» »

Lažeš!

Lažeš!

Phil ::

Enkrat sem v neki knjigi bral, da so včasih mislili, da če tvoj sogovorec po odgovoru pogleda v zrak zagotovo laže. A tudi kdo od vas ve za kako stran kjer so opisane podobne fore, s katerimi ugotoviš če tvoj sogovornik laže?
  • spremenil: Phil ()

Daedalus ::

Ti sam sogovorca skoz glej v oči; če laže, te ne bo mogel gledat v oči, ampak bo štel pajke po kotih:)) Malo je ljudi, ki lahk gledajo sogovorniku v oči, medtem ko lažejo.Tisti ko lahk, so pa tak dobri igralci, da tud na noben drug način ne boš ugotovil, če lažejo:O
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

OZZY ::

Ti znaki se od človeka o človeka razlikujejo. AMpak je gledanje stran ali kej podobnega kar včasih tisti pravi znak.
Go with the flow.

rooster ::

Če nekdo dobro laže oz. se ti zdi da je dober igralec, delaj se kot da mu verjameš. Ker bo mislu, da si ful naiven bo potem toook pretiravu da joj...
A s ti tut not padu?

Huey P ::

Slišal sem, da naj bi Satan (vrag, hudič) bil dober lažnivec...


..::DOOM III: The Legacy::..

`DoC ::

Laganje je vrlina, ki men osebno ni nič kaj pri srcu, zaslediš jo, da se izvaja, ker je povezana s telesnimi znaki (razni gibi, premik očk, tresenje glasu, odgovor na vprašanje z vprašanjem->čas za razmislek).;((
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

rooster ::

Ti telesni znaki so posledica adrenalina=strahu. Nekateri znajo kontrolirat adrenalin, nekateri ga obvladajo proizvajat.
p.s.
Naše telo je zakon, le obvladat ga je potrebno!8-)
A s ti tut not padu?

|KoRn| ::

Kar se tiče laganja je čist simple... nekateri so tko ulafani, da še sami več ne ločjo, kdaj se lažejo in kdaj ne. Seveda hudo je to, ker jim folk verjame --> example za to so naši politiki! >:D lejte v face nam lažejo, mi pa to pol šele ugotovimo, ko je prpozno!!!!
8-)Hehe odkrit nekoga ki se enkrat zlaže ni problema, odkrit lažnivca zna bit TEŽKO!:|
Freak on a leash!

Huey P ::

|KoRn|;

Če si že omenil politike; "I did not have sexualy reletionship with that woman!"


Amerika pa mu je celo verjela.
..::DOOM III: The Legacy::..

Binji ::

Ej Americane z nami primerjat je pa ze zalitev! Jst kasne ameriske oddaje (Ricki Lake&stuff) sploh ne morem gledat brez da ne bo sou pet minut kasneje se enkrat finu skozlat!
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

_fim_ ::

popolno laž je storiti težje kot popoln umor...

JurijTurnsek ::

laganje vrlina, ki se je lagko samo sramuješ...(al pa pridno izkoriščaš in živiš na veliki nogi!!);(
http://www.slatnaskejta.com

Freak ::

Ja pnavad človek k laže ful zardi al se pa začne režat!

teac ::

Khmm....a lahko kdo odgovori na cman-ovo vprašanje prosim!! Mene tudi to zanima!
A pozna kdo kakšno knjigo, kjer so zapisane vse te fore oz. lastnosti človekovega obnašanja v določenem trenutku?
LP:D

abcde7 ::

Ja jest jo poznam- govorica telesa. V njej piše vse od tega, kako spoznaš človeka po obnašanju itd...
P.S. zanimiva knjiga...

teac ::

Kaj a reče se ji Govorica telesa?
OK, če je to to, si jo grem jutri kupit, me to ful zanima.
LP:D

Simko ::

V filmu Pogajalec je Samuel L Jackson lepo razložil kdaj človek laže.....

Drugače pa: saj ne moreš vedeti....jaz rabim zelo dolgo , da nekomu res zaupam....saks.

teac ::

A Negotiator (nekak tak)!!! Dober film, samo ne vem več točno kaj je rekel, ker sem ga gledal pred 1 letom!!!:'(

whatson ::

hm.. daj preberi knjigo "Govorica telesa"...

v knjigi mas prikazane tipicne cloveske poteze, ki nam povedo kaj clovek misli, kakšen odnos ima do nas in podobno. Izvedel boš tudi, kako spoznati človeka, da laže, kaj prikriva, ...
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Binji ::

Je tudi, da ce naredi nezavedno kretnjo proti ustom, kot da jih ce pokriti ali pa da nostop gleda okoli. Sicer pa hmali dobis obcutek za to.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

LuiIII ::

Nezavedne kretnje do neke mere splošno veljajo. Zelo odvisne pa so od kulturnega okolja oz. družbe v katerem človek odrašča in se giblje. Gre v bistvu za vedenjske vzorce. Zelo redke so oblike kretenj in obnašanj za katere lahko s zagotovostjo trdimo da veljajo za vse ljudi v vseh kulturah. Gre za zelo primarna čustva kot so recimo strah, veselje. Bolj velja to, da moramo enostavno človeka dovolj dolgo poznati, da lahko večino njegovih "obnašanj" razumemo. Gre za čisto iskustveni princip spoznavanja.

Lui

gkovac ::

Ja stari moj... teac ma prav... poglej si film Negotiator (Pogajalec) ... tm je tipo opisoval neki o kreativni polovici mozganov in tko naprej... ta film si oglej k je res dobr... pa se na en del tvojga vprasanja bo odgovoril

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Sergio ::

Fora je v tem...

Premisli, kaj si včeraj jedel za zajtrk... Dobro premisli... Nezavedno boš pogledal v eno stran... Odvisno, katero, saj je odvisno katera polovica je "tehnična". Nato se vprašaj, katera je tvoja najljubša barva. Pogledal boš ravno v drugo smer... Vedno.

Torej... Če hočeš vedeti smer, katero človek uporablja, ko laže, ga vprašaj, katera je njegova najljubša barva. Če bo gledal tja med pogovorom, laže. It's THAT easy.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Elemen_T ::

Serđeš: Muh Muh Muruh.:D
Je to mogoče subjektivna domneva ali objektivno dejstvo? >:D

Ljubavnik ::

Sergio: nekak ne drzi tvoja teorija, ko sm pomislu kaj sm jedu za frustek sm pogledu u eno stra, do sm vse lepo in prav, ko sm pa pomislu kera je moja najlubsa barva sm pa pogledu gor :D
Mr. LoverBoi

Thomas ::

Kadar lažem, vedno prekrižam levi sredinec s kazalcem.

Upoštevajte prosim, da sem tole napisal s prekrižanima tema dvema prstoma.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

burekar ::

Te kretnje so mal čudne glede na osebo. Jest gledam skoz naokol, ne glede na iskrenost mojega govora . Pogled v faco je še vedn zadostoval. Aja, pa pogled v zrak je tud 90% laž.

MadMicka ::

Lahko rečem, da ni kreten, ki bi bile v takšni meri tipične, da bi na podlagi njih lahko ocenili, ali sogovornik laže. Je pa res, da pol ko poznaš človeka in več ko jih poznaš, lažje oceniš laž oz. resnico.

Sicer pa ena zgodbica (resnična) za tiste, k misljo, če bodo prebral tako knjigo, bodo ne vem kakšni jasnovidi :D

Moja kolegica je nekje prebrala, da človek , ki močno stisne roko pri rokovanju, ima močan karakter in od takrat naprej je močnej stiskala roke ..... kaj pravte, a je mela zato močnejši karakter ? >:D

Medved ::

dons je tko : kdor ne laže ni slovenc , definitivno. V službah vsi lažejo, politiki lažejo, na občini, sodišču, itd, danes je v sloveniji to TREND , ful kul je lagat:)
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

Vuco ::

Laz sploh ni laz, ker je v vsaki lazi malo resnice !

burekar ::

Laž je sploh laž, ker je v vsaki laži vsaj nekaj neresnice. Povprečen osebek se na dan zlaže ogromnokrat. Seveda sem proti laganju, a kolk neupravičenih ur bi pa mel v šoli če bi vsakič reku razredničarki da si špricu, namest da ji rečeš da si bil pr zobozdravniku.
V določenih situacijah je laganje naravno, kar se pa političnih laži in laži na sodišču ter laži med prijatelji tiče-lažnivce bi blo treba javno kamenjat. Ne morš se kr lagat, nekateri se kr iz dolgčasa lažejo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lažne vesti oblikujejo javno mnenje in vplivajo na volitve (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
17950037 (37212) gus5
»

Ženske moderne dobe so lažnivke (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
807110 (3971) Blinder
»

Laganje politikov iz SDS? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17312024 (8009) Poldi112
»

Poligraf

Oddelek: Loža
375781 (5146) #000000
»

Laz upravicena?

Oddelek: Loža
101142 (930) bf4ed

Več podobnih tem