» »

Office za Android je tu

Office za Android je tu

Business Insider - Microsoft je v sredo izdal verzijo svojega pisarniškega paketa Office, ki je namenjena rabi na odprtokodnem mobilnem sistemu Android. Junija so to storili za Applovo platformo iOS, sedaj pa paket dopolnjujejo še z androidno verzijo. V njej najdemo Word, Excel in PowerPoint. Za Windows Phone je Office seveda na voljo že od začetka.

Verzija za Android je sila podobna jabolčni verziji. Tudi ta ni zastonj, ampak od uporabnika terja naročnino na oblačno verzijo Office 365 (Home Premium, ProPlus ali Office 365 Enterprise). Ob naročnini (najcenejša znaša 100 dolarjev letno) pa je potem Office formalno zastonj za vse sisteme. Vsak naročnik jo lahko namesti na pet naprav, pri čemer Windows Phone ne šteje, ker je njih že prednaložena.

Office Mobile je podobno kot verzija za iOS sorazmerno okleščen, saj je namenjen popravljanju, dopolnjevanju in prilagajanju dokumentov, medtem ko boste kaj zahtevnejšega na telefonu iz ničle teže zložili skupaj.

Office teče na Androidu 4.0 ali novejšem. Prilagojen je za mobilne telefone, medtem ko za tablice sploh še ni na voljo in ni niti jasno, ali kdaj bo. Zanje je na voljo Office Web Apps. Dokumenti se shranjujejo v oblačni prostor SkyDrive (ki bo kmalu dobil drugo ime). Aplikacijo lahko prenesete z Google Play Stora.

25 komentarjev

66speeder66 ::

se mi zdi, da se microsoft v zadnjem času počas kar odpira, v smislu da ne vidjo le sebe (vsaj upam).

BALAST ::

od uporabnika terja naročnino na oblačno verzijo Office 365


Odpira?!
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

mtosev ::

dobra odločitev msja. ja tud ljudje kateri uporabljajo android hočejo imeti možnost uporabo offica
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

root ::

Na slashdot-u je ob novici napisano: "The father of Linux, Linus Torvalds, once said, 'If Microsoft ever does applications for Linux it means I've won.'"


link

nodrim ::

Kul za Linusa, lahko si kupi medaljo ;((

dottor ::

Jaz sem se navadu na Polaris Office ki je že prišu na telefonu in je za moje potrebe več kot preveč.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Relanium ::

V čem je pa boljši od googlovih prednaloženih zastonjskih storitev?
Čist lepo odpira vse officeve datoteke (za razliko od Libre Office),
poleg tega pa menda ne mislite pisat seminarske na telefonu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

gruntfürmich ::

da so lahko tudi andri kul kot mi na wp
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

ScumbagSteve ::

Hm, Linus zmagal? Bolj kot ne zmaguje MS. Ni kar tak obvladovati praktično celega Office trga (Če seveda odmislimo tistih 0,5% mazohistov na drugih rešitvah office-a). Bolj se širijo bolj zmagujejo.
Scumbag Štefko

LightBit ::

ScumbagSteve je izjavil:

Hm, Linus zmagal? Bolj kot ne zmaguje MS. Ni kar tak obvladovati praktično celega Office trga (Če seveda odmislimo tistih 0,5% mazohistov na drugih rešitvah office-a). Bolj se širijo bolj zmagujejo.

Linus ni naredil officeov ...
Sicer je pa v Linuxu Microsoftov Hyper-V.

MrStein ::

Če bi kdo radi imel Linux flame fest naj bere (in piše) komentarje na slashdot, OK?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BadWolf ::

100€ na leto? Lol, tole ne bo šlo ob zastonjskih dobrih rešitvah. 100 na leto za aplikacijo na telefonu?

techfreak :) ::

Office 365 is a subscription that grants access to the most recent versions of Office applications, along with 20GB of online storage and 60 Skype minutes per month.

Read more: http://www.businessinsider.com/microsof...

Torej narocnina za Office 365, 20 GB oblacnega prostora in 60 Skype minut na mesec. Niti ni tako slab deal.

Pithlit ::

Ni slab deal, ne. Tko kot simobilovi/mobitelovi/tuševi paketi. Pravzaprav odličen deal... če to dejansko rabiš. Če rabiš pa samo tiste 3 doc datoteke na mesec odpret pa pač ni dober deal.
Life is as complicated as we make it...

tec ::

Office 365 in outlook.com je krasna ponudba. Za 100€ letno dobis 5 licenc in se android app. Meni se zdi krasno...seveda za podjetja. Poleg tega pa outlook.com da 50 mailboxov na custom domeno, kar je google imel pred leti.

HeMan ::

Relanium je izjavil:

V čem je pa boljši od googlovih prednaloženih zastonjskih storitev?
Čist lepo odpira vse officeve datoteke (za razliko od Libre Office),
poleg tega pa menda ne mislite pisat seminarske na telefonu?


Android so tudi tablice, tam pa tiste s fizično tipkovnico niso več tako neuporabne za pisanje.

Relanium ::

HeMan je izjavil:

Relanium je izjavil:

V čem je pa boljši od googlovih prednaloženih zastonjskih storitev?
Čist lepo odpira vse officeve datoteke (za razliko od Libre Office),
poleg tega pa menda ne mislite pisat seminarske na telefonu?


Android so tudi tablice, tam pa tiste s fizično tipkovnico niso več tako neuporabne za pisanje.

Preberi si zadnji odstavek :)

tec je izjavil:

Office 365 in outlook.com je krasna ponudba. Za 100€ letno dobis 5 licenc in se android app. Meni se zdi krasno...seveda za podjetja. Poleg tega pa outlook.com da 50 mailboxov na custom domeno, kar je google imel pred leti.


Ti bi imel podjetje na microsoftovih storitvah?
Jaz raje ne.
Zakaj, pa premisli sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

SloSlayer ::

Z veseljem bi kupil Office 365, vendar za max. 20EUR na leto. Naj naredijo paket za en računalnik, ker nimam 5 računalnikov in brez dodatnih stvari, ki jih ne rabim (Skype, Skydrive). Till then...

tec je izjavil:


Ti bi imel podjetje na microsoftovih storitvah?
Jaz raje ne.
Zakaj, pa premisli sam.


Dajte no, tako kot, da so druga podjetja kaj drugačna.

Zgodovina sprememb…

ScumbagSteve ::

LightBit je izjavil:

ScumbagSteve je izjavil:

Hm, Linus zmagal? Bolj kot ne zmaguje MS. Ni kar tak obvladovati praktično celega Office trga (Če seveda odmislimo tistih 0,5% mazohistov na drugih rešitvah office-a). Bolj se širijo bolj zmagujejo.

Linus ni naredil officeov ...
Sicer je pa v Linuxu Microsoftov Hyper-V.


Moj post se navezuje na tole: "The father of Linux, Linus Torvalds, once said, 'If Microsoft ever does applications for Linux it means I've won.'"
Scumbag Štefko

pixl ::

"Office za Android je tam."

Tolk bla bla, noben pa ne bi omenil, da trenutno v Sloveniji ne OneNote ne Office nista na voljo na Androidu. Ampak hura za ostali svet!

echoman ::

Itak je brez veze da so karkoli delali, ko pa je na voljo Kingsoft Office, ki je še nekoliko boljši od original Offica na Windows Phone. Če že v druge operacijske sisteme ne vlagajo nevem koliko truda za popolnost aplikacij brez nekih naročnin, je vseeno če si pisarniški trg prilasti ena izmed konkurenčnih pisarn, ki je veliko bolj dodelana za brezplačno različico. Kljub vsemu naj se potrudijo vsaj za Windows Phone in izdelajo malce boljšo aplikacijo, ki ne bo podpirala le osnovnih stvari ter bo imela več funkcij. Upam da vidijo, da jih Android na področju tabličnih računalnikov precej prehiteva, zato bi si lahko umislili polno različico za Android, ki bi bila plačljiva ter ponudili opisano v novici popolnoma brez naročnin, z 2 GB brezplačnega prostora, za več pa bi nekaj doplačali oziroma lahko kupili polno verzijo.

Moj post se navezuje na tole: "The father of Linux, Linus Torvalds, once said, 'If Microsoft ever does applications for Linux it means I've won.'"


Kaj pa nova različica Skypa? :)

Looooooka ::

Prehitevati z aplikacijo, ki ni povezana z nicemer ni ravno prehitevanje.
Oni ne ciljajo na Jozeta, ki si v notepad napise, da mora po jajca.
Njihov cilj je integracija v svoje oblacne storitve...ne pa zadovoljstvo nekega android uporabnika.
Btw android po uporabnosti ne prehiteva nikogar. Razsirjen je zaradi cene telefonov in tablic. Cisto vsak konkurencni OS je n-krat boljsi.
Ampak kurc a ne...zaradi male poplave zastonj programov ga pac radi kupujemo(myself included). Mi pa na pamet ne pride, da bi rekel, da je to nek superioren izdelek. Graficno zaostal in pocasen je...ampak ok zaradi tega mamo zdej vsaj zelo hitre telefone, ki niso skrti z RAMom. Pac...ta jajca rabijo vso pomoc, ki jo lahko dobijo. Win za uporabnika =)

echoman ::

Nisem trdil, da je Andorid kakorkoli boljši od drugih mobilnih operacijskih sistemov, temveč ga zagotovo največ ljudi uporablja na manjših prenosnih napravah. Glede na to bi lahko ustvarili aplikacijo z več funkcijami, saj bi bilo zagotovo tudi več ljudi zainteresiranih v nakup polne različice.

Looooooka je izjavil:

zaradi tega mamo zdej vsaj zelo hitre telefone, ki niso skrti z RAMom


vsaj nekaj :D

jype ::

Microsoft Office za Linux?

It can't be, right?

MrStein ::

Don't worry, it isn't.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Office 2016 bo prispel 22. septembra (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
6720353 (17815) darkolord
»

Microsoft zaradi Nokie četrtletje sklenil z največjo izgubo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6236571 (33217) boolsheat
»

Prispel brezplačen Office za Android

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
4722218 (13099) noraguta
»

Office za iOS je tu

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
208468 (6583) magic2k
»

Office za Android je tu

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
2510293 (7611) MrStein

Več podobnih tem