» »

Laz upravicena?

Laz upravicena?

Azz_Kikr ::

Nekaj me zanima: se vam zdi, da je laž v kateri situaciji v življenju celo upravičena oz. opravičljiva ali pa morda celo boljša kot resnica? V kaksni situaciji?
Lp, Azz_Kikr
If sometimes you feel yourself little, useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

Matek ::

Ja po mojem mnenju takrat, ko z njo ne dosežeš nič slabega, ampak situacijo izboljšaš (ne le zase ampak z vseh pogledov).
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Thomas ::

Ena najbolj pogostih laži, ki jih pravijo ljudje je ta, da (skoraj) nikoli ne lažejo.

Laž je dobr inštrument, če ga uporabljaš prav!

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

undefined ::

Laž je, po mojem mnenju, popolnoma opravičljiva v poslovnem svetu, saj tam dandanes že praktično drugače ne gre več. V ožjem svetu prijateljev in ljudi, s katerimi imaš stike, pa sem mnenja, da nobena laž ni opravičljiva. Nikakor pa ne, ko se gre za za ožje razmerje dveh.

In kdor pravi, da nikoli ne laže, je že rojen lažnivec in to počne povsem nezavedno - kot spontana rutina. :)

Lime ::

Lažemo vsi. Nekako ljudje toleriramo laži, ki niso zlonamerne in laži, ki so izrečene, da nas ne bi prizadeli.
Problem je, ker ljudje ne znamo reči:
"to pa ti ne bi povedal", "to bi pa obdržal zase", "to bi pa rad imel kot osebno skrivnost" in namesto tega raje lažemo.

undefined ::

> Problem je, ker ljudje ne znamo reči:
"to pa ti ne bi povedal", "to bi pa obdržal zase", "to bi pa rad imel kot osebno skrivnost"

V tem primeru samo poveš, kar si pač pripravljen povedat in kar je res. Ostalo preprosto zamolčiš, kot da ne obstaja. V tem primeru skrivnost ohraniš in se nič ne zlažeš. Seveda to prakticiranje zahteva dosti izkušenj, da ujameš ravno pravo mejo in da oseba ne ugotovi, kdaj nekaj skrivaš. Postopno (zelo počasi) spreminjanje teme v tem procesu tudi pomaga. :)

siegmund ::

laž je upravičena samo če ni huda

Lime ::

Oseba lahko ugotovi, da nekaj skrivaš, ampak ti mora odobravati, da imaš lahko tudi skrivnosti.

undefined ::

> Oseba lahko ugotovi, da nekaj skrivaš, ampak ti mora odobravati, da imaš lahko tudi skrivnosti.

Popolnoma drži. Seveda s poudarkom na "lahko".
Pri tem odobravanju pa se potem vidi, koliko ta oseba zna spoštovati tvoje skrivnosti in s tem seveda tebe. Tu se lahko potem zlahka oceni osebo, ali je vredna globjega prijateljstva ali ne. :)

nicjasno ::

Film "Liar, Liar" z Jimom Caryem je odlicno demonstriral, kaj se bi dogajalo, ce bi vsi govorili vedno resnico.

bf4ed ::

Ma gledal sem enkrat nek dokumentarec, laž je tak naravna kot boj za obstanek.>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VITEZI OPRODE VOHUNI - logika

Oddelek: Šola
82183 (1417) xx23
»

Oblast se spravlja na Informacijskega pooblaščenca (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
775746 (4592) Brane2
»

Umetniki! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1025762 (4821) Marjan
»

Erich von Daeniken

Oddelek: Loža
132080 (1786) burekar
»

Lažeš!

Oddelek: Loža
301975 (1463) burekar

Več podobnih tem