» »

avast! 2014 napovedan!

avast! 2014 napovedan!

«
1
2

RejZoR ::

Tole je bila rahlo nepredvidena objava, ampak lahko o razlogih zakaj se nova verzija pojavlja že sedaj in ne šele februarja naslednje leto preberete v novički. Vsekakor pa so novosti zelo zanimive...

LINK DO NOVIČKE:
http://rejzor.wordpress.com/2013/08/09/...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

popster ::

a pr avastu moraš dat mail da ga lahko instaliras? to zna bit problem če ga ionstaliras na od nekoga računalnik ki nimaš maila..

tiran2000 ::

Uporabis zacasni email, itak je vseeno kdo oz. koliko ljudi ma tisto kodo

heresjohnny ::

popster je izjavil:

a pr avastu moraš dat mail da ga lahko instaliras? to zna bit problem če ga ionstaliras na od nekoga računalnik ki nimaš maila..


začasni email - klik

SLO_Matej ::

Pri brezplačni različici je po mojih izkušnjah čisto vseeno, tudi če registriraš na večih računalnikih z istim e-poštnim naslovom. Ni bilo zaenkrat še nobenih težav.

Goody ::

Bom vprašal kar tule:

Uporabljam Sonos in imam tole težave:

https://sonos.custhelp.com/app/answers/...

Pišem pa tule, ker mi po moje Avast (al pa kaj drugega - ne vem) te nastavitve sčasoma zopet povozi...Kakšna nastavitev v Avastu?

k4vz0024 ::

Predlagam naj izdajo še portable verzijo in možnostjo starega looka.

RejZoR ::

Na stari look pozabi, ker se stvari premikajo naprej. Tud ker se drastično spreminja zasnova stari look ne bo mogoč že iz tehničnih razlogov.

Kar pa se tiče portable verzije, jo res rabiš? avast! 2014 bo imel bootable CD s katerim boš lahko brez intalacije čekiral sisteme. Uporabljat AV-je za second opinion pa je pomoje brezveze, ker s tem izpuščaš polovico zmogljivosti. V tem primeru raje uporabljaj VirusTotal servis...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

k4vz0024 ::

No stari look paše v Win 7. Kot sem zapisal, da uporabnik sam izbere skin, ki mu je všečen. noov look ni možen zaradi teh. razlogov. Škoda.

Portable verzija pride prav, če ni dostopa do interneta.

RejZoR ::

Svojega skina ne moreš izbirat že od verzije 5.0 izdane par let nazaj... pa tud ko so bili se je folk pritoževal, da to spada v media playerje in ne antivirus, ko so skenslal se je folk pritoževal, da pa pogrešajo to funkcijo. Tko da zdej pač ni opcije izbire in je to to. Itaq večina tud nima te opcije, tko da ni neki neobičajnega. V Photoshopu tud ne moreš izbirat skina pa to nikogar ne moti. Pač tko je.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

opeter ::

Ne govorit bedarij. V Photoshopu lahko spreminjaš UI, točneje barvni odtenek:
 Photoshop CS6

Photoshop CS6



Tole velja tudi za nekatere starejše verzije iz serije CS, pri še starejših verzijah pa se je barva spreminjala - govorim za Windows verzijo - glede na izbrano temo/barvo v Windows vmezniku (v smislu Windows 9x/NT/2000/Classic tem / dodatka Microsoft Plus! ali pa XP Luna barvnih variant).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

RejZoR ::

Wow, odtenek!? Really? Folk hoče čist spremenjene menuje, shading in ne vem kaj še, ne pa samo spremembo osnovne flat barve. Pa tud sicer, a tolk dolgo gledaš vmesnik antivirusa, da je to tko noro pomembno?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

StoneFox ::

Kdaj približno se pričakuje beta verija?

RejZoR ::

Čez kakšen teden.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

axee ::

Doberega antivirusnega nebi smel nikoli opaziti. Izgled vmesnika je nepomemben, pomembno je samo, da je nastavitev enostavna in razumljiva za povprečnega uporabnika in da po tem da mir (Avast?? :P ). Ne razumem, zakaj bi kdo potreboval drug skin?!? To je vrsta programja, ki bi res morala biti neopazna.

Bitdefender free je recimo primer, kakšen bi moral free AV za splošnega uporabnika pravzaprav biti. Ta standard je postavil že MSE.

Poleg tega opažam da Avast opazno bremza mašine. Z SSD-jem se seveda ne pozna, ampak sem ga ravno zamenjal za Bitdefender free na 2 leti stari družinski kišti in morm rečt da se razlika kar pozna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

svenica ::

^this.

a obstaja kakšen razlog, da folk uporablja druge antivirusnike kot MSE?
"Every man takes the limits of his own field of vision
for the limits of the world." - A. Schopenhauer

RejZoR ::

Kompleksnost vmesnika je ielevantna če folk zna doumet, da so VSI programi danes delani, da jih naložiš in pozabiš. Ima lahko 5000 nastavitev, ampak nikjer ne piše, da jih moraš tud koristit. Drugače pa v kompleksnosti uporabe ni med MSE in avast! praktično nobene razlike.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

axee ::

Se ne strinjam. Avast po naložitvi pusti "sledi" po celotnem sistemu. Browser razširitve, windows gadgeti, nenehni popupi, zvoki, autosandbox (ga ni običnega uporabnika ki bi ga razumel, kaj šele ugasnil), in še mnogo stvari ki se pojavljajo pred uporabnikom.

Enostavno ne bom rekel nekomu ki me sprašuje za antivirusnega: naloži Avasta. Ker mi je neumno razlagati, da nej pazi na 1001 kljukico pri inštalaciji, pa kako popupe in zvoke ugašat. Če je dovolj napreden si bo AV bo sam izbral/naložil, drugače pa naj naloži MSE, oz zadne čase imam odlične izkušnje z zastonjskim bitdefenderjem. Točno to, kar mora AV biti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

StoneFox ::

Če bi MSE imel zadovoljivo detekcijo bi bil bomba antivirus.

StoneFox ::

Ja, ampak načeloma pri antivirusih pomeni vse in edino detekcija. Vse drugo ni pomembno. Pa smo spet tam :)


PS. Sem se malo narobe izrazil, ne da ni pomembno ampak ni toliko važno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: StoneFox ()

axee ::

Glede detekcije je važen samo peace of mind. Sem popolnoma prepričan, da bi večina uporabnikov izbrala MSE čez Avasta, če bi strokovnjaki rekli, da je Avast samo malo boljši in advanced. Ker MSE razumejo in ker dela točno tisto, za kar ga potrebujejo.

V zgodovini AV je bila detekcija večino časa najpomembnejši faktor, in to je napaka. To so bili dnevi, kjer je AV žrl več resourcev, kot bi jih žrl sam malware, in smo imeli vsi plačljive AV-je.

Sedaj je situacija drugačna, malware res težko najdeš in vsak zastonjski AV zadostuje v kombinaciji z pametno uporabo.

RejZoR ::

axee je izjavil:

Se ne strinjam. Avast po naložitvi pusti "sledi" po celotnem sistemu. Browser razširitve, windows gadgeti, nenehni popupi, zvoki, autosandbox (ga ni običnega uporabnika ki bi ga razumel, kaj šele ugasnil), in še mnogo stvari ki se pojavljajo pred uporabnikom.

Enostavno ne bom rekel nekomu ki me sprašuje za antivirusnega: naloži Avasta. Ker mi je neumno razlagati, da nej pazi na 1001 kljukico pri inštalaciji, pa kako popupe in zvoke ugašat. Če je dovolj napreden si bo AV bo sam izbral/naložil, drugače pa naj naloži MSE, oz zadne čase imam odlične izkušnje z zastonjskim bitdefenderjem. Točno to, kar mora AV biti.


WTF!? Pusti "sledi"? Tle ni nobenih "sledi" ampak so zgolj funkcije, ki se odstranijo enako enostavno kot jih naložiš. Noben te ne sili, da si naložiš gadget, niti ne Online Security plugin (kar lahko tud enako enostavno odstraniš če ponesreči naložiš kakšno komponento preveč), o "nenehnih" popupih ne bluzi, ker ni nobenih nenehnih popupov razen tistega za VPS definicije in 1x mesečno statistika za tvoj sistem (koliko fajlov je bilo pregledanih in koliko okuženih). Glede na to da izdajajo slednje 2x na dan boš tud 2x na dan videl tisti popup. Ki pa je spet opcijski. Enako zvoki. Sta pa to dva signature elementa avast!-a, ki ju ljudje nasplošno imajo radi. Če jih ti ne maraš pa jezst tud ne to ni noben vzorec proti 150 miljonom drugih userjev... Ja, sam tud ne maram več zvokov, ne maram vrteče trey ikonce in popupe imam izklopljene. Kaj pa lahko v MSE spremeniš če ti kaj ni všeč? Nič. Pri avast!-u imaš vsaj opcijo.

Izklop Auto Sandbox-a!? Why on fuckin Earth would you want to do that!? To je ena najbolj naprednih funkcij avast!-a, ki deluje odlično in ne zahteva nobene intervencije uporabnika. Sicer je narejena, da poklikaš stvari ampak načeloma je tko da če ne zazna nič se program požene, če kaj zazna pa sam avtomatično blokira golazen. Ne vem kakšno razumevanje tle rabiš...

Kar pa se tiče "naloži avast!-a" svetovanje, taki ljudje se ne zadržujejo tukaj na forumu, in taki ljudje programov takega kalibra ne nalagajo sami. Zato je čist vseeno al gre za avast!, Pando, kaspersky-ja al pa Nortona.

Vidim, da nekateri kar vse stvari zmečete v en koš pa če so featurji, nadležne reklame al pa dodatki. Vse je isto in kao neuporabno. To da imajo določene funkcije kritičen pomen za zaščito (AutoSandbox recimo, je za vas itaq vseeno in bi kar izklopili). In potem neki nevedneži poslušajo take kvazi velemojstre. Fail.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

axee ::

VEM da so te funkcije uporabne, samo povem svoje mnenje, da so za povprečnega uporabnika prenapredne in ga motijo v istem smislu kot bi ga popup-i, zvoki itd.

Razumem recimo funkcijo autosandboxa in jo imam vklopljeno. O ugašanju se govoril, če si uporabnik zaželi, da bi nek program gnal brez sandboxa, ne pa da bi ga kar ugasnil!! Tule si prehitro reagiral.. Morda se res preveč osredotočam na to, kar bi povprečni uporabnik želel (ne pa jaz, ki se mi da s tem ukvarjat in ugašat), ampak imam z ljudmi res veliko stikov. In vsi so bili nad MSE navdušeni.

Stvari, ki sem jih omenil, niso neuporabne, so pa nepotrebne za povprečnega uporabnika in povzročajo zmedo. Zato je toliko ljudi navdušenih nad MSE. Ne gre se za detekcijo, ki paje v glavnem itak peace of mind.

Razumeš kaj hočem povedat? Vem da ni problem nekaj ugasniti, problem je da si prisiljen da nekaj ugašaš!

Uredu, mislim da lahko zaključiva sedaj o tem, ker prehitro ponoriš. Pa ni ti treba tako reagirat kot si naprimer na AutoSandbox, to je bilo res nepotrebno.

Se že veselim A!2012, da ga pretestiram, ker ne boš vrjel, Avast je na moji primarni delovni mašini. Samo za navadnega uporabnika je preprosto preveč. Še vedno sem bil daleč najbolj zadovoljen z MSE.

StoneFox ::

axee je izjavil:

Se že veselim A!2012, da ga pretestiram, ker ne boš vrjel, Avast je na moji primarni delovni mašini. Samo za navadnega uporabnika je preprosto preveč. Še vedno sem bil daleč najbolj zadovoljen z MSE.


Bingo!

opeter ::

Se strinjam. Tisti, ki rabimo brezplačno rešitev, imamo na voljo MSE ali pa BitDefender Free, tisti, ki pa plačljivo, pa imajo na voljo plačljivo varianto BitDefenderjevih rešitev.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

RejZoR ::

StoneFox je izjavil:

axee je izjavil:

Se že veselim A!2012, da ga pretestiram, ker ne boš vrjel, Avast je na moji primarni delovni mašini. Samo za navadnega uporabnika je preprosto preveč. Še vedno sem bil daleč najbolj zadovoljen z MSE.


Bingo!


Ne ni bingo, ker folk to dejansko hoče imet. Celo tolk, da so izdali različne sound packe (različne zvočne teme). Človek se sicer vpraša zakaj ampak dejansko je tko. Ne vem, mogoče ker je to značilnost avast!-a, nekaj kar uporabljajo že vsa leta in je posebnost, ker tega ne ponuja nihče drug. Nekateri so sicer hotel posnemat to (Kaspersky in Comodo) ampak so izbral tko tečne zvoke, da je folk popizdeval. Kaspersky jde imel zvok cvilečega merjasca, Comodo pa ima še zdej tolk nadležen zvok, da ga takoj izklopim. avast! pa te z ženskim glasom skorajda pomiri, da je vse ok.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

StoneFox ::

To da so pohiteli z novo verzijo je samo dokaz da so ga posrali z zadnjo in se hočejo odkupit.

RejZoR ::

Ne. Prav nič ga niso nikjer usral. Samo celotni postopek releasanja so spremenil in bo zdej vsako leto izhajala nova verzija v oktobru namesto v februarju kot je bilo do sedaj. Ne vem kako bi ti drugače prestavil razvoj kot na tak način. Razloge pa sem napisal že na svojem blogu...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

svecka ::

Tudi sam nalagam Avast na računalnike, se pa strinjam da je obup kar se tiče prijaznosti telebanom. Zato razmišljam o alternativi, ker ko inštaliraš 20 strankam na mesec Avasta in ti potem težijo zaradi enih in istih stvari je OBUP.

Prva stvar kar me moti je, da nadgradnja poteka s spywaretom, torej ti vsili inštalacijo Crome brskalnika. Večina neukih uporabnikov ne razume kaj želi pri nadgradnji od njih in samo stiskajo next, next. In potem je sranje na računalniku in me kličejo kaj je to ta Crome.

Druga stvar kar naredim je izklopim zvoke, vsa obvestila, dam silent upgrade in izklopim sandox. Delovanje sandboxa 99% ljudi ne razume in nikdar ga ne bo in je še hujši kot UAC. 70% mojih stran me je klicalo kaj je to in kaj naj naredijo. Po 1 mesecu pripovedovanja da ali ne sem začel avtomatsko izklapljati sandbox. Treba razumeti da neuki uporabniki niso tako računalniško vešči in vsak popup jih strese in zmede da še pol ure sam gledajo v ekran...vem ker jih tudi poučujem računalništvo in ne znajo angleško.

Tretja stvar je inštalacija. Vse te smetje tudi ne namestim, ker da nekomu predlagam da sam namesti Avasta, že dobivam klice kaj je to v brskalniku in na namizju en Avast čudo.

Tako da ja, grozno. Pri tem pa še nisem povedal, da me vsako leto po preteku brezplačne registracije sprašujejo kako naj podaljšajo registracijo, saj je zakomplicirano v nulo.

Pač meni kot serviserju je pomembno da je celoten sistem avtomatiziran zato, da ne dobivam klice od strank kaj je to on ono...in ko ti telefon nenehno zvoni od tistih ki jih poučujem, potem veš koliko je ura....strel v glavo nič drugega. Zato tudi razumem bes in gnev drugih komentatorjev kako je s tem.

Bom pa definitivno probal Bitdefender FREE, če je kaj boljši na tem...drugače bom prisiljen biti po novem na MSE in tvegati moje dobro ime :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

LitralSM ::

>Tole je bila rahlo nepredvidena objava.
Tako kot je nepredvidljiva najava Fife, novega CoDa in nasploh programovja, ki ima v nazivu letnice oz. zaporedno številko različice?
Nepredvidljivo je bilo samo to, da so ga tako zasračkali.
Sicer pa tudi meni ni povšeči ta grafični balast.

Konec koncev pa se ne rabiš tako bati za Avast, saj je samo še en antivirusnik, ki opravlja popolnoma enako delo kot drugi, nič posebnega torej.

StoneFox ::

svecka je izjavil:

Prva stvar kar me moti je, da nadgradnja poteka s spywaretom, torej ti vsili inštalacijo Crome brskalnika. Večina neukih uporabnikov ne razume kaj želi pri nadgradnji od njih in samo stiskajo next, next. In potem je sranje na računalniku in me kličejo kaj je to ta Crome.


No no, to pa že ni sranje, saj je najboljši brskalnik trenutno. Res je pa glupo da ti ga vsiljujejo pri inštalaciji antivirusa.

svecka ::

StoneFox je izjavil:

svecka je izjavil:

Prva stvar kar me moti je, da nadgradnja poteka s spywaretom, torej ti vsili inštalacijo Crome brskalnika. Večina neukih uporabnikov ne razume kaj želi pri nadgradnji od njih in samo stiskajo next, next. In potem je sranje na računalniku in me kličejo kaj je to ta Crome.


No no, to pa že ni sranje, saj je najboljši brskalnik trenutno. Res je pa glupo da ti ga vsiljujejo pri inštalaciji antivirusa.


Ne vem če si kaj masovni serviser, vendar jaz kot prvič: moram upoštevati željo uporabnika, kot drugič: predlagam najbolj primeren brskalnik za stranko in kot tretjič: večina uporabnikov je navajena na IE in ne na Chrome, zatorej jim moram prilagodit na tisto kar so navajeni (torej IE skin za firefox in Chrome). Isto dam za multimedia predvajalnik Mediaplayer skin. To so stranke, katerim se servisira, mladi znajo sami to delat, dokler ne skurijo vsega, potem pa jokajo kak je računalnik se sam pokvaril.

RejZoR ::

LitralSM je izjavil:

>Tole je bila rahlo nepredvidena objava.
Tako kot je nepredvidljiva najava Fife, novega CoDa in nasploh programovja, ki ima v nazivu letnice oz. zaporedno številko različice?
Nepredvidljivo je bilo samo to, da so ga tako zasračkali.
Sicer pa tudi meni ni povšeči ta grafični balast.

Konec koncev pa se ne rabiš tako bati za Avast, saj je samo še en antivirusnik, ki opravlja popolnoma enako delo kot drugi, nič posebnega torej.


Teb pa razvoj programja ni najbolj jasen a? avast! so ŽE izdajali vsako leto, v istem mescu, samo da pač niso uporabljali letnice v imenu. Ki jo pa sedaj bojo azradi zgoraj omenjenih noobov. Ne vem kaj ima Fifa in CoD tle veze. Tud ne vem kaj bluzite o tem da so "zasračkali". Kaj že? Antivirusi za razliko od iger ZAHTEVAJO konstantni razvoj, kako pa se odločijo za milestone pa je njihova stvar.

Ostalega pa ne mislim komentirat v neke globine razen tega, da se strinjam glede registracije čez katero smo se Evangelisti že večkrat pritoževal, bomo videl kako se bojo odločil za verzijo 2014. V planu so spremembe glede enostavnosti, samo vprašanje je kako daleč bojo šli glede tega.

Da o tipu, ki je šel izklapljat strankam Auto Sandbox raje ne govorim. In on naj bi bil nek stručko, ki drugim rihta sisteme. To je tko nekako kot bi avt servis šel strankam izklapljat airbage v avtu tko mal za hec... če si že tak majster se vsaj nauči prav nastavit AV, če te že moti okno, ki je itaq avtomatiziran in razen tega da klikneš nadaljuj niti ne rabiš nekega znanja. Čisti dokaz, da je folk popolnoma nezainteresiran KARKOLI prebrat na ekranu (zato se tud ne čudim, zakaj folk instantno pokasira vse govno na tem svetu). In cel program je preveden v jebeno slovenščino. Totalen fail na celi črti, resno.

Aja pa tak za info, če si že tak majster se vsaj nauči klasificirat programje. Chrome niti slučajno ni spyware. Dafak no. Še adware ni. Pač je browser in to zelo varen če smo že pri tem. Kar je tud razlog zakaj ga forsirajo kot dodatno zadevo. Če ti ne maraš Googla je to pač tvoj problem oz osebna odločitev. Ni pa obvezen. Ampak če bi kdo kdaj kaj prebral in odstranil tisto eno jebeno kljukico pri tisti eni in edini inštalaciji bi se itaq cela Zemlja sesedla v črn luknjo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

svecka ::

Daj Rejzor ne bit tok agresivno zaščitniški in jemlji kritiko kot priporočilo...velika razlika je med tistim, ki ima prvič v roki računalnik in tistim ki to obvlada. Pa nauči se prebrat celotno besedilo o čem je šlo in kaj sem napisal in ne jemlji iz konteksta. Lahko pa se mi pridružiš pri poučevanju računalništva za 1 mesec in boš potem razumel moje stranke in ljudi ki nimajo pojma o računalnikih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

RejZoR ::

Verjemi, da vem kako nizko se moraš spustit, da ljudem dopoveš karkoli povezanega z računalniki, tko da mi o tem ni treba razlagat.

Moraš pa tud razumet, da avast! ponuja KREPKO več od večine antivirusov. Ni problem dat v MSE dva knofa, ko pa itaq nima popolnoma nobene funkcije. Vključno z zaščitnimi. Zato pa tud je tak krš. avast! pa ima tega precej in to moraš pač nekak predstavit userbasu, ki je sestavljen od ignorantnih debilov, računalniških začetnikov pa vse tja do naprednih uporabnikov in expertov. Če tem uspe zadovoljit 150 miljonski userbase, kjer bojo vsi srečni, good luck with that, ker je enostavno nemogoče. Lahko narediš dva vmesnika, en enostaven in en napreden, pa se ti bo folk uspel izgubit nekje vmes in bojo spet tarnal nad vsem. Enostavno ne gre.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

axee ::

Morda si AV ekspert, ampak pač očitno ne razumeš navadnega uporabnika in še nisi poskušal izobraževati računalništva. 2 knofa v MSE je pozitivna lastnost, ne pa negativna. To je to, kar 95% ljudi potrebuje od antivirusnega.

Avast je napreden (še posebej ker je povrhu tudi free), ampak pač sam po sebi ni primeren za večino uporabnikov. Če to ne razumeš pač ne razumeš običnega uporabnika. Pa ne izgovarjaj se vedno na 150 miljonov uporabnikov.

Avast je kot vem edini free AV ki ima sandbox, če je taka drama, da ga človek ugasne, zakaj ga pa noben drug AV nima?? Ali so potem tudi drugi AV-ji tako dramatično slabši?? To je odlična napredna funkcija, ki pač ni primerna za vsakdanjega uporabnika.

Se popolnoma strinjam z sveckom, ko enkrat skrbiš za "obične" ljudi, ne pa da se pogovarjaš z štručkoti iz Slo-Techa, Avastovih forumov itd, se kmalu naučiš, da kvantiteta funkcij ne pomeni čisto NIČ.

Tudi sam sem raje opustil MSE, da ne bom nakoncu sam izpadel slabo, nasrečo ga Bitdefender dobro nadomešča.

Pa mimogrede, očitno se spuščaš prenizko, ker na ST pogosto dobiš kritiko za neprimeren odnos..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

RejZoR ::

Verjemi da razumem, ampak ni vse v mojih močeh da spremenim program. Sicer nas Evangeliste (ne se smejat, tak naziv imamo) poslušajo pri marsikaterih stvareh, ne pa pri vseh. In simplifikacija prenekaterih postopkov je redno vključeno v debate.

Zgovarjam na 150 miljonov uporabnikov? Ne, ampak se izgovarjam na dejstvo, da 150 miljonov uporabnikov pač ne more razmišljat narobe. Če je tistih 10 zaplankanih slovenceljnov nesposobnih prebrat PREVEDEN vmesnik, then who gives a F about them? Če ne bi bilo slovenske verzije bi še nekako razumel, tko pa nikakor.

Sploh pa ker tehnično gledano Auto Sanbox ni noben bav bav. Realno gledano, NIMA veze kaj klikneš v potrdilnem oknu, v vsakem primeru se za end userja nič ne spremeni. program bo v končni fazi lahko pognal v obeh primerih, gre se samo za vmesno postajo kjer folk, ki zaradi opozorila vseeno raje pobriše sumljiv fajl, kot pa da da brezglavo poženejo. Samo zato je tam tisti popup. Ne vem kako bojo to spremenil za verzijo 2014 ampak tko pač je. Tujcem očitno to ne dela problemov, samo slovencem. Če te tolk grozno moti lahko summary popup izklopiš, Auto Sandbox pa bo še vedno funkcioniral.

Aja, Auto Sandbox ni zgolj neumen sandbox, ki zgolj izolira program od ostalega sistema kot dela večina ampak dejansko analizira vsebino. na začetku je bil sicer res dokaj neuporaben modul, ker dejansko ni kej dosti zaznaval, zadnjih nekaj mescev pa je nepogrešljiva stvar, ki bo z novo verzijo prišla še bistveno bolj do izraza.

Bitdefender Free ja... pejt na Wilders Security pa boš videl kako fajn je. Kljub temu, da imamo tam predstavnika se razvoj za tistih 5 funkcij, ki jih ima premika skorajda nikamor... Bitdefender očitno kar ne more it ven iz svoje pregovorne hročavosti, ki se ga drži že od prazgodovine njegovega obstoja.
Dobra ideja s slabo izvedbo... In tud ne vem kaj je bolj enostavno, vpisat kar en mail in si registriran pri avast!-u ali kreacija celotnega accounta pri Bitdefenderju. Dilema, ko imaš v igri neznalce...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BorutK-73 ::

Ne boste ga prepričal da je Avast pač zadovoljiv, ni pa tako dober kot ga on prikazuje, ker Rejzor se je zaljubil v Avasta ali pa hoče dobiti 3 letno Pro verzijo ker ga toliko promovira.
Za mene je še vedno COMODO Naj free AV!:)

Hayabusa ::

svecka
Začni nalagati panda cloud, bolj enostavni AV boš težko našel.

RejZoR ::

BorutK-73 je izjavil:

Ne boste ga prepričal da je Avast pač zadovoljiv, ni pa tako dober kot ga on prikazuje, ker Rejzor se je zaljubil v Avasta ali pa hoče dobiti 3 letno Pro verzijo ker ga toliko promovira.
Za mene je še vedno COMODO Naj free AV!:)


LMAO. Zaljubljen. Ahahaha. In ne vem kako naj bi dobil 3 letno licenco brez referanja. Očitno ti tud to ni nič jasno...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jst ::

Jaz sem dolgoletni uporabnik Avasta, kupljenega prvič, ko so ponudili 3 licence za Free userje za nek drobiž. To je bilo več kot 6 let nazaj. Torej ga uporabljam tam ene 8 let.

Ko so prvič uvedli Sandbox, je bila zadeva dejansko NADLEŽNA, veliko sandboxanih programov pa potem sploh ni delovala pravilno (ali pa sploh ne). Od takrat se je veliko spremenilo. Funkcija je postala super uporabna, ampak za pirate, ki morajo crackati na dnevni bazi, kot crack odvisniki, vak dan, pa verjamem, da funkcijo raje izklopijo. :/

Sicer ne vem, kako zgleda Free verzija, ampak odkar so prvič uvedli nov vmesnik, mi ni všeč. Deluje bloated, težek. Tudi odlika avasta, ki je včasih kuril minimalno resursov, je v trenutni verziji samo nostalgični spomin.

Razvijalci so nas poslušali in so program temeljito prenovili in dele čisto na novo spisali, tako da upam, da bo nova verzija boljša in da mi bo spet všeč.

Kar se tiče pa "virus database has been updated," mi je pa prav všeč. Je pa na človeku, ki avast inštalira, da ga nastavi - in nastavitev količine "teženja" je dovolj, da uporabnik sploh nima kaj tečnariti, razen če si hoče namerno inštalirati malware. No, čeprav nisem videl popupa zaradi virusa (malware-a) že celo večnost - se sploh ne spomnim kdaj, tako dolgo je že - je pa zaradi prevoda v slovenščino in neverjetno simple dialoga, ki ti pove, da stvar avastu ni všeč in da ti lahko poškoduje sistem, mislim, da se nad delovanjem razburjajo samo nepismeni. Ker če ne moreš prebrati, da ti "tvoj bodyguard" sporoča, da boš lahko pretepen, če izvršiš datoteko, potem pa res ne vem zakaj jim vi, serviserji, sploh nameščate antivirusne programe? Ne rabite, pa boste imeli več strank in več prihodka... :/

Sem pa tudi prvi, ki če nad plačano robo ni zadovoljen, takoj to prizna. In zadnji verziji avasta sta bili v primerjavi z prejšnjimi res velik odmik stran od filozofije "manj je več." Ampak kot rečeno, pri/po inštalaciji je nastavitev še pa še, če pa še to ni dovolj, pa avast res ni za vas.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

RejZoR ::

avast! je glede piratske robe še najmanj problemtičen in praktično edini, ki iz detekcij odstranjuje tud keygene, cracke, no-cd patche in slično. Nekaj pri čemer te bojo drugi odgnaili z izgovorom češ, tega ne bomo rihtal ker je piratska roba. Pri avast!-u pa furajo filozofijo, da jih ne briga kaj je fajl, če detekcija ni upravičena (torej da fajl res ni škodljiv), bojo false positive popravli.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Goody ::

Na Wilders Security lahko beremo predvsem kako RejZor pizdi čez BitDefender Free, ostali uporabniki so bistveno bolj zadovoljni...

RejZoR ::

Pol ti pa priporočam, da se greš še mal učit angleščino, ker ti razumevanje slednje očitno dela probleme... Enga jebenga Logs knofa ne zmorejo zrihtat v ne vem, obdobju parih mescev. In to v programu, ki ima 5 knofov total. Kje drugje bi še razumel, tle pa ne...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Goody ::

;) si znova dokazal da nimaš osnovnega pojma kaj je pomembno povprečnemu uporabniku...

RejZoR ::

Right. Ti že veš ker si sodeloval pri kolikih beta testih in usability študijah antivirusov? Glede na to da antivirus VSE veselo čisti sam je Logs knof še kako preklemano pomemben. In če ti še vedno ni jasno, Bitdefender ima karanteno in log fajl pod skupno funkcijo. Al si hočeš za vrat nakopat cel trop userjev, ki bentijo, da jim fajli izginjajo pa ne vejo zakaj...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Qushaak ::

svecka je izjavil:

Tudi sam nalagam Avast na računalnike, se pa strinjam da je obup kar se tiče prijaznosti telebanom. Zato razmišljam o alternativi, ker ko inštaliraš 20 strankam na mesec Avasta in ti potem težijo zaradi enih in istih stvari je OBUP.

Prva stvar kar me moti je, da nadgradnja poteka s spywaretom, torej ti vsili inštalacijo Crome brskalnika. Večina neukih uporabnikov ne razume kaj želi pri nadgradnji od njih in samo stiskajo next, next. In potem je sranje na računalniku in me kličejo kaj je to ta Crome.

Druga stvar kar naredim je izklopim zvoke, vsa obvestila, dam silent upgrade in izklopim sandox. Delovanje sandboxa 99% ljudi ne razume in nikdar ga ne bo in je še hujši kot UAC. 70% mojih stran me je klicalo kaj je to in kaj naj naredijo. Po 1 mesecu pripovedovanja da ali ne sem začel avtomatsko izklapljati sandbox. Treba razumeti da neuki uporabniki niso tako računalniško vešči in vsak popup jih strese in zmede da še pol ure sam gledajo v ekran...vem ker jih tudi poučujem računalništvo in ne znajo angleško.

Tretja stvar je inštalacija. Vse te smetje tudi ne namestim, ker da nekomu predlagam da sam namesti Avasta, že dobivam klice kaj je to v brskalniku in na namizju en Avast čudo.

Tako da ja, grozno. Pri tem pa še nisem povedal, da me vsako leto po preteku brezplačne registracije sprašujejo kako naj podaljšajo registracijo, saj je zakomplicirano v nulo.

Pač meni kot serviserju je pomembno da je celoten sistem avtomatiziran zato, da ne dobivam klice od strank kaj je to on ono...in ko ti telefon nenehno zvoni od tistih ki jih poučujem, potem veš koliko je ura....strel v glavo nič drugega. Zato tudi razumem bes in gnev drugih komentatorjev kako je s tem.

Pod tole se lahko samo podpišem. Edino Sandbox-a ne izklapljam, čeprav včasih tudi to premišljujem ravno zaradi razlogov, ki si jih navedel (-> klici uporabnikov).
RejZoR, nihče ni rekel, da je avast! slab. Prav nasprotno - dober je, samo če imaš kaj vpliva na njih, jim prosim napiši tele reči.
Dajem veliko popolnoma neukim in malo manj neukim uporabnikom in imam praktično od vseh iste izkušnje, kot jih je napisal(a?) uporabnik svečka.
V čem je fora, da more vsak let podaljšat brezplačno registracijo ne vem. To mi je isto, kot če enkrat odstraniš in rečeš da nočeš Chrome-a, ti ga ob samodejni posodobitvi spet porine. Enako velja tudi za to sranje od Web Reputation-a oz karkoli pač ni vezano tako na varnost sistema. Razumeti je potrebno, da folk plugin-e namešča vse povprek in pol se sesuva vse. Pol pa pride nova verzija in ni kompatibilno in pol je jasno kaj je -> klic na telefon.
Pa je leto naokrog in je treba FREE verzijo registrerat -> klic na telefon.
Se kdaj pojavi kurčeva reklama in jasno da folk ne prebere in spet -> klic na telefon, da se hoče antivirusnik "neki posodobit".
Se odpre sandbox -> klic na telefon kaj je to "zaen virus".
Ne vem kako bi se to podjetju dopovedalo da to odganja uporabnike (in v končni fazi tudi mi izgubljamo živce zaradi tako debilnih zadev, ki jih trobimo že leta).
Ne zahtevam, da je vmesnik tak kot MSE, ampak samo odpravo "nezaželjenega vedenja", ki je zgoraj opisan.

P.S.: Ekonomisti in "ekonomisti" mislijo ta je tak pristop sodoben in relativno nevsiljiv. Samo ker pač ljudi tega kova povečini ne jemljem resno jim tudi ne gre zaupati, da imajo dobre ideje in delajo prav da bi resnično pripomogli k večji količini uporabnikov.

RejZoR ::

Glede registracije se strinjam, čeprav za v2014 še ni znano v kakšno smer bojo to spremenil. Upam, da bo vsaj tko da sicer registriraš ampak samo 1x, potem pa se samo obnavlja dokler je inštaliran na sistemu. Ker da pričakujejo ta postopek od neukih uporabnikov je mal tečno, sploh ker realno ni nobene potrebe po tem.

Web Reputation ničesar ne sesipa, lahko se samo zgodi, da ne dela z zadnjim browserjem. Ni pa čist neuporaben. Sam reputation mi je sicer brezvezen in imam raje WOT, ampak je na ta modul povezan tud anti-typo in phishing modul, tko da nekaj uporabnosti ima. Napovedane so novosti tud za ta del, kakšne točno bomo pa še videl...

Za AutoSandbox (oz sedaj DeepScreen) tud ni znano kako bojo spremenil zadevo. Upal sem sicer na popolnoma transparentno zadevo, samo je zarad same zasnove to mal težje dosežt. Bom vidu kaj se da naredit.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Qushaak ::

Glede vtičnikov bi najraje videl, da bi pri inštalaciji imel možnost, da naj ti nikdar ne inštalira nobenih plugin-ov za browser (četudi se v prihodnosti pojavijo popolnoma novi in dodatni), če se aplikacija sama upgrade-a.
Sej ni mi Web Reputation napačen, samo če bi ga inštaliral drugim se samo bojim, da bi kdaj prišlo do nekompatibilnosti in bi naenkrat dobil goro klicev (ker vemo, da je pri plugin-ih za browser vsaj do sedaj bilo kar pogosto).

Enako bi želel, da bi imel opcijo naj mi pri posodobitvah nikoli ne inštalira nobenih toolbar-ov ali drugega software-a (Chrome oz če se še kaj drugega pojavi v prihodnosti zraven).

Modul Software Updater ima sicer dober namen samo je tečen. Tud za to sem že dobil klice, da je "v sistemu virus", ubistvu je pa ta updater javljal, da nek software ni up-to-date. Vse lepo in prav, samo način posodabljanja mi ni všeč. Recimo QuickTime lepo sam posodobi. Pri VLC-ju pa ti odpre browser in odnavigira na njihovo stran. Tak način je imela (ima?) Secunia.
Verjamem, da ne gre drugače, samo verjemi - navaden uporabnik ne bo snel pa inštaliral. Zaprl bo brskalnik. Poleg tega lahko, če že slučajno inštalira (manj od 10% možnosti) samo klika "Next" in če je software tak, da ima opt-in toolbare in druge pičkarije je spet naredu več škode. Da bi uporabnik izbral Custom ali pa Advanced pri inštalaciji pa sploh ni za računat. (Mene še neben ni razveselil s takim "podvigom", čeprav jim to skos trobim).
Tako kot sem opisal pač ima interakcijo s kompom in odreagira 95%+ folka. Oz ves folk, ki je popolnoma ali delno neuk.
Verjemi, to se ne bo spremenilo in ljudje bodo ostali takšni.

RejZoR ::

Ma dej, folk je butast. Če bi prebrali popup od Software Updaterja ti ne bi šli težit po telefonu. Ampak vedno bojo težil samo zarad tega. Nikol pa te ne bojo poklical za neko čudno priponko, ki so jo dobil na mail in če jo je pametno pognat. To pa nikoli. To bojo vedno TAKOJ poklikal. Folka enostavno ne moreš zastopit včasih...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491621477 (20215) mat xxl
»

Antivirus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11332596 (15030) hdx
»

Najboljši antivirusni program, kateri? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11359615 (45415) d4vid
»

Kingsoft Antivirus 2012 izšel! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Informacijska varnost
12825321 (20933) alexz

Več podobnih tem