» »

Server za virtualizacijo

Server za virtualizacijo

Adminer ::

Pozdravljeni!
Kupujem server za virtualizacijo tam nekje do 1200€.
Uporabljal bi večinoma za cPanel serverje in VPS-e.

Ker še nikoli nisem sestavljal serverja me zanima kaj je boljše AMD ali Intel.
Ali bi mogoče bilo boljše sestaviti cluster npr 3x 6 Jedrni AMD oziroma 3x 4 Jedrni Intel ali samo 1 server?

Predvsem me zanima kako bo z diski...
Rad bi imel RAID povezavo tako da če en disk pokvari da še drugi vedno dela.

Hvala

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

terryww ::

hosting verzija: hetzner xeon mašina (okol €80/mesec)
diy verzija: da se izogneš silent data corruption problemu kupiš ecc ram, torej si avtomatsko v xeon/opteron razredu. V tem razredu imaš več socket matične (več cpujev/matično). Glede na performance/cena so najugodnejši 2 socket sistemi.
Raid 1 ali 5.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Adminer ::

Hosting verzije odpadejo...
Se pravi da če vzamem matično z podpora za 2 procesorja bo najboljše?
Ali za server ki se bo uporabljal večinoma za webhosting je pomemben predpomnilnik diska? Bo kakšna razlika med 64MB in 128MB?
Zanima me še če povežem v RAID 1 in če mi 1 disk odpove potem drugi še naprej deluje in jaz novega dodam v RADI 1 ali se bodo potem vse datoteke prekopirale na drugi disk?

black ice ::

http://tierradatarecovery.co.uk/dummies...
Uporabi software RAID (mdadm - Linux)

SSDji so že tako poceni, da je brezveze razmišljati o trdih diskih, izjemoma za backup.

Adminer ::

Ja SSD so že zelo poceni ampak problem je ker jaz potrebujem okoli 6TB storage in v biuld za 1200€ bom težko dal SSD diske v velikosti 6TB.
Ali misliš da SSD diski bi bili boljši za cPanel serverje in VPS-e ?

black ice ::

Kaj pa backup in UPS? RAID ni backup. 6TB za spletne strani, kakšne hude spletne strani boš gostoval?
Mislim, da si se problema napačno lotil, kot je bilo že razloženo v eni izmed tem.

Adminer ::

UPS imam.
Backupe sem mislil kopirati na zunanje trde diske in še za dodatno varnost kopiral v NAS storage server.
Računam na 1000 uporabnikov z področja bivše jugoslavije tako da če vsakemu uporabniku dam neomejen prostor mislim da 6TB bi bilo ravno dovolj, saj tako bi vsak uporabnik imel okoli 5,9GB na voljo prostora. Če pa 6TB nebo dovolj bom seveda nadgradil.

Za virtualizacijo bi uporabil vmware ali promox ki pa omogočata backupe.
Seveda za vse uporabnike cPanela-a bom tudi imel Backupe.

black ice ::

Pojem neomejen prostor je navadna bedarija, zato se ga vsi vsaj približno resni ponudniki hostingov izogibajo. Vedno so omejitve.

Koliko od teh 1000 potencialnih strank imaš že zagotovoljenih?

Adminer ::

Trenutno imam na serverju okoli 623 uporabnikov...
Ampak bi vse prenesel na novi server ker tale več ni zmožen poganjati več uporabnikov.
Ampak če gledaš da nezahtvetni uporabniki porabijo npr 1GB zahtveni pa 10GB pa smo na 5GB na uporabnika kar ni problem.
Pa tudi če bo primanjkovalo prostora ni problem dodati dodaten disk noter. Aha pa je možno da bi združil 2 diska v enega? Npr ko se 4TB disk zapolni da ni potrebno potem delati novega serverja samo dodam k obstoječemu dodatnega?

Invictus ::

Ne vem kateri OS uporabljaš, ampak na Linux je magična beseda LVM.

Za nekoga s toliko uporabniki prekleto malo veš o strežniški infrastrukturi ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Adminer ::

Vbistuv se bi uporabljal vmware Esxi ali promox in nato bi tekel Cent OS cpanelom

Adminer ::

Invictus je izjavil:


Za nekoga s toliko uporabniki prekleto malo veš o strežniški infrastrukturi ...


;) Do sedaj sem imel reseller paket pri tujem ponudniku z neomejenega prometa,prostora.....

Zato se nisem potreboval veliko ukvarjati z strežniki ampak samo z dodajanjem uporabnikov,urejanje dns strežnikov in to je to.
Sedaj bi pa imel domač strežnik na povezavi 200/200 za stranke z bivše jugoslavije zaradi nižjega odzivnega časa.

Vsem strankam je bilo všeč da ponujam neomejen promet in prostora zato bi tako nadaljeval.
Problem je samo da nevem kaj storiti ko se disk zapolni. Ali naj naredim drugi server ali lahko dodam drugi disk k obstoječemu....

black ice ::

Sploh bereš odgovore? Invictus ti je že nakazal primerno rešitev. LVM. Zdaj pa guglat.

Adminer ::

Ok se pravi da preko Logicam volume makera zdruzim 2 particiji?
A mislite da bo to kaj vplivalo na delovanje cPanela in ali bom lahko potem naredil RAID 1 ali RAID 5 ?

black ice ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

c3p0 ::

Kar dosti uporabnikov, a skrajno amaterski pristop in hardware. Upam, da gre za brezplačno gostovanje.

vejnovic ::

FreeBSD + jail + zfs (mirror z 2 ali več diski).

SeMiNeSanja ::

black ice je izjavil:

Na tvojem mestu bi najel nekoga. Just my 2 cents.

Tudi jaz se pridružujem temu mnenju.

Zakaj bi odkrival toplo vodo, če ti nekdo z izkušnjami to naredi hitreje, bolje in zanesljivejše, kot bi to lahko naredil sam - ko bi se dejansko šele učil vso stvar?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava gostovanja - iščem novega

Oddelek: Omrežja in internet
232810 (1733) MasterKiD
»

Kaj porebujem za gostovanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
303073 (2118) ...:TOMI:...
»

Izbira novega gostovanja

Oddelek: Omrežja in internet
112815 (2543) gensi
»

Gostovanje PHP, MySQL

Oddelek: Izdelava spletišč
348151 (7483) _Dejan_
»

Spletno gostovanje

Oddelek: Izdelava spletišč
121494 (885) Vuli

Več podobnih tem