» »

Kar naekrat mi ne zazna zunanjega diska. Disk kaže vse znake "življenja"

Kar naekrat mi ne zazna zunanjega diska. Disk kaže vse znake "življenja"

miraldi ::

Zdravo.

Prosim za pomoč

Imam zunanji disk http://reviews.cnet.com/external-hard-d...

Uporabljam ga kakšne pol leta. Do sedaj je deloval brez problema.

Od danes zjutraj pa imam težave. Ko vklopim zunanji disk v PC(ni važno v kateri USb vhod sem vse probal)
se najprej pojavi "zaznavni" zvok za strojno opremo, nato se prižge lučka na disku in se sliši se, da disk deluje(čuti se rahle vibracije).

Problem je, da kljub vsem naštetem diska ne prikaže v Moj računalnik. Enostavno ga ni.
Sem poizkusil vse USB vhode pa se nič ne zgodi. Disk sem vklopil tudi v drug PC in tudi tam ga ne odpre.

Ko pa sem zunanji disk vklopil v TV pa lahko brez problema brskam po njem.

Kaj naj naredim, da bo disk deloval na PCju?

V upravitelju naprav mi kaže zunanji disk. Driverji so zadnji in res nevem kaj naj storim.

Za podatke na njem mi je vseeno.

Kakšen predlog?

Lp
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

harmony ::

Kater OS uporabljaš?

Kabel drug si že probal?

Čudno, da ti na TV-ju dela, na obeh PC-ih pa ne.

miraldi ::

harmony je izjavil:

Kater OS uporabljaš?

Kabel drug si že probal?

Čudno, da ti na TV-ju dela, na obeh PC-ih pa ne.


Windows 7 64bit.

Kabla še nisem probal drugega, ker ga nimam.

Zunanji disk ne dela nan nobenem PCju, na TVju in Xboxu pa brez problema..

Nič ne razumem :|
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

harmony ::

Probaj v device manager-ju izvesti uninstall USB driverjev.

Frenckie ::

Kakšen datotečni sistem ima prenosni disk.
Če ga uporabljaš na TV-ju se lahko samodejno formatira v datotečni sistem, ki ga uporablja TV in na PC-ju potem ni viden.

harmony ::

Frenckie je izjavil:

Kakšen datotečni sistem ima prenosni disk.
Če ga uporabljaš na TV-ju se lahko samodejno formatira v datotečni sistem, ki ga uporablja TV in na PC-ju potem ni viden.

Kako je pa potem s podatki?

Frenckie ::

Če ga v upravitelju vidiš, poglej kakšen datotečni sistem ima.
Če ga boš želel formatirati v FAT ali NTFS datotečni sistem, boš izgubil vse podatke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Frenckie ()

Han ::

Če ga je "povozil" TV, lahko podatke vidi kvečjemu kakšen Linux.

@miraldi: desni klik na Moj računalnik - Upravljaj - Upravljanje diskov. Poišči disk in ga formatiraj...

harmony ::

Sam to je tudi čudno, da ti TV kar povozi brez vprašanja. Brezveze.

Han ::

Je čudno, a se dogaja. ;(

Frenckie ::

To se dogaja tudi z SD karticami v digitalnih fotoaparatih, sploh tistim, ki jih dajejo v čitalce kartic.

miraldi ::

Neverjamem, da bi TV povozil disk.

Uporabljam disk kombinirano TV/PC pa ni nikoli bilo težav.

Je pa res, da sem ga včeraj vklopil v xbox..
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

miraldi ::

Problem sem reši v Disk managerju tako, da sem ustvaril novo particijo :)

Še vedno pša nevem kakop to, da je kar izginila particija z 500Gb..
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

harmony ::

Mogoče si uničil particije, ker si disk "nevarno" izklapljal?

Daniel ::

To se je meni zgodilo, ko sem po ne vem kakem postopku odstranil črko particije. Ni delalo ne glede na to kaj sem poizkušal. Potem pa grem gledat v upravljanje diskov, določim nazaj črko particije in je vse delalo naprej normalno.

To se je meni zgodilo, ko sem po ne vem kakem postopku odstranil črko particije. Ni delalo ne glede na to kaj sem poizkušal. Potem pa grem gledat v upravljanje diskov, določim nazaj črko particije in je vse delalo naprej normalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

mirator ::

Naj še jaz opišem izkušnjo z nenadnim nezaznavanjem zunanjega diska. V takšnem primeru ne pomaga nobena programska oprema.
Srečo sem imel, da sem zunanji disk, potem ko sem ga že odprl, še enkrat priklopil in ugotovil, da deluje. Delovanje pa je bilo zopet samo začasno. Ko sem prenašal podatke na drugi disk, je zaznavanje kar med delovanjem ponovno prenehalo in to je se ponavljalo ves čas reševanja podatkov.
Težave sem imel z zunanjim diskom WD elements 1tB, ki sem ga imel v uporabi manj kot leto dni. Sicer imam še nekaj WD zunajih diskov s katerimi pa že več let nimam nobenih problemov. Napaka je, tako kot so že nekateri ugotavljali v elektroniki, zato ga bom odnesel nazaj k prodajalcu in me prav zanima, ker ne vem, ali je še v garnciji, kaj bodo storili. Zunanje diske kupujemo zaradi trajnega shranjevanja podatkov, ne pa da jih bomo vsakič po preteku garancije morali prenašati na nove zunanje diske.

solatko ::

Zunanji diski tudi slučajno niso namenjeni trajnemu shranjevanju podatkov. Zunanji disk je v ohišju in se ne hladi, zato je bolje uporabljati odprt disk in usb adapter ali esata priključek.
Poleg tega so sedanji diski preveliki in je posledično reševanje podatkov precej drago.
Tudi podatkov, ki so tako pomembni, da morajo biti trajno shranjeni, povprečen uporabnik nabere več, kot nekaj GB, razen slik (katerih je po navadi gledljivih samo okoli 10%-ov), avtorskih del, to pa so podatki ki sodijo na bolj stabilne medije, kot je HDD).

Za pomembne podatke je po navadi dovolj kakšna oblačna ponudba in SD kartice + USB ključek (zaenkrat so uporabni tudi še DVD mediji).

Res pomembne podatke se shranjuje na najmanj 3-eh različnih medijih, od katerih je prenosni disk najmanj zanesljiva izbira.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čitalec diskov St-Lab U-390!

Oddelek: Strojna oprema
162286 (1628) Spajky
»

USB ključ 128Gb 3.0 dela smo na PCju.

Oddelek: Pomoč in nasveti
172185 (1824) Yohan del Sud
»

Particija RAW -> NTFS brez izgube podatkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
103028 (2222) lojze8
»

WD Passport

Oddelek: Strojna oprema
475438 (3014) Bevcan
»

winsi ne prepoznajo več zunanjega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
62097 (1968) klemen1

Več podobnih tem