» »

Kje dobiti vijake?

Kje dobiti vijake?

Grizzly ::

Zanima me, kje bi dobil vijake za pritrditev trdih diskov in optičnih enot. Sedaj sem uporabil kar ene druge vijake, ki so se po naklučju čisto prilegali, vendar mi jih je zmanjkalo. Kje pa dobiti originalne?

einstein :P ::

Malo dragi so ampak nimaš kej: http://www.conrad.si/Vijaki-za-ra%26%23...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

M-XXXX ::

To ima vsak servis na kile tega, ti bodo z veseljem dali...

Malajlo ::

Zanimivo vprašanje ;) Ker po vseh rač. servisih se ti šraufi kar množijo. Se razmnožujejo?
Sicer pa jih pobiraj iz starih mašin. Poskusi poklicati na Matica MB v Trzin. Šraufov imajo kakršne hočeš. Ampak bodo najbrž hoteli specifikacijo.

Mietzsche ::

Merkur jih prodaja na kilogram

RejZoR ::

Upam, da veste, da vijaki, ki jih uporabljajo azijci niso enaki kot naši. Ker imajo vsi po vrsti neke čudne navoje. Sploh ti za diske, PCI brackete, ohišja itd...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BigWhale ::

RejZoR je izjavil:

Upam, da veste, da vijaki, ki jih uporabljajo azijci niso enaki kot naši. Ker imajo vsi po vrsti neke čudne navoje. Sploh ti za diske, PCI brackete, ohišja itd...


Vijaki za ohisja in diske so 6-32 UTS (prav nic azijskega ni na tem vijaku, ker je to ameriski standard). Za opticne enote, SSDje in vcasih tudi za disketne enote pa se uporablja M3 navoj.

To je pa tudi vse kar rabis za racunalnik.

PS: 6-32 vijaka verjetno v prosti prodaji kar tako lahko ne dobis. Najbolje, da poprosis na kaksnem lokalnem racunalniskem servisu, verjetno imajo nekaj kilogramov teh vijakov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Unknown_001 ::

McGuywer duct tape solves the thing:D usaj pr meni je na stari gajbi delalo, pa še treslo pa ropotalo ni nič :))

BorutK-73 ::

To ima vsak računalniski servis.
Kje bi jaz dobil plastične podložke za takšne vijake, ker na servisih in v trgovinah jih ne najdem.

BigWhale ::

Podlozke se je ponavadi dobilo zraven ohisij. Pa se to ne vem ce so bile plasticne. Vedno so delovale, kot da so iz nekega papirnatega stuffa. :)

Isci 6-32 washers na ebaju. :)

r3dkv1c4 ::

Mietzsche je izjavil:

Merkur jih prodaja na kilogram

vsi vijaki se prodajajo na kile!

RejZoR ::

Ne. Imaš tud pakirane po 10 v blistrih in se prodajajo na embalažo in ne na težo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

r3dkv1c4 ::

Vijaki se prodajajo na kile ampak trgovci so pregnani in jih za vas nevedneže spakirajo po 10 ali kako drugače in jih prodajo za 10x ceno, kot če bi šel recimo v interwolh in jih tam kupil kilo za tisti denar.

Map ::

Če dobr pogledate vidte ceno tega kar kopuješ, pod to ceno pa še cena na kg.

Unknown_001 ::

Kukr jst vem, ti ne računajo mase, ampak število kosov, ki ga dobijo s tehtanjem.

Map ::

Ja, ampak, če jih kupiš 10 plačaš 10 centov pa zraven ti piše maso, pod to ceno ti pa piše 1 EUR/kg.

Unknown_001 ::

???

Pr nas ti sam število kosov pokaže, maso posameznega kosa in pa skupno maso, računanje je pa X centov / kos

Zanimiv, nisem še vidu, da se kje po kilah prodaja.8-O

Map ::

Verjetno odvisno od trgovine.

Unknown_001 ::

Čist možno.

r3dkv1c4 ::

Unknown_001 je izjavil:

???

Pr nas ti sam število kosov pokaže, maso posameznega kosa in pa skupno maso, računanje je pa X centov / kos

Zanimiv, nisem še vidu, da se kje po kilah prodaja.8-O

kaj hodiš samo v tisto eno trgovino kjer imajo stranke za norca?

Vijaki se prodajajo na kile.....karkoli drugače je v trgovini v katero hodiš ti, sem ti pa obrazložil v enem izmed prejšnjih postov.

Tu imaš en primer kjer dobiš vse od vijakov, katere ti srce poželi.

http://www.interwolf.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

BorutK-73 ::

Kdo ti bo pa šel šteti 2 kile žebljev?!:))

Riff ::

razdri kakšno staro kišto ali pa 2 in boš imel vijakov kolikor hočeš

r3dkv1c4 ::

BorutK-73 je izjavil:

Kdo ti bo pa šel šteti 2 kile žebljev?!:))

noben ker se jih vaga, zakaj bi jih štel?

BorutK-73 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

noben ker se jih vaga, zakaj bi jih štel?


Jaz to vem, ampak nekateri mlajši uporabniki foruma pač ne vejo kako se prodaja žeblje in vijake.

r3dkv1c4 ::

BorutK-73 je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

noben ker se jih vaga, zakaj bi jih štel?


Jaz to vem, ampak nekateri mlajši uporabniki foruma pač ne vejo kako se prodaja žeblje in vijake.

jaja8-)

verjamem da mlajši ne vedo, nekateri še niti ne vedo kaj z žebljom počet.

Vikking ::

Glede na to da toliko ko brbljate, bi mu jih lahko nekdo že poslal.

r3dkv1c4 ::

Vikking je izjavil:

Glede na to da toliko ko brbljate, bi mu jih lahko nekdo že poslal.

izvoli kolega, kaj še nisi tega storil, človek je namreč že privijačil harddisc....vsaj upam, da ga je v tem času.....

....drugače mi je pa že vrprašanje smešno, ker take vijake ima skoraj vsak sosed ki ima kišto.

Vikking ::

me ni kontaktiral, če bi me, mu jih brezplačno pošljem.

Unknown_001 ::

@redkvica79 in @Borut-K

Mi se pogovarjamo o šraufih pa maticah, vidva pa o žebljih?
Bedarija. Mešate dve različni stvari ki se tudi računajo drugače.

Za žeblje dobro vem, da jih po kilah prodajajo, ker ko se z njimi neki dela, se jih potrebuje velik pa še za kje druge uporabiš.


Šraufi so drugo, pismo, prideš v štacuno, nucaš pet šraufov, on ti jih lahk na uč prešteje, al pa s tehtanjem ugotovi število, ti zapakira v vrečko, računa in greš. In tistih pet šraufov ti recimo znese okol 129,11gramov in o super, če grem po vajini logiki: kila je X evrov, pol greš pa po masi računat pa tako zakompliciraš račun, da lahk pol sam še moliš, da maš vse možne variante Cent kovancev.
Zarad tega, ker se jih ne kupuje na veliko, je tako kupcu kot tudi prodajalcu lažje da se jih prodaja po kosih.

Drugo je , če se gre za trgovino na veliko, kjer par šraufov gor, dol predstavlja tako majhen procent, da se res ne splača po kosih računat.

einstein :P ::

@Raptor F16

Ja, šraufe se tudi na kile prodaja, če jih pa rabiš samo 5, pa ne vem, kako je že, mislim, da jim ceno itak avtomatsko napiše, ko zvagajo.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Furbo ::

Lahko se prepirate cel mesec, ampak vijake se prodaja na kos in na kg. Odvisno pač od načina prodaje in pakiranja.

Jaz sem porabil na stotisoče vijakov in so bili v večini primerov pakirani po 1000kosov.

Pakiranje na kos je tudi logično, saj ti pri večini aplikacij navedejo koliko kosov vijakov rabiš, ne pa koliko kil. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

r3dkv1c4 ::

einstein :P je izjavil:

@Raptor F16

Ja, šraufe se tudi na kile prodaja, če jih pa rabiš samo 5, pa ne vem, kako je že, mislim, da jim ceno itak avtomatsko napiše, ko zvagajo.

točno tako kot si napisal je v resnici....pa naj raptor piše kar želi.

Kar se tiče pa prodaje po kosih sem pa tudi že obrazložil.

Riff ::

evo če še potrebuješ vijake: http://www.bolha.com/racunalnistvo/potr...

nightbird ::

kje dobiti kaj takega: http://www.ebay.co.uk/itm/20-pcs-PC-Com... ?

prodaja mogoče kdo tukaj?

LP

kloko ::

Ta pa je našel tržno nišo, dva vijaka za 2€! Takih vijakov imajo na vseh PC servisih na kile. Pokliči naokrog, sigurno jih dobiš zastonj celo pest.

L.p., Kloko

Baja ::

Grizzly je izjavil:

Zanima me, kje bi dobil vijake za pritrditev trdih diskov in optičnih enot. Sedaj sem uporabil kar ene druge vijake, ki so se po naklučju čisto prilegali, vendar mi jih je zmanjkalo. Kje pa dobiti originalne?



od kje si Grizly? če si slučajno z mb lahk prideš k meni po šraufe.

Machete ::

kloko je izjavil:

Ta pa je našel tržno nišo, dva vijaka za 2€! Takih vijakov imajo na vseh PC servisih na kile. Pokliči naokrog, sigurno jih dobiš zastonj celo pest.

L.p., Kloko


Pa smo pri funkcionalni pismenosti :P
20 komadov je zanavedeno ceno . :D

nightbird ::

saj ni problem dobiti srebrnih/svetlečih ali kakšni že so, črnih ne najdem nikjer. misliš, da majo črne tudi?

kloko ::

Jaz jih imam tudi črnih kar nekaj. Ker sem pa "funkcionalno nepismen", jih bom raje v smeti vrgel, kot da jih komu podarim...

L.p., Kloko

Furbo ::

Če nisi bil v zmoti, jih raje prodajaj po 2€ na ebayu.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Šimpanz ::

Pri nas smo ponavadi skupaj s kosovnim odpadom vsako leto oddali tudi nekaj kil vijakov, tako da ti jih bodo sigurno na vsakem računalniškem servisu radi šenkali.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hofer ne fer (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26643119 (11522) darkolord
»

Kje bi dobil vijake ipd?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161639 (1054) scipascapa
»

alu platišča za avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
639742 (6209) šernk
»

Zakaj Apple proizvaja iPhone na Kitajskem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12225373 (19290) jb_j
»

Kje kupiti nadomestne šravfke

Oddelek: Strojna oprema
152212 (1571) Malajlo

Več podobnih tem