» »

Razlicni Athloni 2100+?

Razlicni Athloni 2100+?

afro~dizzy~act ::

Res sem zmeden... v kratkem casu sem videl dva razlicna Athlona XP 2100+ - eden je bil zelen, en pa rjav! Ker se pravkar odlocam za nakup, me zanima kaksna je razlika. Kupujem namrec taksnega, ki se bo manj pregreval, tako da bom lahko uporabljal tisje ventilatorje, ker mi gre na zivce glasno brnenje racunalnika; navijanje me ne zanima.
Hvala.

MI_KO ::

Zelen!

Na oni nalepki pa mora v 2. vrsti pisat nekaj tagega: AIUHB XXXX.

Oni x je leto in teden izdelave. Predvsem pomemben pa je B na koncu, (Thouroughbread B)

Han ::

Novejši so rjavi (Thoroughbred 0,13 mikronsko jedro). Tukaj je to nazorno prikazano in razloženo...

Vanich ::

Moj 2100 je rjav in mi CPUID kaže Thouroughbread 13 mikron revision B0. Kupljeno Mlacom konec Januarja.

morphling1 ::

Barva ne igra čisto nobene vloge. Gledaš steping. Če sta oba tbredB potem se bosta tudi enako obnašala in segrevala pri enakih frekvencah, barva pa res nima nič s tem, da ne bo kdo še kakšno teorijo pogruntal.
Tako da če se 5 mestna oznaka na začetku druge vrste konča z črko B je to potem tbredB, ki se manj segreva do starejše verzije tbred A (kot si mogoče uganil ga spoznaš po tem da se 5mestna stepping oznaka konča na A), oba sta pa narejena na 0.13 mikronih
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

MI_KO ::

Aja?

Sorry kr sem te zavedel z barvo. Malo prej sem mel vkup starga athlona (rjav) in zelenga (nov, taprave sorte) pa sem se pustil zmotit.

afro~dizzy~act ::

Hvala za odgovora, vendar Han, mislim da se motis. V tistem clanku pise, da je bila rjava barva le zacasna, ce pa se pogledamo datum clanka (junij 2002) mu pac danes ne gre vec toliko zaupati. Clanek tudi priporoca nakup AXDA modela, MI_KO pa priporoca AIUHB sifro.

Torej, da povzamem: pazim samo, da se petmestna sifra sifra konca na crko B?

Ta debata je se en dokaz, da so slo-tech in folk na forumu pravo mesto za prave nasvete. Res vam hvala.

Zgodovina sprememb…

morphling1 ::

Glede članka, kot sem rekel barva nima veze in tudi rjava je še vedno v uporabi.
AXDA ni stepping pač pa začetek naročniške kode.


AIUHB je pa že eden od steppingov, in trenutno je mislim da celo samo ta za vse višje hitrostne tbrede B
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20342806 (15590) peter_ki
»

Navijanje Tbred-ov A in B (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Navijanje
168062838 (25261) GaS
»

Kateri procesor je odklenjen?

Oddelek: Navijanje
211549 (1267) kuglvinkl
»

Razlika med Athlonom 2200+ in 2200+ BOX

Oddelek: Strojna oprema
7995 (878) boštjan
»

Kaj kupiti, pod nujno

Oddelek: Kaj kupiti
71081 (991) boštjan

Več podobnih tem