ali iPhone 5(R).

popker.com

Hayabusa ::

V offline načinu poskeniraj sistem s tem:
https://slo-tech.com/forum/t578223/p413...

Cifix63 ::

Prekompkicirano..za mene.
Tam vidim je polno nekih linkov, kako naj vem kateri je zame pravšnji?

StoneFox ::

Cifix63 je izjavil:

Tako to izgleda, kot je spodaj. Printscreen ni možen kakor tudi ne kot priloga.




Thank YOU
25. august 2013

Čestitke!
Izbrani ste bili iz območja , da sodelujete v naši vsakoletni anketi obiskovalcev.
Anketa vam bo vzela le 30 sekund vašega časa ter hkrati izboljšala uporabniško izkušnjo. Po zaključku boste imeli možnost osvojiti Macbook Air(R), Galaxy S4(R), ali iPhone 5(R).

popker.com


Kaj ima sploh to veze z avast antivirusom 2014?

BorutK-73 ::

Cifix63 - preveč nesnage imaš na računalniku!
1. install Malwarebytes Anti-Malware, posodobi in skeniraj, na koncu označi vse "critical" in zbriši, verjetno potreben reboot.
http://www.filehippo.com/download_malwa...
2. install CCleaner in počisti register in ostalo nesnago.
http://www.filehippo.com/download_cclea...
Pri Ccleaner-je je zavihek orodja in potem zagon. Odklukaj vsak toolbar ki ga najdeš.

Cifix63 ::

Izbrisan komentar?!?
Ma je**š to vukojebino! Res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cifix63 ()

BorutK-73 ::

Cifix63 - ne se sekirat zaradi foruma, se ne splača. A si zrihtal?

Cifix63 ::

BorutK-73 - Ja, danes sem to spustil skozi. Je ta prvi program kar našel polno te svinjarije.

Prisrčna hvala Ti za pomoč in prijaznost.



p. s.
Dobra vzgoja naredi svoje :) Slaba prav tako :(

Cifix63 ::

..je pa res, da se tista stran zaradi katere sem sploh šel sem gor pisat - v taktih prikazuje in me posiljuje naprej enako kot pred tem. Pa razumi, če moreš :(

Jst ::

Uporabi Process Explorer, pa poišči nadlogo. Pa Autoruns tudi ne pozabi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491617756 (16494) mat xxl
»

Antivirus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11332443 (14877) hdx
»

Najboljši antivirusni program, kateri? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11359461 (45261) d4vid
»

Kingsoft Antivirus 2012 izšel! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Informacijska varnost
12825191 (20803) alexz

Več podobnih tem